Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 23. 22:12

Sziasztok régebben műtöttek (Kata, Detty, Hornikó és győri Betty)!


Na meg Maci, Boci, és mindenki, aki ezen fórumon megfordult.


Remélem mindenki nevére jól, legalább is közel jól emlékszem.


Műtét előtt állok (2008. december 7. vagy 8. ). Nekem is túlműködő PM betegségem van évek óta, ami panaszokat csak idén okozott. Fáradság, izzadás, fulladás, szapora pulzus, kéz és láb remegés, és 23 kg minusz 2 hónap alatt. Bele olvastam sok hozzászolásotokhoz. Biztató, hogy a műtéttől annyira nem kell félni, bár úgy is fél mindenki.

Mi van ha a műtét előtt ismét túlműködik a PM-em? Elmarad a műtét?


Szeretném megkérni fórumunk azon kedves tagjait, akik túl vannak már a műtéten, hogy írjatok légy szíves az elmúlt néhány hónap eseményeiről is. Sebetek szép, ha jól gondolom és remélem is!!!! Nem tért e vissza valakinek a műtét előtti állapot? Mennyit híztatok? Nem vagytok már fáradtak? Bírtok annyit, mint jóval a műtét előtt? Bár én már nem is emlékszem mennyit bírtam:) Fulladás, félrenyelés stb. nem jelentkezik?

És még valami: pajzsmirigy betegségem idején fokozatosan, de immár kb. 2 éve nincs havim. Az orvosok különböző szakvéleményt adtak: az egyik szerint kövér voltam, ezért maraft el, a másik azt mondta, hogy korai menopauza. Számomra most már világos, hogy a PM-től van, de a műtét után rendeződik ez? Volt ilyen gondja valakinek. Kövérségemről csak annyit, hogy néhány éve 65 kg voltam a havim el kezdett kimaradozni, így elkezdtem hízogatni. kb 1 év alatt 15 kg-ot kapkodtam fel, tehát 80 kg lettem. Én arra gyanakodtam, hogy alul működik a PM-em, de az orvos azt mondta olyan nincs, hogy egyszer, egyszer pedig alul működik. A Ti orvosotok is ezen a véleményen van?

Remélem ránéztek időnként az oldalra!


köszi a válaszokat előre is.

999. Hobika
2008. nov. 19. 18:15

Sziasztok!


Nekem június 30-án volt a műtétem.Én pont fordítva jártam az időponttal, mint Tigris.Június 2-ra volt tervezve a műtét, az egy szerdai nap volt.Előző szombaton este 8-kor! csörög a Párom telefonja, pont a diplomaosztó ünnepségemen voltunk.Kiderült, hogy a sebészem az (értesítendő személyként a Páromat írtam be és az ő számát adtam meg), ezért hívta őt és miután átvettem a telefont megkérdezte, hogy mit szólnék ha szerda helyett hétfőn műtene?Mit mondhattam erre?Jó, rendben.Azt mondta, hogy adminisztrációs hiba miatt előbbre írtak ki.A kórházi cuccom még össze se volt pakolva, gondoltam ráérek még.Azt mondta, hogy menjek be hétfőn reggel 7-re, de kb.11-kor kerül rám a sor, mert 3. vagyok.Bementünk, megkaptam az ágyat, kimentünk a teraszra, cigiztem, beszélgettünk, erre 8 körül kijött értem a műtősfiú és közölte, hogy értem jött.Alkudoztam vele, hogy én csak 11 körül megyek.Közölte, hogy az előző két műtét elmaradt.Mondtam a fiúcskának, hogy én még nem vagyok erre lelkileg felkészülve.:-))De azért mentem.Bent a műtőben az orvosok azon nevettek, hogy engem még biztos az utcáról rángattak be.A sebészem mosolyogva mondta, hogy "látja, nem lehet megbízni a sebészekben, nem elég hogy 2 nappal előbb berángatom, de 3 órával előbb megműtöm".Utólag jobb volt így, mert nem igazán tudtam rágódni rajta.


Mindenkinek jobbulást!

2008. nov. 18. 19:00
Szia Tigrisem nah nem semmi tul vagy rajta,orulok neki.Kivanok gyors felepulest,vigyuzz magadra.Angi
997. majean (válaszként erre: 984. - Tigris13)
2008. nov. 17. 22:06

Mielőbbi gyógyulást!

Nagyon szépen megcsinálták, biztos jó kezekben voltál. Szia!

2008. nov. 17. 19:53
Megnéztem a képeimet! A képen bal oldalon látható "lyuk" a cső helye!!!
995. tigris13 (válaszként erre: 990. - Mamuci55)
2008. nov. 17. 19:44

Szia!Már jól is vagyok! A sebem egyáltalán nem fáj, csak húzódik. A fejem is elég jól forog, már a plafont is látom (tehát hátrafelé is bírom már mozgatni, anélkül, hogy fájna). Szóval tényleg nagyon jó vagyok szerencsére!!!

A pm mindkét lebenyéből 4/5-4/5 részt távolítottak el, tehát a pm 80%-át, maradt 20%. A kalcium szintem is rendben van!!!

994. tigris13 (válaszként erre: 989. - Eni35)
2008. nov. 17. 19:41
Szia! Egyáltalán nincs bedagadva a sebem! A cső a jobb oldalról jött ki. Szerintem, ha jobban megnézed a képet látni is! Igen, Pesten a MÁV kórházban műtöttek. Az ébredéssel nem volt semmi gond, fokozatosan ébredeztem. A felkelés szintén nem okozott gondot, mert az ápolónő elmagyarázta, hogy hogy tudok úgy felkelni, hogy ne fájjon, ne húzódjon a seb. Nagyon rendesek voltak. Aztán amikor fölkeltem nem is szédültem és hányingerem sem volt. Persze óvatos is voltam!
993. csera (válaszként erre: 992. - Judit71)
2008. nov. 17. 18:54

Köszi!

Ezt én is néztem.

Néztem, hogy elérem-e a hsz íróját, de nem tudtam tőle részletesebb felvilágosítást kérni.

Az érdekelt volna, hogy kell-e rá gyulladás csökkentő, vagy meggyógyul C-vitamintól?

Végül is eléggé fáj a torkom, de a héten már nem nagyon tudok dokihoz menni.

Biztos nem kell, mert akkor mondta volna az UH-os dokinő!

992. judit71 (válaszként erre: 991. - Csera)
2008. nov. 17. 18:25

Szia! Ezt találtam a google keresés után ennek a fórumnak a 4. oldalán:


reactiv lgl=reaktív/gyulladásos nyirokcsomó (pl. torokgyulladás alatt és utána is még egy darabig)


Remélem segített valamit. De szerintem kérdzed meg a dokidat! Jobbulást, üdv, Judit

991. csera (válaszként erre: 985. - Tigris13)
2008. nov. 17. 17:32

Szia Tigris!


Végre, hogy túl vagy rajta :). Én is jobbulást kívánok!


Lenne egy kérdésem, bárkihez, aki tud válaszolni!

Ma voltam ultrahangon, 3 hónapja volt az előző.

Azt írják: A jobb lebeny kp. harmadában lévő cysta változatlan 8 mm-es. A bal mandibulaszöglet alatt 22x10 mm-es reactiv lgl. jelent meg.

Mit jelent ez a reactiv lgl.?


Jövő hét csütörtökön kell visszamennem a dokihoz, addig találgathatok mi ez.

Köszi a segítséget!

990. mamuci55 (válaszként erre: 984. - Tigris13)
2008. nov. 17. 16:03
Szia!Én is gondoltam rád.Ha jól emlékszem a Máv-ban voltál?Majd meglátod napról napra jobb lesz.Nekem nagyon bevált a körömvirág kenőcs a sebre.Most a mütét során mi is történt?kivettek a pm-ből?
989. eni35 (válaszként erre: 984. - Tigris13)
2008. nov. 17. 13:02

szia!

jobbulást kívánok neked!

tényleg nagyon szép plasztikai a sebed. nincs úgy bedagadva, vagy csak a képen nem látni. és a csöved hol volt? hamar ki is engedtek. Pesten csinálták? milyen volt az éberedés és az első ágyból való felkelés?

pihenj sokat!


szerintem Angi37-et megse műtötték, vagy valamit takargat! tudod mindannyian hálát adunk az istennek hogy túl vagyunk rajta!!!! és örülünk annak hogy itt a hoxán tanulhatunk!

2008. nov. 17. 12:21
Igen köszönöm, nagyon jól vagyok!!!
987. Jay néni (válaszként erre: 984. - Tigris13)
2008. nov. 17. 12:08
És tényleg szép a seb. :)
986. Jay néni (válaszként erre: 984. - Tigris13)
2008. nov. 17. 12:07
Nagyon jó, remélem jól is érzed magad. :)))
2008. nov. 17. 11:45
Ja! Ha kérdésetek van, akkor csak hajrá!!! Puszilok mindenkit!!!
2008. nov. 17. 11:42

Sziasztok! Már írni akartam tegnap is, csak a net nem akart rendesen működni, így amit írtam elveszett!

Szóval csütörtökön sikerült átvészelnem a műtétet. Elsőként toltak be a műtőbe, ami azt jelenti, hogy 7-re mentem, és már 1/4 9-kor toltak befelé a műtőbe. 1/4 11-kor meg már az ágyamban voltam. Aznap este már fel is keltem, és másnap már járkáltam. Pénteken kivették a csövet (ami nem egy kellemes dolog) és szombat reggel hazaengedtek. Ma reggel csináltam fényképeket a sebemről (szerintem gyönyörűen megcsinálta a doki, láthatjátok még varratom sincs (szerintem plasztikázta)). Szóval megpróbálom kirakni a képeket, hogy lássátok!

Köszönöm, hogy aggódtatok értem!!!

2008. nov. 17. 10:16

Remélem tigrist megműtötték. :))

Tuti, mert nem jelentkezett. :)

És ha szombaton haza is engedték akkor jelentkezhetne.

982. e76e8f01ad (válaszként erre: 979. - Tigris13)
2008. nov. 13. 08:51
Tigriskem ha megint kozbe jon nekik valami es nem mutenek.Nem viccelek ki hozlak ide Angliaba.Nem dicsekedni akarok de ugy kepzeljetek el hogy itt nem fogadnak el hala penzt az orvosok,es maximalisan kezeltek ez tuti.Es nincs ilyen hogy mikor mutenek vasarnap vagy epp szombaton,rohely.
2008. nov. 13. 08:43
Kitartas draga.Es csak remelni tudom hogy odafigyelnek rad rendesen.Angi
980. majean (válaszként erre: 979. - Tigris13)
2008. nov. 12. 19:11

Sok szerencsét és nyugodt legyél!

Sokat gondolok Rád ! Üdv.: egy 2X PM műtött

2008. nov. 12. 18:41

Sziasztok!Én is teljesen ki voltam akadva a rendszeren, de próbálom azzal nyugtatni magam, hogy biztos közbejött valami magán jellegű probléma az orvosnak!

Szóval ma telefonáltam és kiderült, hogy mehetek holnap. Reggel 7-re kell ott lennem, és én vagyok az első (legalább is az van kiírva) akit műtenek! Most már csak azt remélem, hogy semmi nem jön közbe!

Ha hazaértem beszámolok mindenről. Remélem szombaton jöhetek haza nem lesz akadály, hogy hétvége van!Köszönöm, hogy aggódtok értem! Sok puszi mindenkinek!

978. Jay néni (válaszként erre: 974. - Tigris13)
2008. nov. 12. 15:57
Na mi lesz holnap?
977. e76e8f01ad (válaszként erre: 974. - Tigris13)
2008. nov. 11. 22:10
Szio Draga hat en meg ilyet nem hallottam.Nagyon bosszanto lehet.Hogy lehet egyaltalan ezek utan bizni az orvosodban,pfff.Nem semmi.De kitartas.pusz
976. csera (válaszként erre: 974. - Tigris13)
2008. nov. 11. 11:07

Sajnos ki vagyunk szolgáltatva :(!

Nem hiszem, hogy bár mi is eredményesebb lenne, mint a megértő mosoly :P.

Kitartás, addig aludj jó nagyokat!

975. Jay néni (válaszként erre: 974. - Tigris13)
2008. nov. 11. 10:08

Megyünk, aztán jól megverjük őket. :DDDD

Sőt megcsináljuk rajtuk a műtétet. :DDDDD

974. tigris13 (válaszként erre: 972. - E76e8f01ad)
2008. nov. 11. 09:59
Szia Angi, szia mindenki! A helyzet az, hogy ugye amit már írtam, tegnap kellett telefonálnom, hogy mára ki vagyok-e írva műtétre. A válasz megintcsak nem volt. Rákérdeztem, hogy akkor ezt most meddig kívánják velem csinálni, ugyanis táppénzen vagyok. Az asszisztens megkérdezte a műtétet összeállító dokit, hogy mi van, erre kiderült, hogy a sebészem azt mondta neki, hogy csütörtökön fognak műteni. Az asszisztens nem tudta megmondani az időhúzás okát. Tény, hogy kicsit furcsán működik ez a dolog! De azért még szerdán telefonálnom kell, hogy tuti, hogy kiírtak csütörtökre. Na hát ha akkor sem, akkor nem tudom, hogy mit csináljak!
973. Jay néni (válaszként erre: 972. - E76e8f01ad)
2008. nov. 11. 08:29

Nem műtötték, nem volt kiírva. :(

Lehet, hogy ma.

2008. nov. 10. 23:23

Sziasztok!Mizu tigrissel megmutottek ma? ki tudja?

csa Angi

971. Jay néni (válaszként erre: 970. - Tigris13)
2008. nov. 10. 11:22

Korházi várólistát nézted a neten?

Anyu fent van az ottanin ahol műtik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook