Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 18. 20:24

Valami technikai zűr lehetett, az utolsó 4 sort felcserélődött, mert helyesen:

Egy mellékpajzsmirigyem biztos maradt, mert agörcsök elmaradtak és a kalcium értékem is jó. Legalább az :S

Nagyon örülök és gratulálok Szvilola :-))))

Én nem merek belevágni és 35 vagyok :(

2015. máj. 18. 20:23

Nekem annyira nagy volt a pajzsmirigyem, hogy a mellékpajzsmirigyeimből meghatározatlan számút vettek ki, de azt mondta a sebész, hogy ha csak 1 van az is el tudja látni a feladatát. Amikor görcseim voltak ittam a kalciumot, amúgy nem. Konkrétan akkor, amikor éreztem, hogy kezdődik. Persze egyedül voltam és volt, hogy a kezembe anniyra beállt a görcs, hogy nem bírtam letörni a kis ampulla tetejét :-/

Nagyon örülök és gratulálok Szvilola :-))))

Én nem merek belevágni és 35 vagyok :(

Egy mellékpajzsmirigyem biztos maradt, mert agörcsök elmaradtak és a kalcium értékem is jó. Legalább az :S

17198. Szviola
2015. máj. 18. 18:51

Itt vagyok lányok/fiúk!


Én csak addig kendőztem, amíg látszott a kékség, meg a betadin foltok a hegben, különösebben nem érdekelt ki mit gondol, ha nagyobb tömegbe mentem akkor a mamától kapott kis selyemkendőt dobtam fel, mint a hotelmentolban :) Meg is kaptam a vicces beszólásokat--arisztokratikus :)


Egyébként tényleg úgy van ahogy roszcsillag írja, kis pici szerv, és mégis ő vezényel..... a kalciummal hasonló tanácsokat kaptam, mint te, de volt olyan ismerősöm, akinek a mellékpmből is vettek ki, neki örökre szednie kell.


És én sem bírom, még télen sem, ha bármi is hozzáér. Körmömmel, fogammal nem vettem észre változást, viszont volt egy időszak, amikor a hajam hullott, meg egy másik, amikor kiütéseim voltak.


Nekem még emellé van pcos-s tüneteim, ciszták nélkül, jeee.

17197. Szviola (válaszként erre: 17196. - Rosszcsillag)
2015. máj. 18. 18:44
Jövőhétre vagyok kiírva.
2015. máj. 18. 14:57
Még egy téma, ami érdekes, vagyis engem érdekelne: ha nem túl személyes a kérdés... a gyerekvállalással hogy' álltok?
2015. máj. 18. 14:54

Nekem anno, műtét után gyakran voltak tetániás görcseim. Azt mondta az orvosom, hogy ennek ellenére ne kezdjek el rendszeresen kalciumot inni / bevenni, mert ha megkapja a szervezetem kívülről akkor nem lesznek a maradék mellékpajzsmirigyeim "munkára ösztönözve", mert úgyis jön a ca kívülről.

Egyébként ez a pajzsmirigy cudar egy dolog. Annak idején olyan "jelentéktelennek" tűnt, mert annyi embernek (főleg nőnek) van baja vele, de ahogy egyre jobban beleástam magam azt kell mondjam; ez a kis szerv mindenre hatással van :(

Én nem takargattam a sebem. Nem is bírtam elviselni ha BÁRMI hozzáért. Most sem nagyon, pedig nagy garbós voltam régen.

17194. Manca
2015. máj. 18. 09:42
Adri!Hogyan hegesedik a sebed?Mert van akinek keloidos,de ha neked is ilyen ne zavarjon,ha valakinek nem tetszik nem néz rá.Nekem szerencsém van,2 és fél hónapja volt a műtétem,de nem is látszik már szinte,nagyon vékony.Meg itt a nyár,nem járhatsz 30 fokba kendőbe.Kérdeztem a dokim,azt mondta már érheti a nap,de nekem eddig is érte.Igaz minden reggel és este körömvirág krémmel bekenem,bár abban nincs fényvédő faktor,de csak valamit használ.Az endokrinológusom azt mondta,nem kell már a kalcium sem,mert jó az eredményem,de úgy érzem fájnak a csontjaim is.Valószínű elkezdem szedni újra.Channa!Téged mikor műtöttek?
17193. Channa* (válaszként erre: 17191. - Manca)
2015. máj. 17. 22:49
A fogaim nekem is kicsit tönkre mentek, meg az ínyem is. Már nem szokták megdicsérni a fogaimat. Valószínű, hogy a kálcium szabályozásunk és sérült a mellékpajzsmirigy hiányarészleges hiánya miatt.
17192. Channa* (válaszként erre: 17190. - Adri111)
2015. máj. 17. 22:48
Én kb. 1 hónapig otthon, majd az új munkahelyemen 2 hétig. Ekkor kérdeztem meg a kollégáimat, hogy nem zavarja e őket a látvány? Azt mondták nem.
17191. Manca (válaszként erre: 17190. - Adri111)
2015. máj. 17. 21:28

Annyi hozadéka van ennek a pajzsmirigyes dolognak.Nekem például a jobb oldalon/onnan vették ki a pajzsom/bekrepáltak a fogaim,most fogászatra járok.Észre vettem,hogy az első hónapban műtét után ,alig nőtt a körmöm.Most még ez a reflux izé is.

Adri!Én addig takartam csak ameddig hideg volt.

17190. Adri111
2015. máj. 17. 15:19

Nekem is azt mondták, hogy életem végéig követni kell ezt a betegséget. :(


Ti meddig takartátok valami sállal, kendővel a sebet?

17189. rosszcsillag (válaszként erre: 17185. - Manca)
2015. máj. 17. 15:16
Egyébként ennek tényleg soha nem lesz vége... az én esetemben legalábbis biztos, mivel egy mm pajzsmirigyem nem maradt. De azért elkeserítő.... 9 éve tart nálam a dolog. Jövőre ünnepelek :D
17188. Channa* (válaszként erre: 17187. - Channa*)
2015. máj. 17. 11:29
Bocs, ezt azt hiszem Matyinak írtm:D
17187. Channa* (válaszként erre: 17186. - Manca)
2015. máj. 17. 11:28
Panni58-nak volt ilyenje, azaz cisztája.
17186. Manca
2015. máj. 17. 10:55
Nincs senki?
17185. Manca (válaszként erre: 17184. - Adri111)
2015. máj. 15. 19:43
Nemrég jöttem meg a dokitól,kontrollon voltam.Minden rendben van,volt ugye az a gombóc érzetem nyeléskor.Állítólag ez a reflux jele,most kaptam rá savlekötőt,/én nem éreztem,hgy sok lenne a savam/,de állítólag a torkomban látja a nyálkahártyán.Szóval ennyi egyenlőre,Juniusban megyek egy ultra hangra,aztán vérvétel és vissza az endos dokihoz.Ennek nem lesz vége soha......
17184. Adri111
2015. máj. 15. 09:55

matyi78: a ciszta miatt is szoktak muteni? vagy csak ha nagyon nagy? mert gondolom a ciszta nem rosszindulatu

mekkora nagyok? a gobok milyen tipusuak, hideg vagy meleg?

nekem ciszta es megnagyobbodas egyaltalan nem volt, csak hideg gobok


Manca: jol vagyok, nyakam egyre normalisabban nez ki, egyre kevesse duzzadt, te hogy vagy?

17183. matyi78
2015. máj. 15. 08:02
Sziasztok, megvolt az uh. Göbök cisztàk...minden ami "kell". A tapintott csomóm is egy naaagy ciszta. Az egyik lebenyem jó egy centivel kisebb mint a màsik...ez mitől lehet? Nektek is cisztàs problémàkkal indult...?
2015. máj. 14. 10:16

Adri, köszönöm, Solymosi doktor úrnak utána nézek.

Az endokrinközpontban nem járt valaki? (www.endokrinkozpont.hu)

A szememmel legelőször olyan baj volt, mintha kontaktlencsével bevittem volna valami fertőzést. Akkor kaptam rá szteroidos szemcseppet, ha hól emlékszem semmit sem használt. Utána jött a dülledtség, emiatt szemszárazság, szúró érzés, fájdalom, állandó könnyezés, aztán alig bírtam nyitva tartani, de becsukni is fájt.. volt olyan időszak amikor össze- vissza állt még a szemöldököm is. Persze ez a szem körüli izmok gyulladása miatt volt.

17181. Manca
2015. máj. 14. 08:46
Engem is érdekel,azért mert mostanában nem írtam,még bekukkantok mindennap.Én is elolvastam a naplódat!Suliba járok,vizsgáim voltak meg lesznek is,próbálok tanulgatni,dehát a matek....sajnos nem az erősségem.Én holnap megyek délután vissza a fülészemhez aki műtőtt,kontrollra bejelentkeztem.Aztán lassan majd hónap végén egy vérvétel és utána azzal vissza az endóshoz.50 mikrogramm letroxot szedek,kíváncsi vagyok elég lesz e ennyi.Ha ez lement akkor utána egy ultrahang és remélem egy időre vége,mert már unom nagyon.Én is maszek járok dokikhoz,mer nem kerülnék sorra sosem,ha rendesen csak szakrendelésre mennék.Műtét után vagy előtte,nem emlékszem elkezdtem hízni kicsit,67-ről felmentem 71-re és erről nem tudok visszafogyni.Kicsit idegesít,mert kivagyok gömbölyödve.Adri,te hogy állsz?Jobban vagy már?Rosszcsillag!Neked a szemednél milyen tüneteid voltak,hogy vetted észre,hogy valami nem stimmel?Nekem az egyik szemem egyfolytában lüktet,elég fura érzés.Na indulok fogászatra,mert amióta műtöttek a fogaim is gallyra mentek a jobb oldalon.
17180. Adri111 (válaszként erre: 17179. - Rosszcsillag)
2015. máj. 13. 21:15
Én Budapesten Sólymosi doktor urat ajánlom, ha már magánorvos. Ő azonnal észrevette a göböt, amire a szombathelyi kórházban azt mondták, hogy nincs ott semmi, nincs semmi bajom...
17179. rosszcsillag (válaszként erre: 17178. - Adri111)
2015. máj. 13. 20:57

Mivel senkit nem ismerek azon a környéken és csak magánrendelés jöhet szóba, ezért az endokrinközpont.hu oldalán jelentkeztem be.. azt hiszem Horváth Jeanette doktornőhöz írtak be. Amit csak azért nem értek, mert van olyan aki endokrinológus és immunológus, ő meg diabetológus és endokrinológus.. szóval ha ez immunrendszeri probléma akkor miért Hozzá...? De feltételezem, hogy aki beírt az tudja :-)

Tapasztalat? Vélemény?

Azt sem tudom elmenjek- e egyáltalán, jobban szeretnék (money) a szombathelyi orvoshoz járni, ha már helyben nincs senki :(

17178. Adri111 (válaszként erre: 17177. - Rosszcsillag)
2015. máj. 13. 18:11
Persze, hogy érdekel, a naplódat is elolvastam. Kihez van időpontod Bp-re?
2015. máj. 13. 15:09

Sziasztok,


nem tudom van- e valaki itt rajtam kívül aki basedow- s, hogy érdekel- e egyáltalán valakit a sztori...

tegnap voltam orvosnál végre. Azt mondta hülye voltam, hogy elkezdtem szteroidot szedni a szemtünetemre, de ezen már túl vagyunk és amúgy is éppen leépítem, úgyhogy végülis mindegy... javasolta, ha legközelebb ilyen lesz szedjek szelént pár hónapig. Szerinte az hazsnálni fog és ártani sem tudok vele magamnak.

Ennyiben maradtunk.

Amúgy jól vagyok, csak az arcom nagy a medroltól. De csökkentem, csökkentem...

17176. Adri111
2015. máj. 11. 18:42
Na képzeljétek, 100-as tiroxint szedek, és 4 héttel a műtét után 0.4 lett a TSH-m. :) Legalább ennyi szerencsém van, hogy elsőre eltalálta a doki az adagot.
17175. matyi78
2015. máj. 11. 09:15
Csütörtök este megyek uh-ra....akkor talàn többet tudok màr... Köszönöm addig is! :)
17174. Adri111 (válaszként erre: 17173. - Matyi78)
2015. máj. 10. 23:12

Én teljesen véletlenül vettem észre, nem volt tapintható.

De egyelőre ne aggódj, ha érzékeny, fáj, az általában jó jel a csomók esetén, mert nagy a valószínűsége, hogy vírusos fertőzéstől bedagadt nyirokcsomóról van szó. Ilyenem nekem gyakran volt. Még a műtét során is vettek ki hatalmas nyirokcsomót, és nem volt benne semmi rosszindulatú, csak épp be volt durranva valami baci miatt.

17173. matyi78
2015. máj. 10. 22:37
Sziasztok! Pàrna napja vettem észre hogy a nyelőcsövem mmellett van egy csomó. Kb...5forintos nagysàgú. Érzékeny, ha köhögök kicsit fàj... A héten megyek magàn uh-ra. Nagyon félek. Még nem biztos hogy pmirigy probléma...de ha mégis...ti hogy vettétek észre a göböt? :(
17172. Adri111 (válaszként erre: 17171. - Manca)
2015. máj. 9. 16:49
Igen
17171. Manca (válaszként erre: 17169. - Adri111)
2015. máj. 9. 15:58
Adri!Neked az van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook