Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (9. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

18652. Meska782017-05-03 13:07
Anita_89. Akkor neked időben elkapták. :)
Igazából persze nekem még lehet akármi, csak megnyugtatásképpen próbálok érdeklődni mindenfelé, hogy hátha nekem is olyan lesz. Persze nekem lehet harmadik féle verzió is. A Hürthle sejtes kenet önmagában még nem mérvadó. Olvastam olyat is, akinek ilyen volt a biopszia, utána meg kiderült, hogy amúgy papilláris daganat. Vagy csak simán Hürthle sejtes adenoma volt.
Na mindegy, úgyis ki kell várnom a szövettant, csak az idegesít, hogy március óta már eltelt 2 hónap, és még mindig itt vagyok ezzel a kis sunyi göbbel a nyakamban, amiről azt se tudjuk micsoda. Tudom, mindenkinél lassú ez a folyamat.

18651. Anita_892017-05-03 11:39
Szia Meska78!

A szövettanom pontosan: Non-invazív follicularis pajzsmirigy neoplasia papillaris jellegű morfológiai jegyekkel.
Az orvos azt mondta, hogy ez lényegében azt jelenti, hogy jó és rossz indulatú sejteket is találtak a a göbben. Ez nagyon ritka eset azt mondta. Úgyhogy jó, hogy megműtöttek.
(válasz Meska78 18650. hozzászólására)

18650. Meska782017-05-03 11:16
Szia Anita!
A nyelési mozdulatot nálam is követi, ezért is fedeztem fel, mert amikor nyelek, jobban kidudorodik, amúgy kis sunyi módon szépen belesimul a két kulcscsont közötti mélyedésbe, alig látni.

És mi lett végül az eredményed?
A párom anyukájánál próbáltam érdeklődni, mivelhogy neki is ilyen volt állítása szerint, de a régi papírjaiből mindent meg tudott mutatni, csak azt nem, hogy mekkora volt az elváltozás. A szövettan eredményére meg nem is emlékszik. :) Ezek szerint neki valószínűleg jóindulatú volt.
(válasz Anita_89 18646. hozzászólására)

18649. Kőnig Claudia2017-05-03 10:39
Ja, és napi 100 mikrogrammot / hormon / kell szednem. Nem tudom, az elég-e.Nekem nulla pajzsmirigy szövet maradt.

18648. Kőnig Claudia2017-05-03 10:37
Szia,Nagyhelga,

Szviola már válaszolt erre a kérdésre, de kíváncsi vagyok a Te tapasztalatodra is.Utána olvasva a postoknak, úgy látom, az izotóp előtt nagyjából 1 hónappal kellett abba hagynotok a hormon szedédét, nagyjából milyen hormonszint alakult ki 1 hónap alatt hormon nélkül? A kezelés után fokozatosan kellet újra elkezdeni a hormont? Ha igen, nagyjából milyen volt az adag? Kb. mennyi idő alatt lett határon belül az értéketek?
Azért kérdezem, met én pont 1 hónappal a műtét után kezdtem el a hormont. 4 napig 50 mikrogarmmot kell szednem, aztán napi százat és június 16-án megyek vissza az endokrinológushoz. Szóval nagyjából hasonló a hormonális helyzetem a Tiétekhez, ezért kérdezem a pótlás tapasztalatait.

18647. Kőnig Claudia2017-05-03 10:32
Igen, értem. Arra gondoltam, hogy talán a terápia tekintetében tudna vki valami újat javasolni.Vagy egyszerűbben: több szem többet lát...
(válasz Szviola 18644. hozzászólására)

18646. Anita_892017-05-03 10:14
Szia Meska78!

Üdvözöllek itt a fórumon. Elolvastam a történetedet. Hasonló nekem is a történeten. Nekem a jobb oldalon fedezett fel édesanyám egy "puklit", nálam a nyelési mozdulatokat követte. Április végén voltunk elöször az Onkológián és október közepén műtöttek. Ez azért alakult így, mert kétszer is volt biopsziám, mert nem tudták megállípitani, hogy jó vagy rossz indulatú a göb. Szeptemberbe javasolta az orvos a műtétet. Nekem kb 1 hónapot kellett várnom a műtét időpontra.
(válasz Meska78 18645. hozzászólására)

18645. Meska782017-05-03 09:36
Végigolvastam a kezdetektől a topikot és szeretnék csatlakozni a „jáj, nemsokára műtenek” táborhoz.
Megpróbálom röviden összefoglalni az eddigi történetem: márciusban észrevettem, hogy lett egy pukli a nyakamon, a kulcscsont felett. Párom: „Jééé, ilyen volt az anyumnak is, semmi gond, őt megműtötték”. Kösssszzz. Házi orvos bökdöste az asszisztensét, hogy nézze ő is a nyakam.  Ő sürgősségivel még aznap elküldött vérvételre és UH-ra.
Mire eddig eljutottam, persze azért kíváncsiságból már utána néztem a neten a dolgoknak, és én már tudtam, hogy a pajzsmirigyen lesz a göb. UH lehet: a pajzsmirigyen van egy göb. Okosabb lettem.  De legalább tudom, hogy a legnagyobb átmérője 1,7 cm.
A TSH-m 4,5 lett (4,7-ig jó a lelet szerint).
A háziorvos továbbküldött endokrinológushoz, én kis naiv azt hittem, hogy itt is tud sürgősségivel küldeni. Odamegyek időpontot kérni, azt mondják nekem (ez volt március végén!): JÚL-LIUS! Mondom kösz, akkor megyek máshová, magán úton.
Magán endo részletesen elmondott mindent, persze eddigre már a neten ismételten csak utána néztem mindennek, ami a pajzsmiriggyel kapcsolatos, de nem gond, mert legalább értettem, amit mond. Izotópra nem is küldött, szerinte egyértelmű, hogy hideg göb, mert tüneteim nincsenek. Szóval egyből biopsziával kezdtük. Eredmény: Hürthle setjes tumor, melynek „dignitása csak szövettan alapján dönthető el, ezért mindenképp javasolt a bal lebeny eltávolítása”. Endo-nak megmutattam, hát érdekes volt a reakciója. Úgy vigasztalt, mintha már baj lenne, pedig a biopszia leletre nem írtak semmi ilyesmit, biztosat csak a műtét után tudok majd.
Itt tartok most, pénteken megyek a sebészhez, akit az endo doki ajánlott.
Nektek a sebésszel történt első találkozás után milyen hamar történt meg a műtét?

18644. Szviola2017-05-02 07:43
Nem nagyon van nála magasabb tudású ember az országban. Nem tudom hova mehetnék tovább, de attól nem fog változni semmi, ott vannak bent a rosszaságok.
(válasz Kőnig Claudia 18643. hozzászólására)

18643. Kőnig Claudia2017-05-01 22:12
Nagyon sajnálom Szviola, hogy nem jók az eredmémyek.

Arra gondoltam, talán lehetne konzíliumot kérni, vagy másodvélemémyt. Tehát a kezelőorvosod véleményét respektálva más orvos tanácsát is kikérni..Mit gondolsz?
(válasz Szviola 18641. hozzászólására)

18642. tjutka2017-05-01 18:12
Szia Claudia!

Igen, gondoltam, hogy szólok a hányós problémáról, remélem nem lesz gond. Nagyon örülök, hogy jó az eredményed. Vigyázz magadra, 5-én, a vizsgálatok után jelentkezem, hogy mit mondtak.
(válasz Kőnig Claudia 18640. hozzászólására)

18641. Szviola2017-05-01 17:54
Klaudia, szerintem rossz fórumban írtál nekünk.
Izotóp előtt 4 héttel kellett abbahagyni a hormont, de nekem mivel előtte 5 nappal el is fogyott, hát így lett 4 hét 5 nap a kezelés előtt, és még utána 5 nap múlva kezdhettük el úkra szedni, nagyon sok volt, tsh-t ezalatt nem néztek. De az alulműxi olyan tüneteit produkáltam amik egyértelműen a legdurvábbak. Olyan ödémás volt a fejem, hogy fuu, nagyon csunya voltam.
Múlt héten voltam azóta először vérvételen, majd 15én megyek az eredményért. Vagy 8. Még nemtudom.
De ami nagyon rossz hír, hogy tényleg vannak bent még mini nyirokcsomók, amikben daganat van. Újra műteni kéne de oly nagy a kockázat hogy meg sem találják. Az izotóppal tudja mindenki mi a bajom, nem bízom benne... Most se láttam hogy hatásos lett volna. Rámentem idegileg. Nagyon a határán lebegek egy lelki összeomlásnak. Vagy inkább bele is est, csak még nem nyelt el teljesen. Lassan rámegy erre a piti rákra az egész éltem.

18640. Kőnig Claudia2017-05-01 16:08
Szia tjutka!

Említsd meg az altatóorvosnak a hányást, de úgyis kérdezni fog az edddigiekről, és ha lehet, kérj hányáscsillapítoót.
(válasz tjutka 18638. hozzászólására)

18639. Kőnig Claudia2017-05-01 16:07
Szia Cicmarek!

Örülök, hogy újra hallunk Rólad és ráadásul jó híreket. Gondolom, már Te is dolgozol talán? Hogy bírod?
Szerencsére az én szövettanom is negatív lett. Viszont a műtét után pont 1 hónappal kezdtem el szedni a hormont, amikor a TSH-m már 89 volt.-Nekem aztán tényleg az utolsó milimétert is kivették.-
Tulajdonképpen nem annyira fáradtságot érzek, hanem a karjaim és a lábaim sajognak, nehéz emelni őket.Mos 50 mikrogrammot szedek a hormonból, holnap kezdem el a 100 mikrogrammos adagot.
Neked milyenek a hormoneredményeid?
(válasz Cicmarek 18637. hozzászólására)

18638. tjutka2017-05-01 14:32
Szia Cicmarek!
Nagyon örülök, hogy jó lett az eredményed. Az Onkológiai Intézetben fognak műteni, dr. Koltai Pál.
Pénteken megyek 8,30-ra a labor, EKG és röntgen vizsgálatra meg az altató orvossal beszélni. Félek, hogy hányni fogok, eddig minden műtét után rémesen rosszul voltam, császár után acetonos lettem, olyan gyenge lettem, hogy nem bírtam felkelni. Na de reménykedek, hogy ma már jobb szerek vannak, mint régen.
(válasz Cicmarek 18637. hozzászólására)

18637. Cicmarek2017-05-01 08:33
Hol fognak műteni?
Tènyleg nem kell fèlni,nekem 5-6 napig mintha torokgyulladàsom lett volna,fàjt a nyelès.Pàr napig pedig mintha erősen elaludtam volna a nyakam,de az gyorsan,fokozatossan egyre jobb lett.Tènyleg nem volt vèszes,ne fèlj!😊
Nekem megjött a szövettan,szerencsère jó lett.
Lànyok veletek mi a helyzet?
(válasz tjutka 18636. hozzászólására)

18636. tjutka2017-04-26 20:37
Szia Cicmarek!
Köszönöm a biztató szavakat, Claudiának is. 5-én megyek a műtét előtti labor, ekg, röntgen, vizsgálatokra, majd várom a telefont. Igazán nem a műtéttől félek, hanem ami utána jön.
(válasz Cicmarek 18635. hozzászólására)

18635. Cicmarek2017-04-26 14:38
Sziasztok!
Kicsit eltüntem,összesürűsödtek itthon a dolgok,ràadàsul jól megfàztam.
Nekem a doki nem mondta hogy szednem kène valamit is,de màr műtèt előtt is szedtem a D vitamint.Most szedek mèg hozzà calcium pezsgőtablettàt,Magne B-t,meg tegnap vettem szelènt.Mondjuk ìgy hogy nincs pm-ünk,van èrtelme?
Menstruàcióm műtèt utàn 3 nappal megjött,1 hèttel elöbb mint kellett volna,hoszabban mint szokott.Böröm nekem is szàraz sajna,ès most màr az alvàs ismèt nehezebben megy😓
Nagyon kívàncsi lennèk èn is mennyire müködök alul,de majd 2 hèt múlva megyek vèrvètelre.Addig is szedem a hormont,ès remènykedek hogy jó lesz szövettan.Claudia neked megjött az eredmèny?
Duzzanat kezd lejebb menni,de mèg biztos pàr hèt mire felszívódik.Amúgy szerintem szèp lesz a hegem.Lemèrtem 10cm,műtèt utàn 12cm volt,összehúzodott.

Tjutka,nekem műtèt előtt a Tsh-rossz volt,0,045,de mìvel a t3,t4 jó volt,így műtöttek.Iszonyatosan fèltem,de sokkal jobb volt mint gondoltam,nem volt nagy fàjdalmam.
Minden rendben lesz nàlad is.

18634. Kőnig Claudia2017-04-25 09:40
Hát, tényleg nem könnyű az alulműködés. Nekem inkább hasmenésem van, de a bőröm iszonyú száraz, és alig bírom emelni a kezem. Az endokrinológia először elküldött, hogy 27-én még csak 1 hónapos lesz a műtét, de az 55,6 -s TSH után begyorsultak. Vért vettek és holnapután már mehetek is az endokr. dokihoz, a leletek is készen leletek készen lesznek addigra. Nem is bánom, mert ez így kemény. Már csak emiatt sem lehetett könnyű nektek az izotóp- kúra.
(válasz nagyhelga 18621. hozzászólására)

18633. Kőnig Claudia2017-04-25 09:35
Szia tjutka!

Laikusként úgy tűnik, hogy a pajzsmirigyet irányító agyalapi mirigy érzékeli, hogy gyors tempóban keletkezik pm. hormon, ezért nem noszogatja a p. mirigyet/ alacsony TSH/ ez hosszabb távon kezelés nélkül túlmükődéshez vezetne/ de egyelőre "szubklinikai" statusban van, legalábbis nálam így írták le azt a jelenséget, amikor a TSH 0,02 volt, de a T3, T4 már normális. Ekkor már én sem éreztem tüneteket. Ez a 35-ös T3-ból 1 hónap Methotyrin kúrával jött össze s az endokrinológus valóban azt mondta nekem is, hogy tul. képpen már műthető vagyok.

Szívesen segítek, ha tudok. Nekem is jólesett, amikor mások támogattak.

18632. tjutka2017-04-24 18:10
Szia Claudia!
Nekem csak a TSH-nál van eltérés, 0,066. T3 és T4 teljesen tartományon belüli. Tüneteim sincsenek, se szívdobogás, se nyugtalanság, se a többi tünet. Látszanak a nyakamon a göbök, 6 cm-es a legnagyobb, és nyelésnél már érzem. Meg gerinctornán nyújtózkodáskor. :) Köszönöm, hogy ilyen lelkesen segítesz, sok puszi
(válasz Kőnig Claudia 18631. hozzászólására)

18631. Kőnig Claudia2017-04-24 16:01
Igen, de az én T3-mam, vagy T4-em 35 volt, tehát a felső határ kb. tízszerese.Egyébként 3 hónap alatt a TSH-értékem 1,5 lett, ami ideális.
Szerintem ebben az esetben meg kell bízni a sebészben, nem hiszem, hogy elvállalná a műtétet, ha annyira kockázatos volna. Biztosan csak enyhe túlműködésed van, nem?
(válasz tjutka 18630. hozzászólására)

18630. tjutka2017-04-23 22:13
Visszaolvastam a Te bejegyzéseidet, és arra következtettem, hogy műtét előtt a túlműködést gyógyszerrel rendezték neked. Én továbbra is túlműködök. A sebész annyit mondott, hogy ha az altató orvos tiltakozik a műtét ellen, akkor hívjam fel őt.
(válasz Kőnig Claudia 18628. hozzászólására)

18629. tjutka2017-04-23 14:25
Köszönöm szépen a válaszodat. Remélem minden rendben lesz a műtéttel. Neked további gyógyulást kívánok.
(válasz Kőnig Claudia 18628. hozzászólására)

18628. Kőnig Claudia2017-04-22 18:22
Nos, engem is az Onk. Intézetben mutottek. A nyak- fej osztalyon azt mondtak, hogy azt szeretik, ha mutet utan kommunikal a beteg, tehat nagyon hamar eberek voltunk, talan csk szunditottunk mutet utan vagy azt sem. Viszont szenvedni nem kell, aki ker fajdalomcsillapitot, annak rogton adnak. Igy nekem semmilyen jelentos fajdalmam nem volt es a szobatarsaim sem emlitettek ilyet.
En sok bebikajat pakoltam itthonra, ehhez kepest de.10.40- kor hoztak vissza a mutobol es este 6.30- kor kenyeret ettem sajttal. Itt a forumon javasoltak, hogy vigyek szivoszalat es az tenyleg jol jott. Meg vigyel sajat evoeszkozt, instant kavet, ha szereted. A nyak- fej oszt. folyosojan van egy mikro a betegeknek, egyik nap pizzat rendeltunk, abban melegitettuk meg.En vasarnap este fekudtem be, hetfon mutottek es penteken mehettem haza.
Hat a hala valoban kenyes ugy, nem tudom, a tobbiek mennyit adtak, en eddig semmit, mert soha nem volt ra alkalom. Majd a szovettan atvetelekor probalkozom. 30-50 kozott gondolkodom, de lehet, hogy ez keves. A neten lattam egy 2017_es " hala- arlap" - ot, abbol probaltam meg tajekozodni.
(válasz tjutka 18626. hozzászólására)

18627. tjutka2017-04-22 17:53
Kimaradt egy mondat :) Az Onkológiai Intézetben az ambulancián nagyon sok súlyos beteg volt, ahol a sebésszel tudtam találkozni, nem nagyon volt idő kérdezni.

18626. tjutka2017-04-22 17:05
Szia! Köszönöm a választ. Visszaolvastam régebbi bejegyzéseket, tulajdonképpen nincs semmi rossz érzésem, ha át kell esni ezen, akkor minél előbb. De az Onkológiai Az altatás utáni fájdalom miatt aggódok kicsit, meg az evés, ivás érdekelne, Neked hogy ment. Hány nap kórházat jelent? Mennyire legyünk hálásak a műtő orvosnak?
(válasz Kőnig Claudia 18625. hozzászólására)

18625. Kőnig Claudia2017-04-22 15:44
Szia tjutka!

Nekem kb. 1 honapja vettek ki a teljes pm-t. Ha minden orvos ezt tanacsolja, akkor nem erdemes halogatni. Annal is inkabb, mert bar kellemetlen a mutet, nem fajdalmas, es viszonylag konnyen fel fogsz gyogyulni. Azt javaslom, olvass egy kicsit vissza a bejegyzesekben, es ha van konkret kerdesed, kerdezz! Nagyon szivesen valaszolok, ha tudok
(válasz tjutka 18619. hozzászólására)

18624. Kőnig Claudia2017-04-22 15:37
Szia Szviola!
Gratula a gyerkochoz!!!Biztos lesz majd tesoja is. Ugy latom, a tobbseg ciklusat nem zavarta meg a mutet, de nekem pont akkorra vartam, de nem jott meg.Kb. 1 hete ovu teszt is igazolta, hogy peteereserm volt. Gondolom 1,5 heten belul megjon. Fura a biologia. Magunk kozott bevallom, hogy meg otthon, a tappenz alatt olyan magas lett a libidom, hogy haza hivtam a paromat., es a sebem miatt ovatosabban, de akcioztunk.
(válasz Szviola 18618. hozzászólására)

18623. Kőnig Claudia2017-04-22 15:30
Szia nagyhelga!
Nekem a múlt hónapban kimaradt, de úgy tűnik, nem a műtéttől. Most készülődik megjönni.
Hormonpótlás ügyben nem tudom mi lenne jó. A sebészetről már engem is recepttel engedtek el. A háziorvos és az endokronológus szerint 6 hétig várnom kell, hogy kiürüljön a hormon , ne legyek megint túlműködö és hogy meg kene varni a szövettant, mert ha rosszinulatú volt, akkor az izotópra csak hormonmentesen lehet menni. De ahogy latom, az tobb honap,mire bejut az ember.27- en kapom meg a szovettan eredményét, 25- en megyek az endokr.vervetelre, de en nem varok tovabb, mar igy is 2 hettel ezelott 54- es volt a TSH-m. Mivell semennyi pm.sincs bennem, ez azota csak rosszabb lett.
Fura, de nekem inkabb hasmenesem van, faradekony es aluszekony lettem, meg valahogy égnek, fajnak az izmaim, amikor megyek,vagy pl.felemelem a karomat. A borom csakugyan szaraz lett. Mar nappal is zsiros. ejszakai kremet hasznalok
(válasz nagyhelga 18621. hozzászólására)