Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 15. 14:32

Sziasztok!


Az első műtétnél valóban nincs akkora kockázata a hangszallag sérülésének, de lám velem ez történt. Mint írtam is a nem kórházi gégészem diagnózisa: mind két oldali hangszalag és gége bénulás. Én is a munkám miatt aggódtam a legjobban, hiszem rengeteg telefonos segítséget kell nyújtanom és oktatnom is kell, most ez nehezemre esik. Ráadásul műtét előtt 1 nappal kaptam az állás ajánlatot és fix időpontba egyeztünk ki. Gondolhatjátok mennyire ki voltam amikor műtét után 1 héttel sem tudtam szinte beszélni. Leendő főnököm is hívott a műtét után érdeklődött, de amikor meghallotta a hangom aggódva kérdezte, hogy meggyógyulok e? Ezért írtam, hogy nekem kellett volna még 2 hét pihi, de új munkahelyen ilyet nem kérhetek. Örülhetek, hogy nem mondták, hogy ne is gyere:-)

Edina833, Várandósságtól ne félj! Ez a gyógyszer, amit adnak műtét után alulműködésre teljesen természetes! Így nem árt a babának! A fázósság és a hízni képtelenség két különböző pm betegség. Fogyni, illetve nem tudni hízni túlműködésnél fordul elő. Fázósnak lenni pedig alulműködésnél szoktunk. És ez igaz! Én túlműködtem a műtétig: mindig melegem volt, izzadtam még minuszokban is, és fogytam, nem híztam. Most, hogy alulműködök: mindig fázok és hízok:-(

Igen örökölhető, de sajnos nem lehet tudni, hogy kitől mit öröklünk családunkban. Lehet, hogy a Te gyereked semmilyen betegségedet nem örököl meg, így felesleges emiatt előre aggódnod. Én pl. a nagynénémtől örököltem (az apukám testvérétől), az ő lányai nem örökölték tőle a pm. betegséget.

Yorkifun, igen maszek dokihoz is mehetsz! És menj is el a gyerekkel! legalább nyugtassanak meg, hogy nem ettől hízik. Mi az, hogy majd ha szerelmes lesz lefogy? Ez nem így működik! Ki kell vizsgálni, hogy a gyerek mitől hízott meg ennyire! Igaz az én fiam is duci volt 10-13 éves korában, aztán megnyúlt és azóta sovány. Nem tudom mióta tart ez az állapot, mert ugye a lányok a hormonváltozásra szoktak hízással reagálni, aztán ők is kinövik általában. De mindenképp meg kell nézetni mitől lehet!

Tünkány! Szugerálom magam, de tényleg szinte folyamatosan mormolom, hogy napok kérdése és minden rendben lesz:-)))

1329. edina833
2009. márc. 15. 14:31

ok. egyelőre kék jódot szedek- nem tudom hallottál-e róla.

magyar találmány, amerikában fogják szabadalmaztatni- és csak jót tudok mondani róla:)

A c-vitamint megfogadom:)

És várom a további javaslatod!

1328. tünkány (válaszként erre: 1324. - Edina833)
2009. márc. 15. 14:02
Egyelőre semmit, de a helyedben mindenképpen szednék naponta 500 mg C-vitamint és egyéb vitaminokat is... Majd megírom, mit ajánlanak a fiamnak.
1327. edina833
2009. márc. 15. 13:15

:)

köszönöm:)

1326. 7529edede9 (válaszként erre: 1325. - Edina833)
2009. márc. 15. 13:07
Bocsi, lehet, hogy félreérthető voltam, de nekem nem azért lesz második műtétem mert kiújult volna a göb, hanem először kivették az egyik oldalt és mivel rossz lett a szövettan kiveszik a másikat is.A családalapítással kapcsolatosan szerintem ne legyél ennyire borúlátó! Nekem van egy gyönyörűszép és egészséges!gyerekem akinek a fogantatása előtti évben is voltak mindkét pm-ben göbjeim, de mivel ezen kívül semmi problémám nem volt- mint ahogy ezt Te is írtad magadról-eszmbe nem jutott, hogy félnem kellene a gyerekvállalásról.Ha vki pm beteg ugyanúgy vállalhat kisbabát, ezen esetekben a terhesség alatt minden hónapban szigorúan nézik a kismama laborértékeit és állítják a hormonszintet ha szükséges. Rám még egy onkológiai kezelés is vár, ennek ellenére idővel lehet, hogy még nekifutunk egy kistesónak, úgyhogy pozitívan gondolkodj, vigyázz az egészségedre és készülj arra a csodára amit egy kisgyerek jelent!
1325. edina833 (válaszként erre: 1322. - 7529edede9)
2009. márc. 15. 12:50

Nahát ez a másik rémálmom!

Megműtenek és újra kijön...

Nem tudom ti hogy vagytok vele- de engem alaposan megijesztgettek- családalapítást illetően.

1. örökölhető

2. ez után a műtét után necces a gyerekvállalás, mert ha nem termel elég hormont terhesség alatt a pmem, akkor terhesség alatt kell hormonokat szedni és az árthat...

ha meg megmarad a göb, azzal nem lehet terhességnek menni- mert a baba és a saját életem is veszélybe kerülhet ez által=> nem szülhetek.

így most vagyok, várom, hogy elmúljon, próbálok hízni és egyelőre nem családot tervezni!

hülyeség, ha úgy gondolom, hogy rengeteget fejlődhet az eü. ezen a téren is találhatnak valami jó, egyszerűbb megoldást? vagy túl optimista lennék?

1324. edina833 (válaszként erre: 1320. - Tünkány)
2009. márc. 15. 12:46
van valami ötleted vagy tapasztalatod alternatív gyógymódok ügyében?
1323. 7529edede9 (válaszként erre: 1312. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 15. 12:12
Szia, na most jól megijedtem ettől a hozzászólástól, hogy az ismerősödnek egy évig tartott amíg kezelték a hangját, most lesz a második műtétem és nagyon féltem a hangom mert nekem csak ez a munkaeszközöm, végem van ha vmi baja lesz, és a második műtétnél nagyob a kockázat, most nagyon félek hiába volt minden szinte tökéletes az első műtétnél.
1322. 7529edede9 (válaszként erre: 1318. - Edina833)
2009. márc. 15. 12:03
Szia, nekem is rendben van( volt) minden eredményem a pm-el kapcsolatban kivéve a pozitív cytológia így én vállaltam a műtétet és sajnos még egy vár rám, ha más utat választasz az is érthető, csak ne hanyagold el magad a későbbiekben, kérj ellenőrzéseket. Egy másik fórumon azt olvastam egy drnőtől, hogy egy göb soha nem fog eltűnni-érdemes odafigyelni rá.
1321. tünkány (válaszként erre: 1319. - Edina833)
2009. márc. 15. 11:37
A fiam is képtelen hízni. Igaz, nem is tud sokat enni. Talán most majd kitalálnak neki valamilyen kezelést, remélem, akkor fel is szed magára pár kilót... (sztem lehet a pm problémától...)
1320. tünkány
2009. márc. 15. 11:34

"rosszindulatú elváltozás gyakrabban fordul elő hideg göbben. Rosszindulatú elváltozás szerencsére csak a hideg göbök kis hányadában mutatható ki" - szerintem ezért akarnak műteni. Kétféle orvos van: az egyik azt mondja, vegyük, ki, nehogy valami rossz legyen belőle, a másik meg azt, hogy amíg nem okoz panaszt, hagyjuk, a legkisebb műtét is kockázattal jár... Te valószínűleg az első típusúakhoz kerültél...

Szerintem is próbálkozz altenatív gyógymódokkal nyugodtan, az a fontos, hogy megnyugtasson. Az már fél egészség. A főnöknőm állítja, hogy visszafejlődött a pajzsmirigy göbje!

Szia!

1319. edina833
2009. márc. 15. 09:48

És lenne még egy kérdésem, ha megengeditek.

Nem tudom eldönteni, hogy lehet-e tünet a rettenetes fázzósság illetve a hízásra képtelenségem.

Általában az emberek többsége a fogyni akarással küszködik, na hát én képtelen vagyok egy dekát is hízni- még ha sokat eszem se megy:(

175 magas vagyok 55kilóval- el tudjátok képzelni? Minimum 10kgra lenne szükségem!

Lehet hogy ez pm problémából adódik?

1318. edina833 (válaszként erre: 1315. - Tünkány)
2009. márc. 15. 09:42

sziasztok:)

Először is kedvesek vagytok, hogy az én problémámat is "kezelitek".

Igazából két dokinál voltam már- az egyik a sokat emlegetett konziliumos dokinál, a másik pedig egy pesti orvos volt.

Minden vizsgálaton túl vagyok- vérvételek, biopszia, izotóp.

Tényleg semmi panasz:) csak a méret!

Most megnéztem a leleteimet- hideg göböm van.25*22*43mmm. Minden jóindulatú.

A betegállománnyal az a gond, hogy egyrészt nem szívesen esek ki a munkából, másrészt pedi nem is hiszem, hogy nem bocsátanának el azonnal.

És ami a legdurvább, tudom sokan leírtátok, hogy félni is félek rettenetesen mindentől, ami orvosi:)

Így még várok vele:) Háziorvosom szerint tervezhető a dolog, nem kell azonnal kés alá feküdni és ő javasolta, hogy próbáljak ki bármit műtét előtt!

1317. b2057e22d0 (válaszként erre: 1314. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 14. 23:55
És ezt maszek dokival is meglehet oldani?Mert a gyerek orvos nem akarja mondván majd ha szerelmes lesz lefogy.Viszont már nagyon nyúlik a bőre !:(15 éves 80kg
1316. tünkány (válaszként erre: 1312. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 14. 23:50

Türelem, jól haladsz! Egyáltalán nem biztos, hogy neked is olyan sokáig fog tartani! Szuggeráld magad!

Szia, jó hétvégét!

1315. tünkány (válaszként erre: 1311. - Edina833)
2009. márc. 14. 23:49

Teljesen egyetértek feguval, mindenképpen kérj véleményt másik orvostól is. A fiam hasonló helyzetben van, mint te, nincs semmi problémája, csak a göbök. Az egyik orvos már kiírta műtétre, úgy, hogy biopszia, izotópvizsgálat nem is volt. Más orvosok meg azt mondják, hogy addig, amíg nincs panasz, és ezek a vizsgálatok azt mondják, hogy jóindulatú a dolog, akkor még nem kell műteni. (az egyik eü-s ismerősöm azt mondta egyenesen, hogy ha rák lenne, már nem élne... neked sem tegnap kezdődött...) Ennek ellenére mindegyik aztmondja, hogy igazából csak a műtét során tudják meg, hogy mi van ott, mekkorát kell vágni, stb. De még te is fiatal vagy, ha működik rendesen a PM-ed, nem nyomja a légcsövedet, akkor talán lehet még várni vele. Mi sem áltatjuk magunkat, előbb-utóbb biztosan műtétre kerül sor...

A legjobbakat kívánom neked is!

2009. márc. 14. 23:45
Szia! Igen sajnos lehet erre is gondolni,de mindenképp kivizsgálást igényel. Igen, egy vérvétel elegendő ahhoz, hogy megnézzék, hogy működik TSH-t kell nézetni. Ha alacsonyabb az érték az alsó értéknél, akkor túl működik, ha magasabb, mint a felső érték akkor alulműködik. A hízás alulműködéses tünet.
2009. márc. 14. 23:39

Sziasztok, azt szeretném kérdezni ha valakinek gond van a pm. azt a vérvételből megállapítják.

És ha a leányom nagyon sokat hízik gondolhatok-e erre a problémára vagyis lehet-e köze hozzá ?

2009. márc. 14. 23:21

Sziasztok!

Ma találkoztam egy ismerősömmel, akinek valakijét műtöttek PM-el. Kicsit ismét elkenődtem: az illető 1 évig járt phoniátriára, kezelésekre, mire rendbe jött a hangja. Lehet, hogy türelmetlen vagyok, de én előbb akarok meggyógyulni:(


Edina833, meg kell mutatni egy másik orvosnak is!

Lehet, hogy kell az a műtét, attól függetlenül, hogy jól működik! Milyen vizsgálatokon voltál? Megnézték, hogy milyen a göb? Több okból szokták ajánlani a műtétet: nyomja a légcsövet, esztétikai problémák, nem lehet beállítani a működését tartósan (ez a Te esetre nem igaz), esetleg daganat is lehet, stb. Még itt a fórumon is csak latolgatjuk, hogy mennyire szükséges a műtét. Sajnos legtöbben nem értünk hozzá, csak a saját tapasztalatunkat tudjuk Veled megosztani. Mindenkit ért pozitiv és negativ tapasztalat is. Én úgy tudom, hogy pm-re nincs alternatív gyógymód. Voltam a zepter-nél egy bipotron lámpa előadáson, egy kedves ismerősöm vitt el. Megkérdezte kollégáit, hogy mit ajánljon nekem, és mindenki a kék fényt említette. Meghallgattam az előadást, kaptam egy néhány perces kezelést, majd utána összefutottunk az orvossal, ismerősöm érdeklődött nála, hogy meg lehet e úszni egy pm. műtétet ha a kék fénnyel kezel? Az orvos rögtön rávágta, hogy nem. Ha műteni kell, akkor nincs más lehetőség.

A műtét utáni hormonoktól nem kell félni! Ez a hormon ugyanaz, mint amit termel a pm., tehát úgymond természetes. semmi káros hatása nincs! Csak jól be kell állítani.

Igen, a mai válságos időkben nehéz elmenni betegállományban, és ha műtétre kerül a sor nem tudhatod előre, hogy neked mennyi pihenésre, lábadozásra lesz szükséged. A fórumon olvashattad, hogy volt olyan 1 illetve 2 héttel a műtét után ismét dolgozott, iskolába járt, nekem 5 hetem volt, hogy munkába álljak, és ha tehettem volna még kb. 2 hétre szükségem lett volna. betegállománnyal mi a gondod? A kevesebb pénz vagy a munkáltatód?

Én mindenképp azt ajánlanám, hogy még egy orvos véleményét kérd ki legalább, de ehhez legyenek meg a vizsgálataid (izotóp, biopszia, vérkép, ultrahang, esetleg röntgen).

1311. edina833
2009. márc. 14. 13:17

sziasztok,


ma délelőtt végigrágtam magam a fórumon és látom, hogy jó kis csapat verődött össze.

Mivel nekem is vannak problémáim és kételyeim, szívesen megosztanám veletek és kérném véléményeteket, tapasztalataitokat.

Tavaly novemberben műtétre ítéltek, második véleménnyel is.

A pajzsmirigyem bal lebenyében találtak? van egy göb, ami szabad szemmel is látható, mérete úgy kb 4*3*2 cm. Egy évig elhúzódó vizsgálatok, újabb és újabb előjegyzésekre várva telt év után ennyit mondott az endokrinológus.

Ami miatt rettenetesen ellene vagyok ennek a műtétnek, a félelem mellett az az, hogy tökéletes a vérképem, a hormonjaim és tökéletesen működik a pajzsmirigyem. Mégis kiakarják venni azt, ami rendben van. Legnagyobb félelmem, hogy életem végéig szedhetnék hormonokat, járhatnék kontrollokra, holott semmilyen panaszom nincs.

Sok véleményt hallottam- azonnali műtét ellen és mellett.

Jelen helyzetben, a mai világban nem tudom ki hogy van vele- de én nem tehetem meg, hogy akár két hétre is táppénzre menjek- így húzódik a dolog.

Lehet, hogy örültség, de igyekszem minden féle alternatív módban keresni a megoldást.

Járok gyógyítóhoz, kék jódot használok és várok a csodára.

Nem, tudok dönteni, mert egyrészt egyszerűbb és gyorsabb lenne talán túllenni rajta...vagy kipróbálni bármit, ami megmentheti ezt a szervemet.

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra fogom, de kérlek benneteket segítsetek ha bármiben van bármilyen pozitív tapasztalatotok.

Azt még hozzáfűzném, hogy a gyógyító pozitív sikkerel van nálam, érezheten kisebb lett a göböm- viszont amikor az endokrinológusamat megkértem, hogy nézzen meg újra, hogy amit tapasztalok az valóság vagy csak elmezavar- elzavart...:)

1310. tünkány (válaszként erre: 1309. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 13. 19:48

Hétfőn megy újra, akkor tudjuk csak meg az izotóp eredményét.

(nekem is kellene fogynom, de nem bírom rávenni magam a korlátozásokra... talán a tavasz segít!:-))

Mindenkinek a legjobbakat! Sziasztok!

2009. márc. 13. 08:31

Ez jó hír! Azért egy kezelés barátságosabb! Izotop eredmény milyen lett?

Köszönöm egyre jobban! Fizikailag is erősödök és a hangom is javulgat. Ismerőseim csak annyit szoktak mondani, hogy olyan a hangom, mint a repedt fazék. Kicsit tónustalannak tartják, és mindenki szerint teljesen más lett, mint volt. Sajnos az orrhangommal nem tudom mit tegyek, képtelen vagyok rájönni, hogy kell rendesen beszélni.

De a munka jót tesz! Lefoglal, így nem mindig magammal foglalkozom.

Sajnos a súlyom nem csökken, nem tudom mit tegyek. Igaz azt mondják, hogy a gyógyszer (hormon) hatása 4-6 hét múlva jelentkezik én pedig csak 2 hete szedem, de az elkeserít, hogy a gyógyszer szedés nem biztos, hogy segít a plussz kilók leadásába.

Mindenkinek vigyázzon magára!

1308. tünkány (válaszként erre: 1260. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 12. 20:59

Szia!

Egyelőre nem akarja ez a drnéni műteni. Volt a héten izotópos vizsgálaton, ha már minden lelet befut, gondolom kap valamilyen kezelést. Bizakodunk. Hogy vagy mostanság? Bíros a melót? Hangod mennyit javult?

Jó pihenést a hétvégére!

1307. Erika8
2009. márc. 9. 12:54
eri68-nak igaza van, én is a mutét mellett dontenék. Remélem találsz legalább 1 dokit aki segít a dontésben. Kitartást kívánok.
1306. 900a7c9404 (válaszként erre: 1305. - 7529edede9)
2009. márc. 9. 12:42

Ez jó, döntsd el Te kiveteted vagy sem.... Még jó, hogy nem mondták ha úgy dönt kiveteti, akkor ott a műtő meg a felszerelés és vegye is ki magának! Bocs, de ez már tényleg...

Azt tudom ha én lennék a helyedben, akkor mit csinálnék. Mivel elképzelhető, hogy a másik pajzsmirigy lebeny is érintett lehet, ezért én nem hagynám bent.

1305. 7529edede9 (válaszként erre: 1304. - 900a7c9404)
2009. márc. 9. 12:28
Köszi az infókat, én is áttanulmányoztam sok mindent ezzel kapcsolatban, ezért is tartok attól, hogy nehogy vmi rossz legyen a másikban is és nem értem, hogy miért nem tudják határozottan azt mondani az orvosok, hogy igen is vegyük ki önnek a másikat is!! Döntsem el én! Én?!Nagyon jó!
1304. 900a7c9404 (válaszként erre: 1302. - 7529edede9)
2009. márc. 9. 12:09
Bocsánat, elfelejtettem leírni, hogy a tb állja, nem kell érte fizetni.
1303. 900a7c9404 (válaszként erre: 1302. - 7529edede9)
2009. márc. 9. 12:07

Elnevezését onnan kapta, hogy follikulus (mirigyhám) sejtek kesztyűujjszerű nyúlványokban, úgynevezett papillákban szerveződnek és helyezkednek el a daganatban. A pajzsmirigyrákok között ez fordul elő a legtöbbször (körülbelül 70 százalék), nőkben 3-4-szer gyakoribb, mint férfiakban, és 35-55 év között a legjellemzőbb. Jellegzetességei közé tartozik, hogy beszűri a környező szöveteket, többgócú, tehát az ellenoldali pajzsmirigy-lebenyben is kimutatható!


Hallottam tumormarkeres vizsgálatokról, de azt úgy tudom nem végzik mindenhol, és csak szakorvos kérheti.

1302. 7529edede9 (válaszként erre: 1301. - 900a7c9404)
2009. márc. 9. 11:40

papillaris microcarcinoma follicularis varians, érbetörést, osztódást még nem mutató a szövettan szerint. És mi van ha mégis?

Azért bízok a speciális vérvizsgálatokban, lehet kérni ún. tumor markeres vizsgálatot is, ma kérdezek rá majd a körzeti orvosomnál, miből áll, mennyibe kerül, hallott már erről valaki?

1301. 900a7c9404 (válaszként erre: 1299. - 7529edede9)
2009. márc. 9. 11:14
Bocs, nem szeretnék okoskodni, de milyen elváltozást állapítottak meg? Melyik fajtáját a ráknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook