Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 26. 08:54
Rina17 férjét kihagytam, bár lehet, hogy neki nem jövő héten lesz.
2009. máj. 26. 08:52

Tényleg, már hétfőn műtenek Angi...

A jövő hét sűrű lesz több fórumozót operálnak.

Angit, Zsozót, Tünkány fiát, kihagytam valakit?

Lesz miért izgulni:-(

Aztán senki ne felejtsen el informálni minket!

Mindenki vigyázzon magára!

1658. tünkány (válaszként erre: 1656. - Calisto)
2009. máj. 26. 06:50

Köszi! Te már jól vagy? Szépen gyógyul a nyakad?

Szia!

1657. tünkány (válaszként erre: 1655. - E76e8f01ad)
2009. máj. 26. 06:46
Szorítunk!!! Puszi!
1656. Calisto
2009. máj. 26. 05:59

Sziasztok,

én kedden feküdtem be, szerdán műtöttek és pénteken délután engedtek haza. Kispárna tényleg kell, és kockacukor. Nekem altatás után volt hányingerem, általában mindenkinek van. Kb. az 5. hányás után egy-két kockacukor és elmúlik, jobb lesz a közérzet.

2009. máj. 26. 00:24

Sziasztok

Nah most nem tudom mi legyen mert ma reggel nem kohogtem,de megemlitem nekik.Holnap megyek op elotti vizsgalatra.Es hetfon mutet.Olyan jo hogy megtalaltam ezt az oldalt,olyan jo tenyleg.Pusz mindenkinek.Angi

1654. tünkány (válaszként erre: 1653. - 7529edede9)
2009. máj. 25. 21:39
A Kékgolyóban. Dr. Remenár Éva.
1653. 7529edede9 (válaszként erre: 1652. - Tünkány)
2009. máj. 25. 21:31
Hol fogják most műteni a fiadat?
1652. tünkány (válaszként erre: 1650. - 7529edede9)
2009. máj. 25. 21:09
Gondolom, kórháza is válogatja, de én is ezt tapasztalom... Köszi!
1651. tünkány (válaszként erre: 1649. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 25. 21:06

A műtét időpontját megpróbálja a fiam... (a melót nem lehet:(() Amikor kicsik voltak én is benn maradtam a nagyobbikkal, mikor műtötték. Most már a kicsi is 21 éves... Úgy tűnik, szeretne túllenni a dolgon, már nem olyan feszült, mint mikor arról volt szó, hogy a MÁV-ban műtik és az egész PM-ét el akarják távolítani... Persze nem tudhatjuk, mi lesz. Az MR-rel a göböket nézik. Holnap talán okosabb leszek...

Puszi!

2009. máj. 25. 20:10
A kispárnát én is vittem magammal, engem az első műtétnél a 4. nap, a másodiknál a 3. nap hazaengedtek. Ha nincs semmi baj akkor nagyon hamar kiteszik az ember szűrét.
2009. máj. 25. 20:07

Sziasztok!

Én pénteken vonultam be, hétfőn műtöttek és következő hétfőn engedtek haza, de én komplikált eset voltam:-)

Tümkány, nem lehet elhalasztani valamelyiket?

Nem tudom mi a jobb, ha ott vagy vagy sem. Én nem tudnék dolgozni a műtét idején.

Az én fiamat is operálták néhányszor, de addig nem nyúlhattak hozzá míg oda nem értem, sőt ahol lehetett ben t is maradtam vele:-)

Írd majd meg mikor lesz pontosan a műtét. Gyerek, hogy viseli?

Mit MR-eznek?

Mindenkinek kitartást, jobbulást!

puszi

1648. tünkány (válaszként erre: 1645. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 25. 18:31

Jó, hogy említed a kispárnát, majdnem elfelejtettem!

Puszi!

1647. tünkány (válaszként erre: 1641. - E76e8f01ad)
2009. máj. 25. 18:27

Engem még egyelőre nem akarnak műteni, még kicsik a göbjeim. Az is lehet, hogy a szédülésem tényleg a nyaki csigolyák meszesedésétől van, jót tett az ergonómiai párna...

Sajnos a fiamat műtik- másodszor:((

Neked is minden jót!

1646. tünkány (válaszként erre: 1644. - 7529edede9)
2009. máj. 25. 18:24

Még mindig nincs konkrét időpont. Holnap tudja meg, mikor mehet MR vizsgálatra. Attól tartok, hogy a jövő héten lesz a műtét. Nekem meg pont a jövő héten vidékre kell utaznom (munka), pedig mellette akarok lenni, mikor felébred műtét után!

Titeket hány napig tartottak benn a kórházban?

2009. máj. 25. 11:37

Sziasztok!

Eni35, hol jártál eddig? Hogy vagy?

Angi, a köhögést mondjad! Az elhallgatott dolgok a műtéti kockázatot növelik:-(

Rbarso, lehet, hogy kevés a gyógyszer.

Én már egész sokat szedek, de most el kezdett hullani a hajam, lehet a gyógyszer miatt?

Majean, nekem a műtét éjszakáján többször vérzett a dréncső helye, nálam a vérnyomás ingadozásra fogták:-)

Zsozo,készülődsz már? A régiek ajánlották, hogy kispárnát vigyünk a kórházba, tehát Készítsd be azt is. Nekem nem volt rá szükségem, mert nem fájt a nyakam, de a többségnek nagy segítség volt!

1644. 7529edede9 (válaszként erre: 1642. - E76e8f01ad)
2009. máj. 25. 09:33

Hali,

jún.közepén kell befeküdni, most szedek 100-as letroxot ami érzem, hogy kevés és kezelés előtt két nap kapok hormoninjekciót így lesz megoldva, hogy most ne legyek gyógyszer nélkül.

A köhögést ne hallgasd el, bármi lesz is a vége szerintem.

Tünkánynak a fiát fogják műteni arra kérdeztem rá, én nem voltam egyértelmű.

Pusza mindenkinek

1643. eni35
2009. máj. 25. 09:03

Szia boci75!


hogy vagy?

kíváncsi lennék rá mi lett a sorsa a műtétnél benthagyott 0,5cm-es göbödnek? nem nőtt azóta? vagy felszívódott? kaptál rá valami gyógyszert?

kell még szedned alulműködésre gyógyszert?

üdv: Eni

1642. e76e8f01ad (válaszként erre: 1639. - 7529edede9)
2009. máj. 24. 23:23

Rbarsom

A mutet utan kaptal vmi gyogyszert,szedsz vmit most vagy csak a radijot utan kell?Pusza Angi

1641. e76e8f01ad (válaszként erre: 1618. - Tünkány)
2009. máj. 24. 23:21

Szia Tunkany.

Voltak nekem is szedelgeseim,nahhh az rettenetes volt,forog veled minden hanyinger stb,erdekes hogy az elso mutetem utan elmult.Mikor mutenek?Es mert kell muteni?Minden jot Angi

2009. máj. 24. 23:18

Sziasztok ismet.

Rbarso meg mindig kohogok,es szerintem mutet utan mulik csak el.Kedden ,26-an lessz a mutet elotti vizsgalat,szerintetek mondjam hogy minden reggel kohogom?,Ugyanis felek hogy eltoljak a mutetet,mert biztos vagyok abban hogy a pm-tol kohogok,es sztem elmulik mutet utan.Mar alig varom.Rbarsom mikor lesz a radiojod terapia,lassan mar 1 honapja hogy mutottek.Puszilok mindenkit.Vigyazzatok magatokra.Angi

2009. máj. 24. 20:31

Angi,mi a helyzet a köhögéssel, jobb már egy kicsit?

Tünkány, melyik nap lesz a műtét, tudni már?

1638. Calisto
2009. máj. 24. 18:41

Ismét sziasztok! :)

L-Thyroxin 100-ast szedek, napi 1-et. Még nem voltam kontrollon, mostanában lesz esedékes. Szerintem emelni fogják az adagot, mert a TSH-m 31,2 és 4,2 a max. érték. De ez 3 hetes eredmény, azóta szedem a gyógyszert. A sebem nagyon vékony, nem idegesít. Még érzek pici nyomást a nyakamon, de ez gondolom majd elmúlik idővel. Mivel tavaly vették ki a mandulámat, így ha össze kell hasonlítanom a két műtétet, a pajzsmirigy műtét volt a light-osabb, pedig a mandula műtétnél is altattak. Az alulműködés fórumon leírtam, hogy miért kellett operálni :)

Gondolom a tünetek akkor múlnak el, ha beállították a gyógyszert. A haj regenerálódásnak szerintem minimum 4-6 hónap kell.

Nekem nincs hányingerem, úgyhogy azt nem tudom.

2009. máj. 24. 17:40

Sziasztok!

Nekem műtét előtt túlműködős tüneteim voltak, aztán a gyógyszertől (methotyrin) kicsit alulműködős is voltam (hajhullás, hízás). Műtét után durvák voltak az alulműködős tüneteim, főleg a hízás (kb. 3 hét alatt 7 kg), ez azóta sem ment le, száraz bör. A hízás megállt (de nem fogyok), a bőröm már nem száraz, a hajam kb. 2 hete hullik, de nem annyira, mint régebben.

Január 26-án volt a műtétem, március 1-én kezdtem dolgozni. 1 és fél hónapig csak arra volt energiám, hogy bemenjek dolgozni és hazajöjjek. Húsvét óta viszont bicajozok és tornázok.

Nekem az orvosok azt mondták, hogy amit bírok azt csináljak.

Gyógyszert szedsz? Milyet? Mennyit? Kontrollon voltál már?

Műtéted rendben volt? Sebed milyen?

2009. máj. 24. 16:12

sziasztok

Hajhullas nekem is volt es van is,meg mindig vagyok ugy hogy csak egyszeruen hanyingerem van,faradt vagyok szinte mindig,a borom nem szaraz.Mikor mulnak el ezek a tunetek ?pff

1635. Calisto
2009. máj. 24. 14:07
sziasztok, engem áprilisban műtöttek. A leleteim alapján műtét előtt jól működött a pajzsmirigyem. Most nagyon durva alulműködésem van, de észre sem veszem, mert az a fura, hogy műtét előtt is ugyanezek a tüneteim voltak (hajhullás, fáradékonyság, száraz bőr stb). Volt valakinek ilyen? Másik kérdésem, hogy akiket műtöttek, mikor kezdtek el pl. tornázni stb?
2009. máj. 22. 14:58

Sziasztok

rbarsom de igen fulladasos a kohogesem,es az elso mutetemkor is kohogtem,es elmult,most is elfog mulni.Igen nekem is mondta az orvos hogy a mutet utan nagyon faradekony leszek.Fegu annyira orulok hogy jol vagy,mert mar en is ugy unom ezeket a tuneteket.Zsozo nekem 1-en lessz a mutetem,szoval ne izgulj nyugi minden rendben lessz,majd beszamolok mindenrol.Kepzeljetek,a sebeszem elkuldott hang vizsgalatra,lenyomtak az orromon keresztul 1 kiskamerat,majd hulyet kaptam,de halistennek minden ok.Szoval igen mindenki fel a fejjel.Es nemsokara talizunk.:))Angi

2009. máj. 22. 14:30

Zsozó!

Drukkolunk neked, minden rendben lesz, a család is erőt fog adni.Észre se veszed és túl leszel rajta, minden jót addig is.

1632. 7529edede9 (válaszként erre: 1623. - E76e8f01ad)
2009. máj. 22. 14:27

Angi, nem fulladásos jellegű a köhögésed, mert az lehet a pm-től vagy mit mondott a doki, megfáztál?

Én az első műtét előtt köhögtem vagy egy hónapon keresztül, előtte 3-4 nappal jöttem rendbe.

Olyan gyenge vagyok mint a harmat, de tegnap és ma is buszozgattam ebben a melegben, biztos megviselt és úgy fájnak az izületeim is, minden nap jön vmi új tünet.

1631. rina17
2009. máj. 22. 13:23

Szolnokon műtik ,egy ismerősünk sebész ,sok ilyet műtött már ,meg benne megbízunk ,és 40 km re lakunk onnan

Amúgy 29 éves a férjem van egy 3.5 éves kislányunk remélem ő nem örökölte ezt a betegséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook