Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónaposan még csak anyatejet eszik. Vélemény? fórum

8 hónaposan még csak anyatejet eszik. Vélemény? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Rozália (válaszként erre: 36. - Rozália)
2013. aug. 25. 10:44
Még elfelejtettem, hogy természetesen nem háromszor eszik. Tízóraira gyümölcsöt, tejpépet, bármi ilyet eszik, uzsonnára parizert, kenőmájast, pici zsemlekatonák formájában, hozzá paradicsomot. Azt mondjuk magában is megeszi, annyira szereti:)
2013. aug. 25. 10:41
Nehezítse is meg mindenki a későbbieket a saját és gyermeke számára, amennyire csak lehet!:) Az én kisunokám 8 hónapos korára már azt evett ebédre, amit mi. Reggel-este anyatejet. Nem is válogatós:) Bármit elsőre elfogad. A menyem szerintem nagyon okosan csinálta, pedig első baba és én nem szólok bele, mit hogyan csináljon.
2012. szept. 9. 20:25
Próbálkozni mindenképpen kell, ismerkednie kell az ízekkel. Nem istentől elrugaszkodott ötlet a higított és cumisüveges főzelékezés sem. Ha csak napi 4-5-ször 1-2 kiskanállal adsz is neki gyümölcsöt, gyümilevet, már az is valami. Lehetőleg legyen ott veletek, mikor ti esztek, hogy kedvet kapjon. Előbb-utóbb ő is fog enni mindenfélét. Poharazással is próbálkozhattok már, nem baj, ha mellé is megy néha. Tarts ki, ne add fel, csak ne görcsölj rajta, mert ő azt megérzi, ha ideges vagy.
2012. szept. 9. 09:44
Megfelelő a súlygyarapodása? Amennyiben igen, nem értem, miért akarsz neki hozzá táplálni. Örülj, hogy meg tudsz neki adni minden védelmet az anyatejjel! Ha nem gyarapodik a súlya, akkor sajnos csak a próbálkozás marad. Ha éhes lesz, enni fog, ne aggódj! Tapasztalatom az, hogy több mindent ki kell próbálni a hasonló tápszerekből, gyümölcsökből, stb. ahhoz, míg megtalálod az ízlésének megfelelőt. Azt azonban nem javaslom, hogy ne akard tudatosítani benne, hogy eszik. Igen is, legyen tudatában annak, hogy eszik. Később ebből lesz az elhízás. Próbálj neki színes dolgokat adni. Adj kanalat az ő kezébe is, hagyd, hogy ő is megpróbáljon enni, ha akar. Kicsit koszos, de az enyém élvezte, hogy túrhatja a kanállal az ételt. Ne add fel, mert minden gyerek más! Sok szerencsét Neked!
33. youlcsi (válaszként erre: 30. - 342bae44d8)
2012. szept. 3. 20:53
de ne megetetni próbáld, hanem tedd elé, add a kis kezébe a kanalat... esetleg mártsd bele a pürébe... és hagyd, hogy ő egye... ha kedve tartja, nyúljon bele, maszatolja...
32. 342bae44d8 (válaszként erre: 30. - 342bae44d8)
2012. szept. 3. 19:03
nem etetőszékfüggő, bármiben ezt csinálja
31. 342bae44d8 (válaszként erre: 27. - Marel2)
2012. szept. 3. 19:03
hát nekünk azt mondták 4 kiló feleslegünk van ( 12,5 kilóü)
30. 342bae44d8 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2012. szept. 3. 19:02
4 órával az előző szopi után megpróbálom megetetni, beleteszem az etetőszékbe és öklendezik egyet
2012. szept. 3. 17:46

Nekem is hét és fél hónaposan evett először gyümölcs-zöldségfélét a Kislányom, addig csak szopizott, és még most sincs jobb a tejcsinél (19 hónapos). Én nem foglalkoznék ezzel, bár én is aggódtam anno emiatt, pedig kár volt. Ráér még enni a felnőtt ételeket!


Gratula a szopihoz!

2012. szept. 3. 10:49
igazan boldog lehetsz sporoltal magadnak par szazezer forintocskat a jovore nezve...
27. marel2
2012. szept. 2. 23:08
A szopós, anyatejes babák nem szoktak elhízni!! Pont annyit esznek amennyire szükségük van!
2012. szept. 2. 21:52

mit csinál, ha elé teszed a kaját?

akár a pépeset kanalastul (bölcsiben már a 7-8hósokat is 2kanalas módszerrel etetik), vagy a vajpuhára főtt krumplit, répát...

25. youlcsi (válaszként erre: 8. - 342bae44d8)
2012. szept. 2. 21:50
próbáld meg a gabonapépet. azt anyatejjel is tudod keverni neki.
24. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 342bae44d8)
2012. szept. 1. 15:33

Egészségetekre! Ettől olcsóbb nincs :)

Előbb-utóbb fog mást is enni.

23. homern (válaszként erre: 21. - Mkriszti81)
2012. szept. 1. 15:00
doki,védőnő mit szólt hozzá?
22. Ági05
2012. aug. 31. 23:35
Nem kell aggódni.A kisfiam 11hónapos koráig csak anyatejet és pár kanál gyümölcsöt vagy főzeléket evett,de nem tudtam vele egy étkezést kiváltani.Védőnő,gyerekorvos kicsit paráztattak,de rájöttem felesleges.Egy felnőtt sem él anyatejen,eszik cumisüvegből stb.Majd megérik rá.Most anyatejre van szüksége.A babák okosak,tudják mi kell nekik.Ne erőltess semmit!
21. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - Homern)
2012. aug. 31. 16:16
ismerősömnek pl. kizárólag így eszik a gyerek, persze ez nem a legjobb megoldás, de így legalább eszik minden mást is...
20. 342bae44d8 (válaszként erre: 19. - Homern)
2012. aug. 31. 16:08
egyszer próbáltam ki csak kíváncsiságból, hogy hátha a kanál nem tetszik
19. homern (válaszként erre: 4. - 342bae44d8)
2012. aug. 31. 16:06

ez a lehető legnagyobb butaság amit csinálhattál!


tej és gyümölcs elég neki,főleg így nyáron ,persze ha megfelelő mennyiségő az anyatej.


ha egy éves korban még mindig ez a helyzet,akkor vissza lehet térni a problémára


(most pedig elolvasom a többi hozzászólást is,eddig a cumisüveges főzelékes dologig jutottam :D )

2012. aug. 31. 15:58

Szerintem is amit még tehetsz, hogy folyton előtte egyetek, lássa, hogyan és mit esztek, kíváncsi lesz és egyre több dolgot kóstol majd meg!

(mi ezzel ott tartunk, hogy már el kell bújni, ha eszünk, mert nem is hagy enni, hiába ette tele előtte magát, jön oda kérni és hiszti lesz, ha nem kap belőle...) :)

17. lillenet (válaszként erre: 14. - 342bae44d8)
2012. aug. 31. 15:55

Majd lemegy róla ahogy megugrik a növése, mozgása...


Ne aggódj, rendben van/lesz minden.


(És ha mindig hallgatnánk a dokikra, védőnőkre...:) )

16. 342bae44d8 (válaszként erre: 15. - Lillenet)
2012. aug. 31. 15:55
inkább kövér
15. lillenet (válaszként erre: 12. - Martamay)
2012. aug. 31. 15:53

Én is egyetértek!:)


Ha nem sovány, nem beteges, semmi gond:)

14. 342bae44d8 (válaszként erre: 12. - Martamay)
2012. aug. 31. 15:53
de ő már most 12.5 kiló ezért mondták, hogy kevés tejet kapjon
13. martamay (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2012. aug. 31. 15:49
nagyon jol mondod!!!
2012. aug. 31. 15:48

Az en fiam holnap lesz 1 eves es 2 (!!!!!!!) napja kezdett el enni mas etelt. Eddig szinte csak szopizott, soha tapszert nem kapott, tehentejet sem!! Probaltam neki en fozni fozelekeket, vettem bolti fozit, gyumolcsoket, itthon turmixoltam, higra, surure csinaltam, darabltam, egeszben adtam (mert van 6 foga), kenyeret, baba chipset, felnott kajat, stb, stnb es nem kellett neki semmi. Erre tegnap megevett egy csomo fasirtot, ma meg sajtot. Szoval szerintem nem kell aggodnod es foleg nem tomni!!! Ezt onnan is tuom, hogy en is adtam neki 8 honaposan gyunit es sugarban hanyta ram, meg korhazba is vittuk. Egyszeruen most ert meg arra, hogy egyen mas etelt is. Rengeteg forumot, cikket elolvastam a neten ezzel kapcsolatban es azt irjak, hogy 1 eves korig tulajdonkeppen az etkezesek 2/3 maradhat anyatej es tokeletesen fejlodik a gyerek mellette!! Ja es 11,5 kg kb. a kisfiam, mond mar par szot, lep 6-8 lepest, semmivel nincs elmaradva, nem sovany, nem kover... TOKELETES! :D


Ugyhogy hajra szoptatas!!

11. 342bae44d8 (válaszként erre: 9. - Zsuzsika83)
2012. aug. 31. 15:45
most ezt csináljuk, csak azt mondták az orvosok ( mert látta már egy pár) hogy jó lenne ha a z anyatej lenne a kevesebb és a zöldség gyümölcs a több mert nagyon hízik. és azok nem hizlalnak annyira.
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - Kukacc)
2012. aug. 31. 15:42

1/3 üvegnyi a max adag amit megeszik az általam főzöttből is. Bébiételbe csak gyümölcsöt vettem amikor még nem volt barack.

Kivizsgálták, nem beteg.

De nem megy a kaja.

9. zsuzsika83 (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. aug. 31. 15:42
Ugyanígy volt a kislányommal. 1 éves koráig jóformán egy-egy kanállal evett csak. Azt is csak nagyritkán. Ha elfogyott egy nap egy fél üvegnyi gyümi, az már nagyon jó volt. Minden nap próbálkoztunk, de nem erőltettem, mert ezt nem is lehet szerintem. Aztán 1 éves kora körül belemarkolt a rizses husimba, amit ettem és elkezdte tömni befelé. Onnantól elkezdett a mi kajánkból enni. De szigorúan csak darabosan, ahogy mi ettük, max egy kicsit villával megtörve. Ha összeturmixoltam, egy falatot sem volt hajlandó enni. Neki teljesen kimaradtak a pépes ételek. Valamiért annyira nem tetszik neki, hogy a joghurtot, krémtúrót, pudingot...stb. egyéb pépes dolgokat is csak 2 éves kora körül volt hajlandó elfogyasztani. Ja! És a tejet semmilyen formában nem eszi meg a mai napig sem, csak savanyított tejtermékeket. Túró, sajt, joghurt...stb. Szóval ne aggódj! Tudják ők, mi kell nekik! Majd elfogadja idővel, ahogy okosodik, egy idő után majd elkezdi érdekelni a ti kajátok, ha más nem. Ültesd oda az asztalhoz etetőszékben, amikor esztek. De ne kínáld, csak ha ő nyújtózkodik a kaja után, akkor adj neki. Lényeg, hogy lássa, jóízűen esztek ezt-azt.
8. 342bae44d8 (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2012. aug. 31. 15:41
tejpépet nem akarok, ha anyatejes akkor minek a tehéntej, meg kicsit műnek is érzem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook