Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (630. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

83. horniko2008-03-11 14:36
Mik ezek a cseppek?? Nekem ilyenről szó sem volt.

82. horniko2008-03-11 14:35
A sebész pedig lediktálta nekem az adminisztrációs csaj számát a kórházban. Azt viszont nem mondta miért hívjam fel. Vicces lesz..

81. horniko2008-03-11 14:32
A kendőket egy plázában vettem Pesten egy olyan keleti ajándékos boltban. (Tudod, ahol van az a sok fa szobor meg minden.)
Tegnap felhívtam a sebészt, mert ,ár nem bírtam tovább várni. Április 7-én megyek. Még 4 hét. Lehet addig megőrülök.... Már mindenki túl lesz rajta...:(
Kaptam én is vizsgálatlistát, mire kell elmennem. Lehet ez a 4 hét nem is lesz elég rá..

Én a napokban voltam hisztis..ez a várakozás elég rossz. Most legalább már tudom a konkrét időpontot.

80. Kata21*2008-03-11 09:04
Hát én azért tnap végig bőgtem a dutánt.Tudom hogy mire ledugják azt a csövet már alszom és mikor kiveszik se fogom érezni,de olyan komolyan hangzik:)Na mind1 majd lesz velem valami.Mindenki túlélte énis túl fogom.Elég rinyás vagyok amugy de azt meg Anyukámék szívják meg:)Na ennyi voltam mert épp infóórám van:)Sziasztok

79. detty2222008-03-10 22:32
Ne parázz! Igen nekem is rajta volt a papíromon az intubálható szó! De hát nem gondoltad? Én a műtét utá amikor szedtem össze a papírjaim akkor láttam meg rajta :D nekem a műtét volt 27-én és 21-től kellett szednem a cseppeket.
Vissza térve az intubállásra nem kell tőle félni bár biztos ez is orvostól és betegtől is függ de semmi bajom sem volt azzal sem.
Bár ez olyan fura így utólag Anyukám és a Párom is azt mondják hogy biztosak voltak benne hogy nyűgös és hisztis leszek, bár azt is mondják ezt mind megértették volna de olyan jó volt Nekik látni hogy ilyen könnyen veszem :D Ez azért vicces nem? :)

Puszi Jó éjt mindenkinek :D

78. Kata21*2008-03-10 19:45
Amugy még nem adtak semmi cseppeket.Miért azt is inni kell majd???Jóég basszus...most ott tartok hogy eddig tök jól voltam de má megin parázok.

77. Kata21*2008-03-10 19:43
Örülök neki hogy jól vagy!Én ma kicsit megtörtem.Igaz nem volt ma mégse semmi vizsgálat de míg vártam a dokira(aki nem mondott semmit csak kiküldte az asszisztensét hogy adja oda a beutalókat mindezt 45perc alatt mind1)szóval volt időm elolvasni az altatós papírom.Hát még csak most láttam hogy intubálással lesz a műtét.Ez neked is így volt Detty?Vagy most hogy van ez?Egész dután ezen görcsöltem mert azért ez elég komolyan hangzik nem?

76. detty2222008-03-10 19:41
EGy érdekes dolog van velem a műtét óta!
Műtét előtt állandóan melegem volt és izzadtam. Na most majd meg fagyok sokszor Anya ma is pulcsiban ült a kocsiban én polár pulcsi alatta póló és még polár béléses mellény :)érdekes nem?

75. detty2222008-03-10 19:35
Nagyon jól vagyok ahhoz képest, hogy holnap után két hetes legyek hihetetlen hogy mennyire nem vvettem fel ezt az egésszet :)
Pamutos kendőt vagy sálat vegyetek mert az kellemesebb érzés :)
A lugol cseppeket még nem kell szedned?
Mert ha igen azt ajánlom, hogy őszi rostosba tedd bele az elnyomja az ízét a színe ocsmány de iható!
(válasz Kata21* 74. hozzászólására)

74. Kata21*2008-03-10 13:47
Nos újra itt:)Már csak 9napom van...ma EKG meg vmi belgyógyászati cucc,holnap vérvétel és még a héten kitudja hova küldenek el.Kezd elegem lenni mostmár tényleg jó lesz ha kiszedik ezeket a ....Énis vettem már sálat magamnak,vagyis nem sál inkább kendő.De nagyon szépséges.Detty hogy vagy?

73. detty2222008-03-09 19:05
Hol vetted annyiért? az a jó ha pamut ha kimosod puhulni fog. Valami nagyobb hiper market félében vetted?

72. horniko2008-03-09 16:59
500 ért. Elvileg tiszta pamut. Beleakadni szerintem nem fog, de lehet kicsit merev az anyaga. Ha kimosom talán segít.?.

Én még csak a doki hangját halottam az kedvesnek tűnt..
(válasz detty222 71. hozzászólására)

71. detty2222008-03-08 19:26
Sziasztok!

Hát igen egy helyes doki is megteszi a hatását az én dokim meg mindig mosolyogva jött be hozzám azért az is jó volt :D
Na igen ha ilyen Ross doki félék jöttek volna még jobb lett volna :DDDDD
Horniko kicsit pamutos kendőt vettél? mert a nagyon műszállas nem igazán jó az első napokban amikor még van seb rajta. Mennyiért vetted a kendőket? Én tegnap vettem egy sálat ezerért de még bele akadt asebembe az nem esett túl jól :)

70. horniko2008-03-08 16:59
Én Pesten műttetem. Az orvosom dolgozik a Központi kórházban, de mint kiderült a Jahn Ferencben is. Ez utóbbiba szervezi a műtétet, mert ez a lakcímemhez tartozó kórház. Ez egy kicsit aggaszt, mert olyan rosszakat hallani arról a kórházról.

69. horniko2008-03-08 16:55
Sziasztok!
Még nem kaptam időpomtot, azt mondta a doki visszahív ha sikerült intéznie valamit.Lehet, hogy még márciusban túl leszek rajta..remélem.Megkérdezte mikor szeretném, én azt mondtam, hogy minél előbb..
Remélem hétfőn már tudni fogom az időpontot.
Megnyugtsz Kata, hogy a te dokid szerint sem jó az izotóp fiatal korban.. Remélem jól döntöttem...
Vettem két tuti kendőt:)..

68. Kata21*2008-03-07 22:59
Mindig kisregényeket írok:)bocs érte

67. Kata21*2008-03-07 22:59
Hát nemtudom Betty de nekem nem nagyon jön be:)Bár...nem is a legcsúnyább hihi de azért nem egy Ross Doktor höhö Már annyit mondtátok hogy nem kell félni hogy kezdem tényleg elhinni!!!Ez jó.De azért számolom vissza a napokat addig is jókat bulizok.Holnap egy szülinapi buli jövő7en egy szóval nincs belőlük hiány muszály kiélni magam mert utána 2hétig szünet.Pedig akkor is lesz egy elég jóóféle buli:)szóval nagyon össze kell szedni magam hogy elmehessek:)Majd sokat pihenek és amugy is kocsival viszenk hoznak semmi megeröltető nincs benne.Majd max felülök a szinpad szélére ami csak nekem jó mert ugy legalább látok mindent:)
Na jóéjszakát!

66. Betty-Győr2008-03-07 21:45
Kata: kifogtad a lehető leghelyesebb dokit, úgyhogy legalább a látványa enyhíti a fájdalmadat! :)
Engem az Oláh doktor úr műtött, akkor ő volt az ügyeletes pajzsmirigyes. (2000).
A nővéreket sajnos a kevés munka ellenére holtig dolgoztatják, és néha kicsit feszültek, de nekem nem volt panaszom rájuk. Nem kell félni, az a lényeg!!!
Detty: még fogadj szót! CSak szépen fokozatosan!

65. detty2222008-03-07 16:46
Kata az orvoshoz járástól már Nekem is ki volt a hócipőm :) Most meg azt unom, hogy ne hajolj le, nem emelj, ezt ne csináld azt ne csináld.

De már kezdem megszokni :D

64. Kata21*2008-03-07 15:12
Igen Csornai vagyok:)Győrben műtenek majd ami nem is olyan jó.Ott olyan bunkók a nővérek hogy fúúújjjj!!!Ma voltam benn ott a pajzsmirigy osztályon vagy miaz és kiakasztottak azok az IQ nővérek ott a felvételi pultnál.Annyit tudnak keverni hogy az már fáj!!!Aztán elküldtek a plázás kórházhoz:)na ott sem volt egy leányálom.Már kész vagyok ettől az orvostól orvosra járástól.Ezért lesz jó ha végre túl leszek rajta mert végre nem kell azokat a hülyéket(már bocsánat)lesnem.Egyébként az Issu valamilyen Ákos fog műteni fiatal kis dokibácsi meg olyan jófejnek is nézett ki!Téged ki műtött???

63. Betty-Győr2008-03-07 07:59
Kata most nézem, h nem is laksz messze tőlem. Hol, és ki fog műteni? (Bár sejtem :S)
Tényleg nem kell aggódnod, a csövek csak a kivételnél okoznak kb 10 másodpercnyi kellemetlenséget, a kapcsok meg fel sem fognak tűnni!
Detty örülök, hogy már ilyen jól vagy! De azért vigyázz magadra!

62. Kata21*2008-03-06 21:57
Hát vettem pár dolgot a kórházi bevonulásomra:)meg pár apróságot..vettem dvdfilmeket amikkel majd első nap elszórakoztatom magam míg várom a "kivégzésem":)mert a kedves barátnőmtől kaptam ilyen hordozható dvd lejátszót hogy még véletlenül se unatkozzak és törjem a fejem hogy vajon mi lesz velem!!!Egész jó délután volt nem is nagyon gondoltam a.....szóval arra a csúnya dologra!!!De holnap megyek délelőtt a dokimhoz...nem tudom ponotsan mit akar azthiszem valami altatási papírokat intézni meg megbeszélni mi lesz hogy lesz az lehet el fogja venni a jókedvemet!Bár már mindenre felkészítetetek:)Most ugy gonodlom hogy nem félek remélem ez így is marad!

61. detty2222008-03-06 20:53
Kata mit vettél? :)
Én ahoz képest hogy tegnap volt egy hete hogy műtöttek ahhoz képest meg csodásan vagyok már csak a két cső helyén van seb mindenhonnan máshonnan leesett :D A párom nem hitt a szemének mikor haza jött állt a lépcsőházban és nem jutot szóhoz, hogy reggel óta mennyit szépült :)

Jé az enyém lett a 60. hozzászólás :)
Amilyen nehezen indult ez a fórum "sajnos" annyira beindult.

60. Kata21*2008-03-06 14:31
Már kezdek megnyugodni.Ha azt mondjátok csak a felüléssel van baj akkor azt még majd valahogy túlélem:)De azért ezek a kapcsok meg gyövek...hát nemtom nem vmi bizalomgerjesztő dolgok!!!Na mind1 majd ha már túlvagyok rajta leírom az "élményeket"remélem hasonló jókat fogok írni mint Detty!Ma meg levezetem a feszültséget egy kis vásárlással:D

59. Betty-Győr2008-03-06 08:28
Kata nyugi!!
Horniko hogy állsz? Kaptál időpontot?
Nem kell félni tőle. Azért nem fáj, mert altatásos műtét. Kapsz egy lötyit, egy injekciót, aztán alszol. Mikor felkelesz, már csak a kapcsok vannak, pajzsmirigy egy része nincs.
A felüléssel nekem is gondok voltak, azt hittem leesik a fejem a helyéről. :D De oldalra fordulva simán megoldható.
Igen, ha utána helyreáll a működés, fogyhatsz is tőle!
Ahogy olvasom a különböző fórumokat, már majdhogynem a PM-betegségei is népbetegséggé növik ki magukat. Lassan rutin műtét lesz az is.
Szóval nem kell aggódni, a műtéttel csak jobban lesztek!!!
Detty - remélem, már teljesen jól vagy! Csak ne erőltesd még magad!
Minden jót!

58. Kata21*2008-03-05 21:06
Köszönöm a kedves szavakat:)majdnem megnyugodtam hihi amugy azért kell műteni mert fiatal vagyok és az izotóp az hatással van a gyermeknemzésre vagy mifene.Szóval nem volt választásom.Igaz már várom hogy kiszedjék innen ezeket az izéket mert végre megszabadulok(remélhetőleg)a folyamatosa fejfájástól meg a szemfájástól:)ennyi lenne a jó érvem a műtét mellett.Ja és igen fogyni lehet???:)Mert ezekmiatt a hülye gyógyszerek miatt híztam vagy 10kilót:(és jön a nyár meg minden...szóval:)

57. detty2222008-03-05 20:21
Lányok én is féltem, de én is horror filmre gondoltam de köze sem volt hozzá!!!

Annyi a jótanács hogy felülésnél a műtét után jelzem !
Hannyatt fekvésből nem tudsz felülni fordulj oldalra első két nap tartottam a nyakam úgy is de sokkal könnyebben fel lehet ülni úgy fél könyéről kitolni magad mint hasból felülni.

Egyébként az előbb csörgött a mobilom és nem hiszitek el ki hívott fel!? A doki megkérdezte, hogy hogy vagyok. Nem semmi szerintem vagyis itt mefelén ez nem jellemző.

Akinek Debrecenben kell doki szóljon csak ajánlani tudom az én dokim!

Nem érdemes félni csak ezt mondom nem baj ha van egy kis egészséges drukk de nem kell félni!!!

56. era062008-03-05 19:37
Szia

Detty beszámólt "élményeiről". Hinni kell neki!
Valahol természetes, hogy mindenki fél.Nők vagyunk, egy kicsit hisztizünk, utána kidderűl, hogy nem volt értelme.
Miért kell műteni? Gondolj arra, hogy jobb lesz utána, sorold fel az előnyeit.
Majd szoritok, hogy sikerűljön.
(válasz Kata21* 54. hozzászólására)

55. Kata21*2008-03-05 19:18
Igaz most olvastam el egy pár beszámolót de nemtudom:)ha ez az utóbbi nem volt megnyugtató akkor mi mást lehetne még mondani:)úristen kész vagyok:)

54. Kata21*2008-03-05 19:15
Heló!
2hét múlva megyek műtétre és iszonyúan félek.Van mitől félnem vagy nem lesz olyan vészes a dolog?Kérlek valaki írjon pár megnyugtató mondtatot mert tényleg nagyonnagyonnagyon félek.Hiába mondom hogy nem...akkoris:)Köszi!