Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél fórum

A kisfiam 2 éves múlt és egyáltalán nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. szept. 14. 14:39

A gyerekeim már 1 éves korukban beszéltek.

Az unokám elmúlt 3, mikor hajlandó volt szóba állni velünk. De ekkor olyan választékosan és egész mondatokban beszélt, hogy még mi is "kiakadtunk". :))

Semmi gond nem volt, csak addig gyűjtögetett :))

106. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 14. 14:33

Én ugyanilyen cipőben járok.

Csak azzal a küönbséggel,hogy nem beszéli még azt se amit a tiéd.

Nekem 8 hónaposan kezdett el járni.

Érti a fiam amit veszélünk neki.Ha mondjuk egymásnak,hogy hol van a távkapcsoló,ő már szalad is,és keresi,és adja nekünk.

2012. szept. 5. 20:23
Bele tud pisilni, de nem nagyon érdekli a dolog, szerintem kényelmesebbnek tartja, hogy a pelusba akkor engedi el amikor akarja. Ma ráültettem a bilire, nem pisilt, erre pár perc múlva rápisilt apa takarójára:-)
104. beatav (válaszként erre: 101. - Dagimanó)
2012. szept. 5. 15:47
A dolog pont nyáron jó amikor jó az idő,nem kell pelenka...Sikerélmény ha sikerül a bilibe (netán már a wc-be,kis-ülőkén) mert ő már nagyfiú és Te büszke leszel rá.A lányomnál a mai napig fontos,hogy ÉN büszke lehessek rá!Elsősorban a kedvemért tesz meg olyasmit amit lustaságból vagy egyéb okból nem tenne.A többi jön magától.
103. forgatos (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 4. 22:55
Ismerek egy ilyen - ma már felnőtt - fiút. Ő 3 évesen szólalt meg először, csak úgy, magától, de rögtön egész mondatokat mondott.
102. homern (válaszként erre: 101. - Dagimanó)
2012. szept. 4. 22:47
semmit,egyik napról a másikra szobatiszta lesz ha megérett rá.mutasd meg hogy működne a dolog és utána várj :)
2012. szept. 4. 21:52
Mivel a szobatisztasággal is hadilábon állunk, szívesen fogadnám a tanácsokat, hogy mit tegyek, hogy jobban érdekelje a dolog.
2012. szept. 4. 21:30
Én már nagyon várom, hogy beszéljen, az sem baj, ha be sem fog állni a szája csak mondja:-) Megnyugtató hallani, hogy mások is vannak így, de azért szerintem ha 2 éves kor felett egyáltalán semmit nem mond a gyerkőc, azért mindenkit foglalkoztat, hogy vajon miért nem.
99. Banita76 (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 4. 14:25
Sok baba nem beszél még ennyi idősen. Szerintem nem késett. Az én lányom is augusztusban volt 2 éves, Ő már beszél, de több ismerősöm van, akinek ennyi idős picurja van, és nem beszélnek. Összegyűjti a sok információt, és majd hirtelen elkezd beszélni.:) Szerintem ne aggódj! A bölcsibe meg jobban rá is lesz kényszerülve, hogy beszéljen.
98. helge (válaszként erre: 97. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 23:44
Két éves koromban család elmondása szerint kb 30 dalt, versikét, mondókát tudtam ( hozzáteszem, 2 éves koromig 3-4 hónapot leszámítva kórházban voltam, másra nem tudtam "gyúrni")....18 hónapos kislányom a tatán kívül semmit sem mond:S Van ilyen is , olyan is, valóban nem egyformák a gyerekek.Én is aggódom, voltunk szakembernél, de megnyugtatott, hogy ő egy mozgékony gyerek, most az a fontos neki, majd jön a beszéd is. Annyit próbálok "taktikázni", hogy ha mutat valamire, hogy kéri, akkor úgy teszek, mintha nem érteném, sorolom a körülötte lévő dolgokat...hátha :)
97. Pan Dóra (válaszként erre: 95. - 0a84e34983)
2012. szept. 3. 16:20

Miért támadsz, ha nem bántott senki?! Arról, hogy te magadra vetted, nem tehetek, de az állításom igaz, és tudom, mit beszélek. A húgom óvónő, én tanár vagyok, testközelből érzékelem a változást. Egyébként nem is kell pedagógusnak lenni, elég kimenni az utcára vagy a játszótérre, ott minden magáért beszél...:( De nem is kell kimenni: itt a Hoxán is van egy csomó "anyuka", aki egész nap fenn lóg pici gyerekek mellett, aztán ha valaki szóváteszi, hogy nem lenne-e más dolga, leszedi róla a keresztvizet :(((

Az, hogy nem tartozol közéjük, igazán dicsérendő, gyakorlatilag teszed, amit tenned kell, és ez így van rendjén.:)


A fiam nem agytröszt, és nem magasztaltam, csupán annyit kívántam üzenni, hogy ha egy gyerek nem kezd el időben beszélni, nem szabad egy legyintéssel elintézni, meg azzal, hogy a fiúk később érnek...

96. 0a84e34983 (válaszként erre: 90. - Nanda)
2012. szept. 3. 11:39
:) Nálunk is csak a nem megy,tisztán érthetően.az én kisfiam is mutogat,vagy megfogja a kezem és odavezet ahhoz a dologhoz ami kell neki.
95. 0a84e34983 (válaszként erre: 94. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 11:37
Na,nekem ne mondd,hogy a 21 hónapos fiammal nem foglalkozok,mert ez sértő.Sajnos ő sem beszél még.A te fiad meg egy agytröszt lehet....Azt sem tudja mi az a Öreg néne őzikéje...Kiakasztó ha egy szülő ennyire magasztalja a gyerekét.
2012. szept. 3. 06:58
A szülők meg jóval kevesebbet foglalkoznak a csemetéikkel, mint 10-20 évvel ezelőtt. Ha a gyerek 3 éves korában sem beszél még, ott baj van... nem kell mindent a késői érésre fogni. Az én fiam 20 hónaposan már az Öreg néne őzikéjét szavalta, és mondatokban beszélt.
93. Azurit
2012. szept. 3. 00:28
Én ismerek 3 évest is aki nem beszél.A fiúk később érnek kicsit.
92. Pan Dóra (válaszként erre: 82. - Egypt)
2012. szept. 2. 14:01
Csak egy szakos gyógyped. vagyok, mert levelezőn végeztem. Tanulásban akadályozottakra, magyarul enyhén ért. fogy. gyerekekre szól a jogosítványom. :) Eredetileg szaktanár vagyok, magyar szakosnak vallom magam, bár ennek a szaknak már van párja :)))
91. 9d3294ca1f (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2012. szept. 2. 12:36
Majd fog! Biztos nincs mondanivalója. Az a baj hogy nem lány. :)
90. Nanda
2012. szept. 2. 10:40

Az én fiam is most múlt két éves,és az egyetlen szó amit tisztán és rendeltetésszerűen használ a:nem!

De meg tudja értetni magát,például mutogatással.

Én is kérdeztem már a dokinkat,meg a védőnőt,de szerintük egyelőre nincs elkésve.

Állítólag az apja is nagyon későn kezdett beszélni,most meg aztán már le sem lehet lőni!:)

89. egypt (válaszként erre: 86. - 4f317d695c)
2012. szept. 2. 09:30
Nem, az az alap. Mellette minimum egy idegen nyelv kell manapság, ha valaki igazán érvényesülni akar.
2012. szept. 2. 07:40
oszt itt vagyok
2012. szept. 2. 07:40
én se beszéltem három éves koromig
2012. szept. 2. 00:29
Csak angolul kell tudni. Az bőven elég.
85. egypt (válaszként erre: 84. - Buhu bahu)
2012. szept. 2. 00:06
Ez így van, de abban biztos lehetsz, hogy a többnyelvűség áldás, rengeteg előnye származik majd belőle.:)
84. buhu bahu (válaszként erre: 74. - Egypt)
2012. szept. 1. 23:56

nekem is van olyan unokatesom (pici georgi) es en is szivesen cserelnek vele...:-)

arra torekszunk anyak, hogy a legjobbat tegyuk a gyerkocokkel, es vegul csak hibazunk..de sokszor nem tudjuk hogy mi a legjobb nekik!

83. egypt (válaszként erre: 82. - Egypt)
2012. szept. 1. 23:52
Úgy értem, az oligofrénpedagódia mellett. Kell mellette még valamit választani, nem?
82. egypt (válaszként erre: 81. - Pan Dóra)
2012. szept. 1. 23:50
Ez tök jó, gratulálok!:) És mi a szakterületed?
81. Pan Dóra (válaszként erre: 80. - Egypt)
2012. szept. 1. 23:36
Nekem sem volt, de 40 éves koromban újra beültettek az iskolapadba... 43 évesen lettem gyógypedagógus :))) Megérte!!!
80. egypt (válaszként erre: 79. - Pan Dóra)
2012. szept. 1. 23:32
Annyira nagyon nem volt az álmom, csak érdekel, de nincs már kedvem tanulni...
79. Pan Dóra (válaszként erre: 78. - Egypt)
2012. szept. 1. 23:30
Soha ne mondj le egyetlen álmodról se!!! Váltsd valóra őket! A "nincs időm" csak kifogás... öreg róka vagyok, higgyél nekem! :)
78. egypt (válaszként erre: 77. - Pan Dóra)
2012. szept. 1. 23:26
Anyósom szerint nekem nincs. De nem lett volna időm elvégezni, úgyhogy mindegy már.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook