Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógéppel kapcsolatos kérdéseim lennének, tudtok válaszolni? fórum

Mosogatógéppel kapcsolatos kérdéseim lennének, tudtok válaszolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. mkriszti81 (válaszként erre: 41. - Bowie)
2012. szept. 5. 17:14

ahh nagyon imádom :)

Azért vasárnap tapasztaltam, mikor vendégeink jöttek, az átlagnál több edény lett, a nagy méretű tálakat és lábasokat, valamint tálcákat kézzel mosogattam, mert ha berakom őket, tuti nem fér be más :)


de jóval kevesebbet mosogatok azóta, amit a fájós hátam nagyon értékel :)


Te tudsz külön hőmérsékletet beállítani? Mert nekem erre az Érzékelősre írják, hogy 40-70 fok, de nem tudom, végülis mennyivel mosogat... a többi programnak 1-1 értéket írnak, egyedül ennél ilyen -tól -ig van minden :(

41. bowie (válaszként erre: 39. - Mkriszti81)
2012. szept. 5. 14:16

Hát, én mindig 65 vagy 70 fokos mosogatást indítok, kivéve ha mondjuk vendégek voltak, sok pohár, morzsás tányér, akkor annak elég egy gyors és kevesebb hőmérsékletű.

De ugye milyen szupi, hogy van?:)))

2012. szept. 5. 14:13
Tegnap délután Érzékelővel mosogattam, picivel több edénnyel, és bő 2 órán át mosogatott, így a tabletta is elfogyott! Győzelem :)
39. mkriszti81 (válaszként erre: 38. - Mkriszti81)
2012. szept. 4. 13:41

szóval azt akartam mondani, hogy ez az Érzékelős program elvileg az egyik leghosszabb lenne, nem egy gyors program, szóval ezzel kellene leginkább mosogatni

és azt olvastam is, hogy nem ajánlja folyamatosan az Eco használatát, mert az csak 50 fokkal mosogat, kell néha a 70 fokos (Érzékelő) is

38. mkriszti81 (válaszként erre: 37. - Bowie)
2012. szept. 4. 13:38

Nálam az Eco-ra azt írja, hogy normál mértékben szennyezett edények, energia- és víztakarékos, és minden részébe lehet tenni edényt.


Amit érdemes használnom, az az Eco, vagy az Érzékelő program, de mivel az Érzékelő ilyen -tól -ig értékekkel van megadva, nem tudom, mennyivel számoljak.

Összehasonlítva nem sokkal fogyaszt kevesebbet az Eco az Érzékelőnél, viszont az 3 órás, az Érzékelő meg csak 1 (vagy 2,5 is lehetne, de az nálam még annyi sosem volt).

De csak az Érzékelőhöz van az írva, hogy "ajánlott program rutin mosogatáshoz, RÁSZÁRADT ételmaradékokkal", míg a többi program normál, vagy enyhén szennyezettekhez való. Ergo csak ezzel mosogathatok, pláne, ha 2 napig gyűjtögettem... :)

37. bowie (válaszként erre: 36. - Mkriszti81)
2012. szept. 4. 11:17

Én a helyedben, ha te úgy gondolod, hogy ezeket a rövidebb programokat fogod használni, nem is vennék tablettát, csak folyékony mosogatószert, vagy port.

De egyébként érdemes megnézni a könyvben azt is, hogy egyes programok mennyi áramot, energiát, vizet használnak el. Nekem pl a 3 órás ugyanannyit, mint az egy órás, vízben és energiában is, míg a 2 óra 12 perces vízben ugyanannyit, áramban többet használ.Az eco programok kevesebb energiát használnak ugyan, de csak enyhén szennyezett dolgokhoz ajánlja a könyv és a felső kosárban.

36. mkriszti81 (válaszként erre: 33. - Bowie)
2012. szept. 4. 11:01

na az enyém ilyenre nem figyelmeztet :(

van külön gyors program, az ennél 30 perces és nem szárít a végén


de ez, amivel mosogattam (6.érzékelő), ennél úgy írja, hogy (edénymennyiségtől függően) 40-70fokos a víz, 7-14 litert fogyaszt, és 70-155 perces kb a program

na erre írtam, hogy eddig akármennyit pakoltam bele, végül mindig 1 óra alatt végzett, és így ugye a tabletta sem olvadt fel... ha 155 percig mosogatna, akkor nem lenne gond


de így előre nem tudhatom, mennyinek érzékeli az edényeket, mennyi ideig fog mosogatni, így nem tudom előre, hogy tablettát vagy mást tegyek bele :(

35. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - Mummoska11)
2012. szept. 4. 10:55

Azt a tisztítót milyen gyakran érdemes használni?


Müllerbe egyáltalán nem járunk, kiesik nagyon :( Nagy tescoban szoktunk bevásárolni, ott Finish és Somat termékek, meg valami no name volt elsősorban...

34. bowie (válaszként erre: 32. - Revi11)
2012. szept. 4. 06:43

Én is ezeket használom!:)


Jah, Kriszti!

55 perces a rövid progik nekem.

33. bowie (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2012. szept. 4. 06:42
Nekem a könyvében írja, hogy ahhoz a programhoz nem is ajánlatos tablettát használni, sőt, egyik rövid programhoz sem ajánl tablettát.
32. revi11
2012. szept. 3. 21:07
Sziasztok,én a Lidl-s tablettát,öblítőt is tudom ajánlani,szépek a poharak,csillogóak.Aldiban pedig az illatosítót,olyan jó illat van minden mosogatás után,és ha kinyitom az ajtaját,akkor is illatozik.
31. Mummoska11 (válaszként erre: 30. - Mkriszti81)
2012. szept. 3. 20:55
Sziasztok! Én sok tabletta félét kipróbáltam, de eddig egy sem volt olyan jó mint a Mülleres...2in1 is jó és a 11in1 az meg valami elképesztő. Én használok mellette sót és öblítőt is. A kellemetlen szagok miatt meg a szintén Mülleres illatosítót használok. Nagyon szuper minden terméknek az ára is, érdemes kipróbálni. Néha nem árt bele venni gép tisztítót is, ezzel elkerülhető lehet néhány későbbi próbléma. :)
2012. szept. 3. 20:37

sziasztok!


még most is olvastam jó tippeket :)

öblítőn gondolkodom még, bár eddig lekopogom, mindent csillogóan tisztára mosott a gép, lehet nincs szükség így külön öblítőre...

A szauna-szagot én sem szeretem, de nem olyan vészes, csak amikor kinyitom, de utána otthagyom, ablakot rátárom, és pár perc után nincs szag. Ha este mosogattam, akkor másnap reggelig tárva a gép ajtaja, és megszárad minden, kiszárad a gép is, nincs szaga.


Én csak akkor gyűjtök 2 napig, ha enyhén szennyezett edények gyűlnek (mikor nem főzök). Főzős napon aznap mosogatok. Bepakolás előtt folyó víz alatt leöblítem azokat, amiken ételmaradék van, hogy ne maradjon a gépben (és legyen büdös).


ÚJABB KÉRDÉS: a 6.érzék program (erősen szennyezett edényekhez ajánlott, 50-70fokon mosogat) mivel érzékeli, mennyi edény van benne, és csak annyi vizet használ és annyi ideig mosogat, szóval eddig akármennyire megpakoltam minden tálcát, csak a legrövidebb ideig (kb 1 óra)mosogatott. Ami nem lenne baj, csak ennyi idő alatt nem oldódik el a tabletta, csak a fele... jó ez így? Vagy annál a programnál mást (pl mosogatópor) kellene használnom? Nálatok mennyi ideig tart ez a program?

29. bowie (válaszként erre: 28. - Nikeri)
2012. szept. 2. 12:58

Hát azzal pedig tulajdonképp a leöblített edényt gyűjtögeted, és minden másnap indítod..ha én mindennap indítanám kész pocséklás lenne, ha elöblítem előtte kézi mosogatással, akkor a vízszámlám az egekbe szökne, szóval én így szeretem. Az előmosás után, ha olyan cucc van az edényekben, az a szűrőben fennmarad, és csak azt kiöblítem.

Egyébként én tartok benne illatosítót, nem az edények szaga miatt, hanem nekem annak nincs jó illata, amikor a gép szárít..az a gőzös szauna szag..így pedig a szárítás után is mikor még melegen kinyitom résnyire, jó illat árad ki belőle.:)

28. nikeri (válaszként erre: 27. - Bowie)
2012. szept. 2. 10:05
Az enyémen is van, de nem használom. Kicsit "fóbiás" vagyok :), egyszerűen nem tartom higiénikusnak. Tudom én, hogy maga a mosogatást 65-70 fokon végzi (legalább is én azt használom)ott baci nem marad, de akkor sem gyűjtögetem napokig....
27. bowie (válaszként erre: 26. - Nikeri)
2012. szept. 1. 15:01
Az én gépemen van egy öt perces előmosás program, 2 liter vizet spriccel szét. így nem büdös a gépem, vagy a belseje sem. És még mindig sokkal takarékosabb így, mintha folyó csap alatt öblítenék el mosogató program indítása előtt mindent.
26. nikeri
2012. aug. 31. 17:05

Ha rászereltétek a bútorlapot, akkor is előfordulhat, hogy nem áll meg teljesen pl.vizszintesen vagy ahol akarod. Minden ajtón van állítási lehetőség, mellyel úgymond "súlyzózni" lehet.. nekünk pl. még kellett nem vlt elég maga a lap..


Én mindig használok öblítőt is, a jóminőségű tabletta mellett.


Hát nem tudom, de én két napig (mint itt sokan)nem gyűjtöm az edényeket. Ha az valóban ételtől "szennyezett" érdekes illatok lehetnek a gépben ilyen melegben... Illetve ha rászárad mondjuk a pörkölt a tányérra nekem ne mondja senki, hogy azt akkor ha elindítja tisztára fogja mosni.

25. mkriszti81 (válaszként erre: 24. - Kriszti80)
2012. aug. 31. 16:19
Tényleg? De jó, akkor van remény... köszi! :D
24. kriszti80 (válaszként erre: 23. - Mkriszti81)
2012. aug. 31. 14:59
Szia! Pedig a konyhabútortól függ! Egy hónapja van beépíthető mosogatógépem. Kb.2 hétig,amíg nem készült el a bútorral megegyező ajtó rá,addig nem lehetett az ajtaját kitámasztani,mindig visszacsukódott. Aztán elkészült a bútorlap és hipp-hopp,no problem:)
2012. aug. 27. 12:25

köszönöm, akkor az enyémmel lehet a baj...

illetve nincsenek még ajtók a konyhabútoron, ennek az ajtajára is kerül még egy ajtó, hogy úgy nézzen ki, mintha a bútor része lenne, de nem gondolnám, hogy attól függne...

2012. aug. 26. 08:47

Nekem BOSCH 12 terítékes van,beépített, ami egy áldás, most 6 éves. Korábban elképzelhetetlennek tartottam,de egy jobb csuklótörés rákényszerített.


A szárítás után úgy hagyok egy pici rést, hogy van egy erre a célra rendszeresített támasztékom. A rés ezzel csak max.0,5-1 cm lesz, ez elég arra, hogy a vékony falú müa. edények is megszáradjanak. Ha nem hagyok rést, cseppekben vizesek maradnak.

Az ajtó egyébként különböző szögekben megáll, csak utolsó szakaszban teljesen bezáródik.

21. bowie (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2012. aug. 26. 07:17

Igen, akkor szárít.:)


Nekem az ajtó nem csapódik se föl, se le, akár 30 fokban, félállaásban, mindenhogy megáll. Tehát akár 5 cm-res rést is hagyhatok, nem csapódik se föl, se le.

2012. aug. 25. 20:56

Csajok, imadom ezt a gepet, olyan szuper volt, ma is, hogy ebed utan nem kellett mosogatnom :-)

Ma az eco programmal mosogattam, ami 3 oras, es a finish tablettat raktam bele, elolvadt szepen.


Ujabb kerdes merult fel:-)

Az utolso oraban semmit sem csinalt a gep, teljesen csendben volt. Akkor szaritott?? (azt hittem, ugy szarit, hogy pl. fujja a levegot...)


Masik: akinek ilyen beepitheto gepe van, le lehet nyitni az ajtajat ugy, hogy megalljon? Az enyem nem all meg, nehezeket kell ratennem, maskulonben felcsapodik! Mikor pakoltam ki belole, az utolso tanyerral fel is csukodott, majdnem eltorott :(


Bocs, nincs ekezetem

2012. aug. 25. 07:15
Nekem egyszer azt mondta egy szerelő, hogy nem jók azok a tabletták amiben elvileg minden egyben van (3in1, 5in1, stb) .Használjak nagyszemű sót és külön öblítőt is. Én a dm-es "nature" tablettát használom, ami foszfátmentes, tartósítószermentes, szinező-és parfümmentes és hozzá az öblítőjét és sóját.
18. bowie (válaszként erre: 16. - Globus)
2012. aug. 24. 22:50

NEm igazán értem mire értetted..:)

DE! Hidd el, eszmei és időbeni értéke eltörpül az árának visszahozatala mellett..és ha így nézed, akkor már egy használat alatt megtérül.:)))

17. globus
2012. aug. 24. 21:40

Szétoffoltam a témát, elnézést.

Nem ez volt a téma, de mehet tovább :)

16. globus (válaszként erre: 15. - Bowie)
2012. aug. 24. 21:40
Nem vagyok biztos benne, hogy nekem van-e még annyi hátra, hogy behozza az árát :))
15. bowie (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. aug. 24. 21:38
Nekem is így volt, míg el nem költöztünk a régi lakásból kertesbe. Aztán költözés előtt 3 héttel konyhabútorom még nem volt, de mosogatógépem már igen.:))) Ott állt egymagában az új konyhában, és már attól olyan szépnek láttam a helyiséget.:DDD
14. globus (válaszként erre: 8. - Mannalány)
2012. aug. 24. 21:16

A munkás része miatt én is megszavaznám, de annyira kicsi a lakás. Spájz, kamra nincs, két szekrényben van minden élelmiszer, edény. Ha úgy gazdaságos a mosogatás, hogy összevárjuk, míg megtelik, ezt azt jelenti, hogy még több edény kellene -> még több szekrény, de hová, ha maga a gép is elvesz a kevés helyből.

Fájdalom, de nem lehet.

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2012. aug. 24. 21:16

tuti! :)

és az a jó, hogy nagy géped van, nem 8 vagy 9 terítékes


a 12-13 terítékes annyira tágas, hogy hatalmas adagokat lehet bele okosan bepakolni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook