Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (624. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

390. foxi-lady2008-05-16 16:24
Csak szeretném kérdezni, hogy nektek is szokott fájni? Mert ma egész nap, annyira fáj a nyakam, görcsölget.
Nem volt időm még elolvasni a hozzászólásokat, bocsi, hátha tud valaki így röptiben válaszolni.
Köszi.

389. foxi-lady2008-05-16 16:16
Jobbulást!
(válasz maci75 388. hozzászólására)

388. maci752008-05-16 15:45
sziasztok hazajöttem!!!!!!
holnap leírok mindent részletesen mit csináltak velem......
lehet azért mert én férfi vagyok, de rüheltem az egészet és nagyon fájt.
Most már kezdek jobban lenni, a nyelés mikor lesz már fájdalommentes? Tegnap kiszedtek 7 kapcsot a nyakamból, a csőlyuk varratokat hétfőn veszik ki.
Kaptam két adag nyugtatót a s*ggembe, mert nagyon izgultam, innentől kezdve már csak arra emlékszem, hogy a műtőben leszíjaaznak és a maszkot felteszik. Az ébredés meg már a kórteremben volt. Fejem felett egy infúzió, ami nagyon jól esett és a nyakamból két cső ágazott ki amiből a dzsuva folyt ki. Idáig az összes éjszakám nagyon sz*r volt, mert nem tudtam oldalra fordulva alaudni, a hátam meg a nyakam meg teljesen bekeményedett.
na majd még irok sziasztok...

387. Betty-Győr2008-05-16 14:09
GRATULÁLOK!!!!! :D
(válasz Kata21* 386. hozzászólására)

386. Kata21*2008-05-16 11:54
Na most jöttem meg az eredményekkel nagyon jók lettek :)éssssss MEGGYÓGYULTAM!!!!juhéééé!!!!
Nem kell szednem a gyógyszereket soha többé és majd csak fél év múlva kell mennem újra dokihoz csakhogy biztosak legyünk benne hogy minden oké!De most egészséges vagyok mint a makk:)
Kívánok nektek is hasonló jó eredményeket!!!

385. Kata21*2008-05-15 18:02
Na túlvagyok a kontrolon:)Tök jó volt mert sehol nem kellett várnom egy percet sem és hamar hazaértem!Voltam a dokikámnál is...azt mondta a szövettanom nagyon jó eredményeket mutat.Majd még holnap be kell ugranom az eredményekért de valószínű azok is jók lesznek!
A hegem ma nagyon fájt...azthiszem eső lesz:)Mindig előrejelez!!Szóval esernyőt készíteni lányok:)

384. horniko2008-05-15 17:23
Műtét után sem feltétlenül hízik az ember.Én asszem kivétel vagyok:)De már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz a vérvétel eredménye...

Én is nagyon ideges voltam abban az időben.Gyerekekkel dolgozok ugye, és nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne pofozkodjak és kiabáljak....
(válasz csadrienn1979 383. hozzászólására)

383. csadrienn19792008-05-14 23:09
Igen, a túlműködés nagyon idegessé tudja varázsolni az embert, egyik barátnőm anyukája mindig onnan tudta (már őt is megműtötték), hogy kiújúlt neki, hogy olyan depressziós lett, hogy azért került kórházba. Én is sokszor fel tudnék robbanni, pedig alapjában véve nem vagyok egy robbanékony típus. Vagyis nem voltam :( .
Amikor először beteg lettem, pultosként dolgoztam, olyan kézremegésem volt, hogy kénytelen voltam a feleseket nagyobb pohárban kiszolgálni, mert mire kitettem a pultra, negyed részét kilotyogtattam, és ezt tök komolyan mondom!!
Olyat viszont én még nem is hallottam, hogy valaki hízott volna a túlműködéstől. Az a pangás tünete szokott lenni. Ezt nem értem. Azt tudom, hogy "szerencsére" műtét után általában 10kg körülit felszed az ember, meg hát mikor elkezdi a gyógyszert szedni, és kezdenek beállni az értékei, akkor is elkezdi visszahízni az ember, amit leadott, sőt még többet is, de ezen meglepődtem, hogy te alapból híztál tőle. VAgy csak miután elezdtél gyógyszert szedni? Mert a gyógyszer által ugyebár helyreáll a hormonháztartás, és lassul az anyagcsere.
(válasz eni35 369. hozzászólására)

382. Kata21*2008-05-14 23:01
Detty!Én hétfőre már túl leszek mindenen...majd elmesélem mi volt!Holnap reggel indulok ugy néz ki egyedül és rohadtul nincs kedvem!Utálok oda járni de ezt már mondtam:)Azért majdcsak kibírom valahogy és remélem legközelebb már csak fél év múlva kell majd mennem!
Én a műtét előtt és a műté után is híztam!Szóval így összességébe szedtem fel 10kg!
Műtét után hazajöttem 4kilóval voltam kevesebb de ez már a múlté.Hamar vissza is jött!Gondolom azért mert mindenki elhalmozott csokival és hosszas fekvésem szorán eléggé unatkoztam és mit lehetett mit tenni...csokitenni!:)
De ez csak 3nap volt...azóta folyamatosan fogyókúőrázom és bármit csinálok nem megy le.Egyik héten eltünik 2kiló majd másik héten visszajön pedig mindent ugyan ugy eszek....nem nagyon értem!
Na enni voltam mára...holnap meg :'( idegösszeroppanást kapok ha sokan lesznek:)

381. detty2222008-05-14 21:43
Kata hétfőn este elmesélem Neked, hogy miből áll a kontrol mert akkor megyek nekem sincs kedvem ott ülni na meg 1 nap szabim megint az orvoshozjárkálással fog elmenni :(
Kata mikor híztál 10 kg-t? műtét óta vagy előtte?
Mert én a műtét óta szedtem fel annyit és úgy útálom nem akar lemenni :(
(válasz Kata21* 370. hozzászólására)

380. horniko2008-05-14 17:04
Engem is Basedow miatt műtöttek, ezért volt túlműködésem.Az én szemem nem dülledt, de dagadt, fáradékony, érzékeny az volt.Ezérz nyafogok a kontaktlencse miatt...:(
(válasz tamasveronika 379. hozzászólására)

379. tamasveronika2008-05-14 16:49
Kinek volt még a PM mellett Basedow kórja is?
Sajnos nekem igen, és elég rondák voltak a szemeim. Az orvos azt mondja, hogy visszahúzódhat, van rá esély, de ez hosszadalmas folyamat lesz.

378. tamasveronika2008-05-14 16:46
Megpróbálok, de majd csak este tudom, ha hazamentem a munkahelyemről.
(válasz horniko 376. hozzászólására)

377. horniko2008-05-14 16:39
Igen a béta blokkolónak vérnyomáscsökkentő és szívritmusszabályozó hatása van.Pl ilyen a Betaloc, amit ált ilyenkor adnak.De én Concor-t szedtem ugyanezért.
(válasz eni35 369. hozzászólására)

376. horniko2008-05-14 16:14
Szia!
Kíváncsi lennék a sebedre.Nem tudsz te is fényképet feltenni az adatlapra?
(válasz tamasveronika 373. hozzászólására)

375. horniko2008-05-14 16:13
Én is már jövő héten a (hat hetes!) vérvételnél tarok..Reméljük a legjobbakat!Nektek is csajok..

374. horniko2008-05-14 16:10
A szemem nekem már nem dagadt és fájt a műtét óta és ezen felbátorodva próbálkoztam újra a kontaktlencsével.De sajna nem nagyon bírja a szemem és már megőrülök a szemüvegtől, ami szétnyomja a fejem....Meg aztán itt a nyár és hordanék napszemüveget is...Nem tudom még meddig kéne pihentetni a szemem??

373. tamasveronika2008-05-14 16:08
Sziasztok!

Április 29-én volt pajzsmirigy műtétem, május 02-án reggel már hazamehettem, sőt a héten már elkezdtem dolgozni is.
Nekem túlműködött a Pm-em, 2 és 1/2 éve szedtem a Propycilt, de sosem volt normál szinten a TSH-m, ezért volt szükség a műtétre. Igazából a műtét napja nagyon rossz volt, az ébredés után. Nagyon fájt a torkom, a nyakam és a fejem is. 11 kapcsot kaptam, 6 palack infúziót. Keddi napon volt a műtétem, szerdán már egész jól voltam, ettem darabos ételt is. Csütörtökön már szerettem volna hazamenni, de nem engedtek, csak péntek reggel. A sebem már nagyon szép, alig látszik és jól is vagyok. 2 hét múlva kell visszamennem a belgyógyászhoz kontrollra.
Ha valakinek kérdése lenne, csak nyugodtan. Köszönöm, hogy elolvassátok.

372. Kata21*2008-05-14 13:42
óóó basszus:( akkor megint egész nap ott fogok rohadni a dokinál!!!Ezt a szívást!!Eddig olyan jó volt hogy nem kelett mennem most meg megint kezdődik....hát sírok!Utálok odajárni!Csomóan vannak mindig meg...áááá!

371. Betty-Győr2008-05-14 12:42
Hát, a műtét utáni első kontroll nekem egy csomó vizsgálatból állt, de én régen voltam.
De mivel a Szabó Dokihoz jössz vissza (ha jól emlékszem), szerintem nálad is lesz vérvétel, gép, meg ultrahang. Utána már csak vérvétel kora reggel egyik héten, aztán utána héten az eredménnyel megnéz a doki. Remélem, minden jó nálad!
Én is hétfőn megyek vérvételre, 27én meg orvoshoz.
(válasz Kata21* 370. hozzászólására)

370. Kata21*2008-05-14 10:18
Sziasztok!!Eni én sem fogytam a Pm-től hanem inkább én is híztam mint te csak én 10kg:( és nekem is fájt a szemem ami amugy most a műtét után sem múlt el!
Holnap megyek vissza kontrollra kiváncsi leszek milyenek lesznek az eredmények mivel nekem azt mondták hogy a műtét után semmiféle gyógyszert nem kell szednem!Lenne egy kérdésem Dettyhez vagy Bettyhez szóval:lányok!a kontroll miből áll??csak simán vérvétel vagy megint végig kell zongorázni az egész hülyeséget ugy mint amikor kiderült hogy PM-em van?Mert nekem akkor valami gép elé kellett becsüccsennem 7percig,aztán vérvétel aztán még 1 vizsgálat és a nap végén végre bekerültem a dokihoz!
Remélem csak simán vérvétel lesz mert nem akarok megint egész nap a dokinál ülni....ráadásul egyedül:(

369. eni352008-05-14 07:53
a túlműködés okozza :hogy én is mindig ideges vagyok annyira hogy sokszor már felrobbanok.és ettől gyorsan is beszélek. az éjszakai nem alvás a legrosszabb mert nappal fáradt vagyok mint a dög és remegek állandóan mintha öreg lennék.
a szivem is összevissza kalimpál de én erre nem kaptam mint ti béta blokkolot. nem tudom ez mi? vagy ez a vérnyomás csökkentőt jelenti? a fülem is állandóan bedugul nem sokat hallok ezért és mintha belüről szét akarná nyomni a fejemet valami. a szememben is sokszor azt érzem hogy mintha pattognának az erek, pedig nem vagyok szemüveges és látok rendesen.
csak egyetlenegy dolog nem egyezik a tiétekkel a Fogyás! mert én folyamatosan csak Hízok és rengeteget! amióta van ez a betegségem össz 15 kg híztam. ennek a felét most az utolsó pár hónapokban, sőt ennek is a felét most két hete szedtem fel amióta szedem a gyógyszert. vagyis hirtelen megugrott a hízásom. nem tudom ti hogy csináljátok a fogyást, de ha biztosan tudnám hogy ettől fogyni fogok akkor elhúznám az időt a műtétig! de a magasvérnyomás is magában hizlal és hogy kevest mozgok a szivem miatt. régebben sokat bicikliztem és esetleg futottam. de most egykét lépéstől már lóg a nyelvem és majd kiugrik a szívem a helyéről.
(válasz csadrienn1979 357. hozzászólására)

368. eni352008-05-14 07:26
félek tőle nem lesz ott senkim. mivel én messzebbre készülök műteni. itt helyben még csak nem is vizsgálják ezt a betegséget. az izotóp röntgen és az endokrinológus több mint 100 km-re van tőlünk. de én még ettől is messzebb készülődök. itthon nem is tetszik az ötlet mert így csak nehezen tudnak meglátogatni.
(válasz horniko 367. hozzászólására)

367. horniko2008-05-13 15:25
Ha lesz ott hozzátartozód akkor biztosan segít felöltözni!Igaz nekem a párom ott volt de nem volt kedvem nagyon mozgolódni.Kata és Detty viszont azt írta hamar felöltözött. Engem du. 4 kor hoztak ki a műtőből és másnap reggelig nem kelhettem fel.Másnap reggel viszont egyedül öltöztem, zuhiztam!
Nem hiszem, hogy a spirál zavarni fogja őket, ne aggódj!
(válasz eni35 366. hozzászólására)

366. eni352008-05-12 20:30
micsoda?? ezt komolyan mondod??? mi a jó francnak műtenek mesztelenül minket? felül vágnak a nyakunkon akkor meg minek kell levetkőzni teljesen. hát ez kurva jó! és még felöltözni se fogok bírni. ez meg még jobb! na most kezd elegem lenni az egészből!
a nőgyógyászati vizsgálatot is azért kérdeztem hogy nehogy észrevegyék és akadozzon nekik az a rohadt spirálom! ha már olyan kurvára megszenvedtem avval is mire felrakták! hogy rohadna már el az is ott ahol van!az egész kííínzásból már most elegem van! na most megint nem alszom az éjjel!
(válasz horniko 362. hozzászólására)

365. horniko2008-05-12 20:15
Nekem sem látszott a nyakamon(Vagyis csak az látta, aki ért hozzá), hogy pm-em nagyobb mint kéne, bár nekem csak kicsit volt nagyobb, mint a normál.
(válasz eni35 355. hozzászólására)

364. horniko2008-05-12 20:11
Amint írjátok ti is szedtek vérnyomásra, illetve pulzusra gyógyszert.Én vérnyomáscsökkentőt vagy 4 évig szedtem folyamatosan a pm túlm. miatt, nem tudtam abbahagyni.Most hogy megműtöttek abba tudtam végre hagyni és tökéletes a vérnyomásom és a pulzusom is!Nagyon jó a tudat, hogy végre nem szedek szívgyógyszert!!
A tiroyin pedig még anyagilag is jobban megéri, bár a methothyrin sem volt valami drága.A patikában amikor először vettem tiroxint hülyén néztek rám, hogy ilyen keveset kártyával akarok fizetni...:)

363. horniko2008-05-12 20:02
Nem volt a vérnyomásommal baj, viszonylag nyugodt leszel a nyugtatóktól!!Én este lefekvés előtt is kaptam.Másnap pedig lett volna időm izgulni, de mivel kaptam altatót és nyugtatót is nem paráztam.
(válasz boci75 350. hozzászólására)

362. horniko2008-05-12 20:00
A bugyi csak azért lehetett rajtam, mert megjött..Egyébként az sem lehetett volna.Utána meztelenül vagy a takaró alatt, amíg össze nem szeded magad annyira, hogy felöltözz.Hidd el nem fog zavarni, hogy meztelen vagy és a felöltözést is inkább halogatod, majd csakhogy ne kelljen eleinte nagyon megmozdulnod.
Nőgyógyászatilag nem vizsgáltak meg.
(válasz eni35 349. hozzászólására)

361. boci752008-05-12 19:40
Betty! Irigyellek is már benneteket, hogy már túl vagytok rajta, remélem 1 hónap múlva már én is úgy gondolom, hogy ezen kár volt ennyit izgulni, de most még kész vagyok.
(válasz Betty-Győr 354. hozzászólására)