Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


1810. alexa7201 (válaszként erre: 1809. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 9. 09:20
Nyelés röntgenen még nem voltam. A göb növekedés csak az ultrahangról derült ki. Két évvel ezelött már megszúrták, remélem most is jóindulatú lesz. Akkor nyerhetek még egy pár évet a műtétig.
2009. jún. 9. 08:35

Sziasztok!

Alexa, volt tüneted a göb növekedésére, vagy ez csak a vizsgálatból derült ki?

A nyelés röntgen, ha még nem voltál kicsit kellemetlen. Akárhogy próbálják a röntgenhez használt lötyit ízesíteni, akkor is pocsék íze marad.

1808. alexa7201
2009. jún. 9. 08:22

Sziasztok!


Tegnap voltam a kékgolyóban kontrolon. Pénteken mehetek vissza. Csinálnak nyelés röntgent, meg újra megszúrják a göböt, mert két év után elkezdett nőni.

Zsozó gyógyulgass, örülök, hogy túl vagy a műtéten

2009. jún. 8. 13:58

Szia Zsozó!

Üdv. újra itt, pihizz, gyógyulgass,napról napra jobb lesz meglátod!

Hol műtöttek, lelkiismeretesnek tűnik a dokid a leírtakból.

1806. Erika8
2009. jún. 8. 12:24
Szia Zsozó, orulok hogy ujra koztunk vagy, a méz nekem is sokat segített. Pihengess, és majd írj nekunk !
2009. jún. 8. 11:56

Szia Zsozó!

Na végre, hogy írtál!

Sajnos ez ilyen:-) Én hetekig köhögtem, és ráadásul én nem tudtam, mit kell bent csinálni a hangszalag bénulás miatt. A gyengeség is természetes, majd fokozatosan kell a fizikumot újra építeni, nekem így volt. A görcsök gondolom a mellék Pm. kivétele miatt van, ezért kell a kálcium. Nekem ezek megmaradtak, így nem ismerem a görcsölős gondokat.

Mennyi gyógyszert kell szedned?

Mézet fogyassz! Az jót tesz a toroknak.

Ezek szerint Te is tudsz beszélni. Neked is kellett mondanod, hogy IBI és Hi?

Vigyázz magadra! Jelentkezz, hogy tudjuk követni gyógyulásod!

1804. 11f484110f (válaszként erre: 1802. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 8. 11:48

Sziasztok!

Hát megtörtént a műtét...

De nem csütörtökön, hanem pénteken.

12 körül vittek be és úgy fél 4 körül tértem magamhoz.Nem voltam valami fényesen,utána a nejem órákig fogta a kezemet. A dokival aki műtött előtte átbeszéltünk mindent. Kidobták az egészet úgy ahogy van. Azt mondta ha felébredek a hangomra kíváncsi az a legfontosabb.A hangommal semmi baj.Pénteken és szombaton ki...... nehezen nyeltem.Most már ez is jobb. Minden nap bejött hozzám megnézni az állapotomat.Szombaton lett egy kis hőemelkedésem, erre bejött és kiszedte a csöveket.Erre aztán sokkal jobban lettem.Viszont ha köhögni kell hát az valami borzalom. Olyan fájdalmasan nehéz. Ilyen sűrű nyák jön- jönne fel, állítólag ez az intubálástól van.

A közérzetem azért javul, de még most is sokszor szédelgek.

De amit legjobban észrevettem magamon hogy alig akarnak elbírni a lábaim.Meg néha görcsölnek az ujjaim hol a lábamon hol a kezemen. szednem kell L-Thyroxint,meg kalciumot.

Hát itt tartok most 3 nappal a műtét után.

1803. boci75
2009. jún. 7. 20:25

Sziasztok!


Én úgy tudom, hogy a forró, illetve a meleg göb a jóindulatú és a hidegnél nagyobb az esély a rosszindulatúságra.

A fejfájás műtét után nekem is a műtét közbeni fejhátrafeszítéstől van.

2009. jún. 7. 20:13

De jó neked! A súlyod miatt:-) Bár én is leadtam 3 kg-ot, de én küzdök érte (mozgás), ha kajával csinálnám, akkor szenvedésnek szólítanám:-) Szenvedni nem szeretek.

Ne ijedj meg! Lehet, hogy Neked ennyi gyógyszer is elég!

Zsozóra én is kíváncsi lennék!

2009. jún. 7. 20:02

Sziasztok,

Tünkány örülök, hogy már ti is túl vagytok rajta.

Zsozo itthon vagy már? szerintem már ki kellett ma jönnie.Jelentkezz!

Képzeljétek, két kilóval kevesebb vagyok mint két hete, híznom kellene inkább nem? mert nem is szedek sok gyógyszert(100-as)? Remélem csak attól van, hogy szinte zöldség, gyümölcsön élek, még megijedek.

2009. jún. 7. 19:06

Nem az nem a vérnyomásod. Nekem is ez volt. A műtét közben hátra feszítik a fejed, attól fáj.

Én is mondtam a körzetimnek, erre a nyakamon megnyomott egy pontot, amitől hú de nagyon fájt. Erre azt mondta, hogy elmozdult egy kicsit a nyakcsigolyám tornáztassam a nyakam.

De azért méregesd a vérnyomásodat is. Nekem attól a fejem teteje fájt.

2009. jún. 7. 18:40

Szio mindenkinek

Ha hatul a tarkomnal faj a fejem nos ugy saccolom hogy a vernyomasom nincs rendben ,mert ugy erzem neha szedelgek is.De erdekes mert csak 1 ponton faj hatul a fejem.Mi a velemenyetek?

1798. e76e8f01ad (válaszként erre: 1797. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 7. 18:37
uristen rettenetes.
2009. jún. 7. 17:49
A kapocs kiszedést én sem ismerem, mert varrva voltam. Az érdekes érzés, de nem fájdalmas. A dréncső kiszedésnél köhögő rohamom lett, de még nem tudtam köhögni, hát az borzalom volt.
2009. jún. 7. 17:45
Kapocs szedes?.Bocsanat de en megint nem tudom mien az.
2009. jún. 7. 17:33
Sziasztok!!!Látom mindenki jól van,ennek igazán örülök...!!!:)A drain cső azért van,mert amikor fennt a műtőben dolgoznak,akkor mosófolyadékot is használnak,hogy jobban lássanak a vértől,és ezen keresztül távozik.Akkor "jó a műtét",ha 40ml-nél nem jön rajta több két nap alatt.:)Remélem vamaicskét segítettem:)Puszi mindenkinek,és mielőbbi gyógyulást kívánok!!!A kapocsszedés sem egy kellemes dolog,jó előtte bevenni egy fájdalomcsillapítót:)
1794. mangiare
2009. jún. 7. 17:22

SZiasztok!

Amit kivesznek általában a forró 1%- a vagy annál kevesebb, a hideg göbnél meg kb minden 5. embernél rosszindulatúnak indul 20%.

A páromnak sem annak indult ami lett. És ami az uh-n ott volt 7mm-es a Ct -n már nem volt. Elképzelhető hogy eltűnt. Majd a szövettanon kiderül.

2009. jún. 7. 17:05
Igen en is hallottam rola hogy vagy hideg,meleg,sott forro gob is.Sott olvastam is rola.Azt olvastam hogy a forro gobok alltalaban rosszindulatuak,bar sosem lehet tudni igazan mert a korhazban a mellettemlevo beteg volt hideggobos,es rosszindulatu volt.
2009. jún. 7. 16:47

Ha a sebész megnézte, akkor biztos rendben van! Ő látja a legjobban!

Nekem miért nem mondták, hogy hideg vagy meleg göb?

1791. boci75 (válaszként erre: 1782. - Eni35)
2009. jún. 7. 16:42

Sziasztok!


Szóval nekem a jobb oldali teljes pajzsmirigyet kivették, ott nem hagytak benn semmit, mert azt mondta a sebész, hogy annyira kis rész volt jó, hogy azt inkább kivette, mert ha újra beindulna csak eldurvulna. (valahogy így fogalmazott). A pajzsmirigyes doki szerint a bal oldali pajzsmirigyemben is van/volt egy 0,5 cm göb, azt mondták, hogy ezt is, mármint a göböt kiveszi a sebész. Így is indult a műtét. Műtét után azt mondta a sebész, hogy megnézte ezt a göböt is, de ez üres volt, így inkább nem nyúlt hozzá. Szóval nem is tudom, hogy göbnek lehet-e nevezni, de a pajzsmirigyes orvos mindig nézi és az uh-t is mondta. Remélem nem nől tovább és nem lesz vele semmi gond.


És milyen a göböd? hideg v. meleg? Az orvos mit mond?

2009. jún. 7. 16:22

Ez szuper!:-)

A duzzadtság: Mutasd meg neki a fotómat. Csak a nyelésben zavar egy kicsit másban nem.

Néhány óra múlva felkelt? Ennyit jelent az a pár év:-), én örültem, hogy másnap meg tudtam mozdulni.

Kontroll??

Angi, a dréncső a sebváladék kivezetésére szolgál. Gondolom, ez segít, hogy ne gyulladjon be, meg szokták nézegetni, hogy milyen a váladék, gondolom abból látják, hogy nincs e fertőzés.

1789. tünkány (válaszként erre: 1787. - E76e8f01ad)
2009. jún. 7. 16:21

Túl mélyen matattak műtét közben, mély a seb, ilyenkor felgyülmelik valami véres váladék, amit egy vákumos "retikülbe" leszívnak, így könnyebben gyógyul... Valami ilyesmit magyaráztak... A másik fiam könyökműtéténél is volt... (kiskorában leesett a fáról és ripityára tört a könyöke).

Puszi! Jól vagy?

1788. tünkány (válaszként erre: 1786. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 7. 16:16

Bocs, mindjárt lefordulok a székről, most értem haza... Szerdán fél 8-kor kellett jelentkeznie. Hamarosan előkerült a drnő, monta, a fiam lesz a második, kb. 10-kor. Fél 10 tájban üresedett meg az ágy, amelyet elfoglalhatott. 2 és fél órát volt a műtőben, jól bírta az altatást, nem volt hányingere se. Kapott fájdalomcsillapítót az infúzióba, attól aztán tudott aludni egyet délután. Néhány óra múlva már felkelt, hogy kimenjen pisilni(ezt néhányszor megismételte, de csak 2 bögre tea után indult meg a dolog). Másnap próbált enni, de ideges lett, mert fájt. Egyébként jól van, pénteken már ki is engedték (a dréncsőben már másnap nem csöpögött semmi). Nincsenek fájdalmai. A nyakát persze még kíméli. A vágás felett duzzadt, de vigasztaltam, hogy ez így szokott lenni, veletek példálóztam:) A hangja is rendben. Köszi a velem-aggódást. Most már "csak" azért kell izgulni, hogy a szövettan jó legyen. ( Az előzetes vizsgálatok biztatóak.)

Puszi mindenkinek!

1787. e76e8f01ad (válaszként erre: 1785. - Tünkány)
2009. jún. 7. 16:10

Milyen csotol?

Hja az a drencso?Mongyatokmar el nekem hogy minek az ?Mi a szerepe a mutetsoran?Vagy utan?

2009. jún. 7. 16:00

Tünkány, semmi beszámoló?

Hogy van kisfiad?:-) Fáj valamilye? Kell gyógyszert szednie? Hangja? STB?

1785. tünkány (válaszként erre: 1766. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 7. 15:54
Már péntek reggel megszabadították a csőtől és hazaengedték! Köszönjük mindenkinek a szorítást, mindenkinek a legjobbakat! Puszi!
2009. jún. 7. 15:03

Szia Eni!

Mintha én tettem volna fel a kérdést:-)

Mi történt, ha nem vagyunk túl kíváncsiak?

2009. jún. 7. 14:54

Kedves Eni

Lehet hogy cisztad van ami barmikor felszivodhat.Ha gob,es normalisan mukodik,vagy ha nem is gyogyszeresen lehet kezelni,Lehet azert alakult ki mert nem szedtel a mutet utan semmit.De ha esetleg megis ki kell venni sem aggodj mert nincs miert.Mi tortent hogy ekkora stressz hatas ert?

1782. eni35 (válaszként erre: 1778. - Boci75)
2009. jún. 7. 14:13

sziasztok!

köszönöm boci hogy válaszoltál.

örülök neki hogy nincs semmi gondod a göböddel. és nem is nőtt? ez tényleg jó hír! remélem nekemse fog!

engem 10 hónapja műtöttek. az egyik lebenybe volt göböm. ezt vették ki . a másik lebeny teljesen ép és egészséges volt még akkor .ehez nem nyúltak. most az ép lebenyben van 1,2cm és 0,9 cm-es göböm, amit kézzel is kilehet tapintani.eddig azt hittem csak a belső varrat. gondot nem okoz még szerencsére, ill nyelésnél észreveszem. a hormonszintem tökéletes. semmilyen hormon gyógyszert nem szedek. ezt tuti a stressz okozta! amit én kaptam műtét után a környezetemtől az még egy egészséges embernek is sok lett volna!

szóval akkor összegezzünk:

ez a göb nem szívódhat fel?

csak esetleg jó esetben nem nől tovább?

vagy inkább ez már tuti újabb műtét , csak idő kérdése?

2009. jún. 7. 12:45

Angi, a mienk nem ingyenes, de nagyon olcsó, 100 db 150-Ft körül van.

Szerintem nem tudod felíratni itt a körzetivel, mert ő azt ír fel, amit az endokrinológus ír a papírodra. Ha ezt írta fel, akkor azt kell szedned. esetleg vele tudsz beszélni, hogy másikat akarsz.

Szerintem kérdezz rá, hogy nem reggel kell e az egész adagot beszedned. Beteg tájékoztatóban mit írnak? Ott meg tudod nézni a hatóanyagot is.

Boci, göböt hagytak bent neked, vagy a Pm-ből egy kicsit? Göböt csak nem hagynak bent, akkor sem, ha nem okoz gondot, nem? Miért lenne az jó az orvosnak, ha x idő múlva újra kell műteni valakit.

Mennyi gyógyszert szedsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook