Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
17590. ganita73 (válaszként erre: 17589. - LC52)
2015. aug. 4. 15:47
Igazából nekem az izületi problémán kívűl nem nagyon volt más bajom,de nekem normál működésű volt a pm,csak göbökkel volt tele. Aludni én sem alszom jól, de nekem ez már 23 éve így van, amióta folyamatos három műszakban dolgozom,tarkítva 12 és 16 órás napokkal. Az epémmel hála az égnek nincs gond, legalábbis nem tudok róla, az epe problémákat a nővérem örökölte anyutól, nekem maradt a pm.:-)
17589. LC52 (válaszként erre: 17588. - Ganita73)
2015. aug. 4. 14:45

Olvastam már én is ezeket...

Az én tüneteim nagyon szélsőségesek.Van amelyik alul,van amelyik túlműködés jellemzőit hordozza.

Fáradékony vagyok,rosszul alszom....én aki régen letettem a fejem és már nem tudtam magamról.


Fogytam....de állítólag nem vagyok túlműködö.

A fogyás oka lehet az epeműtét utáni diéta is nálam.


A hangulati ingadozás a legjellemzőbb.Amíg nem derült ki a pm betegség,azt hittem depis vagyok. /ettől még lehetek :)))))) / Néha olyan ideges,feszült vagyok ok nélkül.


Koleszterin szintem most a legalacsonyabb.2010-ben 6,6 volt...most 4,9.


A családban fordult elő pm betegség.


Bélpanaszok,hasmenés az epeműtét óta van.Legalábbis én azt hiszem ez az oka,bár már kételkedek benne.


A bőröm szárazabb,mint korábban.


az izületeim fájnak.

17588. ganita73
2015. aug. 4. 12:17

Ezt találtam a neten :-)


1.Fáradtság, vagy álmatlanság Pajzsmirigy alulműködés esetén gyakori tünet, hogy napi 8-10 óra alvás után is fáradtan, erőtlenül kelünk ki az ágyból és ez az állapot az egész napunkat végig kíséri.


Túlműködés esetén a nappali fáradtságérzet oka pedig ennek ellenkezője, az éjszakai álmatlanság lehet.


2.Súly-változások Az alapanyagcsere szabályozása által a pajzsmirigy rendellenes működése testsúlyunkra is hatással van. Alulműködés esetén hízás jelentkezhet, a túlműködés pedig súlyvesztést okozhat.


3.Hangulati ingadozások Idegesség, depresszió, vagy napjaink egyre gyakoribbá váló tünet együttese, a pánikbetegség is jelentkezhet a pajzsmirigy rendellenes működéséből adódóan.


4. A magas koleszterinszint szintén intő jel lehet.


Pajzsmirigy alulműködést jelezhet, ha az értékek rendszeres mozgás, diéta hatására sem csökkennek. Túlműködés mellett alacsony koleszterint szint jelentkezhet.


5.Családi örökség


A pajzsmirigy betegségek kialakulásában is fontos szerepet játszik az öröklött hajlam. Ha a családban korábban előfordult ilyen probléma, akkor fokozottan ügyeljünk a tünetek korai felismerésére!


6.Menstruációs és termékenységi problémák


A korábbinál erősebb, elhúzódó menstruáció pajzsmirigy alulműködést jelezhet, míg a ritkábbá váló vérzések, a hosszabb ciklus túlműködésre utalhat. Gyakran a meddőség hátterében is pajzsmirigy probléma áll.


7.Bélpanaszok


A hasmenés és az irritábilis bél-szindróma okozója a pajzsmirigy túlműködése is lehet, míg a székrekedést alulműködés is kiválthatja.


8. Haj és bőrproblémák


A pajzsmirigy betegségei a haj és a bőr állapotában is több elváltozást okozhatnak. Gyakori panasz a haj hullása, szárazzá, töredezetté válása. A bőr is szárazabb, érdesebb lehet.


9. Nyakfeszülés


A pajzsmirigy megnagyobbodásának következtében nyomást gyakorol a légcsőre és a nyelőcsőre egyaránt, így nyelési és légzési nehezítettség jelentkezhet. Előfordulhat időszakos rekedtség is.


10.Izom- és ízületi fájdalmak


A izmok és ízületek fájdalma mellett pajzsmirigybetegségre utalhatnak az ún. kéztőalagút szindróma tünetei is: az öreg-, a mutató- és a középső ujj bizonyos időközönként fellépő zsibbadtsága.

2015. aug. 4. 11:20

Tényleg okozhat izületi gondot a pm betegség? Szuper... nekem nemrég jött elő egy baker ciszta. :-(

Most a legnagyobb problémám az, hogy futhatok- e így vagy mi legyen. :(

17586. Channa* (válaszként erre: 17585. - Ganita73)
2015. aug. 4. 07:12

Legtöbb dokinak eszébe sem jut összefüggést hoznia, pedig sajnos van.

A válladra toenát ajánlanék, nekem az ízületi gondjaim attól rendeződnek mindig.

A porckorongsérjeimet is azért nem kellett megműteni, mert gyógytornára jártam, majd utána itthon csináltam/csinálom.

A vállam is tornától jött rendbe, stb.

17585. ganita73 (válaszként erre: 17584. - LC52)
2015. aug. 3. 22:39
Igen,én is utólag olvastam csak,hogy sok pajzsmirigyes panaszkodik izületi problémákra. Minden esetre nem hiányoznak a fájdalmak az biztos. Nagyon megkeserítették a napjaimat,kénytelen voltam vele dolgozni,mert sejtettem hogy nem úszom meg a pm műtétet,és nem akartam a vállammal táppénzre menni,elég lesz most itthon lenni.Persze a reumán azt mondta a dokinő hogy azért nem javul,mert dolgozok vele. Úgy váltunk el,hogy tartunk egy hónap szünetet,utána folytatjuk a kezelést,én meg mondtam neki hogy egyezzünk ki abban,hogy jelentkezem ha panaszom lesz,mert pm műtét előtt állok. Persze azt nem mondta hogy simán lehetnek izületi problémáim a pm miatt.
17584. LC52 (válaszként erre: 17583. - Ganita73)
2015. aug. 3. 21:54

Ez érdekes...én is gondoltam rá,hogy az reumatikus és izületi panaszok összefüggenek a pm-mel.Pontosabban: olvastam valahol.

Most kimentem a kertbe,kapálgattam egy kicsit.... /lehet,hogy nem kellett volna/ ,de már annyira tele van a bugyrom,hogy egyik betegség jön a másik után.

Nem fáj jobban ,mint előtte.Igaz az éjszaka még előttem van,akkor szokott fájni.

17583. ganita73
2015. aug. 3. 18:30
Minden esetre sok érdekességet produkál a pajzsmirigy,az biztos. Márciusban mentem reumatológiára,mert annyira fájt a bal vállam,hogy elmondhatatlan. Kaptam gyógyszert, összesen 34 fizikoterápiás kezelést,fe semmit nem ért. Az utolsó kezelésem júli 8.án volt ha jól emlékszem,és úgy mentem be 21.-én a pm műtégre,hogy azt hittem kiszakad a vállam a helyéről,annyira fájt. Amióta megműtöttek,azt sem tudom mi a vállfájás,az volt szinte a második mondatom mikor már némileg tiszta voltam,hogy de jó,nem fáj a vállam 😊
17582. Channa* (válaszként erre: 17581. - LC52)
2015. aug. 3. 17:08

Én meg biztos vagyok benne, hogy az epe és pm. problémák összefüggenek.

A kezeletlen pm. betegségtől az epe, mellékves, petefészkek, hasnyálmirigy problémák lehetnek, majd jönnek a szív és érrendszeri betegségek.

A nénikémet úgy 40 éve műtötték, nem kapott gyógyszert a műtét után, mert akkor még nem tudták?, hogy kell? Aztán kivették a petefészleit, majd epe problémái lettek és epekő műtét, majd cukorbeteg lett, most meg vannak érrendszeri problémái. Hiába mondom neki, hogy nézesse meg a pm-jét és szedjen gyógyszert, mert akkor nem jönnének ezek a gondok, de azt mondja neki már mindegy.....

17581. LC52 (válaszként erre: 17567. - Ganita73)
2015. aug. 3. 16:46

Nem próbáltam összefüggést keresni....de lehet,hogy van.Anyukáddal egyidős vagyok.Ennyi idő alatt az ember sok nyavalyát begyűjt,nem mindig időben fordul orvoshoz,aztán egyszer csak rá szakad az ég....most velem is ez történt.Ráadásul még a jobb lapockám alatt van egy húzódás vagy rándulás,ami napközben elviselhető,de éjszaka ahányszor fordulok,annyiszor nyilall bele.Ezt kiheverem,nem megyek orvoshoz.

Sajnos én mindig halogattam minden problémámat,mert volt fontosabb.Az epekövem kb. 30 éves volt.Ha görcsölt,ha fájt megoldottam gyógyszerrel.Hiba volt most már tudom...ezért is volt nehezebb a gyógyulásom a műtét után,de lehet,hogy a pm tüneteim már az epeműtét előtt is jelen voltak,csak az epére koncentráltam.

Remélem ha ez megoldódik,akkor egy időre vége lesz az eü-vel való kapcsolatomnak.

17580. ganita73 (válaszként erre: 17576. - Channa*)
2015. aug. 3. 12:42
Lehet hogy a Károlyiban nem ismernek más technikát 😊 Anyumnak is a vágások végeinél voltak mindig a csövek,de iszonyú csúnya maradt ott a vékony vágás végén a két kerek folt. Bár ki van fehéredve neki,de nem szép. Pedig neki sem voltak vaszagabbak a csövek mint nekem.
17579. ganita73 (válaszként erre: 17578. - IlDee)
2015. aug. 3. 12:37
Csak egy kicsit duzzadtabb volt középen,de nem volt begyulladva. Sajna az én göbjeim igen ragaszkodoak voltak,főleg ami középen volt a pajzsporcnál,azzal keményen küzdött a dokim. Anyunak nem göbös volt a pm hanem diffúz megnagyobbodása volt,a 3.műtétjénél már a mellkasából húzták ki a pm gyökereket,és neki akkor az első műtét nyomába vágtak,plusz függőlegesen a nyelőcsőnél is van egy 3 cm vágás,mert az a kis mocsok rá volt tekeredve,és máshkhy nem tudták kiszabadítani. Úgyhogy két nyaklánca van,és hozzá egy medál 😊 ha jól emléksuem a harmadik műtét utám kb 2 évig szedett gyógyszert,utána nem kellett már,de nem jött vissza neki újra.
17578. IlDee (válaszként erre: 17575. - Ganita73)
2015. aug. 3. 11:40

Kicsit olyan volt, mintha kapcsok helyét látnám. De akkor az csak árnyák! Egyáltalán nem csúnya a Te sebed sem! Hiszen 2 hete műtöttek minket, ez még mindegy is, hogy néz ki :) A gyulladást azért kérdeztem, mert úgy emlékeztem, hogy írtad, hogy begyulladt a közepe. De lehet rosszul rémlik.

Igen az izzadás kegyetlen volt :( Főleg a hatalmas kötés miatt.

Nekem is nagy volt a pm-em, mert állandó gyulladásban volt, de szerintem azért kisebb a varrásom, mert nekem simán kitudták szedni, szerencsére nem ragaszkodott hozzám nagyon :) Anyudnak a bent maradt pm nem göbösödik? Nem is kell gyógyszert szednie?

17577. Szviola (válaszként erre: 17573. - Ganita73)
2015. aug. 3. 11:31
Nekem is ilyen volt kb egy héttel a műtét után, mára nyoma sincs! (csak a cső a varrás végében volt)
17576. Channa* (válaszként erre: 17575. - Ganita73)
2015. aug. 3. 10:27

Nekem is a mellkasomba tették a csövet. Lehet ez Károlyi kórházi specialitás.

A cső helye nagyon ronda volt, úgy néztek mint két nagy gyulladt pattanás, de kb. fél év után nyomtalanul eltűntek.

17575. ganita73
2015. aug. 3. 09:50
Varrták,nem kapcsozták 😊 nincs begyulladva,csak nem túl jó a teló fényképezője,élőben szebb 😊. Igazából sok függ attól hogy mekkora pm-t kell kivenni,írtam hogy nekem nagyon nagyok voltak. A dekoltázsom már a műtét elött is eres,és piros volt. Engem nem zavar hogy oda tette a csöveket,igazából az esztétikai látvány sem,mert az a lényeg hogy túl vagyok rajta. A kórhzban sokszor izzadtam a dög melegben,az sem tett jót neki,mikor éreztem hogy csorog végig a nyakamon az izzadtság,és csípte a friss sebet,pedig naponta kötözték. Az anyumnak mindegyik vágása sokkal csúnyább volt,de ez is alkati kérdés gondolom,a vakbél,és a császár után is érdwkesen gyógyultak a hegek. Majd idővel szebb lesz,nem siettetek semmit.Lehet hogy az enyém csak ehy hónaposan lesz olyan szép mint mostba tied 😊
17574. IlDee (válaszként erre: 17573. - Ganita73)
2015. aug. 3. 00:15
Neked kapcsozták a vágásod?? :O És látom a csövet is a mellkasodhoz tették :/ Neked is szépen fog majd gyógyulni. A gyulladás miatt nem adtak antibiotikumot? Kented betadinnal is, mikor leszedték a kötést?? Nekem nagyon nagy szerencsém van az orvosommal. Az elején megmondta, hogy megpróbálja nagyon szépre csinálni. Nekem az arcomon (egy gyerekkori balesetből) az államnál sok vágás van. Nagyon csúnyák. Ez nekem eléggé fájó pont. És mondtam neki, hogy nem nagyon viselném el, ha még csúnyább lenne a fejem körül, vágásokkal. De szerintem ő alapból is nagyon szépen dolgozik! Meg az is segit, hogy ha érzem, hogy csip meg szurkál, akkor mindig arra gondolok, hogy most gyógyul és tűnik el örökre :) Próbáld ki Te is!
17573. ganita73
2015. aug. 2. 23:43
Sikerült, megtaláltam, felöltöttem.
17572. ganita73 (válaszként erre: 17571. - IlDee)
2015. aug. 2. 23:40
Nagyon szép lett a nyakad, az enyém ennél sokkal durvább, látszik hogy gyorsan gyógyulsz, gondolom az sem mindegy hogy mennyi ideig matattak ott belül. Átküldte a férjem a gépre a képet, de nem találom, most keresem mert nincs a fogadott fájlok között. Amint megvan, rakom is fel.
17571. IlDee (válaszként erre: 17570. - Ganita73)
2015. aug. 2. 23:22
Feltöltöttem! Jajj, de kár, hogy én erre nem is gondoltam, hogy fotózzam mindig :) Úgy biztosan jobban látszik a gyógyulás menete.
17570. ganita73
2015. aug. 2. 23:05
Nem fáj, már megszoktam :-) Persze hogy éedekel, majd én is teszek fel,csak át kell küldenie a páromnak a telómra, mert ő fotózza naponta a nyakamat,hogy milyen ütemben gyógyul :-)
17569. IlDee (válaszként erre: 17566. - Ganita73)
2015. aug. 2. 23:02
Szerencsére én nem kaptam. És fáj? Vagy már megszoktad? Teszek fel most képet a sebemről, ha érdekel :)
17568. IlDee (válaszként erre: 17565. - Channa*)
2015. aug. 2. 23:01
Hát lehet, hogy alapból ez egy gyulladás amúgy. Nekem ugye előtte húzták ki a bölcsességfogam, akkor szedtem 2 napig antibiotikumot, de a műtét napján abbahagytam. Lehet kár volt. Valószínűleg azért fájt a nyakad :( Be volt állva?
17567. ganita73 (válaszként erre: 17560. - LC52)
2015. aug. 2. 22:40
LC52 lehet hogy van összefüggés az epeműtét, és a pajzsmirigy között? Anyukámnak a második pajzsmirigy műtét után volt epeműtétje,pontosabban epekővel műtötték, rá 2 évre meg harmadszor is megműtötték pajzsmiriggyel, de akkor volt neki az utolsó, 35 éves volt, azóta már nem újult ki, pedig egy picit neki is hagytak benn,mert tökéletesen működik azóta is, és már 62 éves.
17566. ganita73 (válaszként erre: 17563. - IlDee)
2015. aug. 2. 22:24
A hasamba kezdték el adni a kórházba a vérhigítót rögtön a műtét napján, utána minden nap kaptam szombaton is mikor hazajöttem, plusz még 10 szurit írt ki a dokim, azt be kell adnom, már csak kettő van, kedden szúrom az utolsót. Nem gondoltam hogy képes leszek a hasamat szúrkálni, de mivel a férjem mereven elzárkózott tőle hogy megszúrjon, kénytelen vagyok egyedül szitát csinálni a hasamból :-) Miért, neked nem kell vérhigítót szurnod? Vagy gyógyszer formájában kaptad? Vagy nem is kaptál?
17565. Channa* (válaszként erre: 17561. - IlDee)
2015. aug. 2. 22:14

2 hétig tutira fájt. Én kaptam antibiotikumot, mert belül minden gyulladt volt és szerintem volt valami bacim is, amit nem tudom honnan kaptam, de az is lehet, hogy megelőzés volt.

Igen, nekem sem fájt semmim a műtét után, csak ez, mert volt egy nyakfájásom, ami 3 napig tartott úgy, hogy 3 napon keresztül hurcolt a férjem dokikhoz, hogy csináljanak már valamit. Sok injekciót kaptam, de végülis magától elmúlt egyik pillanatról a másikra. Azt mondták, hgy ez amiatt lett hátra volt feszítve a fejem...Nem tudom....

17564. IlDee (válaszként erre: 17562. - LC52)
2015. aug. 2. 22:09
Ha az altatás nem viselt meg, akkor hidd el, hogy Neked egyszerű lesz ez a műtét :) A dréncső miatt kényelmetlen lesz az alvás, de semmi elviselhetetlen fájdalom nincs. És reméljük a műtét időpontodat őszre tűzik ki, amikor már nincs hőség.
17563. IlDee (válaszként erre: 17558. - Ganita73)
2015. aug. 2. 22:07
Óh, a naptól én is védeni fogom. Bekötöm! Én kaptam ilyen kis "nyakkendőt", azt teszem fel utcára. Sokszor éjszaka is, mert volt rá példa, hogy arra keltem, hogy belekaptam a sebbe (gondolom viszketett) :( Én is 3 kilót fogytam a kórházban :) De az már vissza is jött :( Nekem se ártana fogyni. Én októbertől keményen edzettem, és leadtam 15 kilót (az álmom még egy tízes volt). Mikor megtudtam, hogy műtenek, és az endokrinológus említette, hogy várható hízás, lelkileg kicsit megviselt. Hogy adtad be magadnak a vérhigitót?? Nem irigyellek :( De már nem kell szúrnod magad, ugye?
17562. LC52
2015. aug. 2. 22:04

Most látom Ildee,hogy nem válaszoltam minden kérdésedre...

Semmi rossz hatásról nem tudok beszámolni az altatással kapcsolatban...sima ébredés volt a szokásos műtét utáni fájdalmakkal.

17561. IlDee (válaszként erre: 17559. - Channa*)
2015. aug. 2. 22:02
Akkor az a baj, hogy én műtét óta ásítok, köhögök, tüsszögök, csuklom :D Nekem se fáj semmi, műtét után sem szedtem fájdalomcsillapítót, mert minden kibírható volt. Kivéve ez, mert hát ez kívülről nyom :S És nem emlékszel mikor múlt el neked, mennyi idő kellett?
❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook