Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás ennivalók hétvégére fórum

Diétás ennivalók hétvégére (beszélgetős fórum)


2012. aug. 24. 14:17
Jó ötlet, teszik :D
2012. aug. 24. 11:32
Én túrógombócot fogok ma csinálni, de dara helyett zabkorpát teszek bele, és vajas pirított morzsa helyett csak egy pötty vajjal és cukormentes gyümölcsöntettel esszük.
2012. aug. 24. 11:12

Sziasztok!


Reggel óta azon jár az eszem, hogy a hétvégén kellene valami finom, de diétás, mégis egészséges ennivalót készíteni. Várom ide azokat akiknek van ötletök/tanácsra várnak.


Nekem van egy kedvencem, amit egy angol főzőműsorból loptam: puliszkát főzök nagyon keményre, ízlés szerint fűszerezem. Hagyom kihűlni (ha van kedvem babrálni vele, a kihűlés előtt tepsibe teszem), majd felvágom (tepsivel könnyebb a felvágása). Olajban a rudacskákat pirosra pirítom (vigyázni kell vele, könnyen törnek).

Kb. 3-4 szem nyers paradicsomot megmosok és apró kockára vágom (vagy akár konzervparadicsomot is lehet használni), és kb fél liter paradicsomlével összefőzöm, amíg megfő a paradicsom, de még nem megy szét. Fűszerezem borssal, oregánóval, sóval, petrezselyemzölddel, majd keményítővel és tejföllel behabarom. Bazsalikommal szórva a meleg, ropogós rudacskákkal tálalom.


(Elkészítése azért hosszadalmas, mert kell idő a puliszkának amíg kihűl.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook