Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 24. 21:20

Sziasztok!

Sziscsi! Szia!!!:)))

Rina, van ez így. Még nem biztos, hogy az alulműködés. Én sem voltam jól sokáig:( De ne izgulj, rendbe jön!:)

Ödémás volt az én nyakam is (belül), arra kaptam a szteroidot medrol, vagy mi volt a neve. Műtét után 2 napig nem is voltam magamnál, aztán kaptam jó nagy adagot a szteroidból, és nem aludtam napokig:)

Fotót mindenki rakjon ki!

Nekem holnap lesz a hónap furdulom, az 5. így holnap fotózkodás és rakom ki.

Rina mit érez a férjed?


Mindenki egyen mézet! Igyon kamilla teát! Lehet szopogatós tablettát is, de ne mentolost, mert az irritálja a belső gyulladást.


Nem tudom mondták e: be kell kötni a vágást, nem szabad, hogy megfázzon! Nekem az orvos azt mondta, hogy csak nyáron vehetem le a sálat.

Na majd ha eszembejut még valami írom:))


Vigyázzatok magatokra! Frissen műtöttek, kezeltek, kezelendők pihenjetek!

2049. 900a7c9404 (válaszként erre: 2048. - E76e8f01ad)
2009. jún. 24. 20:41
Kedves Angi, nem kaptam izotópos kezelést, csak Rostockban műtöttek, a lányom pedig első éves volt az egyetemen Budapesten, ezért nem volt velem hetekig. A kicsi fiam pedig, szegénykémnek mikor bevittek a műtét előtti napon a kórházba az apjával, pont kiesett egy tejfoga, eléggé vérzett az ínye. Persze én becsomagoltam a fogacskáját, és eltettem az éjjeli szekrényembe. Műtét után 2 napot voltam az intenzíven, ahová nem engedték be. Szegény kint sírt a váróban, én meg a sok csőtől, ami a karjaimban volt, mozdulni nem tudtam. Mikor végre levittek a szobámba, elővettem a fogacskáját, és azt nézegettem. Tudom kicsit morbid, de akkor olyan jólesett, hogy legalább azt nézegethettem.
2048. e76e8f01ad (válaszként erre: 2044. - 900a7c9404)
2009. jún. 24. 19:58
aranyos vagyeri68 neked is volt ez a radio jod? Igen szornyu lehet mikor nem mehetsz oda a gyermekedhez megolelni.Nos mind a 2 mutetem jol sikerult...a doki nagyon figyelt ram ,rendesek voltak.Es ugy van ahogy mondod,ez legyen a legnagyobb problemank az eletben.Koszonom a kedvesseged.Angi
2047. rina17
2009. jún. 24. 19:56

megvan


itt a 155 hozzászólásnál van


[link]

2046. rina17
2009. jún. 24. 19:50

Nem tudom már hol olvastam ,de egy ápoló írt róla ,ha lesz időm megkeresem


Férjem holnap jön haza

A közérzete nem valami jó ,már műtét után lehetséges hogy egyböl alulmüködése van?

2045. 900a7c9404 (válaszként erre: 2043. - E76e8f01ad)
2009. jún. 24. 19:31

Vizesedés.

Amúgy szerettem vona elmenni a találkozóra, de az utolsó pillanatban valami közbe jött.

Angi, Te viszont nagyon jól nézel ki, látom jól sikerült megint a műtét.:)

2009. jún. 24. 19:27

Sziasztok Mindenkinek!

Mostanában ritkábban van időm erre járni, de azért egy gyors olvasásra mindig futja. Kedves Rbasro, Angi37, és természetesen Mindenki, aki valamilyen pajzsmirigyes műtéten, utókezelésen, stb.. vesz részt, mielőbbi jobbulást kívánok. Kedves rbarso Veled nagyon együttérzek, nekem is a legrémesebb a betegségemben az volt, amikor nem ölelhettem magamhoz a gyerekeimet.:( Raktam fel magamról és a vágott nyakamról képet, mindkettő mostanában készült, 7 hónappal a műtét után. Jó randán gyógyult, de azt mondom ez legyen a legnagyobb problémám az életben.

2009. jún. 24. 19:25
Milyen az a odema?
2042. Erika8
2009. jún. 24. 19:00
Orulok Sziscsi hogy ujra itt vagy koztunk, pihenj sokat es majd irj nekunk, mielobbi gyogyulast kivanok....:)
2041. e76e8f01ad (válaszként erre: 2040. - Sziscsi)
2009. jún. 24. 17:31
Gratulalok....ugyes voltal a hanyas gondolok nagyon rossz lehetett,mutet utan.Vigyazz magadra pihenj sokat.En ittam sok kamilla teat, ilyenkor jo a szervezetnek.
2040. Sziscsi
2009. jún. 24. 17:11

Sziasztok!

Megjöttem! Túl vagyok rajta! Nagyon szerencsésnek érzem magam. Nem kellett kivenni a teljes pajzsmirigyemet, csak a baloldali egy részét. Volt két göböm, egy 4x5-ös és egy 1 centis. A műtét tökéletesen sikerült. Kicsi vágásom van, nagyon figyelt a doki, hogy alig maradjon nyoma. Nem kapcsolta, csak varrta. Mára ugyan beödémásodott, de majd borogatom, és felszívódik.

A műtétből semmit nem éreztem, már a szobában ébredtem fel. Az a nap nem lesz a kedvencem, mert az altatás utóhatása brrr.... Volt sugárba hányás, meg remegés, frászt hoztam a gyerekeimre:)

Egyszerűen csodálatos, hogy tegnapelőtt műtöttek, és mára már itt írhatok nektek.

A kórházról csak jókat mondhatok, mindenkinek ajánlom. Makulátlan tisztaság, odafigyelés, nagyon ügyelnek arra, hogy ne fájjon semmi.

Köszönöm mindenkinek, hogy aggódtatok értem, hogy nem feledkeztetek meg rólam.

Este újra itt leszek, és akkor végigolvaslak benneteket, de most örülök a családomnak.

Addig is puszilok mindenkit

2009. jún. 24. 17:04
Uristen jol nezunk ki.
2009. jún. 24. 16:35

Lehet buta kérdés, de sugárról, meg ilyenekről beszéltek:(

Hajhullás?:(

2037. 7529edede9 (válaszként erre: 2035. - E76e8f01ad)
2009. jún. 24. 16:34

Tényleg elzárva leszel itt nincs látogatás.Mint a börtön. Nekünk kapszulát adtak.

A mellékhatások azok voltak amit leírtam a mai első beírásomban és lehet még hányás, hányinger, kinek hogy reagál a szervezete.Szinte minden nap más más hatás.

2009. jún. 24. 15:48

Lányok van mellékhatása a kezelésnek?

Angi, gondolom a gyógyszer hiánya miatt lehetsz nagyon fáradékony. Amíg nem állt be nekem is ez volt:( kb 2,5 hónap volt mire kezdtem jól érezni magam.

2035. e76e8f01ad (válaszként erre: 2034. - 7529edede9)
2009. jún. 24. 15:01
Nekem azt mondtak ha minden ok,akkor 2 het a kezeles utan lehet menni dolgozni.De majd mindenre rakerdezek.Ma voltam vervetelen.En nem tudom de nekem azt mondtak hogy csak egyedul lehetek a 3 nap alatt,a parom sem johet be,nevettunk mert Julius 6 an 12,az az delre kell mennunk,es meg megebedelhetunk 1 utt,aztan 3 ora fele beadjak a gyogyszert.Te is gyogyszert kaptal vagy szurit?
2034. 7529edede9 (válaszként erre: 2033. - E76e8f01ad)
2009. jún. 24. 13:53

Hát igen nagyban függ a második kezelés az elsőtől de nekem azt mondta, hogy nagyon ritka ha vkinek csak egyszer kell, hallottam olyat is akinek 5-ször is volt.

Ja és az volt még kemény, hogy rengeteget kellett inni, min. 3 liter ( egy bezárt szobában , hidegben , mozgás nélkül)de inkább többet és mellékhelységre járni egyfolytában.Mindig ezt mondták, hogy inni-üríteni, inni- üríteni.Ettől már kivoltunk.

2009. jún. 24. 13:27
Voltam ma setalni, kb 1 km lehet amit megtettem,hat ugy lelassultam a vegere hogy azt latni kellett volna.Ez olyan rossz hogy igy csinaljak nalam,mert kicsit aggodom,igy is lesznek tuneteim hogy nem szedem a gyogyszert.Mind1 ez van ezt vegig kel csinalni,nincs mese.Nekem nem mondtak hogy 2xer is megkell csinalni ezt a terapiat,gondolom az elsotol fugg.Puszillak .Angi
2032. tünkány (válaszként erre: 2017. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 24. 13:22

Semmi baj, a kérdés jogos, de még nincs meg a szövettan eredménye. Ha tudok valamit, megírom.

Puszi mindenkinek. Gyógyuljatok!

2009. jún. 24. 13:02

Én szedtem végig a gyógyszert csak előtte kaptam két injekciót, így sokkal jobb volt szerintem, jó volna legközelebb is így.A 3 nap neked könnyen elszalad nem vészes az egész, könnyebb mint a műtét bár a sugárnak nem örülök, de hát ha ez kell a gyógyuláshoz el kell fogadni.


Vittem sok újságot bár annyit nem olvastam nem volt nagy kedvem meg sokszor erőm se. Beszélgettünk sokat a többiekkel, jókat nevetgéltünk , volt TV is de azt nem néztük sokat.

A gyerek most anyunál van de azt még nem tudom tud e vele lenni még két hetet mert ő is dolgozik.

A következőbe meg beleesik a karácsony de azt mondta, hogy akkorra együtt lehetünk bár nem nagyon lehet érintkezés, hát érdekes lesz majd.

2030. e76e8f01ad (válaszként erre: 2027. - 7529edede9)
2009. jún. 24. 11:43
Rbarsom elfelejtettem meg kerdezni hogy neked is abba kellett hagyni a gyogyszer szedeset,apm-re?Mert nekem igen,mar tegnap nem vehettem be.Es kezdek hizni am rendesen.Angi
2029. e76e8f01ad (válaszként erre: 2027. - 7529edede9)
2009. jún. 24. 11:03

Szio draga rbarso.

Nah csak hogy haza engedtek,es hogy jol vagy ez fantasztikus.En pont tegnap taliztam az orvossal aki beadja a gyogyszert Julius 6 an.Es 3 napot kell bent lennem.Pihenj es vigyuzz magadra,pusz Angi

2028. b2d0b7d91e (válaszként erre: 2027. - 7529edede9)
2009. jún. 24. 10:25

Szia!

Hát akkor ez majdnem olyan, mint egy műtét:(

Az a lényeg, hogy jól vagy! Nem is tudtam, hogy ez a kezelés nem egyszeri.

Volt könyved, TV, stb.?


Hogy oldod meg a gyerekeket?

puszi

2009. jún. 24. 10:19

Sziasztok,

nemrég értem haza. Jól vagyok bár a torkom még fáj nehéz a nyelés.A legrosszabb az egészben a bezártság volt, nagyon nehezen teltek a napok.Külön szobában voltam egyedül de négyen voltunk összesen.Ami tünet előjöhet azt én mind megkaptam de nem volt vészes azért. Fejfájás, aluszékonyság,torok-és nyakdagadás, ödémás szemek,hólyagérzékenység, de hányingerem például nem volt.

Decemberben még meg kell ismételni egyszer mert maradt még nem is kevés sejt de legalább már tudom milyen lesz.A tumormarkeres véreredmény kb.2 hét múlva lesz meg az miatt még izgulok de ezenkívül nem mondott semmi rosszat.Még a gyerekkel legalább 2 hétig nem találkozhatok.


Rina, örülök, hogy ti is túl vagytok rajta!

Pusza mindenkinek

2009. jún. 24. 10:12

Az arca kerekedik? Ugye nem szed szteroidot? Nekem attól kerekedett:)

Majd a sebész kiszedi, ne piszkálja! Bár nekem is van néhány csomó a vágásomon és az egyiket megnyomtam és jött ki belőle valami, így 1 csomóval kevesebb van:)


Ez elég borzasztó! kimondta ezt a melanomát? Mi alapján diagnosztizálta?

2025. mangiare
2009. jún. 24. 10:05

SZia Fegu!

Remélem jól vagyyy! köszike eddig még jól van, hangja rendben, bár az arca kicsit már dagad. Viszont egy szép kis kék damilt bent hagytak neki.Próbálta volna az én szemöldökcsipeszemmel kiszedni de nem bírta, mondom ne bántsa nehogy baj legyen, holnap irány vissza a sebészhez.igen, a kezelésig nem kap. Szerette volna ha kap olyat amit nem kell abbahagyni.

2024. mangiare
2009. jún. 24. 09:59
csajszikák,, leakadtam, bocsi hogy ma ilyen buzgó vagyok,,,tegnap kékgolyó izotópkezelés megbeszélésről hazafelé kapom az üzit a nővéremtől( nem tudta hogy ott voltunk)holnap megy a 17éves lányával oda mert valószínű melanomája van. Csak azt nem tudom amíg nincs szövettan addig miért mondják rá?, kész vagyok.
2023. b2d0b7d91e (válaszként erre: 2020. - Mangiare)
2009. jún. 24. 09:58

Szia!


És, hogy van a férjed? Hangja rendben van?

Azért nem kapott még gyógyszert, mert műtét után 6-8 héttel szoktunk visszamenni a PM szakorvoshoz és ő a vérkép alapján írja fel a gyógyszer adagot.

Bár lehet, hogy a kezelés előtt ő nem fog kapni, ha úgy van nálunk is, mint Angiéknál.

Rbarso, ma jön haza:))

2022. mangiare
2009. jún. 24. 09:52
rbarso jössz már hazafeléé remélhetőleg...
2021. mangiare
2009. jún. 24. 09:49

rina

Én is olvastam anno, de az intervallum 1-3év amíg nem lehet, a dózistól függően. Nincs kizárva én úgy tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook