Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz szerelem létezik? fórum

Igaz szerelem létezik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jan. 1. 19:51
Akinek az igaz szerelem nem adatott még meg, azok szerint nem is létezik, hiszen nem tapasztalták meg. Nekem megadatott az igaz szerelem, a férjemmel 27 évet éltünk együtt. Imádtuk egymást az utolsó napig.Szeptemberben elvette őt az élet tőlünk. Mindenkinek kívánom, hogy ilyen igaz szerelemben éljen a párjával, mint amilyenben mi éltünk. (Csak sokkal tovább...)
2013. jan. 1. 19:06

Mi az igazi szerelem? Szerintem mindenkinek mást jelent. Én az Igaziban, a nagy Ő-ben hiszek. A vele megélt szerelem a legjobb. És ha együtt is maradnak, akkor abból jó kapcsolat lesz, mert egymásnak a nagy Ő-i, és a szerelem szépen átalakul szeretetté. Könnyebben elfogadják egymás hibáit, nyűgjeit stb. Ez ritka, amikor végig megmarad a harmónia és együtt építkeznek. Ők nagyon szerencsések. Már csak azért is, mert felvállalták az egészet. Vannak, akik nem merik megtenni a társadalmi konvekciók miatt (társkényszer stb).


Sokszor szerelem után csak az emlékek maradnak, illetve az azokból való táplálkozás. Aztán egyszercsak észreveszik, hogy a kapcsolat már semerre sem tart és már nem jó... :( Akkor nem az igazi. Vagy a megszokás, vagy a félelem a változástól miatt maradnak benne. Illetve a környezeti elvárások miatt.

2013. jan. 1. 17:51

Szerintem ,nem létezik,csak van valami érzés,ami tarthat hosszabb rövidebb ideig,nevezhetjük szerelemnek,de nem tart sokáig.

Azt tapasztalom hogy vannak sok éves házasságok,de az korántsem a szerem miatt maradt meg,ezeregy oka van,talán megszokás talán szeretet,stb,de szerelem nem,ettől függetlenül,nem baj ha sokan máshogy gondolják,én is szeretnék hinni az igaz szerelemben,de nem tudok.

2013. jan. 1. 17:19

Fogalmam sincs, 16 vagyok!

lehet h fiatalabb mint ti, én nem találtam meg a nagy őt!


pedig "minden érző embernek jár"



nem tudok mit mondani

2012. dec. 2. 21:13
Vissza olvastam a hozzászólásokat, hát el bizonytalanodtam. Mégis létezik?????? Nem tudom lehet.
2012. nov. 8. 14:18
Igen létezik csak ritka mint a fehér holló
2012. nov. 7. 20:18
van azért igaz szerelem!-mindenki követ el hibát,de azért aki megér akár több 10-éves évfordulót---????-és nem lépett,vagyis ott él,abba ahol eddíg is élt-akkor most erre mi a válasz?-lehet,hogy meg is csalta,ez is benne van,de csak többet jelentett neki,mint akivel elment egy kalandra!-te biztos vagy abban,hogy párod tökéletes??,
2012. nov. 5. 00:02
Persze, hogy létezik. Azt a hibát nem szabad elkövetni, hogy az emberiség másik 3,5 milliárd lelket számláló felét épp hogy ismerve, túl hamar tegyünk le álmokról.
55. 527f6fda92 (válaszként erre: 54. - Csubike)
2012. nov. 4. 23:57

egy ideig van igaz szerelem

aztán elmúlik a lila köd

54. csubike (válaszként erre: 53. - Csubike)
2012. nov. 4. 23:55
Az a baj,hogy egy idő után beleolvadunk mi is,és a szeretetünk is a hétköznapokba.Nem úgy figyelünk a másikra,mint az elején,hanem visznek a gondok-és bajok,és sodródunk vele.Mikor azért valami kis esemény történik:legyen az bármi(egy betegség,egy rövid távollét,egy kis veszekedés)akkor egy kicsit ráébredünk,hogy fontos a másik.A másik gond,hogy elhanyagoljuk magunkat!nem figyelünk azokra a dolgokra,mint az elején.itt gondolok,öltözködés,fodrász,egy vacsora,kiruccanás,közös események stb.A harmadik gond,a beszélgetés.Amikor nem tudjuk már megbeszélni a dolgokat,vagy nem is érdekel.A véleményem az,hogy valamennyire ezek fontosak ahhoz,hogy szerelmünk tovább életbe tartható legyen.A házasságom nem sikerült,viszont nagyon szép idő van mögöttünk párommal.Mi is elhanyagolunk egy csomó mindent,mert hajtunk,de azért a beszélgetés soha nem marad el.
2012. nov. 3. 18:03
csatlakoznék pár szóban...mert most nem sok időm van,csak éppen,hogy hozzá tudok szólni:Az a szó,hogy "szerelem" ez bizony létezik,de nem is akárhogy!!!itt mindenki szó szerint egy másik világot él meg!-de ez nem tart örökké!-viszont-van helyette más:valahogy úgy nevezik,hogy "szeretet"-amit megint nem lehet leírni szavakba//valami olyasmi,mint a szerelem,de mégis más///félbe hagyom mondani valómat,mert mennem kell,de egy jó fórum,-és érdekes kérdés,és szivesen beszélgetek erről,mert engem is érint.
2012. nov. 3. 17:08
mitudom,nincs
2012. nov. 3. 16:58
Aranyos és bölcs (volt vagy van) a nagyikád.
50. nicole. (válaszként erre: 49. - 2caf8744b6)
2012. nov. 2. 10:15
nagyikám hagyta rám
49. 2caf8744b6 (válaszként erre: 47. - Nicole.)
2012. nov. 2. 10:05
Ez jó hasonlat tetszik.
2012. nov. 2. 09:54
Igen, de rettenetesen meg kell szenvedi érte. Nem pottyan csak úgy az ölünkbe.
2012. nov. 2. 09:50
igen... de olyan mint a gyerekbetegségek minél hamarabb átesel rajta annál jobb, és onnantól kezdve védett vagy :)
2012. nov. 2. 09:48
Létezik persze a mesékben.
45. ariadné fonala (válaszként erre: 35. - 3239020c04)
2012. szept. 13. 20:18

Az első pillanatban bele szeret és viszonzatlan szerelem marad 50 évig.


Mi lett volna ha egymásra találnak fiatalon?


Nagyon szeretem a könyvet, de nekem nem a szerelemről szólt.

44. Castellina (válaszként erre: 13. - Minocska)
2012. szept. 13. 12:35

Oxytocin termelődik minden kapcsolatban, minden érintés, de akár simán egymásra figyelés, beszélgetés során is. Ez az alapja minden társas kapcsolatnak, a kollegiális kapcsolattól a barátságon, szülő-gyerek kapcsolaton át a szerelmi összeforrasztásig. Életünk végéig termelődhet, nem másfél év, mint a PEA, a szerelem hormon.


Amikor a PEA elmúlik, a szerelem helyét egy ilyen kötődés veszi át, amely intenzitásában egy lehet a szerelem hormon izzásával is.

43. 88eac5aedf (válaszként erre: 42. - 88eac5aedf)
2012. szept. 12. 19:27
Majd egy naplóban leírom a történetem,talán sokan irigyelni fognak.Hát,valóban ritka szerencsés vagyok,hogy azt kaptam az élettől,akit,és ahogyan.
2012. szept. 12. 19:19
Igen,létezik!Igaz szerelemben élek a párommal 13 éve.24 éve szeretem Őt,de sok rögös út után találtunk újra egymásra.Egy életre szól ez a kapcsolat!
2012. szept. 12. 07:19
Van igaz szerelem...10 év házasság után találtam meg.
40. f6adc49b0f (válaszként erre: 13. - Minocska)
2012. szept. 11. 23:09

istenem..de szépen írtad!


és szerintem is létezik igaz szerelem..

39. acuko (válaszként erre: 13. - Minocska)
2012. szept. 11. 22:57
Hát ez csodálatos! nagyon jó tudni, hogy van ilyen. 19 év után is. Ez a boldogság. Ugye? Tudom, nem szép dolog, de kicsit irigyellek. Én 20 évig éltem egy rossz házasságban, 4 éve keresem a párom. Talán most megtaláltam, vagyis ő engem. reménykedem, hoghy ez olyan lesz, mint a tiétek. Vágyom rá, nagyon. :)
38. pepi2 (válaszként erre: 35. - 3239020c04)
2012. szept. 11. 22:51

mióta rájöttem, hogy rosszul döntöttem kb 10éve, minden nap eszembe jut ez a regény, bárcsak velem is megtörténne...(mármint a regény vége), de azt hiszem nem fog, ilyen csak a "mesékben" van...

ráadásul a regényt, mintha "rólunk" írták volna anno:), már csak a befejezés hiányzik:)

37. 537e413e9f (válaszként erre: 25. - Lili bárónő)
2012. szept. 11. 22:23
..és te ezt nem vetted észre?????
36. 537e413e9f (válaszként erre: 13. - Minocska)
2012. szept. 11. 22:19

Mit mondjak??? Jó volt olvasni téged!:-)) Igen létezik én is azt gondolom, de ehhez tenni kell és folyamatosan! Az hogy testi vonzódás még mindig ilyen, látod ez is az, mivel általában egy hosszabb kapcsolatban az emberek elhanyagolják magukat és amit egykor fontosnak gondoltak.. a házasság, sőt gyerek után, mintha már csak múlt lenne!


Az hogy megmaradjon, nagyon sok minden kell hozzá! Törődnünk kell önmagunkkal, tehát egyáltalán nem természetes, hogyha megismertél egy nőt 50 kilósan ugyanúgy fogsz ránézni, ha már 80! De ez is csak akkor működik, ha másik is figyel magára és ez még csak testi vonzalom, mivel látjuk és még mindig kívánjuk.


Aztán ott vannak a hétköznapok, mert hát nem csak szexből áll élet, hogy akkor mit teszünk és hogy viselkedünk a másikkal. Ha érezzük azt, hogy mindig figyel ránk, akkor ez jó érzés és akaratlanul is kölcsönös lesz, ha érezzük azt, hogy megtesz értünk mindent, akkor mi is meg fogjuk tenni, mivel ez lesz a természetes. Ha megtapasztaljuk azt, hogy folyamatosan képes fejlődni és újabb és újabb dolgok iránt nyitott, akkor folyamatosan érdekes is lesz, ehhez nem kell sok csak olvasni kell és nem TV-t nézni egész nap!


Ha van közös téma, közös érdeklődés, akkor beszéd is lesz, mivel a közös téma mindkettőt érdekli, így mindig fogja érdekelni a másik véleménye. A hétköznapok nem szürkülnek be és nem lesz unalmas, nem lesz rutinszerű. Így első hallásra talán egy álomvilág, de van ….. csak tenni kell érte és ezt kell megtanulnia mindenkinek!

2012. szept. 11. 22:10

Gabriel Garcia Marquez, Szerelem a kolera idején.


Olvassátok el és amíg nincs meg az, amia regényben, be lehet fogni és leülni szép csendben.


Azt egyébként nem tudom, hallottátok-e, hogy a félműveltség rosszabb, mint a műveletlenség?


Amikor egy nő (főleg nők dobálóznak ezzel) azt mondja, hogy "működik köztünk a kémia", végem van. Vagy majdnem. A kémia egy kémiai laborba való. Sok más szó és kifejezés is van erre, de hagyjuk már ezt, mert semmi köze a szerelemhez.


Egyébként meg: szerelemmel szeretni valakit annyit tesz, mint azt mondani neki, hogy nem halhatsz meg soha.


(Minocska már egészen szépen megközelítette ezt a szintet...rspect.)

34. 2caf8744b6 (válaszként erre: 30. - Herr Ente)
2012. szept. 11. 21:58
Akkor nekem biztos nem adatik meg.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook