Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet elkerülni a műtét utáni összenövéseket? fórum

Hogyan lehet elkerülni a műtét utáni összenövéseket? (tudásbázis kérdés)


12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Life14)
2012. szept. 1. 16:10

Erről én csak ennyit tudok, hogy egy dologtól fejlődhet vissza az endo. Ha nincs menstruáció, tehát ha leáll a petefészkek hormontermelése. Ez vagy petefészek eltávolítással lehet, vagy terhességgel, vagy a menopausával. Barátnőm durva hormonokat szed, hogy leállítsák a működést. Az egyik petefészkét tudták csak eltávolítani, a másik annyira össze volt nőve a belekkel, és hasfallal, hogy csak a belek kivezetésével tudták volna csak megcsinálni.

Szóval ebben nem igazán tudok neked segíteni.

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Life14)
2012. szept. 1. 16:08
Az endoval úgy tudom, ez szinte elkerülhetetlen. A barátnőm pont ettől szenved.
10. life14
2012. szept. 1. 15:55

Ha nem tartalak fel,akkor megkrédezhetem,hogy hormon témában mennyire vagy otthon?

Olyan problémám van,hogy négy hét múlva kell kontroll vizsgálatra mennem,ée azt monsta a doki,hogy fogmazásgátlót fog felírni,hogy ne alakuljon ki újra az endo.

Nem tudom,hogy a természetes hormonpótlást,pl progeszteron krém vagy a mesterséges hormon kúrát válasszam.

Nem akarok tobbet ártani,mint használni a betegségnek.

Persze csinálom a diétát,arwen tornázni fogok és pszichotrápiára járni vagy agykontrollt csinálni,egyéb alternatív módszerekkel próbálkozni.

Bár eddig is egészségesen éltem.


Mielott bármilyen hormonkúrába kezdenék,vérvételt szeretnék csináltatni a hormonokra.


A mutétet menstruáció idején végezték.

Két hét múlva lesz a menstruációm 21.napja.

A doki azt mondta,hogy most még jobban felborulhat a hormonháztartsom,mert drillinget csinált-kiégette a kis cisztákat a petefészkekrol.

És a ciklusom is rendszertelen lehet egy ideig.A mutét elott is három hónapja véreztem.

Arra gondoltam a 21.napon csináltatom meg az elso vérvételt,és a kovetkezo menstruáció 3.napján a ismét nézetek hormonokat.

De az nem egy cikluson belul lesz.

Szerinted igy is jó,

2012. szept. 1. 15:26

Koszonom a válaszaidat.:)

Már volt két éve egy laparoszkópiás mutétem,akkor is mozogtam utána,de mégis osszenovéseim lettek.

8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Life14)
2012. szept. 1. 15:20

Hát, azt mondta, hogy fokozatosan lehet terhelni, de amúgy már 2. naptó (a császároknál) kötelező volt a séta.

A méhműtétem laparoszkópost volt, és már 2 héttel utána bármit lehetett csinálni, azt mondta. Én nem tornáztam soha, de simán csináltam mindent, amit amúgy is szoktam.

7. life14 (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 1. 15:10

Te mutét után mennyi idovel mozoghattál sokat?

Nekem is ajánlotta a tornát az orvos,de azt mondta,hogy két hétig foleg fekudjek,és ne eroltessem meg magam.

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Life14)
2012. szept. 1. 15:03

nekem 3 császárom volt, és egy méheltávolításom, és nekem minden doki a sok mozgást mondta.

Sajnos ezzel a folyadékkal kapcsolatban nem tudok hozzászólni, sosem hallottam róla :(( Remélem, valaki tud segíteni neked, hogy mit kéne tenned.

2012. szept. 1. 14:49

Van valamilyen készítmény,ami megakadályozza az osszenovések kialakulását mutét után?


Az Arwen tornát szeretném majd csinálni.A torna segít megakadályozni az osszenovések kialakulását?

2012. szept. 1. 14:46

Sziasztok!A kismedencében kialakult osszenovésekre gondolok.


[link]


[link]


Kedden operáltak lézerendoszkópiás módszerrel.

Endometrikus csomókat,osszenovéseket,kis cisztákat-PCOS távolítottak el.

Igényeltem Adept osszenovésgátló folyadékot,de a doki mutét után azt mondta,hogy nem tartotta idokoltnak használni a mutét során,nem akart nekem plusz koltséget.

Nekem ez így elég gyanús.Elvileg bárkinek adnak,aki megfizeti.

Elottem mutottek egy lányt,aki nem igényelte,de a mutét kozben kiderult,hogy mégis szukség lenne rá,mert a belei nagyon ossze voltak nove.A mutét után kozolték vele,hogy plusz 50 000ft lesz a mutét,mert ugyan nem rendelt,de mégis kellett használniuk az osszenovésgátlót.

Es rogton utána operáltak engem.

Ezért is tartom gyanusnak,hogy nekem miért nem adtak.Szerintem nem volt annyi folyadék náluk megrendelve,és amit én igényeltem,azt használták el.

Nem akarok senkit gyanúsítgatni,de nem tudott kielégíto választ adni a doki arra,hogy mirét nem használta a folyadékot,ha egyszer így volt megbeszélve,és a mutéti elojegyzésemen is ez volt.

Azzal indokolta,hogy meg akart kímélni a plusz koltségektol.

Nagyon csalódott vagyok.Megnyugtató volt mikor megbeszéltuk a mutét idopontot a doki kozolte velem,hogy lehet igényelni ezt a készítményt,ami lecsokkenti az osszenovések kialakulásának az esélyét.


Sokat kell mozogni?

A orvos azt mondta,hogy két hétig foleg fekudjek,és ne nagyon mászkáljak.

2012. szept. 1. 14:13
sok-sok mozgással, minél hamarabb.
2012. szept. 1. 14:11
má mint a belek összemövésére gondolsz?
2012. szept. 1. 14:09
Hogyan lehet elkerulni a mutét utáni osszenovéseket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook