Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 09:38

Rbarso!

Ez nagyon jó hír! Kontroll mikor is lesz?

Én ösztönösen kerülöm a napot. Évekkel ezelőtt vettem észre, hogy nem bírom nagyon, kiütéses leszek, stb.

A dréncső helye nekem úgy néz ki, mint 2 pattanás, lehet, hogy ez is úgy lesz mint a Tied? Bár neked még friss.

Mellékpajzsmirigyeid megmaradtak?

Ha igen az én orvosom azt mondta nem kell kalcium.

1599. 7529edede9 (válaszként erre: 1596. - Erika8)
2009. máj. 20. 09:27

Szia Erika,

én úgy hallottam, hogy pajzsmirigy betegnek kerülni kell a napozást, én sem bírom már pedig jó volna napozni így csak a lábam süttetem.

1598. 7529edede9 (válaszként erre: 1597. - 7529edede9)
2009. máj. 20. 09:25
bocs az egy-két értelmetlen és kihagyott szóért, hát úgy látszik tényleg nem vagyok formában
2009. máj. 20. 09:20

Sziasztok,

újra itthon...

Hogy vagytok? Angi voltál már a körzetinél? Tünkány szorítok a fiadért, minden ok lesz!

Velem minden ok egy-két dolgot leszámítva, most épp egy kicsit depi vagyok, úgy érzem megint mélyponton vagyok, annyi bajos dolgom van nemcsak a pm-et tekintve PEDIG!! nagy örömre van okom mert megvan a szövettan és ebben az oldalban nem volt rákos elváltozás! Azért ez erőt ad a továbbiakhoz, remélem még időben el lett csípva az a kis féreg.

Nekem majd minden este zsibbad a lábam, vmelyik nap estére feldagadtak az ajkaim, ittam egy kalciumot, lehet annak a hiánya? azt mondták is figyeljem. Ahol a dréncső volt ott egy kis helyen genny gyűlt össze a sebnél, tegnap fürdés után szinte magától kifakadt, most figyelem és ha újra lesz meg kellenne nézetnem a sebésszel, fogalmam sincs mi történhetett, egyébként a fáradságot letekintve jó a közérzetem.Írjatok majd!

1596. Erika8 (válaszként erre: 1595. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 20. 09:18
Ahányan vagyunk annyiféleképpen éljuk át ezt a PM-es dolgot. Sajnos csak az marad, hogy pozitívan álljunk hozzá, és probáljuk kihozni a mindennapokbol a legjobbat.Most hogy ilyen jo idok vannak nagyon sokat vagyok kint a levegon és ugy vettem észre,hogy ez nagyon jot tesz, testileg is lelkileg is. Viszont azt vettem észre hogy nem bírom a napot, azelott bármennyit lehettem akár a tuzonapon is, most meg állandoan a hussot keresem.
2009. máj. 20. 08:42

Sziasztok!

Tümkány, ne izguljatok! Legalább túl lesz rajta. Ezek szerint eljött az idő....

A Te Pm-eddel mi van?

Láb zsibbadás lehet valóban porckorong sérvtől. Sajna nekem ebből is jutott. 5 db-al dicsekedhetek:-) Műtét azért nem volt, mert az orvosom kitalálta, hogy megpróbáljuk a gyógytornát, azóta semmi bajom (szinte). Egyik lábam kb. 20 évea lábam két legkisebb ujjától derékig kb. 5 cm-es részen érzéketlen, a másik deréktól térdhajlatig.

Műtét után az oxigén hiánytól a kézfejem és a lábfejem zsibbadt (ez olyan érzés volt, mintha már múlna a zsibbadás.

PM túlműködéstől lehet egy olyan fura kéz és lábremegés érzése az embernek. Gondolom a sok gyógyszer ezt is produkálhatja.

Vérnyomásom a műtét közben ingadozó lett, koleszterin szintem duplája a jó felső értéknek. Tehát megkaptam rá a gyógyszereimet. Amióta szedem a PM gyógyszert, azaz kb. a kezdést követő 1 hónap múlva kezdtem érezni, hogy nem feltétlenül kell csökkentenem ezen értékeket. Megpróbáltam abba hagyni. Azóta naponta mérem a vérnyomásomat. A koleszterinszintemet 1-2 havonta. És igen úgy tűnik jól éreztem. Április 17-én a koleszterinem tökéletes volt, és azóta a vérnyomásom is.

Nekem a pulzusom a műtét óta normális. Előtte 130 volt, ha nem mozogtam, minimális mozgásra már 140-150.

1594. Erika8 (válaszként erre: 1593. - Alexa7201)
2009. máj. 20. 07:44
Nekem a lábaim inkább bizseregnek, olyan érdekes belso remegést érzek, voltam gerin RTG-n, ami kiderult az kiderult, de állítolag a gerincemtol nincsenek ezek a tunetek, hanem a PM gyogyszertol,ezt meg megkell szokni, mondták az okos orvosok.
1593. alexa7201 (válaszként erre: 1592. - Tünkány)
2009. máj. 19. 23:07

Én még el sem kezdtem szedni. Ráadásul olyan adagolás (napi fél) nincs is a tájékoztatóba, ahogy a doki felírta.

Az időpontra meg csak annyit, hogy egy ideje zsibbad az egyik lábam, stb. Megnyugtattak, hogy lehet gerincsérv is. Július elejére kaptam időpontot.

1592. tünkány (válaszként erre: 1588. - Alexa7201)
2009. máj. 19. 22:35
(nyáron gondoltam, abbahagyom a vérnyomás-gyógyszeremet, minek az nekem... Alacsony a vérnyomásom, azért írta a doki, hogy ne szédelegjek állandóan 90/60-nal. Gyógyszerrel 110/70 körül van. Abbahagytam, erre 104-re ugrott fel a pulzusom... egy csomó gyógyszer függőséget okoz, nem lehet csak úgy abbahagyni...)
1591. tünkány (válaszként erre: 1590. - Alexa7201)
2009. máj. 19. 22:29

Köszönöm!

Én már alig köhögök, csak ha sokat beszélek, és akkor a hangom sem tökéletes. Pénteken megyek, addigra tán már semmi sem marad, amit vizsgáljanak. Jól ki van ez találva. Két hónap alatt az ember vagy meggyógyul vagy akár a talpát is feldobhatja... Na mindegy, ez törpe dolog, elenyésző... Gondolom, nincs is összefüggésben a PM.emmel...(bár már utálok a nyakamra nézni:(()

Vigyázzatok magatokra!

1590. alexa7201
2009. máj. 19. 21:22
Szorítunk. A te köhögéseddel mi van? Pénteken mész kivizsgálásra?
1589. tünkány (válaszként erre: 1582. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 19. 19:56

Valószínűleg jövő hétem műtik a fiamat. Ma volt mindenféle vizsgálaton, vérvétel, EKG, stb, ami az altatás miatt kell. Az MR vizsgálat eredménye még nincs a dr.nő kezében, ezért nincs még pontos időpont. Szegény fiam mostanra egészen beletörődött, hogy megint műteni kell. Most még én is nyugodt vagyok. Majdnem.

Mindenkinek a legjobbakat!

1588. alexa7201
2009. máj. 19. 18:02
Úgy látszik nekünk már ezzel a pulzussal kell élnünk. Senki nem tud semmit. A legegyszerübb mindenre azt mondani, hogy a stresz. A jó múltkor feltették a 24 órás megfiyelőt. Na mikor este 10-kor alvás közben egyszer csak 110-es pulzusom lett, adtak valami gyógyszert. Erre rá volt írva, hogy elfedheti a pajzsmirígy túlműködés tüneteit. Ezek után nem mertem beszedni. Lehet, hogy rosszul tettem?
1587. Erika8
2009. máj. 18. 15:55
Nekem 3 cm-es volt a legnagyobb,minta vetel utan amirol azt mondtak, hogy nem rossz de hatarertet surol dontottunk ugy hogy ki vele, az akkori magas vernyomasomat es magas pulzusomat is erre fogtak. Most mar csak a pulzusom sok neha ahogy irtam, a vernyomasom az 120/80, 115/75, 130/80, ilyenek szoknak lenni.
1586. alexa7201
2009. máj. 18. 14:54
De Uh-ra fél évente megyek. 1-2 mm-et mindíg nőnek a göbök, a "legynagyobb" 2 cm-es. És mindíg 1-2 új is van. Az orvosom szerint amíg működik a pajzsmirigy, és nem fulladok nem nyúl hozzá.
1585. Erika8
2009. máj. 18. 14:31
UH-ra se kuldtek ?
1584. alexa7201
2009. máj. 18. 14:19

De én még gyógyszert sem kapok. Csak nőnek a hideg göbök a pajzsmirigyemben sorban egymás után.

Legalább is az első göb hideg volt, azóta a többit senki sem nézte. Mindíg azt modják jó, majd félév múlva kontroll, egyszer úgyis meg kell műteni magát, csak idő kérdése.

1583. Erika8
2009. máj. 18. 13:05
Szerintem az ingadozo vagy váltakozé pulzust a gyogyszer okozza, bár a dokim azt mondta "az nem attol van". Van úgy hogy nyugalmi állapotban 90, van úgy hogy 60. Voltam szív kivizsgáláson minden rendben az EKG is jo. Akkor mi van ??? Ja és én se stresszelek !!!!
2009. máj. 18. 12:06

Á ez nem stressz szerintem.

Amikor műtét előtt túlműködtem 140 volt a pulzusom nyugalmi állapotban.

Most változó. Nem tudom, hogy a gyógyszer, hogy adagolódik, de időnként magas, de van olyan, hogy alacsony a pulzusom. És tudom, hogy nem stressz.

1581. alexa7201
2009. máj. 18. 11:06

Nem tudom, de tegnap is "nyomott" a szívem, gondoltam vérnyomást mérek 114/65 volt és 95 a pulzusom. Hát szerintem ez a pulzus egy kicsit sok, főleg, hogy semmit nem csináltam.

Azt mondják a stressz okozza.

2009. máj. 18. 10:30

Na ez hülyeség! Nekem is azt szokta mondani az endokrinológus, hogy nem ettől van (lábdagadás hízás), akkor mitől? Egyébként egészséges vagyok megnézettem a lábdagadást is, semmi vénás, stb. betegség. Csak ettől lehet. A hízásra azt mondta, hogy addig hízhattam, amíg nem kaptam gyógyszert, de azóta nem. Hát én úgy tudom, hogy kell egy kis idő a gyógyszer beépülésig.

Én úgy gondolom, hogy kényelmesebb nekik azt mondani, hogy nem ettől van, mert akkor nem őket kérdezzük tovább:-(

Hajhulláson kívül szinte minden tünet túlműködős.

Bár most így belegondolva lehet, hogy a hajhullás is az? És akkor én is túlműködök?

1579. alexa7201
2009. máj. 18. 10:12

A kékgolyóba még aznap megvan az eredmény, de ez itt vidék.

Beküldik Tarcsára, és ott nézik meg.

Mivel eddig mindík rendben volt az eredmény, nem idegesítem magam.

Úgyis csak június 8.-án megyek a kékgolyóba. A lényeg, hogy addigra legyen eredmény.

Különben én is remek tüneteket produkálok (gyors pulzus, feszültség, fáradékonyság, hajhullás) Azt mondják, ez nem ettől van.

2009. máj. 18. 10:05

Mit csinálnak 2 hétig? Nekem vérvételt követő napon meg van az eredmény.

Na mindegy az a lényeg, hogy rendbe legyél.

Nekem elkezdett hullani a hajam, még nem annyira, mint múlt évben, de elég tetemes mennyiség egyszerre. Azt nem hiszem, hogy nagyon alulműködnék, mert 175 mg letroxot szedek. Nem vagyok fáradt. Inkább túlműködős tüneteket érzek, de attól nem szokott hullani a hajam.

Jövő héten én is megnézetem a TSH-mat.

1577. alexa7201
2009. máj. 18. 09:24

Ma vették le a tsh-hoz a vért.

Két hét múlva lesz eredmény.

Nem hiszem, hogy rossz lesz, de azért megnézik.

2009. máj. 17. 23:51

Sziasztok

Holnap megyek a korzetihez,hogy mitol kohogok.Majd irok,Mindenki jol van?Irjatok.Angi

1575. rina17
2009. máj. 16. 19:59

Neki egyáltalán nem mondták hogy nem műtik ha nem jó az értéke ,sőt inkább azt hogy azért műtik mert nem jó évek óta

Volt már jobb is másfél évig , akkor 0.1-0.2 volt max a tsh de most megint nagyon rossz pár hónapja

Nem is értem a gyógyszer amit szed miért nem csinál semmit

2009. máj. 16. 17:11

Ismerem az érzést:-(

Ezt a másik gyógyszert nem ismerem.

Egyébként az én TSH eredményem 0,001-nél kisebb volt. Azt hiszem kb. 4 hónap múlva értem el férjed eredményét, aztán csökkentették ismét le ment. Volt olyan, hogy elkezdtem hízni, akkor pedig én csökkentettem.

Bízzunk benne, hogy meg lesz a műtét júniusban!

1573. rina17
2009. máj. 16. 12:24

Á dehogy szedi ,csak hébe -hóba kapkod belőle

Ez csak vicc volt


4 éve kezelik propicilt szed napi 4 szemet

(metotirinre allergiás)

Semmi javulás azért műtik


Az utólsó mondatod megijesztett mert mi pont azt szeretnénk de már nagyon hogy megműtsék ,mivel állandóan rosszul van ,és már annyira lefogyott dolgozni is alig tud

1572. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 1571. - Rina17)
2009. máj. 16. 11:00

Sziasztok!

Rina, igen, azt mondták nekem, hogy akkor műtenek, ha jók az értékeim. Nekem sem volt közel sem jó még, ezért 3 nappal előbb kellett bevonulnom a kórházba. Én nem cseppeket, hanem injekciót kaptam.

Rendesen szedi a gyógyszert? Methotyrint kap ő is? Egyébkén nekem is 10 hónap kellett mire valami hasonló értékem lett a férjedéhez. A kórházban kapott szuritól 0,17 volt a TSH-m, így műtöttek. Nem kell aggódni, ha nem jók az értékek akkor úgy sem műtik meg!

1571. rina17
2009. máj. 16. 09:39

Sziasztok!


Férjemet júniusban műtik túlműködése van

Azt írtátok hogy csak akkor műthető ha jó az értéke???

Ez érdekes mivel neki nem tudják évek óta beállítani gyógyszerrel sem

A tsh ja 0,005

Azt mondták kap majd műtét előtt valami cseppet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook