Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1337. neomama
2013. febr. 12. 20:08
De most komolyan! Ki a francot erdekel hogy nez ki mas anyuka?! Attol en nem leszek se szebb, se jobb, se okosabb, se vonzobb, ...stb...Az meg plane nem erdekel, hogy jo anya-e vagy sem. Majd a sajat gyereke utolagosan eldonti. Merthogy, engem VALOBAN csak a sajat csaladom erdekel.
1336. virag32 (válaszként erre: 1334. - E4cce736f7)
2013. jan. 31. 17:41

"És itt most nem azokra az anyukákra célzok, akik valamilyen oknál fogva egyedül maradtak, mert természetesen egy ilyen helyzetben azért nem feltétlenül az igény, hanem inkább szervezési problémák és a kipihentség hiánya okozza a gondot."


Ezt írta a cikkíró, vagyis azokra az anyákra vonatkozólag írta le a megjegyzéseit, akik mögött családi háttér van, és nem egyedülálló anyák.

1335. Ayna (válaszként erre: 1334. - E4cce736f7)
2013. jan. 31. 15:58
Akkor másodjára sem sikerült elég figyelmesen elolvasnod.
2013. jan. 30. 10:54

Anno amikor először olvastam ezt a cikket, megfogadtam, szülés után egyszer újra átolvasom.Nem változott a véleményem.Csak kiegészült. Megnézném a cikk kedves íróját, hogy miként látná saját nagyszerűségét, ha egyedül lenne mint a kisujja.Hogy akkor vajon lenne-e ideje fórumokra írkálni saját nagyszerűségéről meg arról milyen nagyszerűen tudja beosztani az idejét.

És írta itt valaki-helyesen, hogy nem a felsorolt dolgok által lesz valaki jó anya. Az amiket ő erényként Nőiességének jegyeiként felsorakoztat vajmi keveset számít abban hogy milyen anya is valójában.

2013. jan. 9. 19:32

Szia!

Nagyon jó a cikked!

Én is voltam egy rövid ideig 3-as, de aztán rájöttem, hogy én marhára nem egy ilyen típusú Nő a szeretnék lenni.

Szóval azonnal kézbe is vettem a dolgokat!

1332. Zsanna_85
2012. nov. 16. 14:03

Egyet kell hogy értsek a cikk írójával.

Amióta terhes vagyok, bár a párom szemében egy szép hasú nagyon csinos anyuka vagyok, sok nő szemébe( főleg azok szemében akik már szültek)valamilyen UFO szerű lény vagyok, mert eddig kb. 5 kilót szedtem fel majdnem 7 hónap alatt-amit én nem gondolok egyáltalán abnormálisnak-főleg ha a magas vékony alkatomból indulok ki. De mégis azt érzem, hogy minden egyes alkalomkor ezek az emberek nem azt kérdezik meg hogy vagyok, hanem hogy hány kilót híztam és hányadik hétben vagyok. És látom a nemtetszést az arcukon és van aki megkérdezi, de ugye eszel azért rendesen, meg mozog rendesen a babád...Nos próbálok ezekkel nem foglalkozni, de ha már 15 kilónál tartanék és végighánytam volna a terhességet akkor biztos nem piszkálnának ennyien..Pedig a baba teljesen egészséges,a méretei megfelelőek, sőt még talán nagyobb is,és ezt mindenki tudja. Nem ugrálok egész nap hogy fitt legyek, kb. 10 percet tornázom egy labdán,de ha látnám magamon, hogy elszállna velem a ló, akkor biztos több időt szánnék rá. Nem éhezem, de nem eszek egész nap süteményeket. Arra úgyis megvannak a családi összejövetelek, meg azért én is szoktam bűnözni ha megkívánom. Nem nézem le azokat, akik 20-30 kg-t híztak, azt tudom, hogy nekem a baba is fontos, de azért ha hízósabb lennék, biztosan azon lennék, hogy ezt picit mérsékeljem, mert van bennem ennyi hiúság.

Szülés után nem tudom mi lesz,de nem hiszem hogy önző leszek, ha magunkra is fogok gondolni.

1331. rewt (válaszként erre: 1284. - Kukacc)
2012. okt. 4. 17:36

kisregény elolvasva, virág elküldve.


(Én véltem felfedezni - a "kisregényben" a hétköznapok hősét a nemzet napszámosát.. Megbízható, türelmes, szorgalmas, körültekintő, törekvő..- én ezért - ha tehetném, fix havi fizetést adnák neki.)


Most nem akarok másik kisregényt írni a dolog fordítottjáról, mert van vele tapasztalatom és látom - mibe kerül az a társadalomnak és mi a végkifejlet.

1330. rewt (válaszként erre: 1277. - Hajgumi)
2012. okt. 4. 17:07

Köszönöm, hogy ezt olvashattam.

(A virágot elküldtem...)

2012. szept. 27. 18:07
Én is magunkhoz szoktattam,mert imádom babusgatni és érezni amikor ott van köztünk.Ilyenkor én alszok középen.Időnként alszik a helyén,inkább már újabban..mikor mi is kényelmesebben szeretnénk pihenni,mert fárasztóbb napunk volt..már egyre nagyobb a kis csomag:).
1328. Kukacc
2012. szept. 27. 07:49

Én sem a kiságyat használom fenyítőeszköznek, a gyerekem még sincs el benne :D

Bár meg kell hagyni, én csesztem el, mert mindig szabad teret adtam neki, tehát nálunk nem volt babakarám,meg járóka és társai.

Míg nem mászott, addig el volt a játszószőnyegén, mióta meg mászik, és totyog, az egész házat bejárja :)

Régebben szépen aludt a kiságyban, most egy 2 hónapja nem szereti.

1327. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 1305. - Mazsinka)
2012. szept. 27. 07:42
Nem kijelentettem.Túl van fantáziálva!
1326. Ayna (válaszként erre: 1246. - Hajgumi)
2012. szept. 26. 15:08
Ez nekem szól? :-D
1325. Kukacc (válaszként erre: 1323. - Mirandas)
2012. szept. 26. 14:38

Így van.

Ráadásul sosem cumisüvegezett, hanem poharazott, tehát nem is lehet úgy sem megoldani, hogy lefejem, Ő meg megissza a kiságyban. Amúgy is mostanában, hogy jön a foga, cicin aludt el, így elég nehéz lenne elaltatni :)

1324. 0a84e34983 (válaszként erre: 1322. - Mirandas)
2012. szept. 26. 11:23
Nekem is néha van olyan,hogy a lányommal van csajos programom külön,de van,hogy apukájával megy a nagylány valahova.Szeretnénk néha csak vele lenni,mert ugye látja,hogy a kicsivel még nagyon sokat kell foglalkozni,és akarjuk,hogy tudja,nekünk ő ugyan olyan fontos.
1323. Mirandas (válaszként erre: 1315. - Kukacc)
2012. szept. 26. 10:15
Szoptatós babát lehetetlen... tudom. Az szó szerint szimbiózisban van az anyával. A kicsi nekem három évig szopott. Ezt követöen lehetett 1-2 napra esetleg... de akkor is a nagy fiam vigyázott rá. De õ szó szerint olyan neki, mint az apja. Mert 15 év korkül van közöttük. A nagy már komoly felnõtt ember. Imádják egymást. A nagy fiam nálunk jobban aggódik mindenen mint én. Szerintem apának is remek lesz. Annál jobb élmény nincs mikor, a pici odakucorodik a nagy mellé, és együtt alszanak el. Vagy amikor látom ahogy játszik vele. Imádom õket lefotózni olyankor. Még nagyszülõkkel is csak pár órát van el, mind a mai napig.
1322. Mirandas (válaszként erre: 1306. - 0a84e34983)
2012. szept. 26. 10:00
Mi is hasonlóan gondolkozunk, de például nekem vannak külön programjaim egyedül, és gyerekkel is. (Pláne mikor õ sokat melózik, és nincs ideje. Van, hogy meglepett minket wellnessel, és csak utolsó nap jöttek utánunk a munka miatt. Simán elvoltak a nagy fiammal, én meg nyaraltam a kicsivel. ( a nagy már egyetemista) Olyan is van, hogy a nagy fiammal koncertre megyek. Vagy ök mennek el nélkülem, mert én nem értem rá éppen, vagy mert az olyan fiús téma... Ezek nagyon szuper külön kis programok, imádjuk.
1321. Mirandas (válaszként erre: 1277. - Hajgumi)
2012. szept. 26. 09:48
Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy az én férjem NORMÁLIS! Csodálatos apa,férj. Imádják a fiaim... pedig nem taszítja a mûkörmöm, sõt igényli az extrákat... ;)
1320. Mirandas (válaszként erre: 1277. - Hajgumi)
2012. szept. 26. 09:41
Errõl szó nincs, hogy "senki...". A mûköröm.... dolgot mint negatívum te hoztad a kommentedben. Egyszerûen arról van szó, hogy egyértelmûen olyan a kommunikációd ( mintha valami fruszrációd, lenne... ) Ezt én most nem sértésbõl, vagy kötekedésbõl mondom. Valahogy elég vehemensen állsz bizonyos dolgokhoz, ezek szerint viszont az anyaság, házasélet terén még nem szereztél tapasztalatot. Általánosítani pedig nem szabad... mert te nem tudhatod azt, hogy 1000 különbözõ rétegbõl származó férfinak mi tetszik... Maradjunk annyiban, hogy te a te választottad igényeit elégítsd ki, mi többiek meg a saját párunk igényeihez igazodunk. A te normáid magadra nézve mérvadóak. Ezért ne ítélkezz, kategorizálj mert az élet sokszínû benne rengeteg különbözõ emberrel. Akiknek viszont a te szempontjaid nem felelnek meg.. Igen meglepõdnél ezek szerint, ha tudnád milyen "igények" vannak.... lehet a közvetlen környezetedben is. Javaslom olvasgass kicsit ebben a témában. (Itt a fórumon is találsz némely "szak topikot" . Egyébként az erõszakmentes kommunikációról hallottál már? Javaslom neked, mert egy sikeres és tartós párkapcsolathoz elengedhetetlen. (Mielõtt megkérdezed 24. házassági évfordulónk volt júliusban. Ha ennyi éven keresztül fog valaki élni melletted, és úgy szeret majd mint engem a férjem.... na akkor témázgathatunk a mûkörömrõl, fodrászról.... és arról mi is kell egy férjnek. )
1319. Kukacc (válaszként erre: 1311. - Leander1)
2012. szept. 26. 08:59

Még annyit szeretnék megjegyezni, hogy a Férjemnek nagyon fontos, hogy sok időt legyen a gyerekkel, de minőségi időt.

És mivel hétköznapokon is van, hogy este 8-ig, hétvégén meg teljesen változó, de vagy a szombat, vagy a vasárnap melóval telik, így ő elég keveset tud(na) a gyerekkel lenni, ha még beiktatnánk gyerek nélküli progikat.

Én pedig büszke vagyok arra, hogy ilyen Férjem van és ennyire szereti a gyerek az Apját.

Ha meghallja a kocsit, azonnal odatotyog az ajtóhoz és ott várja az Apját, míg be nem ér a lakásba...

Nekem ezek mindennél jobbat jelentenek és tudom, hogy a Férjemnek is :)

Lehet, egyszerű, unalmas az életünk mások számára, de ennél boldogabbak és elégedettebbek nem is lehetnénk, max. ha útban lenne már a kistesó :)

1318. 0a84e34983 (válaszként erre: 1316. - Kukacc)
2012. szept. 26. 08:15
Én is pár évet lehúztam ott.Kemény meló,az tuti!:)
1317. Kukacc (válaszként erre: 1312. - Leander1)
2012. szept. 26. 07:33

Igen, abszolút értem, amit mondasz.

De Te egy dolgot érts meg:

Nem mindegy, milyen a férfi.

Az én férjem azt igényli, hogy otthon legyünk, összebújjunk, a gyerek mászkáljon a lábunknál...Nem tudom másképpen elmondani, és lehet, sokan nem hiszitek el, de így van.

1316. Kukacc (válaszként erre: 1313. - 0a84e34983)
2012. szept. 26. 07:31

Oda jártam fiatalabb koromban dolgozni a csirkefeldolgozóba :/


Hálátlan meló, de jól fizetett :DDDDD Volt pénzem hétvégén hepajkodni :D

1315. Kukacc (válaszként erre: 1311. - Leander1)
2012. szept. 26. 07:29

Szia :)

Megkérdeztem a Férjem, és hidd el, semmi pénzért nem hagyta volna Ő sem, hogy másra bízzuk a gyereket.

Kendőben vittem magamon, senkit nem zavart, romantikáztunk, sétáltunk, a gyereknek egy hangja nem volt, mert aludt a kendőben.

Ez az egyik.

Másik: már ezt is leírtam, de megteszem újra: egy 9 hónapos, MÉG ANYATEJEZŐ gyerekről beszélünk.... Anyósom hogy szoptassa 2 napig? :)

Harmadik: valaki attól, mert nem hagyja a gyereket huzamosabb időre másra, jó feleség is tud lenni, hidd el :)

De megkérhetem a Férjem, hogy regeljen és akár priviben is megbeszélhetitek a dolgokat :)

Ha nagyobb lesz a Kisfiam, nem mondom, hogy nem fogunk elmenni kettesben. De ahhoz még bőven kell idő.

1314. Gavrilo1 (válaszként erre: 1290. - 34c48a3825)
2012. szept. 26. 07:13
Én másképp értelmezem a fogalmakat.
1313. 0a84e34983 (válaszként erre: 1310. - Kukacc)
2012. szept. 26. 06:51
Orosházáról:)
1312. Leander1 (válaszként erre: 1311. - Leander1)
2012. szept. 25. 22:51

Mert egyetértek. A gyerek kincs. Van is itthon három.



De ahhoz, hogy a kapcsolatunkat is építeni tudjuk, kell, hogy néha felelőtlenek legyünk és gyerek nélkül szórakozzunk. Tapasztalat.


Az első gyereknél én is ugyanilyen voltam mint te. De rájöttem, nem minden, ha jó anya vagyok, jó feleségnek is kell lennem.


És ehhez kell, hogy néha a férfi a gyerek nélkül lásson felszabadulni, nevetni. Rövid ideig, csak érte élni:))))

1311. Leander1 (válaszként erre: 1304. - Kukacc)
2012. szept. 25. 22:44

Nem akarlak megbántani, de erről megkérdezted a férjedet is?



Nem lehet, hogy Ő jobban élvezte volna, ha ketten hétvégéztek Egerben. Reggel összebújva, nem a gyerek ugrálására ébredve?

Kézenfogva sétálni Egerben, nem a gyereket kergetni, azt figyelni, hogy mikor fáradt, mikor kell fektetni.

Nem lehet, hogy Ő egy estét szívesen végigsétált volna veled Eger főterén?

Ahol, ha kedvetek van megisztok egy kávét, ha kedvetek van vacsoráztok?

Nem a gyerekhez idomultok, csakis kettőtökhöz, a szerelemhez....

1310. Kukacc (válaszként erre: 1307. - 0a84e34983)
2012. szept. 25. 19:35
Merről? Én a csücsökből, Dévaványa mellől :P :D
1309. zakajeo
2012. szept. 25. 18:18
A vizes lefröcskölés és a kisággyal való fenyegetés nekem nagyon szomorú:((
2012. szept. 25. 17:39

"elég volt csak annyit mondani, ha ilyen rossz leszel mész a kiságyba. "


Ezt te írtad!Ezért hiszem el nehezen,hogy ezek után édesdeden szunyókál a kiságyban a gyerkőcöd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook