Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán vetélés után mennyi ideig normális a vérzés? Mennyi idő után kaptatok Ergam cseppet?Meddig kellett szedni? fórum

Spontán vetélés után mennyi ideig normális a vérzés? Mennyi idő után kaptatok Ergam cseppet?Meddig kellett szedni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 20. 18:54
Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek az én esetemet. Én kb 7 hetes terhesen vetéltem spontán. Két terhességi teszt is igazolta, hogy babás vagyok, de az első uh-n nem láttak semmit ezért is készítettem második tesztet ami már haloványabb volt és mindemellett az uh előtt elkezdtem barnázni. Már akkor éreztem, hogy el fog menni. Uh utáni nap és a haloványabb teszt után ez meg is történt sajnos. Nem kellett küretet végezni, viszont egy egész ciklust végig véreztem és barnáztam. Így egybe folyva a másik menstruációmmal. Szedtem ergam cseppeket is de nem használt semmit. Azóta eltelt nyolc hónap és a ciklusom hol így, hol úgy jön meg.
25. babuci25 (válaszként erre: 24. - Angie28)
2012. szept. 3. 21:09

Szia!

Nekem 20án kezdődött és normális havi ideig tartott vagyis kb 5 napig. ÉN ONNAN SZÁMOLOM A KÖV CIKLUST.Elvileg 15én lesz a következő havim viszont doki azt mondta 4-6 hét.

24. angie28 (válaszként erre: 23. - 3f5c7e70e6)
2012. szept. 2. 12:17

Köszi szépen. Pont így vagyok én is, hogy abba hagyta fél napig semmi, aztán megint kicsi. Ma is csak egyszer jött ki. Remélem befejeződik hamarosan.

Köszi még egyszer.

23. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 22. - Angie28)
2012. szept. 2. 07:52

Mármint a vérzést honnan számítsd? Ha a vérzésre gondolsz, akkor onnantól, hogy elkezdtél vérezni, hiszen akkor indult be a vetélés.

Egyébként ez a folyamat mindenkinél más és más hosszúságú. Lehet olyan is, hogy csökken vagy esetleg abbamarad, és aztán előlről kezdi pár nap múlva. Majd ezt az orvostól kérdezd. Én azt hiszem, hogy egy hét 10 napig véreztem.

22. angie28 (válaszként erre: 21. - 3f5c7e70e6)
2012. szept. 2. 07:49

Köszönöm szépen!

Péntekre van időpontom orvoshoz, az lehet késő már a cseppek szempontjából.

Azt szeretném még kérdezni, hogy akkor honnan számoljam a napokat, hogy eldöntsem, normális-e hogy még vérzek?

28-án kedden kezdődött komolyabban vagy csütörtöktől, amikor láttam távozni egy nagyobb darabot belőlem?

21. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 20. - Angie28)
2012. szept. 1. 19:53

Szia!

igen az utrót abba hagyhatod, pláne, hogy állítólag nem engedi, hát...csúnyán kifejezve, de az abortumot távozni. Szóval azt hagyd abba.

Az ergam csepp méhösszehúzó csepp és a kilökődést segíti. Szokták adni nos-pa-val együtt is, mert a csepp összehúz, a nos-pa lazít, és ennek a hatására kilökődik, aminek kell.

De mivel azt mondták, hogy már semmit nem látnak, lehet azért nem írtak neked ergamot.

Azt tudom, hogy én akkor is kaptam, amikor teljesen kiürültem. :( Én azért még mennék és legalább egy ellenőrzéses uh-t kérnék. Erőszakoskodj és kérdezősködj az orvosodnál, vagy másiknál!

2012. szept. 1. 08:49

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok, nekem 27-én jelentkezett először vérzés, bementem sürgősségire, akkor azt mondták, jól van baba, 7 hetes papír szerint, de méretei alapján csak 6 hetes, van szívhang. Haza mentem. Másnap már darabosabb vérzés volt és több. Visszamentem. Ügyeletes orvos 1-2 perc uh után felöltöztetett és kérdezte bent maradok-e mert ebből úgyis vetélés lesz. (Kedves) Nem maradtam, otthon feküdtem, 3 nap múlva hívtak vissza uh-ra. Duphaston írt, de itthon azt javasolták barátnőim, akik átestek ezen, az Utro 10x jobb, menjek vissza. Elmentem a saját orvosomhoz, aki meglepetésemre nem tartja jobbnak egyiket a másiknál, pedig eddig nagyon alaposnak ismertem. Azért felírta. Mondtam, a lányok azt tanácsolták, hüvelyben használjam, erre ő kiakadt, hogy most akkor ki az orvos, a barátnőim? Ne dugdossak semmit, ha vérzek, szedjem szájon át.

Tegnap sztk rendelésen uh-on kiderült, már nincs baba, azt mondta teljesen kiürült. Kérdeztem a szonográfust, akkor nem kell műszeres befejezés?

Azt mondta, nem, nem lát semmit bent, de beszéljem meg az orvosommal.

Ennyi. Hazajöttem. Aztán most kezdtem keresgélni, hogy mégis meddig fogok vérezni, mert semmit nem mondott.

Erről az Ergam cseppről meg nem is hallottam.

Kellene szedjem?

azt is csak gondolom, hogy az Utrot abba kell hagyjam a vetélés után, igaz?

Köszönöm előre is.

19. babuci25 (válaszként erre: 18. - Vedo75)
2012. aug. 31. 21:18

Voltam dokinál(nem annál akihez előzőleg voltam) csinált ultrahangot hálaIstennek nem kellett műtét. Doki azt mondta,hogy 4-6 hét mulva havi várható... Szerintem lesz 15.én úgy tünik van most pém...

Meglepő. Védekeznünk köv haviig kell aztán próba újra. Jó,hogy nem kell hónapokat várni.

18. Vedo75
2012. aug. 30. 13:51
Azóta hogy vagy? Doknál jártál? Érzel változást a szervezetedben? Én éreztem...
17. babuci25 (válaszként erre: 16. - Vedo75)
2012. aug. 28. 16:58
2 napja nincs vérzés és 20.-án kezdődött... Nem tartott olyan sokáig...
16. Vedo75
2012. aug. 28. 14:28

Nekem is volt vetélés 2éve. Nem volt jó a doki, de csak utóbb láttam. Sztem a dokik látják a petezsákon norm.e? De nem mondják meg. Nekem nem volt norm.nem is mondta, biztam benne, h megmarad -vézegettem, méhszájfertőzés miatt ezt mondta-. Hát nem maradt meg 8 hetes volt, sajna műtét amiröl szintén nem mondott semmit.ergam cseppet nem kaptam, tudom én hibám is de sokáig véreztem, nem mentem vissza, nem volt láz fájdalom, szenvedtem horm.termelő cistam lett: /, vegül kénytelen voltam visszamenni, lecseszett, megérdemeltem én is, de a nem tájékoztatás, és hát fáj az elvesztése. 4hó múlva sikerült a baba, ultrot rögtön irt, de utóbb látom, h igenis tudják, h megmarad e jólfejlödik e, nekem is volt szivhang, ami nem az volt, csak annak látszott. Szóval megkaptam ultrot, de véreztem és más dokihoz mentem, 2xannyi, de ezerszer jobb,most 10 hónapos a kicsike.

Szóval nézzen meg más doki és majd látják mi kell uh:-) alapján...nem szabad sokáig vérezni és halogatni sm szabad a dolgokat...látatlanban tanácsot adni...nemszép dolog.

2012. aug. 28. 09:34

Azért fáj a dolog egyébként mert január óta most sikerült....

A másik meg az,hogy élő embrió volt és ez is nagyon szar...az ügyeletes sem tartotta fontosnak....

Csak ha tudom ,hogy milyen gondom van akkor nehéz abban bizni,hogy az adott kezelés nélkül megmarad...

Talán én sem voltam tul erőszakos....

Gyógyszer ügyileg...

14. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 13. - Babuci25)
2012. aug. 28. 09:27

Értelek. Akkor valóban utro.


Sok erőt mégegszer és kitartást!

13. babuci25 (válaszként erre: 12. - 3f5c7e70e6)
2012. aug. 28. 09:15

Szia!

Telefonról annyit,hogy előző nap voltam kórházban és akkor minden oké volt...Szivhang stb..

Nem ő volt aki irt gyógyszert...

De igen leváltom..Most még hozzá megyek mert rákszürés is nála volt...

Ha utroval megmaradtak akkor csak az lehet...mindkét vetélésem elhalt terhességem 12 hét előtt volt több doki is azt mondta ,hogy sárgatest hormon elégtelenség...

12. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 11. - Babuci25)
2012. aug. 28. 08:25

Sajnálom a dolgot! Tudom, hogy nagyon nehéz és rossz! Én is átéltem kétszer a spontán vetélést, és megszültem, egy beteg 20 hetes babát. Tudom mit érzel. Na de rólad van szó!


Nem kell, vagyis nem kötelező küret spontán vetélésnél. Attól függ mekkora terhesség, a tied még kicsi volt.

De ellenőrzés mindenképpen kell. Uh-t szoktak csinálni pár nap múlva, hogy minden kiürült-e. De egyébként ezt már az adott pillanatban, tehát már amikor elkezdődött a vetélés is látja nagyjából, hogy hogyan áll a vetélés. NÁlam az elsőnél pl. már látta, hogy magától befejeződik.

Az ergam cseppet nekem is úgy kellet, 7-10 napig szedni. De ha tovább kellesz, azt látni fogják az uh-n, hogy még nem lökődött ki minden és akkor majd szólnak, hogy szedd tovább.


Biztos, hogy hormongond ez egyébként? Nem voltak vizsgálataid ezirányban?



NEm akarlak rossz irányban befolyásolni,de szerintem válts orvost, én váltanék.


1. először is, ha tudta, hogy a gyerekek csak utroval maradtak meg, akkor miért nem látta indokoltnak? Általában vetélés után, vagy hasonló eset után, már kérés nélkül adnia kellene a receptet arra.

2. hát telefonon?? És mi van ha nem vetélsz? Mi van, ha egy hematóma, vagy egy fertőzés miatt vérzel? Nagy látó a te orvosod, ha ezt telefonon keresztül megállapította.



Legyél erős és tartsál ki! Ha beszélgetni akarsz, megtalálhatsz.

11. babuci25 (válaszként erre: 10. - D71ef05a8e)
2012. aug. 26. 19:14
Őszintén sokra nem számoltam a dokitól még úgy sem hogy magánrendelésen voltam hozzá...FIZETTEM .De ő már az elutasitással ALÁIRTA A VETÉLÉST!
10. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - Babuci25)
2012. aug. 26. 18:51

Értelek. Én úgy tudom, hogy spontán vetélés után is el kell menni ellenőrzésre, amikor is megállapítják, hogy maradtak-e a méhedben szövetmaradványok. A legtöbb esetben nincs szükség utólagos tisztításra, de ha maradt valami, akkor sajnos szükséges a küret, nehogy szövődményeket okozzon a bent maradt szövet.


rettenetesen sajnálom, ami történt. És nekem nagyon idegen, hogy csak telefonon bezsélt veled az orvosod, és ennyit mondott csak, majd magadra hagyott, hogy akkor oldd meg egyedül mindezt, hiszen nemcsak lelkileg szörnyű, fizikailag sem könnyű.... remélem, minden rendben lesz a körülményekhez képest!

9. babuci25 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2012. aug. 26. 07:12

Pedig egyszerű....élő 6-7 hetes terhesség vetélése esetén muszáj a küret????

Tulajdonképpen erre voltam kiváncsi....

8. babuci25 (válaszként erre: 6. - D71ef05a8e)
2012. aug. 26. 07:10

Hát valahol biztam benne,hogy utro nélkül is megmarad. Dokivel még csak telefonon beszéltem annyit mondott,hogy vetélni kezdtem....majd csütörtökön megyek hozzá. Ultrahahgra.Kiváncsi voltam volt e olyan aki meguszta műtét nélkül és,hogy olyankor meddig normális a vérzés?

Mert a küret utáni eseményeket már ismerem....

2012. aug. 25. 21:12
Egy -két hét alatt el kell múlnia, ha nem, menj orvoshoz. A cseppek igazából nem is kellenének.
6. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Babuci25)
2012. aug. 25. 21:02

Ne haragudj, lehet, hogy félreértelek. Megtörtént a vetélés és vérzel? DE orvos csak látott, ugye? Nem mondott semmit arról, hogy mi számít normálisnak, és mikor kell őt felkeresned?


Amúgy nem akarom a fájdalmadat még tovább fokozni, de bizony nagy gond, hogy az orvos ezúttal nem látta indokoltnak az Utrogestant, ráadásul két sikeres, Utrgo-s terhesség után. Sajnos az első terhességemnél én is így jártam, épp abban a hónapban vettek le vért, mint utóbb kiderült, már a fogantatás után 9 nmol/l volt a progeszteronom, amiről én is tudtam, hogy kevés, de a dokim szintén nem tartotta első terhességnél indokoltnak a pótlást. Amikor meg megtörtént a baj, mivel kicist kapart a torkom, azt mondta, hogy biztos egy vírus miatt történt az egész. Akkor még kevest tudtam, megbíztam benne. Hatalmas hiba volt:(

5. kisj
2012. aug. 25. 19:33

7-10 nap teljesen normális.

Én már háromszor elvetéltem 6 hetesen. (orvos által megállapított terhességek voltak)

Nem tartottam indokoltnak semmiféle művi befejezését a dolognak. A természet tette a dolgát.

Én nem értem a problémád.

2012. aug. 25. 15:47

El szeretném kerülni a műtétet az eddigi vetélésemet 2 volt így fejezték be...20.-án vetéltem el kb 6 hetes terhesen...

Előző este barnázás kórház ultrahang minden oké élő terhesség 20 vetélés...

Ma már csak vérzés van néha mini darabok...

2 GYEREK VAN Utrogestannal maradtak meg most doki MEN TARTOTTA INDOKOLTNAK(ezek után már boritékoltam magamnak a vetélést)szerintem hormon gond.

2012. aug. 25. 14:33
Bocsánat, félreértettelek. Amit írtam, az a missed ab. műtétre vonatkozik:(
2012. aug. 25. 14:32
Én úgy emlékszem, kb. 7-10 napig volt vérzés, először gyengébb, és később lett kicsit erősebb, mielőtt elmúlt volna. A cseppeket már a műtét napján adták a kórházban, és 3 vagy 4 napig kellett szedni. Tovább nem javasolták, mert ha túl gyorsan zárul a méhszáj, nem tud kitisztulni, kiürülni, aminek ki kell:(
2012. aug. 25. 14:18
Spontán vetélés után mennyi ideig normális a vérzés? Mennyi idő után kaptatok Ergam cseppet?Meddig kellett szedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook