Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e feltenni spirált császármetszés után, és ha igen mikor? fórum

Lehet-e feltenni spirált császármetszés után, és ha igen mikor? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 7. 11:59

Szia!

Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed, nőgyógyászodnak igaza lehet: nekem 4,5 hónapra a 2. császár után felrakták, és most is szívok a következményeivel, lehet műteni kell.

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. szept. 1. 13:52
első gyerekem után már a 6 hetes kontrollon feltették, két évig hordtam, aztán a második gyerek után nem tetettem, a harmadik után szintén a 6 hetesen rakták fel, de akkor nem spirált, hanem a mirenát. Soha nem okozott egyik sem gondot. A sima spirállal viszont sokat véreztem, a mirenával meg három csepp volt havonta.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. szept. 1. 12:14
Nekem feltették 6 hét után.
2012. szept. 1. 12:11
én 2. császárom után rakattam fel kb 9 héttel a műtét után(1,5 éve), eddig nem okozott gondot.
3. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. szept. 1. 12:10
Szia! Nekem is császárom volt 2009 decemberében és a 6 hetes kontrollon visszatetettem a spirált. Azóta is fent van és nem okoz semmi gondot! Én az alapbetegségem miatt nem is szedhetek fogamzásgátlót, csak ez a megoldás maradt. Terhességem előtt is spirálos voltam, soha nem volt semmi gondom. A levétel után 2 hónappal terhes is maradtam!
2012. szept. 1. 12:06

Nekem is felajánlotta az orvosom a spirált, akinél császárral szültem.

Bár én nem vettem igénybe, de gondolom ezek szerint másoknak nem okoz gondot.

2012. szept. 1. 12:04
A nőgyógyász akinél jártam azt mondta ő nem hajlandó császáros nőnek spirált feltenni mert gyulladást okozhat meg elmozdulhat stb. Mondott egykét durva példát is ami előfordult a praxisában. Én jobban örülnék ha nem kellene hormonokkal terhelnem a szervezetem mert így is gyógyszereket szedek csak más okból. Viszont olvastam és hallottam is róla hogy sok császárral szült nőnek fölrakják és nem okoz nekik gondot, tény hogy az ellenkezője is előfordul. Ti mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook