Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2200. e76e8f01ad (válaszként erre: 2193. - Alexa7201)
2009. jún. 30. 12:19
Gratulalok,legyel nagyon boldog.
2009. jún. 30. 12:16

Kedves MsMonk

Uristen annyira porogsz hogy attol leszel beteg,komolyan a mutettel megszuntettek a rakos folyamatot,valoszinunek tartom hogy neked is lessz a radio jod terapia,ami kioli meg a mutet utan bentmaradt szoveteket.Hidd el 2xer vagyok mutve,mert az elso szovettanom rossz volt,a masodikat meg nem tudom.De tudom hogy minden jo lessz mert epp azon dolgozunk az orvosaim es en is.Es ne butaskodj hogy nem akarod tudni az eredmenyt,a problemaval szembe kell nezned kulomben sosem oldod meg.Kerlek nyugodj meg.Semmi baj nem lessz,mert en ugy gondolom hogy ,a mutettel rendezodott.Puszillak Angi

2198. accb6cf2da (válaszként erre: 2195. - Reny84)
2009. jún. 30. 12:10
Én Flector port szedtem az teljesen megszüntette.
2009. jún. 30. 12:09

Nekem azt mondta a sebész, amikor levette a kötést, hogy tegnap érheti víz.

Tehát ha nincs bekötve lehet mosni, persze óvatosan.

Masszirozni is kell!

Hangod nem biztos, hogy a polip miatt nincs, ez egy műtéti kockázat. A rekedtség a hormon hiánya miatt is lehet. Ha majd szeditek a PM. pótlót akkor rendeződik.


Alexa, Sok boldogságot!:)))) Érezzétek jól magatokat! Remélem mindent sikerült elintézni!

2196. MsMonk (válaszként erre: 2195. - Reny84)
2009. jún. 30. 11:41

És neked ki a dokid???

Mármint nem a sebész hanem az endokrinológusod???

Én nem is akarom tudni az eredményt.....:(

Nekem dr. Magony hallottál vmit esetleg róla????

Nekem otthon őt ajánlották....

Vki volt akinek rossz lett a műtét után a szövettan?? Ha igen mi következik utána???

mire készüljek fel????

2195. Reny84 (válaszként erre: 2192. - MsMonk)
2009. jún. 30. 11:30

Szia!

Nekem elvileg hétfőn kell visszamenni a sebészetre az eredményért. De már hamarabb tudni fogjuk, anyumnak köszönhetően :-)


A nyakfájás a legrosszabb. Már flektorral kenem, de csak a tarkómat...

2194. MsMonk (válaszként erre: 2190. - E76e8f01ad)
2009. jún. 30. 11:07

Szia!!

10 évvel ezelőtt egy baktérium megfertőzte a LÉPemet és leállt a működése és kikellet opereálni..a vizsgálatok során találták meg a Hideg göbömet ami akkor már 3 cm-es volt! Vettek szövetmintát minden vizsgálatot elvégeztek és azt mondták nem kell foglalkozni vele mert elvan meszesedve a szervezetem védekezett és a lépemre koncentráltak csak....annyiba is hagytam...de az ördög nem alszik címszóval elmentem pár év múlva megnézetni 2005-ben..még mindig nem nőtt nem változott nem csináltak semmit!!!

Idén meg kellet műteni térdemet mert elszakadt a keresztszalagom illetve kitört egy porc a vizsgálatok során egy alapos belgyógyász nagyon részletesen kivizsgálta a pajzsmirigyemet (mert szerinte nagyon vastag volt a nyakam) és növekedést mutatott az eddigiekhez képest!Elküldött Szegedre Dr. Magonyhoz és innen történt mindent!!!!

Panaszom sose volt a hormonszintemmel sose volt baj!Rengeteg nőgyógyászati problémám volt( 2 petefészek ciszta műtét)kiderült most már hogy a göb miatt:s:s

Nah ezt jó részletesen elírtam:)

És csak hoy minden frankó legyen amikor vizsgáltak most a műtét előtt találtak egy hangszálpolipot:s azt is le kell majd venni:(

Elég sok műtétem volt már lehet ezért is vagyok parásabb a szokottnál:)

Legközelebb szülni szeretnék menni a kórházba:):):):)

Bocsi hogy ilyen hosszasan regéltem:)

2193. alexa7201 (válaszként erre: 2183. - Accb6cf2da)
2009. jún. 30. 11:05

Szia!


Nem tüntem el, csak nem nagyon volt időm írni.

Szombaton férjhez megyek (másodszor is megpróbálom), és ez most teljesen leköt.

2192. MsMonk (válaszként erre: 2186. - Reny84)
2009. jún. 30. 10:56

Szia!!

Az ott volt szembe ahol én feküdtem mikor sétáltam mindig az osztályon és elmentem a lépcsőig ott volt a mellkasi osztály!!!!KICSI A VILÁG:):):):):):)

igen érdekes, hogy nekem is később jönnek a tünetek de ma reggel nagyon jól ébredtem és már a zsibbadáshoz is egészen hozzászoktam:)

A fórum miatt a kedvem is egyre jobb KOMOLYAN:):):)

Mikor mész a szövettan eredményéért????

Én cSütörtökön ugyanoda csak a szakrendelőbe:)

Jobbulást!!

Ja és amúgy lehet nekem azért nincsen hangom mert van egy baloldali hangszálpolipom???? De már beszélnék:)

2191. e76e8f01ad (válaszként erre: 2188. - 7529edede9)
2009. jún. 30. 10:38
Rbarsom hasi ultrhangra?Mert?
2009. jún. 30. 10:36

sziasztok

MsMonk milyen panaszokkal mentel orvoshoz?hogy vagytok?En nem valami fenyesen de turheto.Most epp ideges mert meg nem jott a fizetesem,lehet a betegallomanyt nem fizeti a ceg?Akkor jol nezek ki.

2189. 7529edede9 (válaszként erre: 2185. - MsMonk)
2009. jún. 30. 10:28
Igen, gyengén lemoshatod a környékét, a kamilla tea jó erre, én a zöld tea filterét tettem rá fekvés közben a nyakamra 5-10 percig és olyan szépen leválnak a felesleges varratok.
2188. 7529edede9 (válaszként erre: 2182. - Accb6cf2da)
2009. jún. 30. 10:25

Pont ez jutott eszembe, hogy egyre több a beteg és még mennyi akiről nem tudunk. És egyre fiatalabbak, huszonévesek, hát nagyon elgondolkodtató, hogy mi van( vagy volt) a levegőben...


Most jobban vagyok bár a nyakam, izületem nagyon fáj de már van rá legalább gyógyszerem.

Kértem hasi UH-ra beutalót augra volt csak időpont de addig nem távoztam amíg nem kaptam hamarabb így láss csodát júl. 15-én mehetek.Mondták, hogy véletlenül van egy( ja, hiszi a piszi)

2009. jún. 30. 10:25
Debrecenben műtöttek 1975.máj 27.-én, akkor még nagyon veszélyes volt. Mint minden műtét veszélyes. A legfantasztikusabb, ha az altató hatása elmúlik, nem vagy gyöge,, sőt én hajnalban ettem is száraz zsömlét. Műtét után mindig nézetni kell a hormonszintett NE feledd (senki aki olvassa)!!!, mert nem nekem kivették az egészet, és hormonnal kell pótolni.
2186. Reny84
2009. jún. 30. 10:23
MsMonk!!! Engem 25-én műtöttek SZEGEDEN, csak a sebészeti klinika, mellkassebészeti osztályán. Micsoda egybeesés!!! És még egyidősek is vagyunk... Én a Furák József doki keze alatt voltam, de ő is nagyon ügyes. Ma már levettem a kötést, hogy gyorsabban gyógyuljon, úgyis itthon vagyok, na meg allergiás vagyok a ragasztóra (kötés) amit rámraktak... A vágás gyönyörű, de tényleg, alig fog látszani szerintünk... Csak amit nem értek, hogy eddig semmi bajom nem volt , mára a reggeli gombócérzés mellett be is rekedtem... na tessék, még nem is rögtön műtét után, hanem majdnem egy hétre rá :-) Jobbulást és kitartást Nektek is!
2185. MsMonk (válaszként erre: 2180. - 7529edede9)
2009. jún. 30. 10:21

Szia!!

Igen tudom, hogy meg kell nyugodnom a kedvesem is mindig nyugtat!!

Most itt köztetek nem érzem úgy hogy egyedül vagyok ezzel az egésszel.....

azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ugye múlt hét hétfőn műtöttek vasárnap levettem a kötést de még mindig nem merem zuhanyzás közben hogy vizes legyen!!Nagyon szépen le van sebesedve az egész szépen gyógyul:)A mami mindig azt mondja hogy kihült kamilla teával szépen óvatosan mossam meg hogy a sebek lejöjjenek amik leakarnak!!

Vki csinált vmi????

2184. MsMonk (válaszként erre: 2176. - Tünkány)
2009. jún. 30. 10:10

Szia!!

Szegeden műtöttek 06.22-én(pont testérem szülinapján)aki egyébként végig ott volt velem fantasztikus testvér:)Nah de Szegeden az I. számú Klinikán Prof. dr. Farkas Gyula!

Nagyon kedves pasas:)figyelmes voltvégig!!

Amugy a műtét majd 4 óráig tartott:S

Igen én is látom hogy ez egy fantasztikus társaság!!

Elsem tudom mondani hogy mennyire sokat jelent hogy megtaláltalak titeket!!!!!:):):

2009. jún. 30. 09:09
Szia Alexa:)
2009. jún. 30. 09:08

Sziasztok!

Mennyi új beteg:(((

Lányok először is nyugi! Addig nincs értelme idegeskedni, míg semmi nem biztos, aztán meg azért nem szabad, mert úgy nehezebb a gyógyulás!

Én az egész betegségem alatt nem tudtam, hogy ilyen miatt is kellene aggódnom. Aztán a szövettanomra azt mondta a sebész, hogy rákos lett volna, ha várunk még. Még most sem tudom elhinni.

Már csak azért sem érdemes izgulni, mert a sebész műtét közben látta mit kell kiszedni! A kezeléssel biztos teljes a gyógyulás! Aztán jöhet a baba:)

MsMonk, nincs hangod? Emiatt se izgulj, majd visszajön! Én is így voltam.

Gombóc érzés természetes, az fokozatosan elmúlik!

Sziscsi, Ne csináld ezt!!!! Lehet, hogy jól érzed magad, sőt biztos vagyok benne, de nem szabad!!!! Kíméld magad, majd csinálsz ilyeneket 2 hónap múlva!


Kérdezzetek nyugodtan! Ahogy Rbarso írta itt nincsenek szabályok:) Ami eszetekbe jut, még a legvadabb dolgok is:)

Remélem tudunk segíteni, és meg tudunk nyugtatni mindenkit!:))


Angi, ma hogy vagy?

Rbarso, kipihented a tegnapi fáradalmakat?

Tünkány, fiad, hogy bírja a frontokat, és a változó hormonokat? Tanul vagy dolgozik? Ezt még meg sem kérdeztük.

2181. alexa7201 (válaszként erre: 2178. - Stileto)
2009. jún. 30. 08:49

Én sosem tudtam arról, hogy Pm betegségem lenne, de mindegyik terhességnél 25-30 kg-ot híztam. Utána hamar le is fogytam.

Solymosiról én is csak jókat hallottam.

2180. 7529edede9 (válaszként erre: 2174. - MsMonk)
2009. jún. 30. 08:07

Szia,

35 éves vagyok. Lesz még egy izotóp kezelés évvégén és ha annyival megúszom akkor ugye onnan számítva 1-3 év a próbálkozás, azért írtam, hogy nincs sok időm mert 40 év felett szerintem csak akkor vállalnám ha még az elsőről lenne szó.

Amikor megtudtam a betegségem éjjel nappal az internetet bújtam és úgy éreztem, hogy le is tudnék doktorálni. Aztán rájöttem, hogy ez lelkileg kikészít így most már ezt befejeztem.Ne idegeskedj a szövettan miatt ha olyan rossz tipus lenne az már rég kiderült volna vmi másból és azok általában idős embereknél fordulhatnak. 4 tipusa van és az 1-es a legjobban gyógyítható szinte teljesen ilyen korban és az esetek nagy-nagy százalékában ez van.Nekem egyébként az 1 és 2 -es tipus is volt.Arra gondolj ha lelkileg marcangolod magad az csak ront a helyzeteden, ezen persze át kell esni, egy kicsit megsiratja az ember magát de muszáj túlkerekedni rajta.


Itt a fórumon nincsenek köztünk szabályok, mindenki meghallgatja a másikat hisz épp ez a lényeg és együtt szorítunk a másikért és örülünk minden kis jóhírnek.

2179. 7529edede9 (válaszként erre: 2178. - Stileto)
2009. jún. 30. 07:52
Számolj be mi volt Solymosinál őt nagy tekintélynek tartják.Jó egészséget a kicsihez!
2178. stileto
2009. jún. 29. 23:39

Sziasztok! Holnap megyek Pestre Dr.Solymosi Tamáshoz.Nagyon kiváncsi vagyok a véleményére.

Angi!

Én vagyok az a kivétel aki 20 év pajzsmirigy betegség után teherbe estem:mondanom se kell,hogy nem vártunk a picire,mert úgy tudtam,hogx nem eshetek teherbe a PM miatt.A dokim is meglepődött rendesen.Úgy döntöttünk,hogy megtartjuk a picit ami nagyon jó döntés volt pedig nagyon féltem.Most 4éves,igazi ördögfióka.Sok gond volt a PM -mel,mert sikerült teljes diéta mellett 35 kg-ot hízni.Mindezt pörgő PM-el.De fel a fejjel lányok nagyon megéri.

2177. e76e8f01ad (válaszként erre: 2172. - 7529edede9)
2009. jún. 29. 22:08
Hat ennek en is megorultem.Huuuuh
2176. tünkány (válaszként erre: 2175. - MsMonk)
2009. jún. 29. 22:06

Szerintem itt egy megértő, kedves társaságra találtál!

Hol műtöttek? Nyugodj meg, rendben lesz minden!

Pihenj, és ne rágd magad! Persze kérdezz amennyit csak akarsz, ez nem tolakodás!

2175. MsMonk
2009. jún. 29. 21:07
jah és egész nyugodtan szóljatok rám...nem tudom mik a szabályok nem akarok megbántani senkit vagy tolakodni!!!
2174. MsMonk
2009. jún. 29. 21:06

Rbarso!!!

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?????

Ha nem vagyok túl tolakodó mesélnél a te betegségedről mert ahogy tudom ennek is annyi fajtája van!!

És olvastam a neten hogy egy tucat rosszindulatú fajta van és mi van ha pl a szövettan mondta ezt a papillarist és közben vmi rosszabb lesz???

Erre mit tudsz mennyi az esély?????

Áhhhhh...tényleg tele vagyok kérdésekkel??

Te is így voltál????

2173. Reny84
2009. jún. 29. 20:43

Akkor ezek szerint érdemes minél hamarabb nekilátni :-) ??

Azon drukkolok, hogy ne kelljen izotópos kezelést kapni, mert az plussz egy év várakozás...

2172. 7529edede9 (válaszként erre: 2170. - Rina17)
2009. jún. 29. 20:41
Ez tök jó hír megörültem bár tudni kell, hogy mindenki szervezete másként reagál de azért ez több mint biztató!!
2171. 7529edede9 (válaszként erre: 2166. - Reny84)
2009. jún. 29. 20:38

Reny neked is kitartást!

Gyereket lehet vállalni csak nem lesz könnyű ( én is szeretnék egy másodikat). Ahhoz tökéletesen kell működni a pm-nek a hormonpótlókkal, szigorú orvosi vizsgálatok sora és ugye a rák ki tudja, hogy befolyásolja.Én nem adom fel bár én már korban előttetek járok egy tizessel és most legalább 2 évig még nem is lehet próbálkoznom sem.

Hát nehéz elfogadni ezt főleg úgy hogy tavaly ilyenkor biztos voltam, hogy idén nyáron már babázok de hát nem ez volt megírva nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook