Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 14. 13:32

És nem is írom. Voltam üzemorvosnál (vérvétel, EKG), hát az orvos azt mondta, hogy menjek el a háziorvoshoz, mert az EKG-m nem túl jó. Kicsit megijedtem. Tegnap volt egy éve, hogy voltam kardiológián és szív ultrahangon, akkor semmi bajom nem volt. Mi történhetett? A kórházban sem mondtak semmit. Most izgulok, amíg elmegyek a dokihoz.

Holnap vérvétel, szerdán kontroll és háziorvos.

2009. jún. 14. 12:57

Sziasztok!

Nekem is vannak rossz napjaim, én ezt az esetleges hormon ingadozásra fogom.

100-as letroxtól tűlműködés?

De még az is lehet. Én sajnos nehezen fogyok. 2 hónap 4 kg. Most 71 kg vagyok:-(

Az átvágott izmok idegek nehezen gyógyulnak, de van remény:-)

Sziscsi, már elnézést, de az asszisztens egy ostoba, hogy lehet ilyet mesélni egy műtét előtt állónak. És ráadásul hülyeség is! Nem kellemes, de annyira nem is szűrnyű!!!

Nekem semmim sem fájt!

Ne izgulj!

1898. Sziscsi (válaszként erre: 1893. - Erika8)
2009. jún. 14. 07:09

Sziasztok!

Az az igazság, hogy engem a gégészeten az asziszensnő rémisztett el /neki is volt műtétje/, mert ő úgy adta elő, mintha ez lenne a világ legnagyobb beavatkozása, és borzalmas fájdalmakkal jár. Lehet a doktornő előtt akart tetszelegnei vele, engem meg halálra rémisztett.

1897. tünkány (válaszként erre: 1888. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 13. 20:31

Köszönöm, remélem tényleg így lesz. Lehet, hogy az izom átvágása miatt is érezhet ilyet...

Mindenkinek küldöm a pozitív energiát!

Sziasztok!

1896. Erika8
2009. jún. 13. 18:46
A fogyasodhoz gratulalok, en orulok hogy legalabb nem hizok.
1895. Erika8
2009. jún. 13. 18:45
Ma nekem is rossz napom van, mindenem olyan nehez, alig vartam hogy megfozzek, de pihenni se jo, csak jarkalok a lakasba mind a holdkoros. Remelem az idojarastol van, olyan rossz hogy par napig jol vagyok aztan jon ilyen kuka erzes, nagyon kitudok rajta borulni.
2009. jún. 13. 18:40

Képzeljétek el, hogy múlt hét óta megint fogytam 2 kilót a műtét óta 4-et.Lehet, hogy átmegyek túlműködésbe? Vagy csak az étkezésnek köszönhetem? Semmi más nem utal erre és csak 100-as letroxot szedek az egyáltalán nem sok szerintem.Mit gondoltok erről?

Ma egyébként nincs valami jó napom, kicsit nehezen veszem a levegőt és olyan telt érzetem van a nyakamnál, hólyag is lett a nyelvemen és úgy fáj.

1893. Erika8
2009. jún. 13. 18:33
Sziscsi meglatod minden rendben lesz, en is tudtam mar masnap reggel enni, es foleg nagyon szomjas voltam, kanulom nekem is volt, a mutettol szamitott harmadik napon viszont mar azt is kivettek mert nemkellett mar fajdalom csillapito se.
2009. jún. 13. 07:11

Sziasztok!

A kanül a művéna. Ezen keresztül kapjuk az összes injekciós terméket, a műtéti altatót is.

1891. Sziscsi (válaszként erre: 1889. - 7529edede9)
2009. jún. 13. 07:07
Köszönöm, majd rendelek valami pépeset akkor a családomtól.
1890. Sziscsi (válaszként erre: 1888. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 13. 07:06

Sziasztok!

Napról napra jobban izgulok. Ugyan pénteken vonulok be a tetthelyre, de a hétvégére kiengednek, és hétfőn műtenek. Én örülnék annak az altatónak, mert nem tudok csak a saját ágyikómban aludni, azt meg ugye nem lehet.

Most az olvasásnál mikor a "kanülhöz" értem ugrott egyet a gyomrom:) Mi lesz akkor?!

1889. 7529edede9 (válaszként erre: 1888. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 13. 00:34

A második szövettan valóban jó lett de az első rosszindulatú ezért kell a kezelés is és a dagi nem a tokban volt hanem alatta és az nem vmi jó ezért félek DE NEM LESZ SEMMI BAJ!

Nagyon szorítsatok és küldjétek rám a pozitív dolgokat!


Sziscsi,

legutóbb délután műtöttek és másnap reggel már bevágtam 2 zsemlét olyan éhes voltam de vigyenek neked vmi pépeset az a biztos.


Zsozó, veled mi van, jól érzed magad?

2009. jún. 12. 22:09

Sziasztok!

Tünkány, én is sokáig úgy éreztem, mintha valami lenne bent a varrat alatt, sőt időnként még most is. Ha kiszedik a varratot és már érheti víz, és mozgatja majd, egyre jobb lesz.

Rbarso, ne izgulj! Ez már nem lesz rosszabb a műtétnél. Nem azt mondtad, hogy a szövettanod jó volt? Ha igen, akkor mit találnának? A kórház viszont tényleg rossz.

Sziscsi, én pénteken vonultam, a pm beállítása miatt. Péntektől vasárnapig kaptam arra szurit, illetve vérhígítót is. Nem kértem altatót, mivel nyugodtnak éreztem magam. Az altató orvos a vérnyomásomból rájött, hogy izgulok, így vasárnapra kiírta az altatót is.

Vasárnap este 6-ig ehettem, éjfélig ihattam.

Hétfőn reggel gégészhez vittek, majd fél 10-kor a műtőbe. A gégész előtt kaptam még nyugtatót.

A műtőben beadtak valamit a kanülömbe, én kérdeztem még valamit, de a válaszra már nem emlékszem. Lehet, hogy nekem nem kellett számolnom sem.

Kedd reggelre emlékszem ismét tisztán mindenre. Ismét gégész, stb. A műtét napján nem lehet még enni, de inni igen, másnap is csak inni lehet. Én kedd este krémes ettem, de csak a krémet és a tejszinhabot. Egy kicsit sem fájt a torkom.

A gyógyszereket, amiket szedsz majd el kell mondanod, és ők megmondják melyiket szedheted!

Nyugi!

Vigyázzatok magatokra!

1887. Sziscsi (válaszként erre: 1884. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 12. 20:56

Sziasztok!

Irígyelem azt aki már túl van rajta:( Nemsokára nekem is csak emlék lesz.

Akkor kérdezek.

Mindent lehet/tudok majd enni? Vasárnap kell befeküdnöm, adnak altatót? Viszek magammal olvasni valót, tudok majd olyan pózt felvenni, hogy lássam a bötűket? Azokat a gyógyszereket amit nem a pajzsmirigyre szedek vajon bevehetem majd ott is?

1886. 7529edede9 (válaszként erre: 1884. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 12. 20:13

Jól vagyok de már izgulok megint a kezelés miatt ill. nem is az miatt hanem azért nehogy találjanak valami rosszat.Már megint kezdődik a visszaszámlálás, harmadik kórházi befekvés...

Én hétfőn megyek!

1885. tünkány (válaszként erre: 1884. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 12. 18:33

Kedden szedik ki a varratokat. Már mozgatja, forgatja a fejét, de úgy érzi, mintha ott "megkeményedett volna valami". Remélem, minden rendben lesz...

Puszi!

2009. jún. 12. 12:12

Sziasztok!

Rina17, Ne izguljatok! Így műtét után néhány hónappal, de jó ezt mondani.

Nekem nem kellett jód cseppeket szednem.

Nekem is pénteken kellett bemennem, azért, hogy a methityrinről átállítsanak egy másik gyógyszerre, na meg azért, hogy kicsit jobbak legyenek az értékeim. Hétfőn műtöttek.

Jelentkezz!

Sziscsi, Te is! És kérdezzetek.

Tünkány, Fiad?

Rbarsó, Te már teljesen jól vagy?

Na hétfőn kijön?

1883. Sziscsi (válaszként erre: 1881. - 7529edede9)
2009. jún. 12. 08:33

Szia!

Igen, látom már az első nap lesz a rázós. Nem baj, túl leszek rajta.

1882. Sziscsi (válaszként erre: 1878. - Tünkány)
2009. jún. 12. 08:31
Köszönöm, remélem így lesz.
1881. 7529edede9 (válaszként erre: 1867. - Sziscsi)
2009. jún. 12. 08:14

Szia,

a nyelés nekem az első műtét után fájt egy pár napig olyan volt mint egy erős torokgyulladás esetén, a második után meg egyáltalán nem fájt.

Én a göböket nem éreztem bár a műtét előtt pár héttel kezdtem érezni valami éles, szúró fájdalmat egy helyen, mondtam is a sebésznek, hogy fáj erre azt mondta az nem attól van( akkor mitől)és képzeljétek el, hogy most is szoktam sokszor érezni csak nem olyan erősen talán. Akkor most mit érezhetek?

1880. 7529edede9 (válaszként erre: 1879. - Rina17)
2009. jún. 12. 08:04

Szia,

rendben lesz minden és gyorsan átestek rajta, ne féljetek!

Én nem kaptam jódot de nem is hallottam ilyenről, hol műtik?

1879. rina17
2009. jún. 12. 07:12

Sziasztok!

Túl van a vizsgálatokon a férjem ,minden rendben

Végül is a 19 -e az péntek de nem akkor műtik hanem hétfőn azaz 22 én reggel

Jövő héten csütörtökön kell elkezdeni neki a jódot cseppekben szedni ami előkésziti a pajzsmirigyet a műtétre

Nektek kellett ilyet szedni?

Mivel csepegtettétek?

Mert neki csak sima

üvegben van nincs hozzá pipetta

Már eléggé idegesek vagyunk ,reméljük minden rendben lesz ,én idegesebb vagyok mint ő

1878. tünkány (válaszként erre: 1876. - Sziscsi)
2009. jún. 12. 06:32

Nekem is vannak göbjeim, meg cisztáim. Úgy derült ki, hogy éles fájdalmat éreztem egy ponton. A torok nem így fáj, a gégész nem is látott semmit. Akkor vettem észre, hogy dagad a nyakam. Ultrahanggal vették észre a göböket, cisztákat, de azt mondták ne foglalkozzak veük, nem érik el az 1 cm-t... Meg hogy attól nem fájhat...Ezek szerint mégis. Ha borsónyi, akkor is.

Szorítok neked is! Remélem, minden simán megy majd és tényleg dolgozhatsz, amikor akarsz...

1877. Sziscsi (válaszként erre: 1874. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 11. 22:26

Nem vagyok fiatal, 53 éves elmúltam. Valószinűleg a változókor és a sok idegesség /családi probléma/ hozhatta ki, de ez csak találgatás.

Jó érzés, hogy itt vagytok, és kérdezhetek. Nagy segítség. Köszönöm nektek.

1876. Sziscsi (válaszként erre: 1873. - Alexa7201)
2009. jún. 11. 22:24

Szia Alexa!

Folyamatosan nőtt, és egy időben rettentesen fájt. Azért mentem újra orvoshoz. Máig is, ha ideges, stresszes vagyok fáj.

2009. jún. 11. 21:55
Hétfőn kijön a találkozóra?
2009. jún. 11. 21:28

Sziasztok!

Sziscsi, szerintem fogsz aludni. Vasárnap este valószínűleg kapsz majd altatót. Én is kaptam pedig nem kértem, mert játszottam a nyugodtat, de jó, hogy kaptam.

Nekem nem fájt a nyelésnél, sőt nekem akkor sem ha mozogtam. De így 4 hónappal a műtét után az időjárás változást megérzem.

nekem is kivette a teljes PM-et (egy kicsit benthagyott), szedem a gyógyszert. Most már jól vagyok. a műtét után hirtelen meghíztam, de most kezd rendeződni. Igaz küzdök érte (torna, futás, bicaj). Ne félj! Kérdezgess minket. Bármit! Itt vagyunk a gép mellett és próbálunk segíteni.:-)

Nekem sem szokott fájni, mármint, amig volt:-) Én is már kb 2000-től beteg vagyok, mármint azóta tudom, de szerintem már előtte is meg volt csak nem ismerték fel.

Nekem genetika:-) Nagynénimtől örököltem.

Hány éves vagy? azt mondják a fiatalok hamar gyógyulnak. Igaz nekem is azt ígérte az orvos, de nem nézte meg hány éves vagyok:-)

1873. alexa7201 (válaszként erre: 1871. - Sziscsi)
2009. jún. 11. 21:14

Nekem nem fáj, de gondolom eleinte neked sem okozott gondot. Eddig milyen gyakran ellenőrizték? Mindíg nött, vagy egy ideig stagnált?

Nekem 2006-ban találták meg és eddíg nem nőtt, most kezdett el nőni.

1872. Sziscsi (válaszként erre: 1856. - E76e8f01ad)
2009. jún. 11. 21:06
Nekem muszáj lenne dolgoznom. Egy üzletben dolgozom, és egyedül én vagyok alkalmazott. Az orvos azt mondta, 10 nap után dolgozhatok. Nyilván ez a gyógyulástól is függ, de én nagyon fogok gyógyulni:)
1871. Sziscsi (válaszként erre: 1854. - Alexa7201)
2009. jún. 11. 21:04

Szia:)

Igen, csináltak biopsziát, már 2001 óta nyűglódök. A göb nől, ezért kell kivenni. Ráadásul néha fáj is, ma is kínzott egy kicsit. Tényleg nektek is szokott fájni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook