Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 8. 07:47

Sziasztok! Engem 2000-ben műtöttek, akkor 15-öt kapott a doki, bár anyukám erőltette, én nem adtam volna neki semmit.

Kap rendes fizetést, annyit, amit mi nem is remélhetünk. Amúgy nyúlt a boríték után, aztán meg egy mozdulattal ledobta az asztalára, anyu meg is lepődött rajt. Szóval nekik természetes, hogy kapnak pénzt, bár kevesen érdemlik csak meg.

Ne vigyétek túlzásba!

Jobbulást mindenkinek, aki műtét után van, és kitartást azoknak, aki előtte van!

1029. Cinga
2008. dec. 7. 20:49

Helló Mindenkinek!

Ha minden igaz, akkor én is a PM műtöttek nagy táborához csatlakozom 12-én. Bár még mindig nem biztos mert a másfél héttel ezelőtti hormonszintem rossz volt. Annyira imádom ezt a bizonytalanságot! :S

Szóval most nem szedem a metothyrint. Aztán majd csak 1szemet a kettő helyett. Írtak fel 10 napos inyekció kúrát, meg fáslit trombózis ellen. (21múltam) Kapcsoznak, állítólag hétfőn már el is engednek..Délpesti kórház..Dr Vörös Attila fog műteni. Állítólag elismert nagyon ezen a területen. Vkinek van infója róla?

Vkinek volt ilyen rövid idővel műtét előtt gondja a hormonszinttel, h utánna mégis megvolt a műtét??

Mindenkinek jobbulást! Műtét előtt állóknak pedig nyugis álmokat kívánok! :D (Rám is rám fér!:)

2008. dec. 6. 20:14

Hm... megírja valaki mennyit adott a dokinak?

Én most haragszom egy kicsit az enyémre, így egy 10-re gondoltam. Ha nem haragudnék azt hiszem 20-at adnék.

Eni35, mennyit adtál?

MAci75, te mennyit?

Néztem a képeket, nem túl szép látvány a kötés levétele után (vagy inkább csak rémisztő)?

Barátnőmnek 2002-ben volt a műtétje, semmi nyoma, olyan mintha egy ránc lenne a nyakán.

1027. eni35 (válaszként erre: 1022. - Jay néni)
2008. dec. 6. 14:50

hát engem is érdekelne már hogy ugyan más mennyit ad pm műtétnél a dokinak. mert mindenki csak kérdezi de senki nem írja ki! (igaz engem már műtöttek, de akkor is érdekel.nem árt tudni).

priviben is jöhet.

1026. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 1025. - Jay néni)
2008. dec. 5. 19:48

Bízzunk benne, hogy nem jön közbe tényleg semmi, és anyukád az ünnepekre el is felejti az egészet.

Azért, ha van kedved időd, írj anyukád hogylétéről, tapasztalatairól.

Én még nem igazán voltam kórházban, így teljesen lemerevedtem, hogy nincs WC papír, evőeszköz, stb. Oké, mindent visz az ember, de akkor is.

jobbulást!

1025. Jay néni (válaszként erre: 1024. - B9fb9d38f8)
2008. dec. 5. 19:09

Hűűűűűűűűűűű, anyumat is beidegesítették, hogy sok volt a sürgős eset és mégsem műtik, de aztán kiírták hétfőre (ha nem jön közbe semmi). Ma kellett jelentkezni, vasárnap este kell visszamenni.

Nagyon remélem, hogy tényleg megműtik hétfőn.

2008. dec. 5. 19:03

sziasztok!


Összepakoltam, mindent! A kispárnámat sem felejtettem el. Jó, számítottam rá, hogy hétvégén nem kell bent lennem,de arra, hogy meg sem műtenek nem! Elfelejtettek tájékoztatni időben, hogy az orvosom szabin lesz. Persze örültem, hogy haza jöhetek, de azért bosszantott az eljárás. Felrúgtam egy jó kis alkalmi munkát, felkészültem lelkileg is! Bezzeg ha én nem jelenek meg.....

És mikor akarnak műteni? Két ünnep között, és valahogy nem érdekli őket, hogy szilveszterkor programom van, ragaszkodni akarnak a december 27-hez. Én viszont úgy döntöttem, hogy ha nekik ez most rá ér 27-ig, akkor kibírnak még néhány napot január 5-ig. Szerintem 4 nap múlva is el tudják metélni a nyakamat.

Kicsit bosszús vagyok.

2008. dec. 5. 00:12
nem sokára bevonulok:-(, remélem hétvégére még haza engednek. Engem is érdekelne, hogy mennyi a szokásos tarifa.
1022. Jay néni
2008. dec. 4. 19:20

Lányok!

Anyut hétfőn műtik, kérdezi, hogy mennyit adtatok a dokinak, ha adtatok.

Jöhet priviben is.

Köszi.

1021. Nilatak (válaszként erre: 1015. - Tigris13)
2008. dec. 3. 00:15
Szia! Engem szeptember 3-én műtöttek, és szerintem teljesen természetes a hangulatváltozás. Nekem normális volt a pajzsmirigy hormon termelésem a műtét előtt, és utána is, mégis voltak rosszabb napjaim. Nekem az tett jót, hogy hamar, már két héttel a műtét után visszamentem dolgozni. Engem a fizikai kényszerpihenő borított ki a legjobban. Persze, lehet, hogy hormonproblémákkal ez nehezebb, de biztosan túljutsz ezen az átmeneti szakaszon. Drukkolok, gyógyulj meg teljesen, mielőbb.
2008. dec. 2. 17:48
Én úgy hallottam, hogy nem a gyógyszerektől hízunk, hanem attól, hogy a gyógyszer átalakítja az anyagcserénket, többet raktároz el a táplálékból, mint gyógyszer szedés előtt. Tehát figyelni kell az étkezésünkre és többet kell mozognunk.
1019. c473dc7a73 (válaszként erre: 1018. - Mamuci55)
2008. dec. 1. 21:31
Köszi a választ. Megpróbálok odafigyelni súlyomra. Viszont érdekes, hogy nálam kb. 2 hónapja derült ki a betegség és mégis fogytam 7 kilót.
1018. mamuci55 (válaszként erre: 1017. - C473dc7a73)
2008. dec. 1. 21:11
én is Euthyrox 50 szedtem,4 éve kezdtem,sajnos már 10 kilót híztam.Ma már a 125-ös felét szedem.A teherbeesésről nem tudok.Nálam ez már "sajnos"nem aktuális.
2008. dec. 1. 20:32
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Euthyrox 50-et szedek alul működő pm re. Azt szeretném tudni, hogy ettől általában hízni, vagy fogyni szoktak? Ja meg, hogy a gyógyszerszedés alatt teherbe lehet esni? Azt tudom, hogy nehezebb lesz.
1016. mamuci55 (válaszként erre: 1015. - Tigris13)
2008. dec. 1. 20:23
Szia !Sajnos én is megszenvedtem a hormonváltozást.Én is nagyon depis voltam,és sokat sírtam pedig nem volt rá okom.Én akkor az unokáimhoz menekültem.Keress magadnak valami elfoglaltságot amibe örömöd leled.Nekem is írtak gyógyszert,de sikerül gyógyszer nélkül kilábalnom.De az igazat megvallva még nagyon-nagyon ritkán de "elkap"a kórság.Jön a karácsony,a szeretet ünnepe, a család sokat tud segíteni.
1015. tigris13
2008. dec. 1. 18:44
Sziasztok! November 13-án műtöttek. Lenne egy kérdésem. A tegnapi napig egész jól voltam, viszont most kezdek egy kicsit bedepizni! Mármint nem az itthonléttel van problémám, hanem hangulatváltozásaim vannak. Volt valaki így a műtét után? Lehet a hormonváltozás miatt???
2008. nov. 30. 22:45

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! Megnyugtató, amit írtatok, de azért izgulok.

Maci75 ez a kispárna úgy látom valami mágikus tárgy:-), gondolom azért van rá szükség, hogy ne kelljen nagyot emelni a fejünket, talán kicsit nehézkesen menne.

Jó hallani, hogy megszüntek a panaszaitok, bár mint írtam már "nem is emlékszem milyen a jó erőnlét".

Az én súlyom is elég ingadozó (17-20-23 kg le, majd 4-5-6 kg fel), az 1-2 kg nem sok, annyi miatt nem aggódok.


Igen, biztos köze van a teherbe esés nehézségével is, de ez is megoldódott?


Én csak az altatástól tartok egy kicsit, de azt biztos megnézik rendesen. Valami injekciót is fogok kapni péntektől a műtétig, de azt nem tudom miért.


Izgulok! Kispárnát viszek, és sáljaim is vannak, azt olvastam ez is fontos lesz, mert ugye most annyira nem vagyok fagyos.

1013. csadrienn1979 (válaszként erre: 1000. - B9fb9d38f8)
2008. nov. 30. 21:59

Szia!

Engem 5 hónapja műtöttek, jól vagyok, a sebem szép, és nem híztam, sőt 1-2 kg-ot fogytam is, műét előtt elég ingadozó volt a testsúlyom, amikor a gyógyszerektől helyreállt a hormonszintem híztam, aztán mikor újra túltengtem, újból fogytam. Én is féltem az elhízástól, és nem híztam, pedig egyáltalán nem figyeltem arra, hogy mit eszek. Erőnlétem a régi, már nem fulladok, és félrenyelésem sem volt, műtét utáni napokban volt, hogy nehezen ment le a falat, és innom kellett, hogy lecsússzon, de komolyabb gondok nem voltak a nyeléssel.

Menzesszel nem voltak gondjaim, viszont annak idején a teherbe eséssel igen, most már tudom, hogy valószínű ennek is fontos szerepe volt benne.

minden jót! szia!

2008. nov. 30. 13:29
1011. maci75
2008. nov. 29. 14:03

szia Fegu,


engem májusban műtöttek, a májusi műtét óta 2 kg-ot híztam, mert az elmúlt hetekben sokat zabálok............


a reggeli euthyrox50 szedésen kívül semmi nem emlékeztet arra, hogy műtétem volt.

Nyugodtabb vagyok, jobban veszem a levegőt, mivel nekem nyomta a nyelő és légcsövemet is kicsit (diszlokálta)........


7 napod van még, ne izgulj bár nekem is mondhatta ezt bárki, annál jobban izgultam.

Kispárnát vigyél magaddal a kórházba,...

1010. c473dc7a73 (válaszként erre: 1009. - F64f0d9a69)
2008. nov. 27. 17:42
Elolvastam, de nem sok mindent tudtam meg amit akartam.
2008. nov. 27. 13:52

[link]

1005. javasolt oldalt is olvasd el!!

2008. nov. 26. 20:42
Sziasztok! Ma voltam endokrinológusnál és az van írva a papírra, hogy" latens hypofunctio". és napi fél Euthyrox 50-t kell szednem. Ja és hogy 90-100% hogy nem fogok teherbeesni. Ez tényleg igaz?
2008. nov. 25. 13:44
Holnap megyek endokrinológiára. Szerintetek hogyha megvagyok fázva(már a végén járok.) akkor is megcsinálják a vizsgálatokat? Jó lenne, mert messze lakunk.
2008. nov. 24. 19:24

[link]

Ez is érdekes!

Én a talpmasszázst használtam és multivitamint.

Nekem szerencsére ez bevált!

Remélem mindenki megtalálja a legmegfelelőbb módszert :)) Itt a hoxán sok PM fórum van.

1005. c473dc7a73 (válaszként erre: 1003. - F64f0d9a69)
2008. nov. 24. 19:05
Ez érdekes cikk. De nekem állítólag alul működik a pm-em és lányaim vannak.De a cikk szerint, hogyha most teherbe esnék elvileg fiam lenne?
2008. nov. 24. 17:31

Igen, 2 éve. Igen azt mondták az orvosok, hogy ne foglakozzak vele, törödjek bele, hogy én vagyok az a ritka példány, akinek ilyen fiatalon kezdődik a változó kor. A menszesz gondjaim kb. 8 éve kezdődtek. Senki nem nézte meg a PM-em. Terhességi vizsgálatokra, hasi UH-ra küldtek, aztán jöttek az okosságok. Amikor kiderült, hogy PM beteg vagyok, akkor sem hozták összefüggésbe. Pedig nálam a PM betegség fogyással indul, rövid időn belül leadok 5-20 kg-ot (más panaszom nincs), majd el kezdek vissza hízni. Eddig az volt a jellemző, hogy 5 év soványság, öt év duciság. A második túlműkő ciklusom után kezdődött a kimaradozás, tehát épp alul működtem, ami elvileg lehetetlen a János kórházi orvos szerint, aztán visszatért normálra, majd kb. 2 éve teljesen megszünt.

Szerintem nem igaz, amit az orvosok mondanak erre de meg fogom kérdezni a dokimat. Ezek szerint ez nem rendeződik a műtét után?


Mint írtam a sebész azt mondta, hogy kicsit meg lehet emelni a tiroxin tartalmú gyógyszert, így a súlyunk kordában tartható, majd erről is kikérdezem, és megírom.


Igen volt vérvizsgálat ez évben elég gyakran, Szakrendelésen október végén, de a házi orvosom elküldött november közepén, biztos, ami biztos alapon, és kiderült, hogy ismét túlműködök. Nekem már április óta próbálják beállítani, de ahogy csökkentik a gyógyszer adagomat, szinte azonnal elkezdek túlműködni.


Gondolom műtét előtt még megnéznek a kórházban is. Említették, hogy végeznek több féle vizsgálatot (gégész, hasi ultrahang, kardiológia, stb.).


Jódozott sót nem fogyasztanék. Bár volt olyan orvosom, aki kifejezetten ezt javasolta, aztán visszavonta.

2008. nov. 24. 14:09

[link]


A pajzsmirigyről van szó. Ne tévesszen + a címe!

1002. eni35 (válaszként erre: 1000. - B9fb9d38f8)
2008. nov. 24. 13:24

szia

a műtét után nekem minden helyre állt, nem magas a vérnyomásom, a pulzusom jó, nem remegek, és nem vok olyan fáradt. Kívéve egy dolgot! de jó hogy ezt leírtad! mi úgy néz ki sajnos egy cipőben járunk. a menzeszemmel nekem is gondok vannak és hízok mint az állat!fogalmam sincs mi tévő legyek!?

nekem is túl működésem volt. amire azt mondják a sok menzesz a jellemző és a fogyás! hát nekem a műtét előtt nem jött meg 3 hónapig. és ez idő alatt regeteget híztam! a műtét utáni 1 hónapos kontrolon tökéletes lett a hormonszimtem így nem kell gyógyszert szednem. most vok 3 hónapos műtött. és megint 2 hónapja nem jött meg. és megint ez idő alatt nagyon elkezdtem hízni.


ha valaki tud segítsen! mert piszkosul elegem van már ebből a ok nélküli rengeteg hízásból és hogy egy vagyont költsek terhességi tesztekre. mi tévő legyek? vagy mi lehet a baj?

talán használjak jódozott sót? mert előtte el voltam tíltva tőle.frissen műtöttnek a jódozott sótól nem újulhat ki a túlműködés?


fegu neked 2 éve nincs havid? és nem kaptál á semmit? azt mondták az orvosok hogy ne is törődj vele?

1001. Jay néni (válaszként erre: 1000. - B9fb9d38f8)
2008. nov. 24. 09:08

Anyut is 8-án műtik. :)


Tigrisnek volt kérdéses a műtétje a PM működése miatt, de neki rendben voltak a leletek a műtét előtt.


A vérvizsgálatot megcsináltattad már a műtéthez?

Mert ha ott kimutatják a túlműködést, azt műtétig még rendbe lehet hozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook