Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 24. 13:28

Sziasztok .

Hogy vagytok? mindenki ok?irjatok.Angi

1449. alexa7201
2009. ápr. 23. 18:34

Sziasztok!


Ahogy olvaslak titeket,már végképp nem tudom mire számítsak.

2007.10. hóban véletlenül fedezték fel a göböket.

Középen egy 18mm-es, jobb lebenyben 7 és 3 mm-esek. Volt, izotóp vizsgálat, biopszia, vérvizsgálat. Minden jó, azt mondták fél év múlva kontrol.

2008.06 hóban középen változatlan, jobb lebenyben csak egy 8 mm-es, bal lebenyben egy 6 és egy 7 mm-es göb.

2008.10 hóban minden változatlan, csak középen még egy 6 és egy 7 mm-es göb lett.

Jövő héten megyek megint ultrahangra.

Az orvosom azt mondta, hogy azért kell, mert egyszer biztosan meg kell műteni, csak nem tudja mikor. Amíg működik a pajzsmirígy nem szívesen nyúl hozzá.

Gőzöm sincs mire számítsak. Nem várom, hogy műtsenek, csak egy kicsit aggaszt, hogy fél évente megnézzük hány új göböt sikerült beszereznem.

Ha van valami jó ötletetek szívesen fogadnám.

2009. ápr. 22. 10:18

Sziasztok!

Csadrien, Te hogy vagy? volt már izotópos kezelésed? Vagy most jól működsz?

Angi, nem szabad sírni! Azzal csak rontasz saját állapotodon!

Igaz én is nagyon sajnáltam magam műtét előtt, környezetemnek meg azt mutattam, hogy nagyon kemény vagyok, sőt a kórházban is eljátszottam (nem kéretem nyugtatót, stb), aztán hamar lebuktam az altató orvos megmérte a vérnyomásom, így nyugtatóztak:-)

Tünkány, Én is ilyesmiben bízom:-) Én érzem, hogy kb. hogy működök, és a szerint adagolom a gyógyszert. Lehet, hogy megszoktam a túlműködést, de most igen jól érzem magam (TSH: alsóérték, FT4 felső érték felett kicsivel). Fizikailag és szellemileg is toppon vagyok. Amíg az orvos által előírt adagot szedtem, fáradt voltam, lassan gondolkodtam, nehéznek éreztem magam. És valóban a 2 havonta találkozó kevés és értelmetlen is. Az orvos semmit nem mond.

Erről jut eszembe: Húsvét előtt 2 nappal beállt a nyakam, nagyon fájt. Elkezdtem tömni magamba a gyógyszereket (donalgin, mideton, algopyrin), de el kellett mennem ügyeletre, mert nem igen használt. Kaptam szurit, és milyen gyógyszert írt fel? donalgint, midetont és algopyrint:-))))

Vigyázzatok magatokra!

1447. 7529edede9 (válaszként erre: 1445. - Csadrienn1979)
2009. ápr. 22. 10:05

Szia!

Köszi nagyon az infót,sokat segítettél, hát elég nehéz lesz ahogy látom mert van egy 4 éves kislányom, de hát meg kell oldanom valahogy.

Minden jót neked is!

1446. e76e8f01ad (válaszként erre: 1443. - Csadrienn1979)
2009. ápr. 22. 00:08
Koszonom draga de ari vagy ilyen sokat irtal nekem, igen azt mondta az orvosom hogy 1 honappal a 2 ik mutet utan szukseges elvegezni,ezt a radio akarmit.Remelem en is hogy minden ok lessz.Nagyon Nagyon koszonom a jokivansagaid es mindent,amit le irtal nekem .Pusz Angi
1445. csadrienn1979 (válaszként erre: 1357. - 7529edede9)
2009. ápr. 21. 23:17

Szia!

Szóval az imént vettem észre, hogy a kettővel ezelőtti hozzászólásomat neked ígértem. És akkor most kiegészítem még azzal is, hogy előtte mit kell kerülni, mert azt is kérdezted.

JÓDSZEGÉNY DIÉTE

(izotóp kezelés előtt legalább két hétig)

Kerülni kell:

- jódozott só

- tengeri só

- tej és tejtermékek

- tojás

- tengeri eredetű élelmiszerek (hal, rák, stb.)

- szója, szójás ételek

- hamburger

- pácolt, és füstölt élelmiszerek (sonka, kolbász)

- torma

- jódtartalmú gyógyszerek

- jódtartalmú vitaminkészítmények

- vörös ételfestéket tartalmazó ételek, tabletták


Ne haragudj, hogy csak most válaszoltam, de olyan sokmindent kellett leírnom, hogy idő kellett, hogy rászánjam magam, hogy nekiálljak.

Neked is minden jót!

1444. csadrienn1979 (válaszként erre: 1434. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 21. 23:08

Neharagudj, hogy az előző hozzászólásomat neked címeztem, az előbb visszalapoztam a fórumon, és akkor vettem észre, hogy rbraso kérte hogy írjam le neki a tilalmakat. :)

Mindenesetre tényleg jobbulást, és minden jót kívánok neked!

1443. csadrienn1979 (válaszként erre: 1434. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 21. 22:58

Szia!

Egyszer kérted, hogy írjam le, hogy mik a tilalmak izotópkezelés után, de ebből a hozzászólásodból arra következtetek, hogy neked nem izotóp kezelésed, hanem izotóp vizsgálatod lesz. Különbség a kettő között, hogy az izotóp vizsgálatnál, más néven szcintigráfiás vizsgálatnál, nagyon kicsi, minimális mennyiségű jódot juttatnak a szervezetbe, ami valóban arra hivatott, hogy megfesse a pajzsmirigyet, és mutassa annak nagyságát, és működését. Mikor ezt csinálták nekem, akkor aznap nem mehettem a gyerekem közelébe napközben, de este már a kezembe vehettem. Semmi más tilalom nem volt. Arra emlékszem, hogy délután nagyon fájt a fejem.

Az izotóp kezelést, teljes nevén Radiolojód kezelést, pajzsmirigy túlműködés esetén szokták végezni. Elvileg "kivégzi" a pajzsmirigyet, úgy mint a műtét, ez is végleges megoldásnak számít a probléma kezelésében, ha műtét után kiújúl a túltengés, azt modják, hogy mivel kockázatos a második, ezért ha nem muszáj, inkább nem műtenek, hanem megcsinálják ezt a kezelést. VAn akinek már első nekifutásra ezt a mgoldást választják, és nem a műtétet.

A papíron, amit kaptam, így fogalmazzák meg:

Mi a radiojód kezelés?:

Az ön szervezetébe, olyan jódot juttatunk, ami radioaktív sugárzást bocsát ki. A jódot felveszi a pajzsmirigy, és a sugárzás hatására a fokozott termelés mérséklődik.... A beadandó sugárzó jód, kis mennyiségű folyadék. Önt megkérjük, hogy nyelje le kis mennyiségű vízben felhigítva, vagy kapszula forámjában.... A kezelésben részesült beteg néhány napig környezetére nézve külső sugárforrásként szerepel, másrészt számolni kell azzal, hogy szervezetéből vizelettel, széklettel, nyállal távozó izotóppal, elsősorban az első két napban, környezetét beszennyezheti. Mindez bizonyos rendszabályok betartását teszi szükségessé. Minnél nagyobb az ön és a környezete közötti távolság, annál kisebb sugárterhelés éri embertársait. Ha valaki öntől 2 m-re áll, akkor csak egynegyedét, ha 3 m-re áll, akkor csak a kilenced részét kapja annak a sugárnak, amennyi akkor éri, ha a távolság önök között csak 1 méter.

Milyen higiénés szabályokat kell betartani? :

Radiojód adagjától függően:

- a házastárstól külön ágyba feküdjön, és szexuális életet ne éljen 2 vagy 4 napig

- Nem tartózkodhat egy helyiségben gyermekekkel, vagy terhesekkel, 7 vagy 14 napig

- a 7 vagy 14 nap letelte után kisgyermekeket mág egy hétig ne ölelgessen, vagy csókoljon meg, ne vegyen ölbe, ne emelje nyaka magasságába

- amennyiben közös háztartásban 35 évnél fiatalabb személy él, külön wc-t kell a beteg számára biztosítani 3 vagy 5 napig

- 7 vagy 14 napig a wc-t használat után 2-3-szor öblítse le

- használat után alaposan öblítse ki a fürdőkádat és a mosdót

- 7 napig használjon külön ágyneműt, ezt, és fehérneműjét külön mossa

- használjon külön evőeszközt, poharat, tányérat, , ezt 1 hétig külön mosogassa, és bő vízzel öblítse el

- hozzátartozóit kezelés után egy hétig ne csókolja meg


Szóval ilyen aranyos szabályokat kell betartani, valahogy kiokoskodni, hogy hogy is lehet betartani.

REmélem minden rendben lesz veled, jobbulást kívánok!

1442. e76e8f01ad (válaszként erre: 1439. - 7529edede9)
2009. ápr. 21. 22:31

Ugy lessz draga.

Fel a fejjel,tulelok vagyunk mindannyian.Love Angi

1441. e76e8f01ad (válaszként erre: 1437. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 21. 22:27

Fegukam!

Koszonom a biztatast,jelenleg nem tudom hogy all a tsh stb.Elvagyok kenodve.Raadasul jol megfaztam es azt hiszem torkom gyulladasban.Fegukam mar dolgozol?Jol erzed magad,vigyuzz magadra.Pusz Angi

2009. ápr. 21. 22:21

Sziasztok Dragak!

Uristen annyit sirtam ma hogy mivel erdemeltem ki ezt a betegseget,es hat hogy remelem meglehet allitani azt amit a pajzsmirigyem alkot.Mert meg kimondani is szornyu.

rbarsoka nagyon szoritok majd,Arilis 29-en lessz?Jo egy het.Remelem jo kezekben vagy.Es tiszta SZIVEMBOL kivanom hogy gyorsan es sikeresen tul legyel rajta.

Emlekszem hogy az elso mutetem,szinte fizikailag megsem viselt,de lelkileg annal inkabb,.Puszi Angi

1439. 7529edede9 (válaszként erre: 1436. - E76e8f01ad)
2009. ápr. 21. 19:15

Szia mindenkinek!

Köszönöm a biztatást mindenkitől,olyan jó, hogy ti vagytok!

Angi!

Nekem is lesz izotóp kezelés én is félek mert rosszindulatú volt az első szövettan de Fegunak igaza van,minden ami vár ránk azért lesz, hogy meggyógyuljunk ezért ezeket végig kell csinálnunk! Hidd el teljesen meggyógyulunk!

1438. tünkány (válaszként erre: 1437. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 21. 18:13

Főnöknőm azt mondja, komoly PM-beteg volt, hízott, fogyott, ahogy épp a PM-e dolgozott. Azzal, hogy ráérzett a gyógyszer adagolására (a dokija persze a vérvétel eredményéhez igazította volna a gyógyszert, de hetek teltek el, így már azalatt változott az állapota) - azt mondja MEGGYÓGYULT. Már nem szed semmit, helyreállt a PM működése.

(40 éves, értelmes nő - nem hinném, hogy handabandázik. Mindazonáltal azt mondja, nyilván ő az a kivétel, amely erősíti a szabályt...)

Ebből viszont az látszik, hogy remény mindig van!

Mindenkinek a legjobbakat!

2009. ápr. 21. 08:56

Sziasztok!

Lányok, ne izguljatok! Egyszer mát megcsináltátok, most is rendben lesz minden!

Ne felejtsétek el, hogy azért lesz a műtét, hogy megszüntessék a rosszat! A kezelés is azért lesz! Tehát az egészségetek érdekében történik minden.

Így utólag örülök, hogy kivették egyszerre az egészet, bár még mindig nem vagyok benne biztos, hogy kellett a műtét. Igaz elolvasgattam a régi papírjaimat és 2003-ban azt írták már, hogy a PM-em benyúlik a jungulum alá, meg inhomogén, meg stb. Lehet, hogy ezért kellett műteni.

Tünkány, főnököd jól van (az önálló adagolásra gondolok)?

Angi, a tüneteid nagy része alulműködés, de a vékonyság nem jellemző. Szedsz gyógyszert? Milyen is volt a vérképed (TSH, stb.)

Rbarso, Veled vagyunk gondolunk rád! Mit mond a doki, meddig leszel bent?

Vigyázzatok magatokra! Írjátok a fejleményeket!

1436. e76e8f01ad (válaszként erre: 1427. - 7529edede9)
2009. ápr. 20. 22:59

neked is lessz izotopos kezees?

kezeles?

neked is talaltak vmi rosszat? a leletedben,nekem igen.

Az elso mutetem szeptemberben volt,Juni 1 -en lessz a masodik kivanok minden jot,mar nincs messze a mutet napja.`de jobb ha minel hamarabb tul vagy rajta.pusz Angi.Kitartas itt vagyunk veled.

2009. ápr. 20. 20:20
Faradt vagyok,fazos ingerult,vekony.Szerintem alul mukodom lehetseges?
2009. ápr. 20. 20:18
Nekem is izotopos kezeles lessz kb 1 honappal a mutet utan,azt mondtak meg kell inni az izotopot.Es megmutatja nekik hogy,maradt e valami rossz indulatusag vagy sem.
1433. e76e8f01ad (válaszként erre: 1411. - Majean)
2009. ápr. 20. 20:14
Nagyon koszonom a biztatast.Megszivlelem a jotanacsokat.Koszonom Angi:)
1432. e76e8f01ad (válaszként erre: 1421. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 20. 20:02

Draga mindenki es draga feguka.

De igen izgulok,es felek mert a leletemben talaltak rosszindulatu sejteket,Juni 1-en lessz a 2 -ik mutetem,es csak remelni tudom hogy utana jol leszek,meglatjuk.Elegge elvagyok kenodve.Orulok a hangodnak,es hogy mindenki aranylag jol van.Pusz Angi

1431. e76e8f01ad (válaszként erre: 1427. - 7529edede9)
2009. ápr. 19. 22:32
Nagyon szoritunk neked,semmi gond nem lessz,gondolj arra hogy megkell gyogyulni.puszAngi:)Kivanok minden jot,es irj le mindent.
1430. tünkány (válaszként erre: 1427. - 7529edede9)
2009. ápr. 19. 22:17
Szorítok!!!
1429. tünkány (válaszként erre: 1423. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 19. 22:16
A főnöknőm is így gyógyította magát... Mire a az értékekkel eljutott a dokihoz, addigra már másképp volt... Így megtanulta magának adagolni a gyógyszert... Drukkolok, hogy sikerüljön fogynod is! Szia!
1428. tünkány (válaszként erre: 1421. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 19. 22:12
Még nyugi van, nincs még időpont az MR-re, csak utána tudjuk meg, mikor műtik...
1427. 7529edede9 (válaszként erre: 1421. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 19. 21:00

Sziasztok!

Ápr.29.-én műtenek,az első előtt azért féltem mert nem tudtam mi vár rám, most meg azért mert tudom milyen fájdalmam volt utána.Szorítsatok majd!Azért kell kezelés mert nem a tokban hanem szabadon volt az a szörnyűség és nem lehet biztonsággal kizárni, hogy nem maradt még műtét után belőlük ott a környéken.

1426. Erika8
2009. ápr. 19. 17:29
Ha olvasod a pajzsmirigy alulmukodes forumot ott leirom a masik problemam, ugyhogy nalam most mar a tornat is meg kell gondolni hogy milyet valasztok de mindenkeppen bele fogok en is. Jo hogy jon a jo ido mert biciklizni zeretek,munkaba is azzal jarok, es hat a dietat is konnyebb tartani ha mar itt a sok friss zoldseg, gyumolcs.
2009. ápr. 19. 17:22

Na igen, nem tudom, hogy van külföldön és vidéken, Budapesten egyszerűbb orvost találni.

Én is azért emeltem az adagomat inkább, mert fáztam, a bőröm száraz volt, és nagyon fáradt is voltam.

Ezekkel az eredményeimmel jól érzem magam, igaz a súlyom zavar, de hátha a mozgás, amit már bírok segít.

1424. Erika8
2009. ápr. 19. 13:07
Szia, Komarnoban /Szlovakia/ lakom, orvos szoba johet meg Dunaszerdahelyen vagy Ujvarban. En 125mg szedek Euthyroxobol, lehet hogy nekem is tobb kellene, mert elegge fazos vagyok, hamar elfaradok, es ami sose volt eddig barmi mehet a TV-be 10 perc utan mar alszom. Ezert is lenne jo vervetel, de a korzetim is azt mondta,hogy a szakorvos szerint kell lennie, az pedig augusztusban akar csak latni. Meg egy kicsit varok aztan tennem kell valamit.
2009. ápr. 18. 20:03

Szia!

Hol laksz? Én mehetnék máshoz is csak eddig úgy voltam vele, hogy ő kezdte a kezelésemet, nem váltok, de lehet, hogy most megteszem.

Igen, magamtól emeltem. Még műtét előtt a sebész javasolta, hogy ha úgy érzem, hogy dagadok egy kicsit emeljem meg az adagomat, aztán, amikor rendeződni látszik súlyom csökkentsem egy kicsit.

Elolvastam a beteg tájékoztatót, hogy mennyit lehet szedni, túladagolás, stb.

Túladagolásnál túlműködős tünetek vannak, azt ismerem, más elvileg nem lehet, így az orvos utasítását követve 25mg-al növeltem az adagot.

Orvos úgy írta fel, hogy 3 napig 25mg, 3 napig 50 mg, majd 75 mg naponta. Én ezt úgy csináltam, hogy még egyszer megemeltem az adagot. Aztán olvasgattam itt a többieket és kérdezgettem ki mennyit szed. Úgy láttam, hogy általában 125-175mg közötti adagokat kap mindenki, így én is felemelgettem az adagomat, persze orvos utasítás szerint 3 naponként +25mg. Aztán, amikor 1 hónapja szedtem, kértem a körzetimtől vérvételre beutalót (TSH-val, koleszterinnel, stb.), abból látszott, hogy egész jól adagoltam magam, mivel TSH normál tartomány alsóértékhez, FT4 felsőértékhez közeli.

Sajnos még nem fogytam:-( De tegnaptól bicaj, és torna, remélem lesz eredménye.

1422. Erika8
2009. ápr. 18. 15:20

Szia Fegu, az orvosodhoz csak annyit hogy nekem is csak ilyen jutott. Mivel csak augusztusra irt kontrolra, amit nagyon sokallok, hogy addig nem tudom mi van, meg mindig orvost keresek. Sajnos a varosban ahol elek csak o van egyedul, ugyhogy legalabb 50 km kell majd utaznom, ha elfogad egy masik doki.

A gyogyszer adagot csak ugy magadtol emelted?

2009. ápr. 18. 15:15

Sziasztok!


Örülök, hogy velem együtt örültök:-))

Tegnap voltam konrollon, hát mindig egy csalódás az egész.

Eredményeim:

TSH: 0,46 norm.ért.:0,27-4,2

FT3: 2,71 norm.ért.:3,1-6,8

FT4: 25,88 norm.ért.:12-22

Koleszterinem beállt. Tökéletesen működök, de a kérdéseimre választ most sem kaptam, pedig összeírtam, hogy ne felejtsek el semmit. Valahol olvastam, hogy az újpesti orvost ajánlják valakinek. Nem tudom ki informálta az illetőt, de téves információkat közöl a betegekkel.

Az orvos türelmetlen, és egy kicsit sem érdekli mi van a betegekkel. Csak azért jár be, mert fizetést kap érte. Senki nem ellenőrzi, hogy a munkáját elvégzi e rendesen.

Be kell vallanom, hogy a jó működésem nem az orvosnak köszönhető ő 75mg letroxot írt fel, én 2x ennyit szedek 150mg-ot.

Megkérdeztem miért dagad a lábam?Válasz: az alulműködéstől dagadhat, de most már nem. Hiába mondtam neki, hogy kb. 2 hete dagad a lábam, alulműködésem viszont 2 hónapja volt, nem érdekelte.

2 hónap múlva megyek ismét, de hogy miért nem tudom. Jó lenne, ha a körzetim is kérhetne FT3-4 vizsgálatot, mert akkor kihagynám ezt az orvost az egészből.

Veletek mi van lányok?

Angi, tudod már mikor lesz műtét? Ugye nem izgulsz a kelleténél jobban?

Tünkány, Nálatok van már hír a műtétről, stb.? Hogy viselitek?

Rbarso, műtét? És egy kérdés: ha megműtenek újra, akkor miért is lesz izotópos kezelésed? Én úgy tudtam, hogy vagy műtét, vagy kezelés?

A csírák: a gyógyszer beszedése után várj fél órát csak azután fogyaszd a csírákat. Miért eszel ilyeneket?

Weberz, majean, erika, Jól vagytok? fejlemény Nálatok?

Azért milyen csodálatos az emberi szervezet: 2 hete még kínlódtam a hangommal, most pedig ismét meghall mindenki:-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook