Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsgázni más helyett? Milyen szankciókat von maga után? fórum

Nyelvvizsgázni más helyett? Milyen szankciókat von maga után? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 29. 15:49

Hát ja.. nem fogom elvállalni, mert gerinctelenségnek tartom. Én nagyon sokat dolgoztam azért, hogy a tudás a fejemben legyen, és nem fogok egy barátnak sem ilyen szívességet tenni, hogy 3 évre bekasznizhatnának. :D Semmi nem ér meg ennyit. Meg a jó hírnévről ne is beszéljünk. Azért döbbenet, hogy vki csak úgy bemegy egy helyre, h nyelvvizsgázni akar és akkor kapásból felsorolják a "lehetőségeket"...

Amúgy ez a diplomához kéne. Csak akkor kérdem én, h ha tudja ezt évekkel ezelőtt, akkor tán tanulni kellett volna.

Meg azokkal szemben nem fair, akiknek tényleg ott a tudás a fejében, a papír meg ugyanazt mutatja...

6. virus2008 (válaszként erre: 5. - Kira88)
2012. aug. 29. 15:03

Hát igen....majd kiderül állásinterjún vagy munkahelyen, hogy nem megy neki :)

Vagy az illető megzsarolja hehe...

2012. aug. 29. 14:59

Írásbelin is kérnek személyit.

Amúgy meg szánalmas húzás az egész....tanulni kell, akkor nincs ilyen probléma.

2012. aug. 29. 13:38

Attól függ, hogy csináljátok. ;) Ha írásbeliről van szó, s mindketten befizettek ugyanarra a helyre és időpontra, X megírja Y adataival, Y meg az X adataival, a lebukás esélye szinte 0. Persze ez a Rigó-féle vizsga, a többi nem tudom, hogy zajlik.

Szóbelinél el sem tudom képzelni, hogy lehet trükközni, mert a személyi bemutatásánál bukik a dolog.

2012. aug. 29. 13:24
Tudtommal közokirat hamisítás (hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál) - 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. (Kivéve, ha valami régebbi törvényt találtam meg és azóta esetleg módosították :))
2012. aug. 29. 12:03
Mármint ha az illető lebukna, akkor gondolom, hogy feljelentené őt a nyelvvisgaközpont. Ezzel milyen törvényt sért meg, és a törvény ezt hogyan szankcionálja?
2012. aug. 29. 12:01
Nyelvvizsgázni más helyett? Milyen szankciókat von maga után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook