Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed arról, ha egy ovis gyerek számítógépezik? fórum

Mi a véleményed arról, ha egy ovis gyerek számítógépezik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. dec. 23. 13:29
szerintem is lehet, az én unokáim is számítógépeztek, most nincs ettől semmi bajuk, de nem vihetik túlzásba ...
73. winny
2010. dec. 12. 18:45

Az unokám is szereti.

Mértékkel van engedélyezve:))

2009. máj. 21. 17:17
Ha mértékkel csinálják, akkor semmi akadálya. Sajnos a családunkban van 2 kisgyermek, akiket el nem lehet onnan rángatni.. Mindketten szemüvegesek és túlsúlyosak. Minden idejüket a gép mellett töltik.. Ez már abszolút abnormális dolog..
2009. máj. 17. 17:30

Nem látok benne rosszat.Az én fiam is szokott!Napi egy óra van engedélyezve neki.De ha rossz akkor nincs gép.Ez a bünti.

Az nem baj ha megtanulja és ismerkedik vele hiszen az iskolában is kelleni fog neki.

2009. máj. 16. 22:38
A gyerekeimnek van egy saját gépük. Mini Manók vannak rajta, meg Barbie játék. Legutóbb egy hete játszottak rajta. Internet csak a mi gépünkön van, havonta egyszer-kétszer leülhetnek elé játszani. Most a gólyakamera megnézése napi program, de el vannak nélküle. Amúgy 6 és 9 évesek. Szóval szerintem mértékkel lehet, netes játékokat viszont csak szülői felügyelettel, legalábbis amíg ennyire kicsik. :)
69. svarc
2009. ápr. 30. 17:18

... ÉN AZÉRT KÜLÖNBSÉGET TENNÉK, HOGY

SZÁMÍTÓGÉPEZIK VAGY JÁTSZIK ... A KETTŐ KORÁNT SEM UGYANAZ ...

2009. febr. 15. 20:48
Én inkább iskolás kortól tartom úgy mondd "normálisnak" a számítógép használatát! Mert a gyerekeknek a mai világba szükséges de csak normál keretek között.
67. winny
2009. febr. 15. 17:37

Jó,ha hozzászokik.

A világ megköveteli.A szülő dolga az időkorlát:)

2009. febr. 1. 20:39
Sztem is teljesen normális, ha egy ovis gyerek számítógépezik. Tényleg azon van a hangsúly, hogy ne a gép legyen az egyetlen szórakozás a számára. Ráadásul ma már léteznek kifejezetten ovisok részére készített oktatóprogramok is.
2009. jan. 23. 19:15
A mai gyerekeknek már teljesen természetes dolog a számítógép egészen kicsi koruktól kezdve.Tiltani szerintem nem érdemes.Napi vagy heti pár perc belefér.
64. cel
2009. jan. 23. 18:04
Halad a korral.
2009. jan. 9. 23:58

a mai világba nem meglepö,az enyém két éves és már bekapcsolja,nem tanitottuk neki hanem megfigyeli mi hogy csináljuk.

de ha nem a játék rovására megy ,akkor számitogépezhet szerintem minimális idővel.

2009. jan. 9. 23:56
ügyes!! a miénk is azt csinálja...
2009. jan. 9. 23:55

Mi a véleményed arról, ha egy ovis gyerek számítógépezik?--->

teljesen rendben van.

a hangsúly azon legyen, hogy ne csak számítógépezzen.

60. mama_gold (válaszként erre: 59. - Mothertiger)
2009. jan. 9. 23:52

Ja, a kisfiam 6 éves múlt, az kimaradt.

Már próbálkoztam a rendszerrel, de nem működik:( mert a férjem nem partner, mivel ma dolgoztam, és a gyerkőc 5 után kelt fel délutáni alvásból, így még most is ott ül a gép előtt apa engedélyével. Hiába kérlelem, hogy menjünk aludni, nem akar, apa pedig megvédi:((

Volt, hogy kiborultam, ordibáltam velük, anyáztam, válni akartam, de nem működik. Mostmár haláli nyugalommal veszem, hogy tönkre teszi a gyereket, mert úgy sem tehetek semmit! Amikor 2 szülő kétféleképpen nevelne, ott vége a dalnak...

2009. jan. 8. 14:52

Kisfiamnak Micimackós, oktató laptopot vettünk, és nagyon sokat tanult vele. Azóta nagyon érdeklik a betűk, és egy jópárat megjegyzett már. Ezt a fajta "számítógépet" kifejezetten hasznosnak találom.

Néha szokott gépezni Apával, Need For Speedet játszanak, de nincs annyira beájulva tőle, hogy hisztizzen is érte. Néha ideül, egy gombot nyom a klaviatúrán, megy az autó, és sikítozik a boldogságtól. Hétköznap meg sem említi, mert nincs itthon az apja, és hálistennek szívesebben van kinn a levegőn, mint a gép előtt.


Mama gold: kis rendszerezésre lenne szükség és erősebb szabályokra, hogy működjön is a dolog. Meg persze meg kell próbálnod meggyőznöd a férjedet, hogy legyen partner ebben. Viszont ha a gyerek azt látja, hogy a gép előtt ültök, akkor kissé nehéz lesz a dolgod (tudom, hogy te dolgozol a gépen, de ezt a gyerek nem úgy fogja fel, csak hogy ott ülsz).

A gyereknek ki kell érdemelnie, hogy odaülhessen játszani. Azt mondod neki, hogy ennyi meg ennyi időt kinn leszünk a levegőn, aztán játszhatsz ennyi meg ennyi órát. Nekünk ez bejön. Ha laptopozik, nem mehet a televízió, és fordítva. Vagy az egyiket, vagy a másikat csinálja, de a kettő együtt nem mehet.

Sok szerencsét!

58. mama_gold (válaszként erre: 39. - Ab4b6bc17d)
2009. jan. 8. 13:31

sajnos nálunk is ez a probléma, én ugye vittem a háztartást, ők apával gépeztek, egész kicsi kora óta (fél évesen már a férjem az ölébe vette és úgy játszott:-()

Hozzáteszem, nálunk mindenkinek saját gépe van (azért hívják SZEMÉLYI számítógépnek) így én is sokat gépezek, ha épp nincs más dolgom. Természetesen nem csak szórakozásra, én itthon munkára is használom.

Így a kisfiú totál ragaszkodik a géphez. Viszont teljesen olyan játékokkal játszik, mint az apja. (Call of Duty, Nascar, Star Wars stb.)

Én nem szeretem, javaslom mindig a jó levegőt, sétát, de apa megengedi felkiálltással, nekem nincs szavam....

Sokszor még este 11-ig is nyomja a gépet. Bár ha elfárad bejön és mesét néz. Vagy ha valaki épp ráér, vagy van kedve vele jászani, akkor van puzzle, építőkocka, matchbox, társasjáték, de ez a ritkább:((

A férjem nem partner ebben (hamarabb feküdjön a gyerek, ne szám.gépezzen annyit) így ez miatt elég sok a vita köztünk.

Ha valakinek van jó ötlete, szívesen fogadnám.

57. McKenzi (válaszként erre: 56. - Kkrisztina76)
2009. jan. 8. 13:27
Tényleg nagyon jó játékok vannak, a kisfiam a bújócskát szereti (elbújnak az állatok a fák és bokrok mögé, meg kell keresni) és a kirakót. Ezekkel játszik egy kicsit (kb. 10 percet) szóval nem vészes. Nem úgy mint az animációk bámulása, azt órákig is nézné, ha hagynám..
2009. jan. 8. 13:21
Haladni kell a korral, de tudni kell mértéket tartani. Nekem is ovis a középső kislányom, de tv és számítógép használata naponta nem haladhatja meg a másfél órát. Egyébként egy jó monitor nem ront annyit a szemen, mint egy tv.
55. McKenzi (válaszként erre: 12. - Munya)
2009. jan. 8. 13:18

mi a fényképezőgéppel tanuljuk a szavakat :)))

Egyébként a kisfiam már kétévesen egyedül játszott a minimaxon és nézte az egyszervoltot (nyár elején nagyon sok munkám volt és kíváncsi volt mi a jó a számítógépben:) (nagyon hamar megtanulják kezelni az egeret!)

Ezeket nem tartom károsnak, bár az időt mi is korlátozzuk.

2009. jan. 8. 13:12
én még nem engedem hogy ideüljön, mert a szemének nem tesz jót!
2009. jan. 8. 13:06

Hát nem tudom, én magamból indulok ki. Anno, mikor 5. osztályos koromban megkaptam a gépet, egész nap ott ültem. :-P

Szerintem egy ovis bőven tud tanulni még másból is. Ráér a szemét rontani később is vele... :-(

2009. jan. 8. 12:47

a keresztlányom is ovis(3 éves). És igen, a mi kiskorunkban még nem volt számitógép és net minden háztartásban, de ő már egy modernebb korba született bele:)

Vannak játékok, amelyek tényleg hasznosak és tanulhat belőlük, ezekkel szoktunk együtt játszani, max. fél órát ülhet egy nap a gépnél.

2009. jan. 8. 12:40

Hát nem tudom, lehet maradi vagyok, de szerintem nem feltétlenül jó...


Korábban is megvoltak az ovisok számítógép nélkül. Én például tökéletesen jól éreztem magam a kifestőkkel, a kis munkafüzetekkel, a babáimmal és az autóimmal... X-)

2009. jan. 8. 12:36
nagyon jl teszi:)sok okos dolgot tanulhat meg a számítógép segítségével. csak a szülők figyeljenek oda,hogy miket néz esetleg neten,stb
2008. okt. 11. 16:58
Felügyelettel és odafigyelésswl még hasznos is lehet, de a szülő feladata, kordában tartani , mit játszik és mennyi időt tölt a gépnél. az enyémek is játszanak rajta, a kicsi is!De emellett minden mást is játszanak, sőt sportolnak! A számitógép már ugyanúgy hozzátartozik az életükhöz mint nekünk felnőtteknek!
48. o.andi
2008. okt. 8. 23:13
végül is szerintem nem baj...mai kor vivmánya:-)
47. petka
2008. júl. 15. 21:00
Okos gyerek, ez természetes a mai világban
2008. júl. 15. 20:52
Ez a mai világban már tényleg nem meglepő.Bár nem a legjobb, de ma már minden erre épül.
45. anan
2008. máj. 16. 17:18
Szerintem ez a mai világban már szinte természetes dolognak számít!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook