Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
17710. ganita73
2015. aug. 20. 16:39
Ahogy te érzed, teljesen mindegy ki végzi a műtétet, a fül-orr-gégész is ugyanolyan orvos mint a sebész, csak tudjon mindent a nyaki erekről, azok preparálásáról, stb. Annyit tudok, hogy nálam 4 orvos volt jelen a műtétnél. Az operáló sebészem, neki asszisztált a vezető sebész főorvos, volt egy belgyógyász, és egy érsebész főorvos. Szóval teljes biztonságban voltam :-)
17709. LC52 (válaszként erre: 17708. - Ganita73)
2015. aug. 20. 16:01
Valaki ajánlotta,hogy ha van rá módon inkább fül-orr-gégészt válaszak. Van még egy kis időm gondolkodni.Nem szeretném húzni halasztani én sem.Csak nagyon nem hiányzott még egy műtét a lábadozási idővel együtt.
17708. ganita73
2015. aug. 20. 15:23

Nem tudom :-)

Általában a hideg göböknél a műtétet javasolják, mert azok nem termelnek hormont, gondolom neke is ezért javasolta a doki.Elhiszem hogy a hátd közepére sem kívánsz egy újabb műtétet, de szerintem jobb túlesni rajta még azelőtt, mielőtt a göbök még nagyobbra nőnek, mert a kockázat is nagyobb. Nekem is nagyon ragaszkodtak hozzám a göblyeim, meg is szenvedett vele a dokim, de látod,a hangszalagjaim ép bőrrel megúszták ennek ellenére :-)Ha már lesz eredményed érdemes lenne keresned egy sebészt, ő majd megmondja konkrétan hogy mikor kellene műteni, a göbök nagysága a döntő szerintem.

17707. LC52 (válaszként erre: 17706. - Ganita73)
2015. aug. 20. 14:23

Miért hittem én hogy Te szombathelyi vagy? :))))

Én is Pesten voltam magánrendelésen. Jövő héten kapom emailben az eredményt,de a javaslat műtét, az eredmények ismerete nélkül.Sok és nagy göblyeim vannak.Azt mondta a doki nem sürgős,de az elkövetkező 1-2 évben tervezzem be.

Tudok mást tenni? :)))))) Nincs egy éve ,hogy kivették az epehólyagomat. Jól jön ez most nekem...:)))))

17706. ganita73
2015. aug. 19. 22:14
Én a kerületileg illetékes endokrinológushoz járok,a Károlyi Sándor kórházba Dr. Fenyvesi Györgyhöz. Öreg doki már, de nekem nem volt vele rossz tapasztalatom. Először mikor mentem hozzá, mondta hogy maga még nem járt nálam. Ahhoz képest hogy idős már (kb 70 éves) szellemileg nagyon aktív :-)Nekem a vizsgálatok alatt nem mondott semmit,hiába látta mindegyiket egyenként,csak akkor közölte hogy műteni kell, mikor már minden leletem megvolt, kiterítette egymás mellé a labor, az ultrahang, az izotóp és a citológia eredményt, és mondta hogy erre nincs sajnos gyógyszer, műteni kell. Most már én is azt mondom, hogy jobb előbb ha műteni kell,mert nekem is a duplájára nőttek júliusra az áprilisi ultrahanghoz képest.
17705. LC52 (válaszként erre: 17704. - Ganita73)
2015. aug. 19. 21:48

Ki az endokrinológusod?

Számítottam rá,hogy nem kerülöm el a műtétet,de azért most még emésztem....és valóban,jobb előbb.

Eredmény után többet tudok.Nekem is azt mondta ezek a göbök nőni fognak.

17704. ganita73 (válaszként erre: 17703. - LC52)
2015. aug. 19. 20:34
Aranyos lehetett a doki :-)De az is jó hír, hogy viszonylag hamar lesz eredményed a citológiából. Az enyém is azt mondta a citológia után, hogy erre csak a műtét a megoldás, szerinte gondolkozzak el rajta, de ne sokáig, mert a göbök nőni fognak. Hát nem gondolkoztam :-) Én nem bántam meg, köszönöm kérdésed, nagyon jól vagyok :-)várom a szeptember 1-ét, akkor derül ki kell-e gyógyszert szednem, nagyon kiváncsi leszek, mert semmilyen alulműködő tüneteket nem vettem észre magamon,pedig annak kéne lennem a műtét után, írtam már hogy a műtét után 2 nappal már megjött a kórházban,igaz "csak" 5 nappal hamarabb, viszont most annak rendje módja szerint 28 napra, ezt már bizakodóvá tett.:-)
17703. LC52 (válaszként erre: 17702. - Ganita73)
2015. aug. 19. 19:55

Szia drágám!

Jól emlékszel.Nyakon szúrtak. :)))))Azt mondta doki bácsi egy két éven belüli műtéten érdemes elgondolkoznom.Eredményem szerda körül lesz,de a műtétet nem úszom meg.Tudtam én....hát most gondolkozom...:))))Azt gondolom ha már semmiképpen nem tudom elkerülni,akkor jobb előbb.

Köszi az érdeklődést.

Te jól vagy?

17702. ganita73
2015. aug. 19. 17:14
LC52 jól emléksgem hogy ma voltál endós dokinál? Mit mondott? Mi a helyzet veled?
17701. pieta4
2015. aug. 19. 09:44

Nekem most már biztos, hogy radiojódos kezelés lesz.

Újra átbeszéltem a dokival. Kevesebb a kockázat.

Nekem nincs göböm se.

17700. LC52 (válaszként erre: 17699. - Channa*)
2015. aug. 15. 13:43

Ildee! Nagyon sajnálom,ami veled történt.Remélem megtalálják a megoldást mihamarabb.

Gondolkodom,hogy vállaljam e a műtétet ezek után,ha szükséges.


Nekem mint írtam össze-vissza tüneteim vannak.Van amelyik a túl- van amelyik az alulműködés tünete.

Az én pulzusom soha nem magas 50-70 között van és mégis fogytam.A napokban fájt a fülem,érzékeny volt a pm-em érintésre.Mára mintha eltűnt volna.

Viszont éjszakánként a melegtől függetlenül,csurom vizesre izzadom magam,néha napközben is.....ez sem jellelmző,nem mindennapos.

Az izom gyengeséget tapasztaltam,sőt az izületeim is fájnak.A húzódásom vagy becsípődésem azóta is kegyetlenül fáj,de csak éjszaka.Addig nem megyek reumatológushoz,míg meg nem kérdezem az endós dokibácsit.Persze úgyis sejtem a választ....nem attól van.

17699. Channa* (válaszként erre: 17698. - Ganita73)
2015. aug. 15. 12:44

Igen jól összeírtad/összeírták....


Az összes tünet lehet, de nem feltétlenül van meg,

Fogyás akkor van, ha a pulzus folyamatosan magas 130 feletti, enyhe kézremegés helyett inkább azt írnám, hogy kéz és lábremegés, ami nem is nagyon enyhe, ettől persze nagyon fáradtak vagyunk és nem kell 10 perc a kifulladásig, elég megmoccanni is, hiszen alapból magas a pulzusunk, így egy kisebb mozgás is fulladást vált ki, mint pl. a séta. Próbáltam busz után futni, de egy helyben toprogtam, nem tudtam felszállni a buszra csak úgy, ha kézzel felhúztam magam, nem tudtam kinyit ni egy üdít, nem tudtam kávét főzni, mert nem tudtam letekerni a kupakot, ha leguggoltam, akkor nem tudtam felállni segítség nélkül. Szemtünetem nem volt, csak annyi, hogy fényérzékeny lettem. Alvászavarom annyi volt, hogy a fáradtság miatt bármikor elaludtam, de a túlpörgés miatt hamar kialudtam magam. Hőhullám....Na ez is volt rendesen és még voltak alulmúködős tüneteim is: kéz és lábdagadás pl.

17698. ganita73 (válaszként erre: 17694. - IlDee)
2015. aug. 15. 10:43

Drága Ildee! Szomorúan olvasom amiket írtál, nem vagy könnyű helyzetben. A tüneteid egyértelműen erős pm túlmüködésre utalnak, valamit kezdeni kell a hormonszinteddel, ha eddig még nem nézték. Írtam már lejebb, hogy nekem pont ezért nem adtak gyógyszert a műtét után, hogy ne legyek túlműködő azelőtt, mielőtt a pm hormon lassan kiürül a szervezetből.Én ezeket a sorokat már többször elolvastam mikor göbösödtem, viszont rám se at alul, se a felül működés tünetei nem voltak jellemzőek a műtét előtt.


A pajzsmirigy-túlműködés tünetei

Az egyik legtipikusabb tünet a fogyás, egyes esetekben pedig a szemkidülledés.


Emellett klasszikus szimptóma az erős szívdobogás-érzet és a nagyon szapora pulzus is. Ez utóbbiakhoz szívritmuszavar is társulhat, terhelésre pedig légszomj és fulladás is jelentkezhet.


Jellegzetes tünet az is, hogy valaki az edzőteremben tíz perc után kifullad, vagy éppen a lépcsőzés fárasztja ki túlzottan hamar. Utalhatnak a túlműködésre menstruációs zavarok is, de ilyen lehet az erős izzadékonyság és a kéz finom remegése is. Ezen túlmenően a pajzsmirigy-túlműködés mellett föllángolhatnak a szervezetben különböző gyulladások is, és labilisabbá válhat az immunrendszer. Jellemző panasz lehet emellett a hangulatváltozás és az alvászavar, de székletritmus váltás és hasmenés is kísérheti a problémát.

17697. Channa* (válaszként erre: 17695. - IlDee)
2015. aug. 15. 06:21

Nem tudom mennyi időnként ellenőrizték a pm-ed és azt sem, hogy mi volt az a jó érték és persze azt sem, hogy mi volt az az eltérés a T3 és T4 nél, de sokan azt gondolják, hogy mivel referencián belül van, meg kicsit tér csak el, nem számít, pedig nagyon számít!

A legjobb ha a TSH az alsó referencia fölött van kicsivel, ami azt jelenti, hogy nagy átlagban a laborok 0,4-4,2 ig tartják jónak az értéket tehát az a legjobb, ha 0,4 és 0.6 között van a másik kettőnek viszont a felsőreferenci alatt kell lennie egy kicsit, azaz ha a T3 felső referenciája 6,8, akkor a mi T3-unk is 6,5-6,8 legyen, a T4 pedig, ha a felső referencia 21,5, akkor 21-21,5 legyen. Ez a legjobb a szervezetnek, ha a T értékek a referencia közepén vannak, akkor már problémák vannak, ahogy akkor is, ha a TSh 1 fölé emelkedik. A dokik csak azt nézik, hogy a referencián belül van és ha így van, akkor minden mást ráfognak a tünetekre, de nem a pm-et, mert nekik ez kényelmesebb?

A pánikrohamod betudható a műtétnek. Viccesen fog hangozni:D poszttraumás stressz. Mert miért ne lehetne. Valahogy ki kell jönnie ennek a traumának. Nekem is volt több ilyenem. Elég nagy beavatkozáson estünk át, ráadásul a hormonszintünk liftezik ide-oda.

Nyugi! Majd érzed, hogy jobb lett! Én sem hittem el sokáig, hogy kell, illetve kellett ez a műtét, de már azt gondolom, hogy talán:D

A pm. problémám megoldódott? Nem tudom...Ellenben lett egy csomó más bajom. Magas a vérnyomásom, a koleszterinem, a trigliceridem, nehezen tartom a súlyomat, őszülök, béna lett a hajam állaga (nekem is sok volt, most meg elég valamire), a fogaim sem az igaziak már (nem fájnak, de már nem olyan szépek, mint voltak), állandóan karikásak a szemeim. És mi lett jobb? A közérzetem jobb lett, és vékonyabb lett a nyakam, talán nem sértődök meg annyiszor:D, aztán itt van a derék problémám....a derékfájásom mintha akkor múlt volna el, amikor kiderült, hogy pm. beteg vagyok, persze nem véglegesen, csak nem fáj minden nap, hanem csak évente néhány alkalommal, na jó max. kétszer és akkor sem annyira mint régen és csak 2-2 napig tart. Persze a dokikat nem igen érdekli, hogy engem zavar a súlyom, mármint az, hogy sokat kell dolgoznom egy viszonylag számomra elfogadható súlyért, a fogam sem érdekli őket, mert azt mondják, hogy 48 éves! másnak már fiatalon nem néznek ki így a fogai. Ez igaz, de nekem gyönyörű fogaim voltak! Most meg már még szépek sem. Persze fehérek, nem kellett kihúzni egyet sem a műtét óta sem, de valahogy olyan áttetszőek lettek, állandóan fogkövesek, az ínyem húzódik vissza vagy mit csinál. Persze ezt csak én látom, meg én tudom, mert régebben, néhány éve még sokan megdicsérték a fogaimat, de mostanában már nem. Erre mondják, hogy na és? Nekem ez fontos volt, ahogy fontos volt a koleszterinszintem is, ami már magas, pedig a műtét előtt mindig alacsony volt, és ugye ők riogatnak a magas koleszterinnel minket! És kíváncsi lennék arra is, hogy a májammal mi lesz? Hiszen a májértékeim mindig magasak. Na nem nagyon, mert csak kevéssel vagy max. a duplája a felsőreferenciának, ami ugye nem gáz, mert ha piás lennék, akkor több százzal lenne magasabb és az már veszélyes lenne. De ha így meg tud emelkedni, akkor mi a garancia arra, hogy egyszercsak nem lesz több száz az eltérés?

Na, nem írok többet, mert ugye mindenkinél más ez....

17696. IlDee
2015. aug. 15. 00:35
Bocsánat, ha néhol kicsit érthetetlen, amit irtam... a fáradtság! :)
17695. IlDee (válaszként erre: 17668. - LC52)
2015. aug. 15. 00:34
LC52! Nekem a működésemben nem volt eltérés, elméletileg jól működtem. Illetve az első T3, T4 nézésnél volt eltérő, de azóta soha. Ez 9 éve volt. Nekem az idegesség hirtelen jött mindig. Szét tudtam volna robbanni. És elég nehezen nyugodtam le. De addigra már jócskán belém beszélték, hogy depressziós vagyok!Mivel évekig tartó hasmenésem volt (azt mondták nem lehet pm, biztos stresszelek).Most, hogy így kérded, valóban hónapokig tartó szédülés, homályos látás előzte meg ezt a korszakot. Állandóan aludtam! Mindenki azt mondta ne stresszeljek annyit. Az orvosok meg mindig azt írták a papírra, hogy depressziós vagyok, és elkezdtek hangulatjavitót adni. Szerintem a kálváriámból (9év) tudnék egy kis könyvet irni :) De nem mondom amúgy, hogy sok pozitiv változást érzek, amióta műtöttek. Sőt, sokszor azt érzem, hogy nekem ez csak rosszabb igy, nem élhetem úgy az életem, mint előtte. Eddig, amit észrevettem, hogy a menstruációm 8-10 nap helyett, 4 napig tartott, és nem volt olyan fájdalmas, mint előtte. De a térdeim ugyanúgy fájnak, és kattognak a bokáim még mindig. A hajam hullik nagyon, de nekem ez szerencsére nem gond, mert sok van. A bőröm 30 évesen ugyanúgy pattanásos, pedig reménykedtem, hogy ez megoldódik :( És a hónom alja erősebben izzad, kellemetlen szagú. Pedig előtte sosem volt ilyen gondom. Majd tényleg össze szedem magam, és leirom az egész sztorit, kiváncsi vagyok milyen hasonlóságok vannak/voltak. Nekem amúgy a pajzsmirigy örökletes. Nagypapámnak gyerekkorában kivették már, mamámnak (másik ágról) göbösödik, meg van nagyobbodva, keresztanyumat sajnos teljesen tönkretette a késői műtéte, és mit ad Isten, anyumnak a műtétem után kiderült, hogy túlműködik :/
17694. IlDee
2015. aug. 15. 00:20
Furcsa, hogy pont a vérnyomásról beszélgettek. Kár volt elkiabálnom, hogy minden szuper :( Szerdán éjszaka az ügyeleten kötöttem. Lefeküdtem, elkezdtem a szokásosnál jobban zsibbadni, aztán kimentem arcot mosni, és láttam, hogy lüktet a nyakam, a vágás felett. A mellkasom bizsergett, és a szivem majdnem kiesett, majd jött a sugárban hányás. Még a múltheti kaja is kijött szerintem. Soha ilyen bajom nem volt! Utána elkezdtem remegni, mint amikor télen fázik az ember csak 2x jobban. Megnéztem a vérnyomásom 144/86/91 volt. Ez ugyan olyan magas, de nekem világ életemben 120/68/50-51 volt. Igen, ennyi volt a pulzusom mindig :) Volt pár éve 45 is. Szóval nekem ehhez képest ez magas volt. Lementünk ügyeletre, és ott az orvos adott 2 nyugtatót, és mondta, hogy pánikroham :O Vegyem be, és próbáljak meg aludni. A nyugtató kiütött, de remegtem még. Tegnap fel kelni sem tudtam, úgy le voltam gyengülve. Bal oldalon a nyirokcsomóm megnagyobbodott, igy nem vetem el a virus lehetőségét sem. Az orvosom szabin van a héten :( Az ügyeletes szerint nincs köze ahhoz, hogy 3 hete kivették a a pajzsmirigyem, de az ellenségemnek sem kivánom, amit átéltem:(
17693. LC52 (válaszként erre: 17692. - Channa*)
2015. aug. 14. 21:29

A 104 valóban alacsony.

Én most felet szedek,reggel 120/80 -asra.Amióta tart a meleg dél fele már szédülök.Volt hogy 90/60-as volt.Na akkor egy csomó víz lefele és kicsit jobb.

Én még nem érzem a frontot,pedig egy idő óta nagyon frontérzékeny lettem.Most már ezt is a pm-re fogom.

17692. Channa* (válaszként erre: 17687. - LC52)
2015. aug. 14. 20:49
Igen, elvileg nem szabad abba hagyni, de ha a 104=90 es vérnyomásra beveszem a vérnyomáscsökkentőt, akkor valószínűleg végig alszom a munkát:DDDD Az az igazság, hogy már ezzel a 100 körülivel is átalszom a felét:DDDD
17691. ganita73
2015. aug. 14. 20:42
Jöhetne már a lehülés mert egyre jobban sajog a nyakam ahogy közeleg a front.
17690. LC52
2015. aug. 14. 16:14
Rengeteg galibát okoz ez a kis rohadék,sajnos a fiatalok körében is.
17689. ganita73
2015. aug. 14. 11:34
Bocsi,elírtam, a pulzus szám 78 volt :-)
17688. ganita73 (válaszként erre: 17687. - LC52)
2015. aug. 14. 11:06
Nekem annak idején muszáj volt elhagynom, mert 50 mg -os gyógyszert még megfeleztette a doki, és úgy is alacsony volt a vérnyomásom.De mint írtam, a műtét óta ugrott meg. Én nem béta blokkolót szedek, hanem káliumot tartalmazó vérnyomáscsökkentőt, amit el lehet hagyni ha nincs rá szükség. Írtátok a pulzus számot, nekem azzal sosem volt bajom, mindig normális tartományban volt, még a kórházban is, mikor mérték a 179/103-as vérnyomást, 88 volt a pulzusszám, még mondta is az akkor ügyeletes doki, hogy agyvérzést nem fogok kapni, az biztos :-)
17687. LC52 (válaszként erre: 17685. - Channa*)
2015. aug. 14. 10:13

Ez így igaz....nekem is magas a vérnyomásom,ha 160 én már rosszul vagyok.Csodálkozott az egyik ismerősöm,hogy 160-nál már szédülök,mert neki 220-nál vannak borzalmai.Nem vagyunk egyformák.

Tény,hogy nagy melegben nekem is,a férjemnek is mindig alacsony a vérnyomásunk.Ilyenkor ugye az erek is kitágulnak. Csak fél vérnyomás csökkentőt szedünk.Az én dokinőm azt mondta,hogy ha valaki elkezdi szedni,akkor nem szabad abbahagyni.Ez egy életre szól.

17686. Channa* (válaszként erre: 17684. - Ganita73)
2015. aug. 14. 06:09

Ez így igaz! Ezt mind a pm. okozza.

A kardiológusom elküldött teljes hormon vizsgálatra is, amikor a magas pulzus miatt voltam nála ellenőrzésen. Ő mondta az eredmény alapján, hogy már sosem lesz havim.

Egyébként évente járok hozzá, mert nekem azért sokszor van 90 felett a pulzusom a mai napig. Bár nem érzem, mert engem igazán nem zavar 110 alatt, de azért megnézetem a szívemet is rendszeresen.

17685. Channa* (válaszként erre: 17682. - Ganita73)
2015. aug. 14. 06:03
Múlt évben mondta a dokim, hogy teljesen természetes, hogy a melegben alacsonyabb a vérnyomás, így mérjem és úgy szedjem a gyógyszert, ahogy érzem. Tehát ha alacosny, akkor nem kell, és ilyenkor nyáron alacsony. Nem tudom, ez tényleg csak saját tapasztalat és saját magamon megfigyelés:D
17684. ganita73
2015. aug. 13. 23:30
Egyébként teljesen mindegy hogy kinek milyen évszakban magas a vérnyomása, mindig ugynoda lyukadunk ki, a PAJZSMIRIGY problémák, minden esetben felbukkannak.
17683. ganita73
2015. aug. 13. 22:41

Ezt is olvastam már:

Szív-érrendszeri tünetek


A pajzsmirigy túlműködésre jellemző a magas pulzusszám, amely jellegzetesen nemcsak terhelésre, hanem nyugalomban is jelentkezik. Szívritmuszavar is gyakran előfordul, idősebb betegeken nem ritkán a szívritmuszavar az egyetlen tünete a pajzsmirigy túlműködésének. Gyakori tünet az emelkedett vérnyomás is. Alulműködés esetén a pulzusszám csökken, bár ez az idegrendszer csökkent érzékenysége folytán kevésbé okoz panaszt a betegeknek. A vérnyomás itt is gyakran emelkedett, és súlyos alulműködésben szintén előfordulhat szívritmuszavar.

17682. ganita73 (válaszként erre: 17681. - Channa*)
2015. aug. 13. 22:25
Volt már vérnyomás problémám 2009-ben, egyik-napról a másikra alakult ki, akkor elég erős vérnyomáscsökkentőt kaptam, fél év kellett hogy normalizálódjon úgy hogy a kezdő gyógyszert duplájára emelték. Aztán 2011-ben TÉLEN egyik napról a másikra elkezdtem nagyon szédülni, akkor már nem mértem rendszeresen, mert be volt állva, és olyan alacsony volt,hogy a dokinő csodálkozott hogy el tudtam vánszorogni hozzá. Csökkentette az adagomat a felére, egy darabig jó volt, aztán egyszer annyira leesett, hogy majdnem elájultam. Ez még mindig TÉLEN volt, és azóta nem szedtem, nem kellett, mikor úgy éreztem megmértem, de mindig normál értéken volt. Nem hiszem hogy a meleg okozza, mert a meleg pont nem jó a magas vérnyomásnak, mert mert megterheli a szivet többet kell dolgoznia, ezért melegmen mindig magasabb, és nem alacsonyabb, legalábbis nekem így volt.
17681. Channa* (válaszként erre: 17680. - Ganita73)
2015. aug. 13. 21:40

Melegben nem nehéz jó vagy alacsony vérnyomást produkálni!

Én sem szedek gyógyszert nyáron. Most is már 2 hónapja semmi nem kell. A vérnyomásom alacsony vagy pont jó, de majd jönnek a frontok ősszel és egyből el kezd liftezni.


Tehát, a műtét éjjelén volt az, hogy majdnem szétrobbant a fejem. Hozzám elég sokszor jöttek akkor éjjel, mert 3x el kezdett ömleni a vér a nyakamból és ugye levegőt sem kaptam a hangszalagjaim miatt, így egész éjjel ott volt velem valaki, egy belgyógyász is, mert nagy nehezen elmutogattam, hogy a fejemmel gond van. Beállították a vérnyomásomat és valóban néhány hónap múlva már nem kellett a gyógyszer. Januárban műtöttek, nyáron nem kellett gyógyszer, de jött az ősz és azt vettem észre, hogy állandóan fáj a fejem és nagyon feszült vagyok. A kolléganőmnek jutott eszébe a vérnyomás probléma és igaza lett. Megint el kezdtem gyógyszert szedni de, ahogy jön a meleg nem kell. Nem akarlak elkeseríteni, de ha egyszer ez beindul, akkor nincs visszaút:(

Az én vérnyomásom még az ingadozó fázisban van, ez előzi meg a magasvérnyomást. Nem tudom mikor lesz ténylegesen magas, de az biztos, hogy október elejétől-június közepéig mindig kell azóta a gyógyszer.

❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook