Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők segítségét kérném fórum

Könyvelők segítségét kérném (beszélgetős fórum)


2012. aug. 31. 09:57

Senki ne szóljon hozzá, aki ki szeretne oktatni, nincs rá szükségem. :) Köszi.


Naszóval :) egy könyvelő irodába szeretnék elhelyezkedni dolgozni. Minden vágyam, hogy megtanuljam a gyakorlatban alkamazni mindazt, amit évek óta töltök a fejembe.


Van egy közgazdász főiskolai diplomám és egy mérlegképes könyvelői oklevelem is. Csakhogy egyikkel sem megyek semmire, mert annyira szerteágazó vizsgarendszert dolgoztak ki, hogy gyakorlatilag mindent tudok, amire a büdös életben nem lesz szükségem. :)


Szeretném, ha segítenétek, már akinek kedve és némi ideje is van rám, összeszedni, mik azok a legfontosabb könyvelési- adózási kérdések és tételek, amik kellenek, hogy be merjem adni a pályázatom egy kisebb könyvelő irodába.


Írok egy példát. Voltam múlt héten felvételi beszélgetésen egy könyvelő cégnél 16 céget könyvelnek. Ott ki kellett töltenem egy tesztet, azon alap kérdések voltak, de segítettek, mert kb. érzem, hogy mik a fontosabb kérdések. Pl. Mi az EVA? Egyszerűsített vállalkozási adó? Hány % ? 36. Hogyan könyveled a pénzfelvételt? T381 K 389 T 389 K 384 stb.


Erre a munkahelyre sajnos nem vettek fel, a következőre szeretnék felkészültebben menni és nincs körülöttem senki, akinek a kérdéseim fel merném tenni és nem nézne le miatta!


Ilyen kérdés- válaszokra gondolok, amik szerintetetk a legfontosabb dolgokat és kérdéseket foglalják össze. Nem tudom kiszűrni, mit ismételjek, mik, ami kellenek, mert elsiklok a kivételek felett.


Kérdést és arra választ is várok! :) Ti mit kérdeznétek a felvételi beszélgetésen, ne speciális ismeretre, hanem tényleg napi szintű kérdésekre gondoljatok!


Köszönöm, ha valaki tényleg segíteni szeretne, rá vagyok szorulva. :)


Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook