Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan készítettetek bébiételt? fórum

Ti hogyan készítettetek bébiételt? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 25. 15:55
Amugy nekem a krumplival az is a bajom hogy mi sem esszuk szinte soha, igy nincs itthon, ha megveszek egy zacsko krumplit 1darab miatt, akkor a tobbi rankrohad
21. f758a7200f (válaszként erre: 15. - B-zs)
2012. aug. 25. 15:50
Mostmar buzadarat is es kukoricadarat is, zabpelyhet is teszek nemcsak rizst. Es babatesztat is szoktunk szoval probalgatunk mindent. Kimondottan a buzadarat hasmenesre szoktak (mert ez is szoritja a szekletet) de fura modon csak a masik kettonel mukodott, a picurnak konnyebben megy a buzadaratol. De mondjuk o soha nem volt semmire szorulasos, lehet hogy csak alkati
2012. aug. 24. 15:17

köszönöm az eddigieket

valaki írta hogy tejet ne, anyatejre gondoltam

2012. aug. 24. 14:44

húst

bocsi

2012. aug. 24. 14:44

azért ne legyen több a krumpli mint a másik zöldség mert hát a krumplinak nem sok íze van

tejjel hígíthatod ha van

ha nincs akkor a zöldség főzővizével

hóst azt úgy csinálom, hogy megfőzök 1 egész csontos csirkemellet ami háztáji, ha megfőtt, leszedem róla a húst, felkockázom és kockánként lefagyasztom, van aki jégkockatartóba, Én külön külön becsomagolom alufóliába és egy múanyag dénybe beteszem a fagyóba. Persze a csomagolás macerás de Nekem így jött be.

És akkor 2 naponta 1 kocka husit dobok bele a főzijébe

2012. aug. 24. 14:39

Kár ennyi krumplit etetni a babával, lehet másból is főzeléket csinálni

az arányokat Te találd ki

adhatsz neki répát, cukkinit, brokkolit, céklát, gesztenyét, csirkemellet, hamarosan tojássárgáját és májat, sóskát és spenótot.

Használj almát az édesítésre, sózni nem fontos, ha megeszi só nélkül akkor nem kell, viszont ha nem akarja megenni akkor nyugodtan lehet egy picit sózni.

Légy kicsit laza, nem fontos mindig a papírt követni.

Kezdő zöldségek ugye a répa, a tök és a krumpli de 7.5 hónaposan már ehet mást is

ja és a krumplis dolgokat úgy csinálom, hogy megfőzöm a krumplit és villával jól összetöröm

16. youlcsi (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. aug. 24. 14:19

a krumplit próbáltad mondjuk egy fél almával összefőzni???

úgy nem lehet ragacsos! ha az, akkor máshol vedd a krumplit!


lehet magában répa is. csak répa. csak alma, fehérrépa, hagyma... mikor miből mennyi van otthon.


általában, ha jól emlékszem sűrítésnek 1/3 rész krumplit ajánlanak... kivétel az amúgy is "lisztes" ételek, mint pl a gesztenye. utóbbi almával finom főttel is, nyerssel is. legalábbis a gyereknek ízlett.


7,5 hónaposan simán tehetsz bele joghurtot, kis tejfölt, sűríthetsz liszttel, stb


én a főzővizével pépesítettem, bár egy ekkora babának már nem kell pépesíteni, max krumplinyomóval, villával összetörni.


paradicsom krumplival isteni, ebbe mehet kicsi cukor.


só nem kell... de pl levesből kiszedett zöldségeknél valamennyi úgyis van benne (ekkora gyerek már kaphatja onnan is a zöldséget)

15. b-zs (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2012. aug. 24. 13:13
akkor Te a burgonya helyett rizst teszel bele, attól sűrübb. Nálunk szorulásosak voltak a gyerekek, én inkább burgonyával sürítettem.
14. Pen80 (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2012. aug. 24. 12:22
Nem kell belőle sok, az biztos.
2012. aug. 24. 12:09
Egyébként én is csirizesnek találom a krumplit, valahogy mindig nehezen nyelték le, ezért nem is nagyon csinálom
12. f758a7200f (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. aug. 24. 12:07

Az enyém már 4 hónapja eszik, ezalatt ha 2x volt krumpli a kajájában...


Zöldséglevest, húslevest készítek neki, ebből eleinte csak a levet adom amit főtt rizzsel összeturmixolok vagy rizspépet is tehetsz bele, esetleg búzadarát főzhetsz bele sűrítésként a krumpli helyett. Mindig egy kiskanál reszelt parmezánnal "zárok" és tálalom, nem mindegyik baba szereti, de az enyém igen, egy csepp olívaolajat is mikor már kész, belekeverek.


Ha finnyás egy baba eleinte és látod, hogy nem szereti a zöldséget, add csak az üres levest párszor, úgyis belefőtt a sok ásványi anyag. Ehhez az üres leveshez nap mint nap adhatsz egy kiskanálnyival több (eljutsz a 3-4 evőkanálig folyamatosan) turmixolt zöldséget az adott leves sűrűjéből. Ha látod, hogy nem szereti a zöldség ízét így sem, akkor maradj azon a ponton amit még hajlandó megenni pl. üres levesbe csak 1 evőkanál turmixolt zöldség plusz benne a rizs stb. még mindig jobb, ha ezt megeszi mintha az egészet kiköpné, én nem szoktam erőltetni és hamar megszokják. Töményen zöldséget még sosem adtam neki, így viszont annyit megeszik már mintha azzal kezdtem volna.


Kezdtem: cukkini-répa kombó(leves), ezzel legalább egy hónapig


Utána kezdtem beletenni egy-két levél fejes salátát a levesbe


később jött a zöldborsó, zöldbab, szemesbab, csicseriborsó, most már paradicsom is, hagyma.


Ezeket belefőzögetem a levesébe, most már kész vegyesleveske.


A fehérje-komponens az lehet: parmezán (1 evőkanál), ricotta vagy túró, húslevesből egy evőkanálnyi turmixolt husi, 6 hónap után lehet turmixolt főtt sonka is, vagy 7 hónap után tojás sárgája.

11. Pen80 (válaszként erre: 10. - Pen80)
2012. aug. 24. 12:04
*negyed vagy fél vöröshagyma
10. Pen80 (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2012. aug. 24. 12:03

Na, krumpli mindig max 1/3. Főzőlével szoktam higítani, de anyatej is nagyon jó.

7,5 hós. Neki pl már mehet kis kanálka olaj bele. Mehetnek bizonyos fűszerek, petrezselyem, zellerlevél, kapor biztosan. Én nem sóztam.

Szép lassan 1-2 hét múlva mehet az is, hogy a kis olajon megfuttatsz egy negy vagy fél vöröshagymát apróra vágva és utána mehet rá pl cukkini meg krumpli vagy bármi más zöldség, amit már ehet.

Ugyanúgy lassan majd jöhet a fokhagyma, szintén ad ízt, lehet, hogy ízleni fog neki.

Lányomnál pl bejött, hogyha nem ízlett neki valami, "feljavítottam" almával és rögtön rendben volt.

2012. aug. 24. 12:02
Nálunk az egyik nagy kedvenc a céklás-répás krumpli volt. A sütőbe alufóliába csomagolt répát és egész céklát tettem (így jobban bennemarad a vitamin, mintha főzöd, vagy párolod), aztán amikor megpuhult, megpucoltam őket, tettem bele icipici sót, pici olivaolajat, kicsi lestyánt, és anyatejet. Vagy pici tisztított vizet. Botmixerrel összekotyvasztottam főtt krumplival, és kész is. Mostmár két és fél éves a lánykám, de még mindig odáig van a céklától, ami nagyon nagyon egészséges egyébként.
2012. aug. 24. 11:59

semmi krumpli!

Minek????

zöldség, turmix.

husi, zöldség, turmix.

tej semmi képpen, az nem embernek való, hanem bocinak!

anyatej kiváló, de ha kevés, a zöldség, gyümölcs, husi örök életére elég ennivaló!

2012. aug. 24. 11:56
most lesz a lányom 1 éves és már szinte mindent megeszik és már nincs pépes kaja, csak szinte darabos , 6 foga van
2012. aug. 24. 11:55

szia. én kezdtem elöször alma-krumpli(1-1 db)

krumpli-répa (1-1 db vagy néha 2 db répa), főztem karfiolt, krumplipürét ( vajjal, kis soval és tejjel elkeverve ), majd később különféle zöldségeket összekeverve, paradicsompüré - krumplival 8 hotol....

2012. aug. 24. 11:54
valaki főz most dél körül?
4. 342bae44d8 (válaszként erre: 2. - _anatha_)
2012. aug. 24. 11:50
bocsi lassan írtam
2012. aug. 24. 11:49

Ötleteket várnék! A csirízessé váló turmixolt krumplit már régebben kérdeztem, azóta se jutok előbbre....

1 hónapja próbálgatom etetni, a gyümölcsök mennek, a főtt kaják nem! Lehet rosszul főzök:-)

Kezdő kajáknak való ötletet keresnék! Kb. olyan szinten, hogy végy fele fele arányban krumplit-répát és főzés után turmixold. De ez a baj, hogy nem vagyok tisztába az arányokkal, a krumpli legyen több vagy a hozzáadott "íz"? És mivel turmixoljam? ( anyatejes ) vízzel vagy tejjel? Só cukor stb? Hús?

7,5 hónapos

Köszi

2012. aug. 24. 11:48

zöldség, párolás, botmixer.

Hogy érted, hogy hogy?

2012. aug. 24. 11:46
Ti hogyan készítettetek bébiételt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook