Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan takarítsunk? fórum

Hogyan takarítsunk? (beszélgetős fórum)


23. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Pomodoro)
2012. okt. 1. 11:02

Ezért én a tepsiket külön tárolom egy fiókban, csak 2-őt "engedélyezek" mert azokat esetleg pont melegítéshez használom:))))


Nem minden sütőn van ilyen funkció, de emiatt is vettük ezt, mikor sütőcsere volt. Nem is használtam nagyon amíg be nem döglött a mikró, aztán kényszerből elkezdtem és annyira megtetszett, hogy most már sok mindenre használom, nem használ sok áramot, mert nem süt, igazából csak egy tartályból szív egy kis gőzt és azzal percek alatt felmelegít bármit.

22. pomodoro (válaszként erre: 21. - F758a7200f)
2012. okt. 1. 09:22

Köszi a tippet, ez ésszerűen hangzik hogy fel kell gőzölni a koszt. Mindenképpen meg fogom próbálni, mert ez mikró helyzet már nagyon zavar. Igazából azért vettem a fedőt, mert már nem volt gusztusom melegíteni semmit.


Mikró nélküli élet? Én ezt el sem tudom képzelni, mert a sütőnk ilyesmire nem alkalmas, nagyon lassan melegszik be, ráadásul mindig tele van pakolva tepsikkel és csak akkor veszem rá magam a kipakolásra ha nagy sütés-főzésnek állok neki :)

21. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Pomodoro)
2012. szept. 27. 10:24

Nemreg romlott el vegleg a mikronk es nem szandekozunk ujat venni, nem akartam kidobni de most igy nincs lekifurdalasom:))) tok jol megvagyunk nelkule bar a sutomon van egy funkcio amivel gozzel melegit par perc alatt ha kell gyorsan valami.


Anno a mikroban szetfrocsogo lasagne es barmilyen mas foltokat en ugy szedtem le hogy vizet forraltam benne (ha akarsz tehetsz bele citromlevet, ecetet, te tudod de a viz maga a titok), egyszoval egy jo nagy kubli vizet jo sokaig forralj. Mikor kinyitod, kijon egy rakas goz, vigyazz, de amugy mar belul is szepen felpuhul a dzsuva es ilyenkor mar nekiallhatsz siman ciffel, leszedi:)


Vannak specko mososzerek mikrora de ez sokkal jobb!

2012. szept. 26. 10:10

A mosogatógép tisztán tartására valóban a legjobb módszer az edények leöblögetése. Nekem van egy külön kefém, amivel leöblítem vagy lekotrom a kajamaradékokat és nem leszek koszos. Aztán a kefe is mehet be a mosogatógépbe!


Nekem a mikró tisztításával gyűlt meg a bajom... A felfröcsögött koszfoltok olyanok mint a beton, leszedhetetlenek. Már vettük műanyag fedőt, de a régi koszt sehogy sem tudom eltüntetni. Eddig cif-el próbálkoztam, nem vezetett túl sok eredményre.

Van valami jó ötletetek?

2012. szept. 21. 11:45

Juderya, már mondták előttem a fly-lady-t, csodákat művel.


De amiket leírsz, ilyen kisebb problémák, hogy nagyon szuperül szeretnéd, de valahogy balul sül el, vagy a vízkő stb. van pár ötletem még ezekre is.


Pl. a nehezen eltávolítható vízkőre csinálj "pakolást" ecettel: ecetes ronggyal becsavarod, letakarod, mint egy maszk. Erre teszel egy réteg folpackot, hogy ne párologjon el az ecet, hanem marja le. 3-4 óra múlva leveszed és akkor már nekieshetsz, én ha aprólékos dologról van szó, nem pöcsölök a dörzsiszivaccsal, hanem fogkefe. De ezt sem kell olyan gyakran, csak ugye, sokkal gyorsabb egy pici sarkot fogkefével gyors kipucolni mint egy nagy szivaccsal. Ha követed a fly-lady-t, egyébként abszolút ne napi rendszrességgel csináld ezt, csak úgy kiragadtam és kész.


Olajsütő rácsát, vagy áztasd forró mosószeres vízben, és utána fogkefe és szivacs, vagy áztatás után be a mosogatógépbe. Mosogatógép tisztítása 7Ofokos intenzív programmal, és alul vedd ki a szűrőt, azt kézzel is utólag elmosogatod. DE: a legjobb módja, hogy ne dzsuvásodjon el a mosogatógép, ha mielőtt beteszitek a cuccokat, mindenki gyorsan öblítsen egyet rajta, mert nem lehet kajamaradékos, koszos edényt belerakni, átspriccelődik a poharakra a spenót, a rizs, a tésztadarab stb. Nem kell elmosogatni, csak leöblíteni előtte!


Másik, a vécét a perem alatt és a lefolyóban is szivaccsal, gumikesztyűben, havonta érdemes kivakarni teljesen (a napi domestosozás mellett), de ilyenkor én úgy csinálom, hogy fogom az ahavi mosogatós-szivacsot, mielőtt kidobnám, kipucolom így rendesen a vécét, tehát perem alatt is, és a lefolyóban is, és utána kidobom azt a szivacsot. Így megvan az "élmény", hogy a budi tökéletes de nem kell tartogatni a szivacsot:)))) A többi alkalommal meg vécékefe és domestos és ez elég arra, hogy ne gyűljön fel a kosz. A vécét körben egy mosószeres szivaccsal letörlöd (léc és fajansz) és utána egy nedvessel, aztán egy szárazzal. Kész. Ezt hetente. A többi napokon elég egy papírtörlővel ajaxos, vagy ecetes-vizes spriccelős vagy fertőtlenítős kendő stb. a turbótörlés keretében.


Ja, szagelszívót szintén be lehet tenni a mosogatógépbe, ha nem papírfilteres. Ha igen, akkor vedd ki belőle.


Főzésnél: írd le a recepteket mint valami kémikus és ne kábéra főzz, mérj mindent le, így nem tudod elrontani a sózást stb.

2012. szept. 21. 11:24
:D Idegesítenek :) De már nem csak engem, haveromat is. Nálam már kezdenek fogyni, ahogy észreveszem, települnek át a fürdőszobába, aminek köszönhetően gyakrabban mosom le a tükröt :D
17. n.diamond (válaszként erre: 15. - B4d40997c0)
2012. szept. 21. 11:10
Mi van a muslicákkal ?
16. n.diamond (válaszként erre: 15. - B4d40997c0)
2012. szept. 12. 14:22

kérdezd meg a tudásbázisban, vagy amelyik fórumban hobi, állatok a téma.

Gratulálok a sikeres takarításhoz. Most már csak szinten kell tartanod, ehhez is ad tanácsot a fly lady zónázzunk programja.

(Ez jó, én adom az ötleteket és közben nem csinálok semmit :):(

15. b4d40997c0 (válaszként erre: 14. - N.diamond)
2012. szept. 12. 13:22

Szió, nem, nem vettem elő, helyette anyum tanácsait és a saját fejemet vettem elő, így az egész lakást sikerült csillogóvá varázsolnom, a fürdőkádra vagyok a legbüszkébb, bár még kell rá egy kör, mert a lefolyó mellett a vízkő még nem igazán szeretett volna lejönni, pedig fél óráig sikáltam meg áztattam. Amitől még ódzkodom az az olajsütő kitakarítása, ragad az olajtól, borzalmas állapotban van... arra még nem jöttem rá, hogy lehetne egyszerűen kitakarítani :(


A másik, ami még nagyon-nagyon zavar, azok a muslincák... két hörcsögöm van, a másik albiban nem volt gondom velük, pedig volt, hogy 1 heti gyümölcsraktáruk volt a ketrecben... itt naponta szedegetem ki, és cserélem frissre, mégis egy csomó muslinca van... az ecetet és a mosogatószert már próbáltam, és semmi... 3-4 naponta porszívózom, pókhálózom... reménytelennek tűnik a harc ellenük.

2012. szept. 12. 10:26

Szia !

Elővetted a Flylady-t ? Én végére értem a hírleveleknek, hsználni még nem vezettem be a benne leírt gyakorlatot,de nagyon jónak tratom ahhoz, hogy ne kapkodjak össze -vissza, és egy idő után kevesebb munkával állandó rendet, tisztaságot tudok tartani a lakásban. Egyébként szinte minden lakásterület takarítására kapsz tanácsot. Jutottál valamire ?

13. pink sunrise (válaszként erre: 11. - N.diamond)
2012. aug. 28. 00:03
Az nagyon jó oldal,régen sokat böngésztem,jó hogy eszembe jutott most:)
12. andi6020 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. aug. 27. 22:33
Hagyd őket érvényesülni. :)
2012. aug. 27. 20:33
Javaslom a böngészőbe üsd be "Flylady" én is olvasom, sőt feliratkoztam a hírlevelére, ami napi rutinkialakítástól a teljes lakás kitakarításának beosztásárhoz tanácsot ad.
10. Idealist2 (válaszként erre: 5. - B4d40997c0)
2012. aug. 27. 14:24

WC-be (és máshová is) vízkőre a legjobb az ecet.


Az egyik legjobb háztartási tisztítószer...

9. aa84065182 (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2012. aug. 27. 13:17
Igen, az úgy jó lesz.:)
8. b4d40997c0 (válaszként erre: 6. - Aa84065182)
2012. aug. 27. 13:15
És a kefét? Ha azzal törlöm át a kagylót, és utána vödörben kimosom domestosszal, az megfelelő?
7. aa84065182 (válaszként erre: 6. - Aa84065182)
2012. aug. 27. 13:14
Fürdőkádra elég jó a folyékony cif, de én jobb szeretem a súrolóport, nekem valahogy hatékonyabb. Ott is elfér időnként egy kis ecetes átdörzsolés, ha lejön a vízkő, sokkal szebben fog csillogni, látszik rajta a tisztaság. Ugyanezt meg lehet csinálni a csempén és a mosdón is, ragyogni fog tőle a fürdőszoba!
6. aa84065182 (válaszként erre: 5. - B4d40997c0)
2012. aug. 27. 13:12

A WC-hez: domestos vagy más fertőtlenítő folyadék + valamilyen kefe, amit csak erre a célra használsz. Beleönteni nem elég, meg is kell súrolni, erre jó a kefe. Ha vízköves, akkor ecettel kell átdörgölni, és jól leöblíteni, mert az ecet elég büdös.

Én az ülőkét is domestossal szoktam, igaz, ezt már vízzel higítom és tiszta szivaccsal törlöm át.

2012. aug. 27. 13:08

Igen, szerintem nekem a legnagyobb gondom, hogy nincs rutinom! Ha megmondják mit csináljak és mivel, tökéletesen megcsinálom.


Hát, ablakot, tükröt, tűzhelyet tudok takarítani... anyum a kádat ciffel szokta kisúrolni, padlót is tudok törölni, pókhálózni stb...

Nálam a legnagyobb rejtély a wc. Csak domestos? Az ülőkét is? Hogy lesz tuti higiénikus és szép? És szagtalan?

2012. aug. 27. 12:54

Neked meg a sajátod!


Bocs, de Én senki kedvéért nem fogok máshogy csinálni dolgokat.

Megvan a Magam rutinja, és ez bevált, miért változtatnék?


Mit mivel?

Fürdőkád: spéci fürdőszobai + foly. súroló, vagy citromsav vízben oldva + mosószóda: remekül tisztít

konyha: zsíroldó, foly. tisztítószer, vízkőoldó, foly. súrolószer


Konkrétan mi érdekel?

2012. aug. 27. 12:50
Nem cselédnek mentem, ezért írtam oda, hogy megvan a stílusuk :) Én is elvárom saját magamtól, hogy rendben tudjam tartani a lakást, és úgy érzem nem 100 %osan ment ott sem, ahol én magam alakítottam ki, hogy mit mivel takarítok, miben főzök, stb.
2012. aug. 27. 12:47

Hát nem tom', de nem cselédnem mentél....


Senki se született úgy, hogy mindent tudott....


Gyakorolni kell, meg nem feladni.


És inkább kérdezz!

Ha az agyukra mész, az az ő bajuk.:D

2012. aug. 27. 12:44

Most költöztem be egy barátomékhoz, ahol mind ő, mind az apjának megvan a sajátos stílusa. Imádom őket, mielőtt az lenne, hogy miért költöztem, de bevallom, hogy eddig csak magamra főztem és takarítottam, ahogy nekem megfelelt.


Meglátom, hogy mit kellene csinálni, de például kádat vagy wc-t nem tudok takarítani megfelelően. Ahogy például páraelszívót vagy mosogatógépet sem. Nem akarom őket kérdezgetni, szegény apukának már tegnap az agyára mentem, így itt is segítséget kérek, ki hogy szokott takarítani. Nem csak wc-fürdő jöhet, bármi, amiből egy kezdő "háziasszony" tanulhat.


A másik a főzés... sajnos hajlamos vagyok elszúrni a dolgokat... na ők ezt nem nézik jó szemmel... Ha magamnak csinálom általában tökéletes (magamnak, úgy értem anno a saját albérletben, vagy nővéremnél) de náluk még a jól begyakorolt bolognai, vagy egy egyszerű pudingos süti készítése is tragédiába fullad.


Adjatok tanácsokat, tippeket, hogyan lehetnék jó háziasszony? Nincs gyakorlatom benne, és itt két pasival vagyok együtt, akiknek bizony már megvan a saját maguk menetrendje. A megfigyelni, és alkalmazkodni sajnos nem igazán hatékony, mert mivel odaköltöztem, én vagyok a nő, elvárják, hogy elvégezzek (ez jogos is). Szeretnék nekik bizonyítani, nekem ez olyan preztis kérdés, mivel anno nem tüntettem fel magam túl jó színben előttük :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook