Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanítóból tanár - manapság hogyan? fórum

Tanítóból tanár - manapság hogyan? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 27. 14:19

Nem is értem miért lett ilyen bonyolult. Eddig el lehetett menni 3 éves D L képzésre, ahol ha ügyes volt valaki csökkenthette a képzési időt 2 évre. Most feltétel az 5 féléves képzésre:

"Bármely alapszakon a magyar alapszak 50 kredites tanári megalapozásának teljesítése. 110 kredit magyar szakterületi tanulmány teljesítése valamely (az előbbiekben föl nem sorolt szakon), melynek megfeleltethetőségét az intézmény kreditátviteli bizottsága állapítja meg."

Már csak az hiányzik, hogy alapképzésre is járni kell tanári/tanító diplomával.

Nem tudom 50 kredites képzés mennyi idő, de ez így is minimum 2,5 év. 1-1,5 év a képzés egy magyar msc szakon annak akinek magyartanár főiskolai diplomája van. De csak nekik.

2012. aug. 25. 11:36
akkor kb. 2 ev, ha jol ertem... hmm... remeltem h.rovidebb
2012. aug. 24. 15:37

felvi. hu

úgy tudom elég mesterképzésere jelentkezni, ha már van tanítói diplomád. de nem vagyok ebben 100% biztos.

2012. aug. 24. 15:20

minden egyetem indit 1 eves 50 kredites reszismereti kepzest, majd ezt koveti egy MA kepzes, ami lat 1-1,5 eves.


korbe kell kerdezni, van szegeden is, pecs, bp...

2012. aug. 24. 15:03

Ez engem is érdekelne, nekem is angol műv.ter. van.

Később leszek majd, most főzök.:)

2012. aug. 24. 14:49
Kérdésem dióhéjban: 2003-ban diplomáztam angol műv.területes tanítóként. Kérdésem: hol -melyik suliban- mennyi idő alatt lehet tanárrá válni? Hány évet kell rá húzni és hogyan működik ez? A mostani felsőoktatásban meg kredit rendszerben nem vagyok járatos. Köszönöm ha valaki érdemben tud hozzászólni, kb. egy óra múlva tudok visszaolvasni!
2012. aug. 24. 14:47
Tanítóból tanár - manapság hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook