Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯
17860. Füleslánya (válaszként erre: 17856. - Judit7473)
2016. márc. 3. 10:15
Amúgy neked a 3 cm hossz mellett mekkora volt a szélessége?
17859. Füleslánya (válaszként erre: 17856. - Judit7473)
2016. márc. 3. 10:14
Köszönöm, hogy írtál. Nem lenne első körben elegendő egy izotópiás vizsgálat? Mert az uh azt nem tudta megállapítani, hideg v. meleg göb-e...
2016. márc. 2. 19:51

Sziasztok! Én még eddig ebben a fórumban nem írtam hsz-t. Most olvastam bele.Nekem is volt pajzsmirigy problémám (műtét). 15 év távlatából 3 dolgot tudok javasolni. 1. Műtét előtt aki teheti feltétlenül végezze el a Silva-féle Agykontroll tanfolyamot. Nagyon sok és komoly betegségből kigyógyultak, sokaknak segített és segít a mai napig is. Privát szívesen válaszolok, ha érdekel Benneteket evvel kapcsolatban a tapasztalatom és néhány csodálatos gyógyulás története. De, ha Google-ba beírjátok akkor ott is olvashattok róla.

2. Egy kedves ismerősömnek is nagyon csúnya maradt a heg pm műtét után a nyakán és irtózatosan szenvedett tőle. Mindenféle kenőcsöt ajánlottak, de egy hasonló betegségben szenvedő betegtársa ajánlotta a CULEVIT krémet. Gyögyörűen rendbejött, szinte alig látszott utána a műtét helye.

3. Amennyiben pm műtétre kerül sor, lehetőség szerint egy kiváló nyaki-orr fül-gégész sebészt válasszatok.

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

17857. Krisztina1974 (válaszként erre: 17854. - LC52)
2016. márc. 2. 18:31

Kedves LC52!


Válaszoltam! :)

17856. judit7473 (válaszként erre: 17855. - Füleslánya)
2016. márc. 2. 15:52
Szia! Nem kell megijedni gyakran előfordul a pajzsmirigyben ártalmatlan göb!Ettől függetlenül azt javaslom menj el egy endokrinológushoz. Megnézi,hogy jól működik -e a pajzsmirigyed(tsh) és általában ilyenkor aspirácios citológiát is végeznek ha indokoltnak látják.Én is végig mentem minden vizsgálaton,már csak a műtét van hátra.Sajnos nekem a mérete miatt (3 cm)javasolták a műtétet,bár engem csak esztétikailag zavar,mert olyan mintha ádámcsutkám lenne.Ha még esetleg valami kérdésed van szívesen segítek ha tudok!
2016. márc. 2. 13:37

Sziasztok!

Picit pánikolok, most voltam UH-on. Ott a vizsgáló doki nem küldött sehová, nem tudom, ilyenkor mi van, ha olyasmit talált volna, ami további kivizsgálással jár, szólt volna? Vagy nekem kell kisakkoznom, hogy ez az eredmény indokolja-e a további vizsgálatokat? 1.1 cm x 6 mm-es göb, ami állítólag már 5 éve is ott volt, csak valamivel kisebb volt. Echoszegény, éles konturú. Mivel sokat köhögtem és robbant a nyelőcsövem mellett, az a tipikus köhögés volt...elmentem gégészetre, tüdőgondozóba, ott nem találtak semmit. Csak ez a soliter göb. De nagyon megijedtem. Mit tegyek szerintetek? A doki annyit mondott, ne aggódjak, vszínűleg jóindulatú. Ennyi.

17854. LC52
2016. márc. 2. 10:59

Krisztina!

Írtam privit.

17853. LC52 (válaszként erre: 17852. - Krisztina1974)
2016. febr. 18. 09:25

Krisztina!

Nem a hegem csúnya,hanem a heg felett van egy daganatszerű kitüremkedés. Nagyobb dió nagyságú.Azt mondta a doki,hogy nyirokpangás,ami felszívódik. Lassan 5 hónapja műtöttek,de alig lett kisebb.A hegem szép,azzal nincs gond.

A TSH-m jó,gyógyszert nem kell szednem egyenlőre.

2016. febr. 17. 14:08

Kedves LC52!


Sajnálom,hogy nem lett szép a heg! Nekem volt egy anyajegy levétel utáni csúnya hegem. Vettem rá krémeket de nem voltak jók, egy barátnőm használta a kislánya arcán lévő hegre a mepiform tapaszt és pár hónap elteltével el is tünt a heg. Nekem nagyon piros volt és be volt dagadva igencsak zavart,aztán kipróbáltam és gyönyörű lett. Szerintem egy próbát megér.

Gondos dr nagyon jó orvos ez biztos! :)

Köszönöm szépen! Viszont kívánok nagyon jó egészséget!

17851. LC52 (válaszként erre: 17850. - Krisztina1974)
2016. febr. 17. 11:44

Szia Krisztina!

Mindannyian keresztül mentünk ezeken a kellemetlenségeken. Sajnos!

Olvastam,hogy a Gondos dr. műtött.Nekem is őt ajánlotta az endokrinológusom,Solymosi dr.,de mivel én Nagykanizsán élek és itt van egy fül-orr-gégész,akit dícsértek,hát maradtam.Nem kellett volna. Nagyon csúnya duci maradt a vágásom felett amit valószínű plasztikázni kell majd. Ő azt mondja,hogy nyirokpangás,másik doki azt,hogy műtéti technikai hiba,tehát az operáló dr. hibája.

Ez van sajnos.

Neked jó egészséget!

2016. febr. 15. 00:35

Sziasztok!

Pár hónapja olvasgatom a fórumot. Gondoltam én is leírom hogy min mentem keresztül hátha segíthetek ezzel másoknak.

Nekem gyerekkorom óta volt strumám de sokáig semmi panaszt nem okozott,több x is megnézettem de megnyugtattak,hogy minden rendben van,ameddig nem okoz gondot inkább ne piszkáljuk. Aztán pár hónapja észre vettem,hogy nagyobb lett így hát pár napra rá már meg is nézettem. Akkor azt mondták,h nagyon nagy a bal oldali lebeny gyakorlatilag egy nagy göb, mérete kb 85x44xkb 90mm. Szerkezete mérsékelten echoszegény. 3cm-re elnyomta a nyelőcsövem így néha úgy éreztem mintha szorongatná a nyakam. Ez a göb nagyon nagy volt de szerencsére a biopszia rendben volt. A jobb oldali lebenyem teljesen jó. A TSH értékem 2,3 ezzel sem volt gond. Viszont a nagy göb miatt műtétet javasoltak amitől eléggé féltem. 2015.December 2án kezdődtek az orvosi vizsgálatok . A Honvéd kórházban műtöttek,nagyon szép tiszta kórház. Engem Dr. Gondos Miklós sebész főorvos műtött akinek örök hálával tartozom nagyon figyelmes,rendes,precíz, az biztos hogy csodakeze van! :)A műtét február 11 volt kiírva de egy nappal elötte már befektettek volt egy vérvétel meg kaptam nyugtatót. Aztán bejött az orvosom megkérdezte hogy érzem magam és megnyugtatott,hogy minden rendben lesz,én leszek az első. Reggel fél 9kor vittek be és a precíz felkészítés és műtét után fél12kor kitoltak.

Nagyon hamar felébredtem és semmi hányingerem nem volt,beszélgettem a párommal aztán elaludtam. 1óra múlva felébredtem,hogy kimegyek pisilni de erről lebeszéltek viszont az ágytálat nem fogadtam el így inkább vártam még 1órát aztán már a főnővér kikisért.

Nagyon hamar felkeltem és nem voltak fájdalmaim,a nyelés kicsit nehezen ment de aznap csak vizet ihattam kortyonként,ment az infúzió.

Este kaptam nyugtatót meg fájdalomcsillapítót és elég jól aludtam csak a nyakamból kilógó cső miatt aggódtam de szerencsére nem volt gond vele.

Másnap reggel 7kor jött a főnővér és a Doktor úr és mondták h most szépen kihúzzák a csövet a nyakamból amitől picit féltem de semmi fájdalommal nem járt. Akkor mondta a Doktor úr,h holnap reggel hazaenged de ha jól vagyok és ma minden rendben lesz akár ma délután is mehetek. Mivel nagyon jól éreztem magam ettem ittam a hangommal sem volt semmi gond lázam sem volt így 14órakkor haza is engedtek.

Itthon pihengetek még de már csinálom a megszokott kis dolgaim persze nem erőltetem meg magam. Néha vannak fájdalmaim de ez sem nagyon erős. Ha muszáj beveszek fájdalomcsillapítót. Amit viszont nem jól viselek az a vérhiggító beadása a szúrás nem fáj de eléggé csíp. :( de már csak 7napig szúrjuk és kész. :)

Engem felszívódó cérnával varrtak aminek nagyon örültem és a vágás + a varrás is nagyon szép lett. :) sajnos keloidosan hegesedem de erre találtam egy nagyon jó tapaszt (Mepiform tapasz a neve)amit használtam már anyajegy levétel után,6 hónap alatt gyönyörű lett a hegem,remélem most is nagyon szép lesz majd.

Kissé hosszúra sikeredett a beszámolóm de remélem tudtam segíteni. A lényeg,hogy tényleg nem kell félni, minden rendben lesz,kitartást kívánok mindenkinek és gyors gyógyulást! :)

17849. Gracielita
2016. febr. 3. 18:20
Nekem meg mostanában, ősz óta vannak ízületi fájdalmaim, pedig már 3 éve eltávolították a pm-em rosszindulatú daganat miatt. Mondjuk kiskoromban is voltak, de aztán "kinőttem", most pedig ismét előjöttek. A pajzsmirigyre fogják :/
17848. ganita73 (válaszként erre: 17847. - Judit7473)
2016. jan. 23. 19:52
Igazán nincs mit, bármikor beszélhetünk :-) Neked is kellemes hétvégét,és mielőbbi megoldást kívánok a problémádra.
17847. judit7473 (válaszként erre: 17846. - Ganita73)
2016. jan. 23. 18:21
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet!Jó végre egy sorstársal megosztani a problémámat.Most mennem kell,de remélem beszélünk még!Kellemes hétvégét és jó pihenést kívánok Neked!Ja és persze jó egészséget!😘
17846. ganita73 (válaszként erre: 17845. - Judit7473)
2016. jan. 23. 17:28
Szia Judit! Az ízületi fájdalmaim nekem is vállaimban és lapockáimban voltak, 30 kezelést kaptam, a műtét előtt járt le két héttel az utolsó kezelés, de műtétre már úgy mentem, hogy ordítani tudtam volna a fájdalomtól. Érdekes volt hogy amikor az altatásból már némileg kitisztultam, az volt az első mondatom, hogy de jó, elmúlt a vállfájásom :-) azóta sem jelentkezett. Budapesti vagyok én is, a műtétet a 4.kerületi Károlyi Sándor kórházban végezte az aranykezű Dr. Küttel Péter főorvos úr. Sajnos azóta már megszűnt a sebészet tavaly november elsejétől.Endokrinológiára továbbra is a Károlyiba járok Dr. Fenyvesy Görgyhöz.A műtét után rám is fért a fogyás, még van rajtam legalább 20 kg felesleg amit szeretnék leadni, de most legalább látom értelmét a diétának, mert a műtét előtt egy deka sem ment le rólam, bármit csináltam.
17845. judit7473 (válaszként erre: 17844. - Ganita73)
2016. jan. 23. 17:13
Szia ganita73!Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál,sokat segítettél.Megnyugodtam... Megnéztem a képeidet, igazán szép lett a"Nyakláncod "!Az ízületeim nekem is gyakran fájnak,különösen a vállam és a lapockám környékén. Megkérdezhetem,hogy Neked hol csinálták a műtétet? Én a Mensmetins -be járok, Dr.Tűű László az endokrinológusom.A műtétet még nem tudom hol csináltatom,jelenleg keresem a megfelelő sebészt.Nem akarok elkapkodni semmit.Tényleg fogytál a műtét után? Én attól féltem, hogy biztos hízni fogok. Átlagos alkatú vagyok,csak a hasamon szokott pici plusz lenni.Azt mondjuk nem is bánnám ha eltünne! :-)
17844. ganita73 (válaszként erre: 17843. - Judit7473)
2016. jan. 23. 16:12
Szia Judit! Tavaly júliusban műtöttek többgöbös strummával,sok hideg göb volt mindkét lebenyemben. A legnagyobb 3,5 cm-es volt a jobb lebenyben, a sok apró mellett, a bal lebenyben sok 6-9 mm-es göb.A pm működésemmel nem volt soha probléma, ennek ellenére voltak hideg göbjeim, szintén anyai örökségként. Márciusban kezdődtek a kivizsgálások, vérvétel, uh, izotóp, citológia (ami szerencsére negatív lett)Az hogy van valami a nyakamon, csak tavaly előtt nyáron éreztem elöször, de baromi gyorsan nőtt, és már fulladtam tőle éjszakánként. Az egy teljesen különálló nagy göb volt a két lebenyt összekötő hídban, az istmusban, nagyon kemény tapintású volt. A műtéttől rettegtem, mert anyumat 3x műtötték már, és nem akartam kés alá feküdni. Igaz hogy a műtét 4 órás volt, de a hangom ép maradt, szép nagy nyakláncom lett, és magas vérnyomásom, de nagyon jól vagyok. Elmúlt a fulladás, újra van nyakam, fogytam 11 kg-ot és tele vagyok energiával. Ja és elmúltak az izületi fájdalmaim is.A jobb oldali lebenyt teljesen eltávolították, a bal oldalon minimális darabkát hagyott a sebészem, ezért a műtét után 6 héttel el kellett mennem vérvételre, és a TSH-m 13 lett, amire 75 mikrogrammos Letroxot kaptam. Két havi hormonszedés után az eredményem már csak TSH: 2,2 volt, a következő kontrollom február 8.-án lesz. A műtéttől ne félj,nagyobb a füstje mint a lángja :-)A nyakamról készült képeket meg tudod nézni az adatlapomon ha rákattintasz a nevemre. Én személy szerint nagyon örülök hogy túl vagyok a műtéten, elhiszem hogy te sem szeretnéd sokáig halogatni. A műtét után természetesen az eltávolított lebenyek mentek szövettanra, ott sem találtak rosszindulatú sejteket. Volt benne kolloid, bevérzés, de rossz indulatú sejtek nem. Remélem tudtam egy kicsit segíteni neked, ha kérdésed van szívesen válaszolok rá.
17843. judit7473
2016. jan. 22. 17:13
Sziasztok!Régóta olvaslak már titeket és sok hasznos információt tudtam meg Tőletek!Köszönöm. Szóval én is műtét előtt állok... Túl vagyok az összes vizsgálaton. Két göböm van,középen egy 3x1,7cm hideg kolloidos degenerált,a bal lebenyben egy 9mm-es kolloidos.A nagyot megszúrták és szerencsére C2.Most voltam fél év után újra ultrahangon nincs változás. A tsh először 0,200 és a T4 egy picit határérték fölött, most a Tsh 0,440 viszont most a T3 lett kicsit magasabb.Egyébként nekem picit látszik, olyan mintha ádámcsutkám lenne.Bár állítólag nem sürgős de én minél elöbb szeretnék tőle megszabadulni!Sokszor attól félek,hogy mi van ha mégis rosszindulatú.Nálunk egyébként családi örökség, anyai ágon.Három éve egy nagyon stresszes év után vettem észre a középen lévőt.Egyébként 41 éves vagyok, két nagy gyerkőc anyukája.A műtéttől nagyon fèlek!Köszönöm, hogy elolvastatok! Mindenkinek jó egészséget kívánok!(Nektek tapintásra milyen a göb?) Ja és Budapesti vagyok.
17842. Szviola (válaszként erre: 17838. - Bigu77)
2016. jan. 8. 12:28
Egyébként intézménytől függ, hogy hány nap, vagy hogy mi lesz, szerintem telefonon érdeklődhetsz előtte nyugodtan.
17841. Szviola (válaszként erre: 17838. - Bigu77)
2016. jan. 8. 12:27
Olyan messze laktok, hogy 4-5 óra az út? Értem a szüleim jöttek, 2 óra volt az út, egybe lenyomtuk, szerintem ha megálltok egy fél órás pihire, egymástól addig távol, akkor nem lesz baj. A kezelések után, és mamám lakásában voltam majd egy hétig, először tovább, a második után hamarabb feladtam, azt hiszem 5 v 6 nap volt.
17840. Szviola (válaszként erre: 17837. - Timcsi300)
2016. jan. 8. 12:24
Ugyan az, mint a mintavételé, papilláris cc.
17839. Kata7555 (válaszként erre: 17838. - Bigu77)
2016. jan. 6. 19:56

Szia!


Ez már a kezelés vagy még csak a teszt?

17838. Bigu77
2016. jan. 5. 14:17

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Néha olvasgatok, de rég írtam. Októberben teljes pm eltávolításom volt, január 19-én megyek izotópos kezelésre. Közületek volt valaki Kolozsváron? Semmi infot nem tudok, csak annyit mondtak, hogy reggel 8-ra ott kell lennem és kész. Azt, hogy mennyit kell karanténban ülni akkor mondják meg? Függ az adagtól? És még az szeretném kérdezni, hogyan oldottátok meg a haza felé utat, pl. a férjemmel ülhetek egy autóban 4-5 órán át? Annyira tájékozatlan vagyok, mindenki mást mond... köszi válaszaitokat

17837. timcsi300 (válaszként erre: 17834. - Szviola)
2016. jan. 3. 22:00
Abban az esetben en is biztosan siettettem volna a mutetet. Egyebkent mi lett a mutet utani szövettan eredmenye?
17836. timcsi300 (válaszként erre: 17833. - Szviola)
2016. jan. 3. 21:58
Ugy latom, ez nagyon szubjektiv az orvosok reszerol...! Azota minden rendben?
17835. LC52
2015. dec. 31. 23:58
Boldog új évet,jó egészséget Mindenkinek!
17834. Szviola
2015. dec. 30. 21:27
Érdekes, nekem mikor pozitív lett a biopszia, majdnem sértésnek vettem hogy 1 héttel eltolták a műtétet. Én jobbnak láttam kint, mint bent. Jól elvagyok azóta, babázok, van sok kiló feleslegem, ennyi.
17833. Szviola (válaszként erre: 17829. - Timcsi300)
2015. dec. 30. 21:22

Szia,

Nekem papillaris cc volt, de se a mellékpmhez, se a nyirokcsomókhoz nem nyúltak.

17832. Boccci (válaszként erre: 17830. - Timcsi300)
2015. dec. 29. 20:57
Nem, nem csak te hazárdírozol :-)
17831. Boccci (válaszként erre: 17829. - Timcsi300)
2015. dec. 29. 20:56
Timcsi, írtam neked privit, ha nem baj.
❮❮ ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook