Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Shea vajat hogyan kell használni, milyen gyakran? fórum

Shea vajat hogyan kell használni, milyen gyakran? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. 04d410066e (válaszként erre: 30. - F758a7200f)
2012. szept. 1. 17:08
Igen, ezeket én is megfigyeltem már. Nem is veszek olyan krémet, ahol nem látom feltüntetve a hatóanyag tartalmat. TEstápolót meg magam főzöm. Csak az arckrémeknél necc ezerszázalékra kimérni a savakat, és sok hatóanyaghoz hozzá sem lehet férni.
31. f758a7200f (válaszként erre: 22. - 04d410066e)
2012. aug. 31. 15:23
NEkem is szintén az aha-tól, bha-tól lettek szép eredményeim. Mellette jártam néha bőrcsiszolásra is, de kimondottan a glikolsav kezdett el javítani. Amúgy is, sokáig használva lehámlasztja annyira a bőrt, hogy kisebbek lesznek a pórusok is, tehát nehezebben koszolódnak ha kimegyünk az utcára így este könnyebb tényleg tisztára lemosni az arclemosóval. Így megelőzésként is működik. Télen szoktam megcsinálni egy 3 hónapos kúrát, nyáron csak szemcsés bőrradírt használok, stimm a fényérzékenység.
30. f758a7200f (válaszként erre: 26. - 04d410066e)
2012. aug. 31. 15:19

Egyetértek!


Egy jó illatúról jobban elhisszük, hogy csodaszer. Amúgy is a romlott kozmetikum büdi, de attól még hogy egy friss nincs illatosítva, nem jelenti, hogy büdös. Mindenesetre az illat sokat számít a megítélésben.


Másik dolog, hogy a 40 éveseknek való krémet egy 20 évessel reklámoztatják, akit negyvenesnek sminkeltek, ha tiniknek való termék, azt pedig olyan tinivel, akinek soha nem volt pattija az életben és gyönyörű pórusai vannak, nem a krémtől lett ilyen. Közhely tudom, ez óriási közhely, de akkor is ez működik.


Hiába mondom én is, hogy a gyógyszerésszel kevertetem ki az összes krémemet potom áron, mégis biztos vonzóbb a szemmagasságban elhelyezett termék a boltban (polcpénzekért, reklámmal ellátva), mint egy sima fehér csomagolású a gyógyszertárból.


Megjegyzem, a gyógyszerész mindenből annyit tesz bele, amennyi hatásos is, nemcsak odateszi az üveget a krémesdoboz mellé. Mert mint "orvos" joga is van hozzá. Értsd, bolti lore*al vagy amit akartok, lehet egy drágább clar*ins is, bizonyos rendeletek miatt csak 5% hatóanyagot (esetemben hialuronsavat pl) tehet bele.


A gyógyszerészem a bolti lor-al árának a feléért tesz bele 40%-ot!! És rá is írja, és ezt szintén rendeletek határozzák, hogy fel kell tüntetni, miből mennyi. A boltit ha megnézem, talán huszadik összetevő...

29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. aug. 31. 10:42

Gyereknek kell? Ez egy hasznos oldal szerintem.

[link]

28. 04d410066e (válaszként erre: 27. - Lezsodaro)
2012. aug. 31. 09:39
Mármint a krémek marketing-managementje? :)
27. lezsodaro (válaszként erre: 26. - 04d410066e)
2012. aug. 31. 09:38
Na ez úgy ahogy van marhaság.....
26. 04d410066e (válaszként erre: 20. - Globus)
2012. aug. 31. 09:35

Jaj, ezt annyira szépen megfogalmaztad. :D Anyukámnak nemrég vettem botox hatású ránctalanító szérumot rózsaolajjal. Háháhá!

Már párszor mondtam anyunak, hogy ezek hülyeségek, nézze meg az INCI-t, nincs benne semmi extra, de azt mondta, nem igaz, és hogy ő érzi, hogy használ. Na itt kerül szembe a tény a hittel, és a hit mindig erősebb. :D (Mi meg nem látjuk, mert anyunak mindig szép a bőre a korához képest, tök mindegy, mit ken rá, ez a genetika és életmód...)

De ő annyira hisz benne! Ezért megveszem neki. Megszagolta, igazi rózsaillata volt, rá volt írva, hogy anti-aging, meg botox hatás, meg még ilyenek, és itt el is döntötte, hogy ez majd használ. :D

Egyébként ezért illatosítják a krémeket is, végeztek kísérleteket, ha jó az illata, a nők hatásosabbnak érzik.

Ezzel szemben nekem csak illatmentes készítményem van, mert az illatanyag nem használ, csak potenciális bőrirritáló, és több termékem is gyógyszertárban vásárolt, aminek csúnya a csomagolása is, és marketingszöveg helyett betegtájékoztató van hozzácsomagolva. :) Viszont tényleg használ. Sajnos nálam az ilyen hülyeségek nem működnek már. :) A krémmániát amúgy azért szeretem, mert ott tényleg hitelesek a vélemények, mivel akárki írhat.

2012. aug. 31. 09:29
Egyébként azt gondolom, hogy mindenképp egy garancia nálam, hogy most épp két darab pattanás van rajtam. Majd egy hónapja hirtelen megint undorító lett a bőröm, a homlkomon minden egyes pórusom be volt gyulladva, több gennyesre, furunkulososra. Most pedig két darab van rajtam épp. Megnézem, hogy teafával meg kókuszolajjal, vagy sheával mikor érsz el ilyen eredményt, ha tényleg nagy a gáz...
24. 04d410066e (válaszként erre: 23. - Peggy73)
2012. aug. 31. 09:27

Nekem borzalmas lett a bőröm a kókuszvajtól. Amúgy lehet, ha nem kennéd, akkor nem lenne egy sem. :D

A teafaolaj nekem semmit sem segített. De akinek néha van egy darab pattija, arra jó lehet. Az a baj, hogy a kérdezőnél fogalmam sincs, hogy milyen típusú pattijai vannak, enyhe, súlyos, középsúlyos, inkább fekete, vagy inkább fehér mitteszer, zónás, vagy egész arcot érintő stb.

23. Peggy73 (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2012. aug. 31. 07:45

Nekem nem lett több pattanásom a kókuszvajtól, pedig vannak pattanásaim (szerencsére nem olyan sűrün és sok mint régen) és rendszeresen kenem vele az arcom. :)

A teafa olaj szépen leszárítja ami kijön, így már nem érzek kényszert, hogy szétbarmoljam az arcom.

De ajánlhatom még a Stadelmann féle Rózsa-teafa esszenciát. "Erősen antibakteriális, jó vírus ölő, gomba ölő, gyulladás csökkentő és hámosító hatású"

Ezzel meg a sima teafával nem lehet megelőzni a pattanást, de a meglévőket lehet kezelni. Csökkenti a gyulladást, hamarabb leszáradnak.

22. 04d410066e (válaszként erre: 21. - F758a7200f)
2012. aug. 30. 19:29
Igen, majdnem pontosan így van. :) Glikol és szalicil, vagyis AHA és BHA savak. BHA is kell, mert az AHA vízben oldódik, ezért a bőr felszínét hámlasztja, a BHA pedig zsírban, ez a pórusok belsejében is képes hámlasztani, pattis, mitteszeres bőrre a BHA fontosabb/jobb, de a legjobb a kettő kombinálva. A bőrradír is jó. Amikor pedig ez már nem használ, mint pl. nálam, akkor jön a benzoyl-peroxid, ami sokkal durvább, de legalább hat. Viszont a kémiai hámlasztók (AHA, BHA), ill. a BP erősen fényérzékenyít, szóval magas faktorszámú naptej kötelező kellék hozzá utcára is, szolit meg napozást pedig el lehet felejteni.
2012. aug. 30. 16:52

A sheavaj irtózatosan tömény, el nem tudom képzelni, hogy működik pattanások ellen, én mindig hidratálóként, striák ellen használtam, fele-fele arányban összemelegítve mandulaolajjal, úgy csúsztam tőle mint valami pisztráng:)))


De száraz bőrre ideális, vagy zsíros de vízhiányos bőrűeknek testápolásra a szárazabb helyeken. Azért kell higítani mert nagyon kemény is és ráncokat masszíroznánk a bőrbe, ezért jobb mandulaolajjal higítani.


Pattanások ellen hámlasztók kellenek, mert az új pattik mellett vannak régi hegek is, és olyan kell ami mindkettőre jó, szóval jó szemcsés bőrradírok és glikolsavas krémek

20. globus (válaszként erre: 18. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 15:40

Nálam is bezavart egy víztiszta színű tusfürdő, ami nem tartalmaz színezéket, illatanyagot, szappant, és bőrgyógyászatilag tesztelt hipoallergén. Szinte csalánkiütéses lettem tőle.

Véleményem szerint sheavajjal kapcsolatban kicsit felfújják az eredményeket. Bizonyára vannak, akiknek az említett kozmetikumok problémásak, ez pedig természetes, de olyanokat írnak a forgalmazók oldalán, hogy "este bekentem a 20 éve repedezett sarkamat, és reggelre bababőröm lett", mesés.

19. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Globus)
2012. aug. 30. 15:30
Meg azért a hatalmas furunkulosok és egy középsúlyos vagy enyhe akne között hatalmas különbség van. :)
18. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Globus)
2012. aug. 30. 15:29

Ilyen is van. De olyan is, amit én tapasztalok. Pl. ha én valami komedogén cuccot kenek a fejemre, még pattisabb leszek. :D Ez azért alkati dolog is, nem hiszem, hogy nálam komoly probléma lenne, mivel járok rendszeresen nődokihoz, orvoshoz, stb.

A bőrgyógyász által felírt hipoallergén cuccok nem is mindig azok. Pl. hipoallergén cuccban lehet kókuszolaj, konkrétan tudok ilyet, én pedig allergiás vagyok a kókuszolajra. Ezért nincs hipoallergén szappan se. Amikor azon tanakodnak, hogy hipoallergén legyen egy termék, akkor csak az irritativ indexet veszik alapul, tehát az INCI-ben csak nulla irr indexű cuccok vannak, de ettől még egyéni érzékenység előfordulhat.

Meg vannak az abszolút kamu hipoallergén dolgok, mint pl a Vichy, ahol mindegyikben parfüm és denat. alc. van, ami abszolút irritáló, az én bőröm nem is bírja. Szóval tök mindegy, mi van egy termékre írva, csakis az INCI lista mérvadó. :)

17. globus (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 15:17

Nekem nem problémás a bőröm. De egy ismerősömnél az volt, nem is pattik, hanem hatalmas furunkulusok nőttek mindig az ábrázatán. Amíg egy klinikára nem került, és hormonálisan át nem hangolták, bármit kent az arcára, csak rosszabb lett. Bőrgyógyász által felírt, hipoallergén, gyulladáscsökkentő, vízbázisú, kék-sárga-világoszöld-fehér sem használt:)

27 éves korára gyógyszertől varázsütésre elmúlt, csak a sebhelyek emlékeztetik. Ma már bármit használhat, meggyőződése lett, hogy betegsége nem bőr eredetű volt. Ez csak egy tünet.

16. 04d410066e (válaszként erre: 15. - Globus)
2012. aug. 30. 15:11
Meglepődnél, ha tudnád, milyen sokan vagyunk. :D Persze az össz. vásárlókhoz képest még mindig kevesen, de akinek pattikra hajlamos, plusz még nagyon érzékeny, allergiára hajlamos a bőre, mint nekem, az tuti megnézi. A krémmánián rengeteg ilyen tudatos vásárló van fent, mint én, és ott nézik ki, az INCI listát elemezgetve, hogy melyik krémet fogják megvenni, és magukra kenni. Látom mindig, ahogy olvasgatom a kommenteket. Ha csúnya a bőröd, vagy könnyen az lesz, mint az enyém, akkor sokkal jobban odafigyelsz rá. És sajnos elég sokan vagyunk ilyenek is. Nekem rengeteg krémem végezte kukában, ,vagy ajándékoztam el, ami rengeteg pénz kidobását jelentette. Mióta így vásárolok, csak egy nem vált be.
15. globus (válaszként erre: 14. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 15:04
Kutya se néz komedogén indexet, mielőtt vásárol, és arcára ken valamit.
14. 04d410066e (válaszként erre: 13. - Globus)
2012. aug. 30. 14:55

Hát nem tudom, ezt hol tanultad, de jó nagy hülyeség. :) Nemzetközileg elismert szabványrendszer segít ebben eligazodni. Pl. itt van egy: [link]

A lényege, hogy minden összetevőhöz hozzárendelünk egy com (komedogén) és egy irr (irritatív) indexet, ami 0-5-ig megy. A nulla az, hogy negatív, nem komedogén ill. irritatív az a termék.

Az önmagában egyáltalán nem baj ha egy összetevő komedogén, pl. egy érett arcbőrön, amin már évek óta nem volt patti, nem fog gondot okozni, sőt, direkt jó lehet neki. De egy fiatal, vagy pattikra, mitteszerekre hajlamos bőrön katasztrófát idézhet elő. Pattanásos bőrt is kell hidratálni, főleg, ha szárító hatású anyagokkal kezeled a bőröd, csak figyelni kell, hogy semmi komedogént ne tegyél magadra.

Amúgy nem vagyok kozmetikus, csak képben vagyok, mert annyira rég küzdök a pattikkal, és én bármit kenek az arcomra, ami komedogén, egyből tele leszek még jobban... :S

13. globus (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 14:46
Anno azt tanították, hogy mindenféle zsiradék eltömeszeli a faggyúmirigyek kijáratát. Igaz, akkor még nem volt sheavaj őrület :)
12. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Peggy73)
2012. aug. 30. 14:44
A teafaolaj jó lehet, ha valakinek használ. Érdemes töményen felkenni a pattira, és megnézni, mit csinál. (nálam semmit, de ezzel azért vannak jó tapasztalatok.)
11. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Peggy73)
2012. aug. 30. 14:43
Kókuszolajat semmiképp se, se kakaóvajat, nagyon magas a komedogén indexe, tele leszel tőle pattival, aztán majd csodálkozol. Tudom, hogy mo-n néhány helyen ajánlják ezt az oltári nagy baromságot, de nem szabad! Nézzétek meg az ewg-n pl. az megbízható nemzetközi. Vagy tegyétek a pattis bőrre, hogy jól begyulladjon... A shea az egyetlen a természetes vajak közül, aminek 0 a komedogén indexe... De ez nem azt jelenti, hogy a shea önmagában meg tudná szüntetni a pattikat, hanem hogy nem csinál többet. Ennyi.
10. Peggy73 (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2012. aug. 30. 14:40

A kókuszolajat is ajánlják pattanások ellen, illetve a (jó minőségű) teafa olajat.

De a shea-, vagy a kókusz vajba is keverhetsz a teafa olajból, mert mindegyik gyulladás csökkentő hatású. Én pl a kisfiam fenekére kentem a mindenféle kőolajszármazék tartalmú popsikrémek helyett. :)

9. SzánI. (válaszként erre: 6. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 14:35
Azért kipróbáljuk úgy, hogy este kenjük be. Gyulladáscsökkentő a sheavaj, hátha használ.
8. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Zseba)
2012. aug. 30. 14:33

Jah, nem neked szántam, csak a tiédből másoltam ki az idézetet, amit kommentelni akartam. :) Amúgy a kérdezőnek szántam.

Hát ilyen krémet amúgy nagyon könnyű készíteni, mármint amiben csak zsíros fázis van, a Lukrécia kencéin van fent egy csomó recept. Csak gőz fölött egybeolvasztod a vajakat, olajakat, aztán kész is. Arra figyelj, hogy finomítatlant vegyél vajakból, és hidegen sajtoltat olajakból.

7. zseba (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 14:19

Nem tudom hogy ezt miért nekem szántad, én csak a kérdezőnek tettem be egy cikk részletet!

Én csak shea vajat, mangóvajat használok arc és testápolóként. Nekem nagyon száraz a bőröm, szóval tökéletesen hidratál és nem marad csillogó, zsíros tőle a bőröm.

Azon gondolkodtam már hogy egy kis kókuszolajjal, nyáron esetleg kakaóvajjal feldobnám, de még nem próbáltam.

6. 04d410066e (válaszként erre: 5. - 04d410066e)
2012. aug. 30. 14:10
BP-t (benzoyl peroxid) akkor ajánlom, ha középsúlyos aknés állapot áll fent, két darab patti miatt felesleges, mert ez egy erős szer. De én már minden természeteset is kipróbáltam,, és pattira nem jók egyáltalán.
5. 04d410066e (válaszként erre: 4. - Zseba)
2012. aug. 30. 14:09

"Reggel mosd le az arcodat (szintén a fekete szappant ajánlom erre a célra) és ha szükségesnek érzed, használj valamilyen könnyű hidratáló krémet – lehetőleg olyat, aminek alaposan áttanulmányoztad az összetevő listáját:)"

A lista áttanulmányozásánál leginkább azt nézd, hogy az INCI lista szerinti összetevők közöttt lehetőleg egyetlen komedogén se legyen.

A sheavaj komedogén indexe nulla, szóval nem csinál pattit, viszont "szépen" csillog tőle a bőr, jó zsírosan, igénytelenül. Pattit nem visz le, illetve ez attól is függ, hogy van két darab a fejeden, vagy tele vagy pattival.

Pattanásokra antibiotikumon kívül már mindent próbáltam, egyedül a BP viszi le.

Amúgy shea vaj testápolásra kitűnő, csak nem önmagában, mert úgy túl zsíros, nekem van sok saját testápoló receptem, sheás is, szívesen átküldöm privibe, csak szólj.

2012. aug. 30. 14:04

Találtam egy cikket ott ezt írják:

"Ez a shea vaj. Nagyon sok bőrprobléma kezelésére ajánlják, most a pattanásokra gyakorolt hatását nézzük meg.


Mivel a shea vaj gazdag A, E, F vitaminban és esszenciális zsírsavakban, kitűnő bőrápoló, képes tökéletesen felszívódni és hosszan hidratálni. Gyulladáscsökkentő hatása révén válik alkalmassá csípések, kiütések és pattanások kezelésére is.


Így használd a pattanásokra:


Este, lefekvés előtt alaposan tisztítsd meg az arcot valamilyen natúr szappannal (pl. afrikai fekete szappannal, mert az tökéletesen tisztítja a pórusokat és nem szárítja az arcbőrt), majd vékony rétegben kend be a pattanásokat (vagy akár az egész arcodat) shea vajjal. Egész éjjel hagyd az arcodon, hogy kifejthesse a hatását.


Reggel mosd le az arcodat (szintén a fekete szappant ajánlom erre a célra) és ha szükségesnek érzed, használj valamilyen könnyű hidratáló krémet – lehetőleg olyat, aminek alaposan áttanulmányoztad az összetevő listáját:)"

2012. aug. 30. 14:03
Azt nem tudom hogy pattanásokra jó-e, mert én kifejezetten száraz bőrre használom, de én csak úgy natúr kenem a bőrömre. A kisfiam ekcémájára is nagyon jó volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook