Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha valaki 25-30 kilót fogy (napi 4-5 óra sport is megvan) akkor mindenképpen plasztikára szorul majd a hasa? fórum

Ha valaki 25-30 kilót fogy (napi 4-5 óra sport is megvan) akkor mindenképpen plasztikára szorul majd a hasa? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Rőzse
2018. ápr. 1. 11:49
Még a kor is bejátszik. Egy fiatal szervezet lehet, hogy vissza tud húzódni az eredi állapotára, de pl. 45-50 év felett ez már kétséges. Még később pedig tuti, hogy szükséges a helyreállító műtét. (Szerintem)
35. Gondyy
2018. márc. 28. 23:28
Szerintem ez egyénfüggő is lehet. Ha lefgyosz, akkor meglátod, hogy szükség van -e erre.
2012. aug. 29. 08:50

Végig olvastalak benneteket...:)

Én csak lefogyni szeretnék! :)

33. Gömbi. (válaszként erre: 30. - 00301065a7)
2012. aug. 28. 17:43

:)))) Sziasztok! Egész szépen elfajult ez a vita....pedig ha visszaolvassátok az üzeneteiteket rájöhettek, hogy mindkettőtöknek igaza van. Ő nem azt írja, hogy 5 mérettel lett kisebb, hanem azt írja, hogy 2 mérettel kisebb ruhát hord, de valakinél ez lehet 5 méret is. A konfekcióméretezésnél tényleg lehetne nagyjából 5 kg egy lépés a méretek között, de az is igaz, hogy annyi alkatú ember van, hogy teljesen felesleges ezeken vitázni. Én is ledöbbenek sokszor, hogy velem egy magasságú, ugyanilyen súlyú ember más méretet tud hordani :) Pl az én csípőm kb 8 centivel szélesebb, ezáltal egy mérettel nagyobb nadrág kell, akár betűs akár számos a méretezés. És még egy példa: a lányom 54 kg, én 65 kg vagyok, a magasságunk egyforma, és a derekunk is egyforma :))))) Na de a többi....... Keskeny a csípője, 12 centivel kisebb a mellbősége :) Ő 36-38-as ruhát hord, én 38-40-est. Vagy más nyelven: ő S-M méretet hord, én M-L méretet. Gyártó és fazon, vagy szabásfüggő. Kár ezért ilyen csúnyán vitázni, és minősíteni egymást .... ráadásul a fórum nem erre indult.

És még egy érdekesség: hátha ettől oldódik a feszültség :) Nekem is van XXL-es ruhám......a kínaiból :))) De egy amerikai, vagy angol ruhából simán elég az M-es :)

32. Réka26 (válaszként erre: 9. - Megryan)
2012. aug. 28. 06:28
Nem igaz. Nem vagyok gazdag véletlenül sem, dolgozok, 2 gyerekem van és igen is, hogy belefér a 2 órahossza sport, feltéve, ha a férjed is besegít!!!!!
2012. aug. 26. 13:02

Méret vitához annyit, hogy szerintem hasonló lehet a testfelépítésem kék írisszel, mert nálam is a 30 kg mínusz nadrágban 44-ről 38-at jelentett, felül pedig 48,50-ről 46-ot (erős vagyok mellben nagyon), vagyis nálam sem volt meg a hat-hét ruhaméret.


És ez a xxxl, hát hagyjuk, van amiből l-es van amiből xxxl-es kell, ahogy esik, úgy szabják és méretezik ezeket a ruhákat, én a hagyományos, és az angol méretezést (8, 10, 12, 14...) veszem inkább alapul a fogyásnál.

30. 00301065a7 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2012. aug. 26. 12:32

Anyám milyen sötét vagy...

nem értetted... ha 23 az 5 ruhaméret az azt jelentené a te betűs!!!) nézésednél h az illető xxxl-sből s-es ami nem igaz mert az több kilóval jár.

A 60-34-es méretig meg jóval több a méretváltást jelez ennyit írtam. Még mindig nem ért el persze az "agyadig". A hivatalos méretezés ebben méretenként -5 kg a betűsben más.

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - 00301065a7)
2012. aug. 26. 12:07

Remélem te is megérted egyszer csak, hogy mit mondok.

Egyébként csak jobban tudom, hogy mi történik velem mint te. Tudod ki vagyok? tudod, hogy nézek ki?

Ha nem, akkor ne mondj semmit.


Magamról írok! Voltam x kiló, ekkor 40-es ruhákat hordtam, lefogytam 23 kg-ot és ekkor 36-os ruhákat hordtam.

A lényeg, hogy bár nagy súly feleslegnek tűnik, nálam nem az, mert egyenletesen oszlik el rajtam. Tehát nem lesz nagy a fenekem és vastag a combom, hanem mindenhol kicsit szélesebb leszek.


Érted?????

Nem keverem a számozásokat, de szerintem te nem tudod felfogni, amit írok.


Vagy sokallod az 5 ruhaméretet?

Lehet csak 4 ruhaméret. Megnyugodtál?


Nem, nem értelek, mert szerinted 50-es ből lehet valaki 40-es, de sok XL-ből nem lehet valaki S-es?


Ha pedig úgy írtam, hogy 40-es ből lettem s-es, akkor is teljesen érthető, csak ismerni kell a számozásokat.


Na, most már ugrálj máson, jó!

28. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Megryan)
2012. aug. 26. 11:53

Hát nem tudom, én kocogtam, majd ahogy fogytam, növeltem a tempót és az intenzitást is... nem kizáró ok. Edzettség kérdése, valaki kövéren is fittebb, mint más vékonyan. Jah, és egyébként nem 30 kg súlyfelesleg, hanem 45 volt rajtam az ideális BMI szerint, a 30 kg mínusszal a normál tartomány tetejét, vagyis a 25-26-os értéket értem el. Bár igaz, hogy én már akkor 38-as nadrágokat hordtam. Erős a csontozatom, és az izomzatom (férfiasabb típus vagyok), szóval nálam egy ideális súly, már kóros lenne.


Egyébként talán ennek köszönhető (mármint a férfiasabb testemnek), hogy a kötőszöveteim jók, várandósan sem alakult ki egyetlen striám sem.


Ahhoz, hogy fogyj kőkeményen sportolni kell, vagy megvonni egy csomó ételt magadtól (ez utóbbi viszont az anyagcserének nem tesz jót). Egy-másfél óra sport (kb. fele-fele arányban cardio-alakformáló edzéssel), és kb. 1500-2000 (ch csökkentett diétával) meghozza az eredményt, lassan, de biztosan, és tartósan, és nem éhezel, ami a jojo-effektust okozza.

27. 00301065a7 (válaszként erre: 24. - Anthico)
2012. aug. 26. 10:53

És az is lényeges, a túlsúly hol van, tehát ha a hasnál van a java, úgy valószínű az esély a lógásra, míg elterülve nem annyira esélyes.


A stria nem mérvadó, mert cingár egyednél is van, növéstől is lehet.

26. 00301065a7 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2012. aug. 26. 10:48

A számozást kevered... ha az L-es típusú variánst nézed egységesen, abból nem mehet le 23 kg esetén annyi, hogy ahogy írtad 5 számozás mínusz legyen, tehát nem lesz - 23-al senki XXXL-ből S-es...

Ha a számozást nézed, ott lehet 50-esből 42-es, az az 5 méret!

Remélem, megértetted végre.

2012. aug. 26. 10:44
Én majdnem 30 kilót híztam terhesen,azóta 1 kg híján lement az összes,és nem szorulok plasztikára sehol,úgyhogy:Nem !
2012. aug. 26. 09:07

Ahogy írták, ezt nem lehet így különösebb háttérinfo nélkül megmondani.

Talán én még hozzávenném a magasságot is, mint fontos tényezőt. Mert nem mindegy, hogy egy 155 cm-es nő fogy pl 5 kg-ot, vagy egy 184 cm-es. Elsőn nagyon látványos lesz, utóbbin lehet, h csak 1-2 cm megy le innen-onnan.


Az lehet, h jó kiinduló, ha megnézed, h most vannak-e striáid. Mármint a kötőszövet rugalmasságára lehet következtetni abból is, h a hízásra h is reagált. De ez sem törvényszerűség.


Én is azt mondom, amit lentebb írtak, h lassú fogyás a célszerű, nem a hirtelen, gyors, mert utóbbi sokkal nagyobb eséllyel fog eredményezni lógó bőrt, ami nem tudta a nagy súlyvesztést követni. De ez is függ a testmagasságtól is nagyban, mert míg nálam a -10 kg nagyon látványos volt (166 cm), addig egy ismerősömnél, aki 182 cm, szinte alig látszódott meg.


No meg nem minden túlsúly egyforma. Vannak nők, akik deréktájra pakolják elég szépen, míg a lábak vékonyak maradnak, mások eddig teljesen arányosan híznak, így ugyanannyi + kg nem olyan szembetűnő az esetükben, nem is ugyanúgy lesz megkínozva a kötőszövet fogyáskor.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 00301065a7)
2012. aug. 26. 08:29

Nem, nem keverem.

Nekem 23 kg, ennyit jelent. L-es méret helyett s-est hordtam.

Ezért írtam, hogy nem mindegy milyen az állaga a testnek, amiből lemegy ennyi súly.


Most sem gondolná senki, hogy hány kiló vagyok, mert 29-es farmert hordok, de 68 kg vagyok.


Ezért is írtam, hogy ez genetika is valahol.


Igen, a fórumindító kérdésére nem lehet válaszolni, mert mindenki más.

22. 00301065a7 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2012. aug. 26. 07:53

Kicsit keverve írsz méretügyileg... 23 kg nem lehet csak 2 ruhaméret senkinél, mert egy ruhaméret az kb. 5 kg változás, ha a számozásokat nézzük, pl. 38-as, vagy 40-es méret.

Az másik típusú besorolás, hogy: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL.


A fórumindítónak a kérdésére nem lehet választ adni, mert az teljesen egyénfüggő, és sokminden meghatározza.

2012. aug. 26. 07:35

Én is fogytam már többször sokat, bár én nem diéta, fogyókúra miatt, hanem beteg voltam, de a hasam mindig rendbe jött. Biztos fontos az is, hogy honnan indul az ember. Nagy túlsúlynál elképzelhető, hogy a has lógni fog. Az is számít szerintem, hogy az a 25 kg milyen állagból fog lemenni. Nekem a 23-25 kg nem jelent sok felesleget, kb. 5-6 cm felesleg, de van akinél ez 25 cm. Tehát nekem a 23 kg 2 ruha méret (L-esből s-es lettem), de van akinek ez legalább 5 méret.



A kép amit linkeltél, ahogy már valaki írta tuti, hogy nem probléma mentes eset volt. Nézd meg a többi képet is és látod, hogy ez egy kivételes eshetőség.

2012. aug. 26. 06:20
Nekem nem ment vissza a hasam, majd mennem kell műtétre, de itt Hoxán is nem egy lány/nő van akinek még 40 kg után is szépen visszament a hasa. Alkat és szerencse kérdése.
2012. aug. 26. 05:53
napi 4-5 óra sport... azt megnézném....
2012. aug. 26. 00:08

Nem mindenképpen (még ennél nagyobb mértékű fogyás után sem)! Bár csomó mindentől függ, a fogyi alatt rá lehet segíteni, hogy elkerüld a műtétet.


Mélyizom torna, masszázs, hideg-meleg váltózuhany, krémek stb. Mindegyiknél az a lényeg, hogy rendszeres legyen. Heti egy masszázs nem lesz elég, ahogy heti egy torna sem. De mint írod azzal nincs nálad gond. Azért is szükséges mindez, mert a műtét nem tesz csodát, ha odafigyelsz és mégis kell a műtét szerintem szebb lesz az eredmény.


A képek, amiket linkeltél nagyon durvák:( Itt tuti valami komplikáció volt, nem így néz ki utána. Ne sokkold magad ilyennel.

2012. aug. 26. 00:05
Dehogy. Férjem nagyon pocakos volt, és lefogyott 35 kilót, nagyrészt a hasából, egyáltalán nem volt lógós. Kentem neki narancsbőr elleni krémmel, vagy a sima olivaolaj is jó.
2012. aug. 25. 23:53
Nem feltétlen..én mondjuk csak 23-at fogytam, de egyáltalán nem lóg a bőr a hasamon, gyanítom 25-nél se lógott volna:)
15. zeti76
2012. aug. 25. 23:40
ja, és függ a fogyokúra alatti táplálkozástól és az edzés tipusátol. ott sok mindent ellehet rontani függetlenül a jó adottságoktól.
14. zeti76
2012. aug. 25. 23:36
én sokszor fogytam-hiztam ennyit. és semmi nem látszik ebből. ez genetika, kötöszövet tipustól függ. fogd meg az alkarodat és ha kemény és tömör nem él a bőr külön életet akkor jó eséllyel semmi gond nem lesz.
2012. aug. 25. 23:25
Nem biztos, de lehet. Viszont ha BMI-ben eleget fogysz és ezt orvos igazolja, akkor az állam támogatja.
2012. aug. 25. 23:21
Azért ez baromi sok mindentől függ.Genetika,kor,étrend,mozgás forma stb.Erre itt nem fogsz kielégítő magyarázatot találni,mivel ez tök összetett dolog.
11. f6adc49b0f (válaszként erre: 10. - Megryan)
2012. aug. 25. 23:11

ez kérlek ezzel jár.szétcincálják az ember gyermekét..mégis mit vársz?


de előre ne aggodalmaskodjál,majd ráérsz ezen akkor gondolkozni,ha eljutsz odáig...


mi innét nem tudjuk milyen testi ,genetikai adottságokkal vagy megáldva.

10. megryan (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2012. aug. 25. 22:57

lehet de 30 kiló plusszal nemigen lehet futni.



Gondoltam plasztikára utána majd, aztán megláttam dana78 képeit és elrettentem, hogy ez így is festhet utána hónapokig...

[link]

9. megryan (válaszként erre: 8. - Tavasz007)
2012. aug. 25. 22:55

Elírva :) meló mellett az heti 5 óra nem napi... annyi csak a gazdag gyerektelen macáknak fér bele, nem kétgyerekes dolgozóknak. Még a napi 2 óra sem...


De azt hiszem igazad van, majd kiderül... mert egyik fix nemet, másik fix igent mond, ettől nem lettem okosabb.

2012. aug. 25. 22:52

napi 4-5 ora nem sok egy kicsit?


mindenkinel valtozo, hat ezt nem lehet megmondani. foggyj le, majd meglatod!: )

7. f6adc49b0f (válaszként erre: 1. - Megryan)
2012. aug. 25. 22:46

attól függ milyen kötőszövettel rendelkezel.a sport kell..de nem ettől húzódik vissza a bőr.


és általában igen,plasztikára szorul.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook