Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elhinni az elismerő, dicsérő szavakat fórum

Nem tudom elhinni az elismerő, dicsérő szavakat (beszélgetős fórum)


2012. aug. 30. 13:03
Önbizalomhiány! Nem szerencsés! Muszáj lenne túllenni ezen, mert nehezíti az életet.
2012. aug. 29. 09:07
Ezzel én is így vagyok hiába dicsérget a környezet azt hiszem udvariasságból teszik. Itthon úgy elnyomtak hogy már semmi önbizalmam nincs :(
27. locsi
2012. aug. 27. 19:49
Hidd el, sokan vagyunk akik tudjuk miről beszélsz.Kívánom,hogy küzd le a problémádat.Én is Katus vagyok,sokkal idősebb,Soha nem tudtam leküzdeni,nincs önbizalmam.Én is ha meg dicsértek,volt olyan,hogy csúnyán visszaszóltam,mert nem hittem el,hogy nekem szólt.
26. 6f2146a0de (válaszként erre: 25. - Aeemit)
2012. aug. 27. 19:23
Köszi a hozzászólásokat, azt is érdekeslátni, hogy van olyan szerencsés ember, aki nemmm is érti, miről írtam. Neki nem volt még ilyen gondolata. De legtöbben azért azt írjátok, már veletek is előfordult/megküzdöttetek vele/láttatok már magatok körül ilyen embert. Innen tudom, hogy én is oké leszek, csak gyakorlás kérdése.
25. aeemit (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 27. 18:33
magaddal kell egyenesbe jönnöd és magadból kell kiindulnod.gondolom amikor te megdícsérsz valamit vagy valakit akkor komolyan gondolod.ezt kell feltételezned másokról is és akkor nem lesznek gondok.sok sikert:o))
2012. aug. 27. 18:33

Én legtöbbször arra gyanakodtam,ha megdicsértek,hogy akarnak tőlem valamit,ezt-azt,ki mit.

vagy hogy csak vigasztalni akarnak,mert oylan szomorúnak látszom.Nagyon sok év kellett,mire el tudtam hinni,hogy bizonyos dolgokért megérdemlem a dicséretet.

Tényleg azt érdemes megvizsgálni,hogy akiket ismerünk,azok között hol "állunk",vagy a korosztályunkhoz képest általában.Ezekből lehet egy reálisabb önértékelést kialakítani.

És az is lehet,hogy valaki azért dicsér,mert örömet akar neked szerezni.Ennek meg örülj:)

23. 74f8c12b8e (válaszként erre: 22. - 26092879c1)
2012. aug. 27. 18:29
Pedig nem,mert vannak,akik reálisan,vannak,akik pedig kevesebbnek látják magukat,mint amennyik.
22. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 21:59
Pedig a dícséretet magára nézve mindenki szívesen elhiszi, még akkor is ha nem igaz.
21. myself (válaszként erre: 15. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 21:21

De ezt inkább szerénységből mondják, nem azért, mert nem hiszik el.

Szóval szerintem indulj ki magadból és hidd el, hogy mások is őszintén mondják.

A jó válasz: Köszönöm :)

20. Pan Dóra (válaszként erre: 19. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 18:53

Látod? Ilyen egyszerűen működnek a dolgok. Pl. ha engem megdicsérnek, nemes egyszerűséggel csak annyit szoktam mondani, hogy "naná, hogy jó, mert ÉN csináltam".

És innentől kezdve mindenki azt gondol, amit akar :)))

19. 6f2146a0de (válaszként erre: 18. - Pan Dóra)
2012. aug. 26. 18:45

:D

hát ez jó!

18. Pan Dóra (válaszként erre: 17. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 18:27

Örülök, hogy segíthettem!!! Nem megy egyk pillanatról a másikra, de működik.

Még valami: nézz körül az ismeretségi körödben, és számolj össze 5 embert, aki összességében véve jobb nálad!...


Na, ugye, hogy nem találtál ennyit?! :)))

17. 6f2146a0de (válaszként erre: 16. - Pan Dóra)
2012. aug. 26. 18:19

Megfogadom a tanácsod, köszi!


Erről már hallottam, így voltam képes államvizsgán magabiztosan előadni a prezentációmat. Tükör, és minden délután úgy indítottam: A prezentációm mindenkit lenyűgöz.....De eszembe sem jutott még ezt másra is használni. Köszke!!

Jó lenne már a ló "naposabb oldalára" átesni.

Örülök, hogy sikerült egy mély gödörből kijönnöd, és köszönöm, hogy a módszered megosztottad.

16. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 18:09

Az önbecsüléseddel van baj. Engem egy súlyos betegség húzott ki belőle, de te ne engedd odáig fajulni a dolgokat!!! Állj a tükör elé, és mondd annak, akit ott látsz, hogy "én vagyok, jó vagyok, szép vagyok, és minden úgy jó, ahogy csinálom". Ha ezt naponta többször megismétled, akár tükör nélkül is, és hosszú ideig csinálod, el fogod hinni... ezt hívják önszuggessziónak.


Nekem bevált, és már átestem a ló túlsó oldalára, de ott sokkal jobb :)))

15. 6f2146a0de (válaszként erre: 12. - Myself)
2012. aug. 26. 18:07

Persze, hogy őszintén, ez lenne a bók lényege.

De biztos te is ismersz olyan embert, akinek ha azt mondod, hogy Csak úgy ragyogsz ma! mosolyog és azt mondja, hogy Ugyan már!!..

14. 6f2146a0de (válaszként erre: 11. - D6000299cc)
2012. aug. 26. 17:56

Köszönöm az őszinte szavakat, jól látod, nagyon igazad van.

A tükörrel barátságban vagyok, még az értékeimmel van problemo...legalábbis h ne higgyem hogy 0 amit csinálok. De rajta vagyok, nem adom fel, azért nyitottam ezt a fórumot, hogy kibeszéljem magambol a saját mumusomat, és lássam hogy utána is van még élet :)

Szuper, és köszi mindenkinek, aki leírta a véleményét.Segít a jó sínre állni. Csak a váltóknál ugye mindig zötykölődünk...

13. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 16:15
A főnök, de a munkatársak sem arról ismeretesek, hogy agyba-főbe dícsérnek! Örülj neki, ez inspiráljon még jobban. Vagy jobb lenne, ha leugatnák a fejedet a nap minden órájában?
12. myself (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 16:03
amikor te mondasz valakinek bókot vagy dicséretet azt te őszintén mondod vagy....?
11. d6000299cc (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 15:59

Szia!


Nem pszichológus kell Neked! Egyszerűen csak nincs önbizalmad! ehhez nem egy harmadik ember kell hogy rávezessen a helyes önképre.

Csak Te tudhatok hogy mi az oka az önbizalom hiányodnak.

Ennek mindig vannak gyökér okai. Valahol valaki/valami miatt sérülhetett, és az miatt nem hiszel a visszajelzéseknek.

Önmagadat kell elfogadnod, és szépnek látnod!

Ez az első lépés affelé hogy a tükörben az a nő nézzen vissza Rád, akit szeretnél!

Ha nem tudod ezt a "harcot" saját magaddal megvívnod, akkor nincs az az ember aki el tudja majd hitetni Veled hogy igenis szép vagy.


Egyébként meg abban van valami igaz, hogy a mai világban sajnos sok a hamis ember, és ezzel együtt sok a jó színész! Hamisak a mosolyok, a szavak....

Az hogy melyik ember szava az igaz, azt szerintem nagyon könnyű felismerni!

Legalábbis én jó emberismerő vagyok, elég hamar levágom ha egy ember érdek szagú...... :S Dehát ilyen érdekorientált világ van, és az emberek próbálnak alkalmazkodni a dolgokhoz, még akkor is, amikor sajnos teljesen ki kell fordulniuk önmagukból az érdekek miatt......

Ez szomorú a jövőt nézve , de ez attól még így van sajnos...


De persze ettől függetlenül fel a fejjel, és próbáld meg az önbizalmadat növelni.....Tudod, minden az agyban dől el!!! :)


Szia!

10. mimi mami (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 15:59

Egy dolgot mondok: a mai világban ÁLTALÁBAN az emberek nem szoktak csak úgy dicséreteket/bókokat szórni. Inkább ott szólnak be és bántanak meg másokat ahol tudnak:(((


Éas itt ezen nem vitatkozni szeretnék senkivel!!! Ez egy VÉLEMÉNY!

2012. aug. 26. 15:56
pszichológusra én is gondoltam, de remélem, hogy annyira mélyen nem vagyok.
2012. aug. 26. 15:55
elvileg az önértékelés/önbizalmat kell helyre tenni,de gyakorlatban ez nem két szóra megy :(
7. 9f98008a3b (válaszként erre: 2. - Krilion)
2012. aug. 26. 15:54
:DDD
2012. aug. 26. 15:45

Na ez velem is így van... 35 kg után még most sem hiszem el, és egyenesen bántónak találom ha valaki megdicsér, tegnap a párom dicsért meg, és elsírtam magam, sírva mondtam neki hogy nem is igaz..., Nehezen de megnyugtatott....


Mikor múlik el ez a dolog??? :S

5. b235ac96d5 (válaszként erre: 4. - B235ac96d5)
2012. aug. 26. 15:35
"valóban" :)
2012. aug. 26. 15:34

Igen, van úgy az ember, hogy nem tud elhinni néhány mondatot. Nekem pl. sokára ért el a tudatomig, hogy meghíztam. Korábban sovány voltam. Amikor pedig rádöbbentem, valósággal belém égett. Annyira, hogy most, miután elég sokat leadtam, már azt nem tudom elhinni, mikor dicséri valaki az alakom.

Amit negatívként élünk meg, az nagyon mélyen vésődik belénk. Ezért nehéz "megfeledkezni" róla. Sérül a személyiség, az önérzet. Évek kellenek hozzá, hogy reális énkép alakuljon ki.

Ha egyedül nem megy, valóba célszerű szakember segítségét kérni. Sok sikert!:)

3. Kamillka (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 15:27

A fônökök nem pont arról híresek,h ápolják a beosztottak lelkét. Ha nem csinálnád jól, biztosan nem dicsérgetne:)

Amúgy meg- ha te elégedett vagy magaddal és neked OK a táskád, hajad etc akkor mit számít,h vki csak kedves akar lenni, vagy tényleg tetszik neki. A hozzád közel állók úgy is meg fogják mondani az igazat, a többi meg ne érdekeljen;) te legyél boldog és csô

2. Krilion (válaszként erre: 1. - 6f2146a0de)
2012. aug. 26. 15:19

Nem akarok nagyokos lenni, de talán pszichológushoz kellene menned. Az ilyen jellegű problémák maguktól nehezen oldódnak meg, illetve nagyon sok idő alatt.

De vannak jó önismereti könyvek is, ha mégis autodidaktaként akarsz kigyógyulni. :)

2012. aug. 26. 15:12

Sosem hittem el, hogy valaki komolyan érti a bókjait, vagy tényleg engem dicsér meg, valóban tetszik neki a szemem/hajam/táskám, vagy örül neki, hogy lát. Ha a főnököm elismeri a munkám, akkor is azt gondolom, hogy szerencsétlennek talál, csak biztat, hátha ettől jobb leszek. Pedig valahol tudom, hogy ez már nonszensz..

Valami tipp, hogyan tudnék változni ilyen téren, mert így hiába teszek mindenbe maximumot, semminek érzem magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook