Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


1750. alexa7201
2009. jún. 4. 08:13
Örülök, hogy minden rendben. Remélem gyorsan felépültök.
1749. tünkány (válaszként erre: 1740. - E76e8f01ad)
2009. jún. 3. 22:14

Örülök, hogy jó a közérzeted, minden rendben lesz!

Puszi!

1748. tünkány (válaszként erre: 1745. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 22:12

A műtét sikerült, a fiam jól van, lehet, hogy a hét végét már nem kell a kórházban töltenie! A pajzsmirigyéhez szinte hozzá sem kellett nyúlni, viszont át kellett vágni egy izmot, mert beékelődött az egyik göb.

Reméljük, a szövettan is jó lesz, és gyorsan felépül! Dréncső van:( (de miért van a ti képeiteken két lyuknyom?)

Köszönöm a szorítást!

Nektek is a legjobbakat!

1747. e76e8f01ad (válaszként erre: 1743. - 7529edede9)
2009. jún. 3. 22:05
Mit szoltok hozza ha a Westendben talalkozunk es beulunk inni vmit,beszelgetni.?Rbarsom koszonom hangom jo,jol vagyok,a vagasom jobban faj mint vagy csak elfelejtettem volna?De jol vagyok.Nekem a mellek pm is kint van.Puszillak Angi
2009. jún. 3. 21:58
Elfelejtettem,hogy a hangom nem tokeletes de sokkal jobb mint az elso mutetnel.
2009. jún. 3. 20:55

Tünkáááány!!!!!

Mi újság Nálatok?

puszi

2009. jún. 3. 20:54

Sziasztok!

Igen a contatubexet vettem, mert a másikat zerafermet nem kaptam. Hát igen nem nekem is lettek kiütéseim, de az a vicces, hogy nem csak a nyakamon, tehát elsőre én a gyógyszerre gyanakszom.

Nekem nem mondták, hogy kivették volna a mellék pm-et is. A sebész azt mondta, hogy ez, amit nekem csinált teljes pm eltávolítás, bár egy kicsit szokás bent hagyni.

Fagyasztásos vizsgálat: azt sem tudom miről beszéltek:-)

Megint nem volt dréncső? az, hogy lehet?

Fotót csináljon minden frissen műtött! Lehet, hogy még is be kell panaszolnom a sebészt?

Nem gondoltam ám komolyan a tetkót! Én mindenre allergiás vagyok általában, gondolom a tetováló festék sem lenne kivétel:-))

Frissen műtöttek pihenjetek, vigyázzatok magatokra!

puszi

1743. 7529edede9 (válaszként erre: 1727. - E76e8f01ad)
2009. jún. 3. 19:16

Szia Drága,

most tudtam bekapcsolni a gépet, annyira kivagyok de ez más téma.

Örülök nagyon, hogy viszonylag minden simán ment,újra itt vagy, pihizzél most sokat, a hangodról nem írtál, gondolom az is rendben.Nekem bent hagytak egy kis mellékpajzsmirigyet, hogy legalább ezzel ne kelljen foglalkozni, úgy látszik orvosa válogatja.

1742. e76e8f01ad (válaszként erre: 1735. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 18:18
Fegu az nagyon fajdalmas resz.De nem rosssz otlet:)
1741. e76e8f01ad (válaszként erre: 1739. - Majean)
2009. jún. 3. 18:15

Draga koszonom

Vigyazok magamra,pihenek amennyit csak lehet de nem tudok sokat,mert tudjatok fozni csak kell.De jol vagyok,a sebeszem azt mondta minden ok volt.Ennek orultem.Pusz angi

2009. jún. 3. 18:11

Sziasztok dragak

Fegu,eri68,rbarsom:)orulok hogy koztetek vagyok ismet.Fegu igen hormon tablettat szedek,regel este,egyebkent a kozerzetem jo.3-4 hetmulva lessz a radio jod terapia.Eri68 igen nekem is ment a mellekpm is.de ugy vagyok vele hogy ok tudjak.En nem tudom hogy mit csinanak itt de most sem volt csovem,esa vagasom allitolag ugyanott.Meg megvagyok duzzadva.Jnius 12-18 ig leszek otthon mindenkivel szeretnek talalkozni,csak gondoljatok ki mikor es hol?Pusz Angi

1739. majean (válaszként erre: 1727. - E76e8f01ad)
2009. jún. 3. 18:08
Szia! Vigyázz Magadra és majd jelentkezzél, most fontosabb a pihenésed. Gondolatban küldünk egy kis erősítést, minden nap jobb lesz...
1738. 900a7c9404 (válaszként erre: 1737. - 900a7c9404)
2009. jún. 3. 17:50

A nagy agyammmal elfelejtettem az előző hozzászólásomban leírni még néhány dolgot.

Mikor teljes pm eltávolítás történik, a mellékpajzsmirigyek anatómiai okokból szintén áldozatul esnek, ugyanis ezek a jó esetben borsónyi endokrin szervek a pm-be vannak beágyazódva. Így aztán logikus, hogy azoknak is menniük kell. Bár egyes esetekben máshová például karba vissza szoktak implantálni belőlük egyet-egyet.

A műtét alatti fagyasztásos vizsgálat tényleg hasznos, nálam is csinálták. 1részt 100%-ig megállapítható vele milyen szövetet távolítottak (pm, mellékpm) el, másrészt olyan 90 %-ban az elváltozás dignitása is megmondható. A kérdés már csak az, akkor miért nem alkalmazzák minden esetben?

1737. 900a7c9404 (válaszként erre: 1727. - E76e8f01ad)
2009. jún. 3. 17:24

Jobbulást Angi!

Találkozóra lehet még jelentkezni? :-)

1736. 900a7c9404 (válaszként erre: 1733. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 17:19

SZiasztok Mindenkinek! Régen jártam erre, de én nem is pajzsmirigy beteg, hanem mellékpajzsmirigy eset vagyok, és látom ezzel a problémával más nem ír ide.

Fegu, nem én ajánlottam Neked a contatubexet, erről kifejezetten lebeszéltelek volna, mert én még kiütést is kaptam tőle, és szintén vakaróztam . A zeradermet annál inkább ajánlottam, de akkor ezek szerint azt nem próbáltad ki.

2009. jún. 3. 13:30

Én arra gondoltam, hogy csináltatok egy tetkót oda:-), de még átgondolom.

Mivel túl van már rajta megnézheti! Még jó, hogy nem előtte látja.

1734. mangiare
2009. jún. 3. 13:24

De egy a léyneg hogy jól vagy! nem azért írtam, csak végre láttam képet is! Elképzelhető hogy a felénél ugyi kisebb.Megkérdeztük hogy most mekkorát fog vágni,az tmondta ugyanott. Mondták hogy tegyen nyakláncot,de azt mondta hogy őt nem érdekli a vágás.Tudod a férfiakrosszabbak mint a nők, és téged is mondtalak neki példának, ha hazajön megnézi.

puszi

2009. jún. 3. 12:54

Nálam a hízással kezdődött minden. 3 hét alatt 7 kg. Aztán jött a többi (száraz bőr, hajhullás, depresszió).

Én műtét után pont 1 hónappal kaptam meg a gyógyszerem, ami fokozatos emelgetéssel rendezett egy kicsit, már csak a súlyommal küzdök, de amióta tudok újra beszélni és mozogni, azóta tenni is tudok a fogyás érdekében.

Igen, enyhén szólva nagy a vágásom. Nem tudom mitől függ mekkorát vágnak. Nekem azt mondta a sebész, hogy mind a kettőt ki kellett vennie ezért kellett ekkora. A régebbi papírjaimból az derült ki, hogy a mellkas alá is benőtt már. Ennek a felét sem hiszem el az orvosok mindenkinek azt mondják, hogy jó nagy volt. Szerintem csak béna volt a sebészem. Ráadásul a dréncsövet a dekoltázsom közepére tette, így az úgy néz ki, mintha 2 nagy pattanásom lenne.

2 féle krémet próbáltam ki. A körömvirág krém nekem jobbnak tűnt. Most a contratubexet kenegetem, de ennél semmi változást nem tapasztalok, max. annyit, hogy vakaródzok tőle.

1732. mangiare
2009. jún. 3. 12:38

Igen, én is úgy nézem hogy lassan már rutin műtétnek számít, futószalagon mennek az emberkék,ez döbbenetes. Na de bízzunk a gyógyulásotokban! Mi először teljesen levoltunk akadva, hogy hogyan is lehet pm nélkül élni, de mindneki azt írja hogy uazokat az életfeltételeket tudják biztosítani.Jóannak akinek egyszerre elintézték.

Sok szerencsét mindenkinek! ja, és már csak pár nap a kórház, nem úgy mint régen. Hétfőn műtét, szerdán már reggel távozhatis a beteg.Tökmindegy hogy epével vagy mivel műtik.

1731. mangiare
2009. jún. 3. 12:34

Sziasztok!

Köszönöm szépen fegu. Hát nézegettem a képeidet, és kicsit azért elszörnyedtem, a páromnak fele ekkora szerencsére a vágása.

Csajszikák!A műtét után kinél mikor jelentkezett az alul működés. Nem tudjuk hogy egyből kap e rá gyógyszert, de hát gondolom hogy csak kellene.

1730. Betty-Győr (válaszként erre: 1724. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 11:27

Nem mostanra tudták beállítani, már kb. 2 éve ezt a mennyiséget szedem, de most már beállt olyan stabilra tőle a hormonszint, hogy azt mondhatták, hogy ez megfelelő lett.

Nekem nem vették ki az egészet, és eleinte nem lehetett tudni, hogy a bent maradt rész mire lesz képes. Hol megemelték, hol lecsökkentették az adagot. De most a 150 mg úgy tűnik bevált, és a TSH szintem a normál tartományban van. (Remélem, az egy évvel ezelőttihez képest is ott maradt, az eredményt még nem tudom...) De szerintem ma már nem kísérleteznek annyit, mint annó nálam. :D

Jobbulást mindenkinek!

1729. Erika8
2009. jún. 3. 09:41
Szia Angi, orulok, hogy ujra koztunk vagy, sokat pihenj, de azért majd írjál hogy s mint volt...
2009. jún. 3. 09:28

Szia Angi!

A hangod is rendben van? Akkor a műtét alapján nem csak PM. hormont kell majd szedned, hanem a mellék PM miatt mást is. Miért kellett kivenni azokat is?

A lényeg: örülök, hogy túl vagy rajta és, hogy aránylag jól vagy!

puszi

2009. jún. 3. 09:20

Sziasztok

Bocsanat de itthon voltam tegnap este de olyan faradt voltam hogy mentem aludni,ugyani egesz nap a gyogyszereimet vartam a vervetel eredmenyet meg hogy csereljek mar le a kotesemet.

Szoval tul vagyok rajta jol vagyok,kivettek a mellek pm et is.Reggel 10 mutottek,2 kor johettem ki szedelegve hanyingerrel ebredtem,de elmult.Meg nem lattam a sebem de az orvosom azt mondta hogy ugyanodavagott ahol elotte.Jol vagyok es boldog hogy tul vagyok rajta.Puszilok mindenkit,nagyonkoszonom,hogy izgultatok ertem pusz Angi,kesobb meg irok.

2009. jún. 3. 08:14

Sziasztok!

Zsozó, nem lesz semmi gond, és én is bízom benne, hogy holnap meg is műtenek. Nincs annál rosszabb, ha tologatják, én már csak tudom:-)

Kispárna!!!

Jelentkezz, ahogy tudsz!

1725. 11f484110f (válaszként erre: 1708. - 7529edede9)
2009. jún. 3. 08:08

Sziasztok!

Hát nagyon nehéz...

Holnap reggel indulok, és remélem még aznap meg is lesz.

Felkészültem rá lelkileg is, csak már legyek túl ezen az egészen!

Örülök hogy a többiekkel minden rendben.

Hétvégén találkoztam olyan emberekkel akik már átestek ilyenen. Bátorítottak hogy nálam sem lesz semmi baj.

Ha rendben lesz minden beszámolok részletesen ígérem!

Mindenkinek jó egészságet kívánok!

2009. jún. 2. 22:24

Sziasztok!

Angi?????Ezek szerint nem jöhettél ma haza!

Mengiare, örülök, hogy túl vagytok rajta és, hogy minden OK:-)))

Betty, rég nem voltál itt, hogy lehet az, hogy csak most tudták beállítani a hormon szintet?

Tünkány, minden rendben lesz!!! :-((( Írj, ahogy túl vagytok!

puszi

1723. 7529edede9 (válaszként erre: 1722. - Eri75)
2009. jún. 2. 22:22

Szia Eri,

nem is tudtam, hogy neked így vették ki.Az orvosod döntött műtét közben, hogy gyorsfagyasztásos lesz vagy ez így volt megbeszélve? Végül is te jártál jól ebből a szempontból.Nekem is volt cytológia mégsem vette ki a doki csak az egyiket és mehettem másodjára is.Jól vagy egyébként?

1722. eri75 (válaszként erre: 1683. - E76e8f01ad)
2009. jún. 2. 22:12

Sziasztok!

Igen nekem volt, hogy műtét közben az elváltozásból vettek mintát és elküldték gyorsfagyasztott szövettani vizsgálatra, ami kimutatta, hogy rosszindulatú. Ezért aztán mindkét lebenyt kivették és igy nem kellett 2x műteni.

De nekem volt aspiratos cytológia és pajzsmirigy scan és ezek a vizsgálatok már felvetették, hogy rosszindulatú az elváltozás.

Ha valakinek kérdése van szivesen válaszolok.

1721. Betty-Győr (válaszként erre: 1718. - Mangiare)
2009. jún. 2. 21:58

Nekem meg volt nagyobbodva és túltermelt. Azt mondták, fiatal vok, bírja a szervezetem a műtétet, még könnye regenerálódok, hát hajrá.

Persze nem találták el a megfelelő méretet, és kicsit sokat kaptak ki. Nekem szerencsém volt, mert semmi göb vagy egyéb probléma nem volt benne.

Viszont most a megmaradt PM alul termel, és ezért gyógyszer kell. Életem végéig. A doki azt mondta, ne is reménykedjek, hogy valaha elhagyhatom...

18 voltam, mikor műtöttek, és akkor még egy napig intenzív osztályon kellett maradni utána. Azóta, ahogy olvastalak titeket, sokat változott az orvoslás, de ma már szerintem rutinműtétnek számít. Mondjuk ez nem vigasztalja azokat, akik műtét előtt vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook