Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A fogyókúrán túl fórum

A fogyókúrán túl (beszélgetős fórum)


9. be4a208763 (válaszként erre: 1. - Todzsó)
2012. aug. 29. 14:56

yo-yo -ismerős nekem is mert most olyan csalódások sorozata ér hogy csokihoz nyúlok meg képes vagyok utánna sósat is enni. Próbálok "kemény" lenni és nem feladni így sportolok minden nap.!

"boldogsághormonom a csokiban van"-ez nem jó :(


Kéna valami vitamint szednem meg hogy több türelmem legyen mgB6?

8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - AlBundy)
2012. aug. 29. 12:46
Az a gáz, hogy a gyereket születésétől kezdve egészségtelen kajákkal etetik, aztán ezekből lesznek a kövér felnőttek. Ami persze nem csoda, hisz az emberek nagy részének fogalma sincs arról, mik az egészséges ételek, vagy hogy mik azok, amiket el kellene kerülni.
2012. aug. 29. 12:38

Az, hogy valaki csokit eszik előtted mikor diétázol senkit nem érdekel. A boltban is ott a csoki mégsem veszed meg, ne foglalkozz vele.

A főzés már inkább probléma. A legnagyobb baj, hogy a nem diétázó emberek, úgy gondolják, hogy az agyoncukrozott, lisztezett ételek a normálisak és azokat kellene enni mindenkinek. Sőt! Egyenesen kinéznek, hogy mi az hogy Te nem eszel velünk egy csülök pékné módrát egymagad vacsorára este 10-kor, tök hülye vagy!?

Na ez a gáz...

6. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Todzsó)
2012. aug. 29. 12:24

Igen, egyetértek.

Tavaly 6kg-ot fogytam igen szigorú diétával, bár inkább egészségügyi oka volt annak, hogy elkezdtem.

Aztán a cigit is letettem és vissza is híztam sikeresen a kilókat :/ Az eü. probléma visszajött, így most újra diétázok.

De egyébként nehéz úgy csinálni a diétát, hogy másokkal élünk együtt és ők nem diétáznak. Sokszor nem tudja megoldani az ember, hogy kétfélét főzzön, vagy hogy a diétás ételeket vegye meg, mert pl. drágábbak.

De a családtagok legtöbbször nem is részrehajlóak, hogy ne a diétázó ember orra előtt egyék a csokit, vagy az egyéb nyalánkságokat...

5. Todzsó (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. aug. 28. 11:21
Miért kellen szidni valakit, mit érnél el vele?
4. Todzsó (válaszként erre: 2. - Spiritus)
2012. aug. 28. 11:20
Remélem azzá válik.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Todzsó)
2012. aug. 28. 11:18
Mi a kérdés, illetve kit kell szidni?
2012. aug. 28. 11:13
Ez most egy fórum?
2012. aug. 28. 11:11

A fogyókúrán túl.


Evés nélkül nincs hízás.

Ma már meglehetősen nagy tudásbázis áll rendelkezésünkre, az egészséges és egészségtelen táplálkozásról. Mi mit tesz velünk, minek milyen jótékony, vagy káros hatása van szervezetünkre. Az evésnek kulcs szerepe van testünk működésében, ez tény.

Az a kérdés, hogy ennek a tudásnak a birtokában, miért cselekszünk másként, mint ahogy azt helyesnek véljük? Miért az egészségtelen dolgokat kívánjuk, és a szervezetünk rombolásában miért leljük örömünk?

Az alkoholfogyasztás és dohányzás káros hatásai, évtizedek óta ismertek előttünk. Fogyasztóikat szenvedélybetegeknek bélyegezzük. Az evés is szenvedéllyé válhat, mely leküzdhetetlen vágyat ébreszt az emberben.

Kémiai válaszreakciók sorozatát váltja ki bennünk, minden esemény. Ezen reakciók keltette érzések rabjaivá válunk. Mire szokunk rá valójában? Ezekre az érzésekre.

Az evés alapvetően jó érzést vált ki belőlünk, endorfint („boldogság hormon”) termel. (Ha nem így lenne már kipusztultunk volna.)

Gyakorlatilag érzésfüggők vagyunk. Ez mentális függőség, nem fizikai.

Az sem érdekel minket, hogy lassan belepusztulunk, mert teljesen tönkre tesszük a testünket.

Időnkként diétázgatunk, hogy a lelkiismeretünk megnyugodjon, de a függőség megint győz, nincs fölötte hatalmunk.

Eredetileg az evés, a test szükséges energia bevitelét szolgálja. Ez a szerep mára már kibővült.

Vágyak kielégítésére, unaloműzésre, társasági eseményként, vagy épp egy kellemetlen helyzet előli menekülésként is alkalmazzuk. Ez persze nem változtat azon a tényen, hogy közben energia bevitel zajlik, (többnyire túlzott). Ennek eredménye előbb utóbb a súlyunkon is megmutatkozik.

Mi tesszük ezt magunkkal, hiába is próbáljuk mentesíteni magunkat a felelősség alól. Hiába mutogatunk a genetika fel nem térképezett területeire, az élelmiszeripar üzleti fogásaira.

Senki nem tesz rendet benned, Helyetted!

Egyszerűen az evés okozta érzésre rászoktál, és különböző helyzetek megoldására is használni tudod. Függővé váltál, anélkül, hogy tudatosulna ez benned.

A mentális függőségtől nem lehet megszabadulni, egy fogyókúra során.

Ez az egyik oka a yo-yo effektusnak.

Miért teszed ezt magaddal?

A válasz benned van, a megoldással együtt.

Csak egy kicsit mélyebbre kell ásni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook