Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénzzel kapcsolatos kérdésben segítenétek? fórum

Táppénzzel kapcsolatos kérdésben segítenétek? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 31. 11:21

Szia!

A táppénz alapja főszabály szerint a keresőképtelenség kezdetét megelőző naptári év jövedelme,(egy napra lebontva) minden, amiből pénzbeli egészségbiztosítási járulékot vontak.Persze csak akkor, ha folyamatos a jogviszonyod és van előző évre legalább 180 napod.Igy megállapítanak egy egynapi alapot.Ha az utóbbi 2 évben nem volt 30 napnál hosszabb megszakításod, akkor a tp mértéke 60%, ha volt, akkor 50%.A táppénzből csak adóelőleget kell vonni, ami 16%. Ha betöltötted a terhesség 91.napját, akkor kérheted a munkáltatótól a családi (magzati) kedvezmény érvényesítését. Ez egy gyerek v. magzat esetében 62.500,-Ft-tal csökkenti az adóalapodat havonta. De ez azért ennél bonyolultabb is lehet, minden embernél más, bérek, jogviszonyok függvénye.

2012. aug. 30. 19:22
hát a kalkulátor bizony nincs hasonló helyzetben mint te, úgyhogy ha gondolod inkább meg se kérdezd :D
2012. aug. 30. 19:22
2012. aug. 30. 12:14

A nettó összeg érdekel. Azt is tudom, hogy a utolsó év átlagának 60 %-át kapnám napokra lebontva. Engem konkrét nettó összeg érdekel, olyantól, aki hasonló helyzetben van, mint én.


Köszönöm

2012. aug. 30. 12:13

Sok helyen kérdeztem, de gyakorlatilag süket fülekre találtam eddig.


Van-e itt valaki, aki 108.000 Ft bruttót keres? Akinek évek óta folyamatos a munkaviszonya és a terhesség miatt táppénzre kellett mennie? Mennyi táppénzt kap havonta?


Az érdekelne konkrétan, ha úgy alakul, hogy el kell mennem táppénzre mennyi ellátásra vagyok jogosult? Azt tudom, hogy a táppénz mellett is jár a családi adókedvezmény.


Természetesen a tervem az, hogy dolgozok amíg bírok, de ha mégis úgy alakulna....


A válaszokat előre is köszönöm.

2012. aug. 30. 12:10
Segítséget kérnék táppénzzel kapcsolatban! Azonnal írom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook