Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
2017. jan. 18. 12:27

Szia boldogliz!


Akkor a hormonszinteket is ellenőrzik, gondolom/ mivel a vérvétel eredményéért fogsz menni.Szurkolok, hogy jó legyen!


Szia rosszcsillag!


Hú, hát 4 és fél órás műtét nekem elég hosszúnak tűnik. Volt valamilyen komplikáció?Jó, hogy olyan hamar felépültél! Mi történt a hangoddal?/ említetted, hogy foniátriára is kellett járnod/ Most már az is helyrejött, ugye? Ettől -hangszál sérülése- én is tartok.Egyébként műtét közben, után alkalmaztak katétert? Otthon már tudtál darabosat enni, vagy még pépesíteni kellett a kaját? Belefutottam most egy leárazásba, és rögtön vettem pár üveg bébiételt, de lehet, hogy feleslegesen.


Szia Anita!


Igen,én is azt hiszem, hogy hamarosan műtenek. Mondták, hogy az összes gyógyszert, leletet, amim van, hozzam magammal.


Ez most lehet, hogy buta kérdés lesz: pizsamában egyszerűbb vágott nyakkal közlekedni, vagy hálóingben? Kinek mi a tapasztalata?

18369. Anita_89 (válaszként erre: 18366. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 17. 18:48

Szia!


Nekem műtét előtti héten végezték el a vizsgálatokat és valóban azok a vizsgálatok vannak amiket írtál: vérvétel, vizelet, mellkas röntgen, ekg. Aztán ha túl vagy ezeken a vizsgálatokon, akkor az utolsó lépés, hogy át kell menned egy másik épületbe az aneszteziológushoz. Ha van valami gyógyszer alergiád, azt mindenképp tudnia kell neki és ad egy papírt, hogy mik a teendők műtét előtt, pl előtte mennyi ideig nem szabad enned.

18368. boldogliz (válaszként erre: 18366. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 17. 14:44

Köszönöm a választ Claudia.

Nyelési nehézségek miatt mentünk kivizsgálásra.

A dokihoz hétfőn kell visszamenni a vérvétel eredményével.

18367. rosszcsillag (válaszként erre: 18366. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 17. 13:04

Nekem basedow- kórom van, túlműködött, majd műtét előtt kb fél évvel elkezdett nőni. Kifelé, így szerencsére nem fulladtam ű, de elég csúnyán nézett ki.

Mivel nem volt még gyerekem (és azóta sincs) azt javasolták, hogy kezelhetőbb lenne ha kivennék, mert a nulla működést könnyebb kezelni mint a kontrollálhatatlan túlműködést. Ha babát szeretnék akkor is előtte javasolnák a műtétet.

Ezért döntöttem akkor a műtét mellett, ami talán 5 éve lehetett....?

A műtét nekem elég hosszadalmas volt, 4 és fél órán át tartott. Semmi rosszra nem emlékszem. Kispárna legyen nálad és szívószál.. nekem a kispárna nagyon jó volt!

3 napot töltöttem bent.

Sopronban élek, itt műtöttek.

Műtét után azt hiszem 6 hét táppénzre írtak ki, de kellett foniátriára is járnom. Amúgy nem volt szükség 6 hétre.ű, második héten már aktív voltam :)

Kalciumról is gondoskodj a biztonság kedvéért.

Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed és ha tudom rá a választ :)

2017. jan. 17. 11:49

Szia Anita!


Hát igen, a kétoldali műtéteknél, gondolom,nem mindig sikerül megmenteni a mellékpajzsmirigyet, de úgy tűnik, néha sikerül ld. rosszcsillag posztja.

Végre elértem a kórházat, jan.26-án 8.30-kor kell jelentkeznem éhgyomorral az egyik nővérnél és aznap minden műtéthez szükséges vizsgálatot megcsinálnak. Gondolom labor lesz, röntgen meg EKG. Azt hiszem, hogy utána már elég hamar meglesz a műtét, milyen tapasztalat van erről?


Szia boldogliz!


Szerintem ez a lelet azt jelenti, hogy van egy göb a pajzsmirigyedben. Ez egyébként igen kicsi, majd az orvosod eldönti, hogy akar e biopsziát vagy más kivizsgálást. Egyébként hogy derült ki, hogy van göböd, véletlenül vagy éreztél is valamit?


Szia rosszcsillag!


Köszönöm a választ! Azt hiszem, hamarosan meglesz a műtét, ha az eredményeim engedik, mert nekem a nagy göbjeimen kívül még túl is működött a pajzsmirigyem, most kezd normalizálódni. Ha megkérdezhetem, Téged hol műtöttek, rosszcsillag? mennyi időt töltöttél a kórházban? és kb hány napig kellett otthon lenned a műtét után?

18365. rosszcsillag (válaszként erre: 18362. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 17. 10:40

Szia Claudia,


nekem kivették a teljes pajzsmirigyem. Hormonpótlásra szorulok, de ez semmiben nem akadályoz, illetve a mellékpajzsmirigyeimből maradt, így a kalcium pótlással nem kell foglalkoznom.

Anno azt mondta a dokim, hogy ha egy mellékpmirigy megmarad a 6- ból (vagy 8- ból) az elég arra, hogy ellássa a feladatát. Mivel elég nagyra nőtt már a pmirigyem, nem tudták garantálni, hogy ezek közül a borsónyi mellékpmirigyek közül marad- e épségben legalább egy, de maradt :)

18364. boldogliz
2017. jan. 16. 21:06

Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni,h mit jelenthet ez a mondat:

Jobb oldalon a ventrális kontúron egy 6 mm-es echoszegény göb megfigyelhető.


Köszönöm előre is! :)

18363. Anita_89 (válaszként erre: 18362. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 16. 19:05

Szia Claudia!


Nekem meghagyták a mellékpajzsmirigyet szerencsére. Két oldali műtétnél sajnos nem tudom, ez hogy működik. Esetleg próbálj meg őket vezetékes telefonon felhívni, hátha úgy sikerül. Hívd fel a központi számot és mondd meg kivel akarsz beszélni és akkor kapcsolják.

2017. jan. 16. 16:01

Szia Anita!


Szerintem, ha jól érzed magad, akkor biztos nem nagyon kell hormonpótlás, ha mégis kellene, azzal együtt lehet élni. A nővéremnek az első szülése közben akut pajzsmirigy gyulladása volt,a 6 hetes kontrollon derült ki, hogy a pajzsmirigye lényegében elpusztult, azóta abszolút hormonpótlásra szorul.Teljes értékű életet él, született egy második, egészséges gyereke is.

Az én eredményeim javulgatnak-eredetileg túlműködött a pajzsmirigyem- úgyhogy az endokrinológus műthetőnek ítélt. A műtét idejét nem tudom, mert a sebész , illetve az asszisztense elérhetetlen. Az általuk megadott mobilszám mindig üzenetrögzítőre van állítva. Talán csak a rendelési napokon lehet velük így érintkezni, az Szerda. Ha akkor sem érem el őket, akkor majd bemegyek az onkológiára.

Egyébként a pajzsmirigy műtétkor kiveszik a mellék-pajzsmirigyet is? Neked Biztosan maradt benn, hiszen csak az egyik lebenyt vették ki.Tudsz erről esetleg valamit?

18361. Anita_89 (válaszként erre: 18360. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 16. 13:32

Szia Claudia!


December 1.-én voltam vérvételen legutoljára és csak most fogom megtudni az eredményt szerdán. Sajnos az onkológián nem adják ki a vérvétel eredményedet, mondjuk ez valamennyire érthető is. Elvileg azért kell ennyit várnom, mert van olyan eredmény, amire 1 hónapot kell várni. Azelött csak műtét elött volt vérvételem, azzal minden rendben volt. Igazából majd most fog csak kiderülni, h kell e hormpnpótlás. Remélem nem kell, mert jól érezem magam, természetesen ha azt mondja az orvos, hogy kell, akkor fogok gyógyszert szedni. Neked milyenek a vérvétel eredményeid? Pontosan tudod már, hogy mikor lesz a műtét?

2017. jan. 16. 12:57

Szia Anita!


Igen, a Contratubexet már használtam egy más alkalommal, úgy emlékszem nem volt rá allergiám. Szerintem is kevésnek tűnik a 3 nap, de főleg az 5 nap otthon. Bár, azt említette, hogy ezt csak akkor tehetem meg, ha a munkám csak ülésből és gépelésből áll.Szóval magam 2 hetet gondolok otthon tölteni, de lehet, hogy 3 lesz belőle.

Úgy emlékszem, neked nem kell hormonpótlás. Rögtön beállt a megfelelő mérték, vagy kezdetben kellett egy kis hormonális támogatás?

18359. Anita_89 (válaszként erre: 18358. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 16. 12:04

Szia Claudia!


Contractubex krémmel kentem a heget, de figyelj arra, hogy sokan alergiásak valamiért erre a gélre, de nálam nem okozott pl semmi problémát.

Nekem hétfőn kellett befeküdnöm a kórházba, kedden délelött műtöttek, a csöveket csütörtökön szedték ki és pénteken engedtek haza. Fura, h neked csak 3 napot kell bent lenned, gondolom neked majd nem kell elötte való nap befeküdnöd mint nekem. Én szerintem 5 nap az nagyon kevés, nekem azt mondta az orvos, h annyit maradok otthon amennyit akarok. Olvastam sok helyen, hogy 3 hét mindenképp ajánlott műtét után. Főleg neked, hogy mind a két lebenyedet kiveszik. Hu hát, hogy mennyi idő után gyógyult be a hegem, már nem tudom, de miután kiszedték a varratokat szépen kezdett el gyógyulni. Mire eltünik teljesen a heg és csak egy vékony kis csík látszodik elvileg arra kell egy év.

2017. jan. 16. 10:01

Szia nagyhelga!


Persze, érthető, hogy 19-20 évesen a szüleid beszéltek az orvosokkal.Nos, én egy kissé idősebb vagyok. Ma is próbáltam már hívni a megadott mobil számot, de üzenetrögzítőre van kapcsolva.


Szia Anita_89!


Köszönöm a választ! Képzeld! nekem azt mondta az orvos, hogy 3 nap kórház és 5 nap otthonlét vár rám a műtét után, pedig az egész pajzsmirigyemet el kell távolítani.Hát, majd meglátjuk. Biztos igazad van abban, hogy sok múlik az egyéni érzékenységen. Neked mennyi idő alatt gyógyult be a heg teljesen? Mivel kented?


Szia gyöngy:)


Az mindenképpen jó hír, ha jó a kaja, bár nekem fogynom kéne.

18357. gyöngy:) (válaszként erre: 18355. - Anita_89)
2017. jan. 15. 19:57
Én ott szerettem meg a zöldbabfőzeléket:DD
18356. Anita_89 (válaszként erre: 18351. - Dorci5$)
2017. jan. 15. 12:59

Szia Dorci!


Nekem a jobb oldali pajzsmirigyemet vették ki és a vágás nem nagyobb min 3-4 cm. Sok idő kell a hegnek, hogy meggyógyuljon, érdemes műtét után kenegetni és akkor nem lesz veled gond.

18355. Anita_89 (válaszként erre: 18345. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 15. 12:54

Szia Claudia!


Engem is az Országos Onkológia Intézetbe műtöttek, csak engem más orvos. Én 3 hétig voltam betegállományba a kórházzal együtt, 5 napot feküdtem bent. Nekem a jobb oldali lebenyemet távolították el, szóval szerintem te akár 4-5 hétet is elmehetsz akár táppénzre, viszont 3 hétnél hamarabb semmikép se menjél vissza dolgozni, annyi mindenképp kell. Műtét után egyéntől változik, hogy kinek milyen mellékhatást okoz. Nekem csak a vérnyomásom volt kissé alacsony. Műtét után nagyon fontos, pl h ne hajolgassál, ezt kb érdemes 2 hétig betartani a heg miatt. Egyébként valóban nagyon rendesek a nővérek és az ápolók a kórházban és a kaja is nagyon finom volt. :)

18354. nagyhelga (válaszként erre: 18352. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 13. 14:05
Kérdezz bármit nyugodtan ;) Az orvost nem tudom, anyáék intézték, még csak 20 vagyok :D szerintem ők is hívogatták, de pontosan nem tudom :D
18353. Dorci5$ (válaszként erre: 18352. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 13. 13:54
Szia Kőnig Claudia! Köszönöm a válaszod, szerencsére nem nyom semmit, tavaly voltam nyelési próbán/röntgenen. De lelkileg felkészítettem magam, hogy túl kell esnem a műtéten, amíg a jobb oldali pajzsmirigyem ép és végzi a dolgát.
2017. jan. 13. 13:10

Szia Helga!


Tök jó, hogy nem híztál, de az a legjobb, hogy meggyógyultál. Nem vagyok rajta a facebook-on, és nem baj, ha csak időnként tudsz erre az oldalra tekinteni. Hálás vagyok a segítségért!

Amúgy, Te hogyan tartottad a kapcsolatot az orvossal? Nekem adtak egy mobilszámot, azzal, hogy ezen hívjam az asszisztenst, amint az endokrinológus műthetőnek ítél.2 napja hívom a számot, de mindig üzenetrögzítőre kapcsol.Bár lehet, hogy csak azokon a napokon lehet hívni, amikor az orvosnak rendelési napja van az Onk. intézetben.. nem is tudom, ha jövő hétig nem veszi fel senki, talán be kellene mennem az Onk. intézetbe.


Szia Dorci5&- bocs, a dollár jel nekem nem jön be a gépen-


Pesti vagyok, szóval a gyöngyösi orvosi ügyekben nincs ötletem. Nos, a 3 cm és nagyobb göbről azt mondta az orvosom, hogy az panasz nélkül önmagában műtéti indikáció, mert nyomhatja a gégét, nekem ez meg is történt.Állítólag a vágás nem feltétlenül nagy, és hacsak nincs az embernek hajlama keloidosságra,akkor általában szépen gyógyul.

18351. Dorci5$
2017. jan. 13. 11:58
Sziasztok! Nekem hideg göböm van, 3.8 cm. Január végén megyek kontrollra. Ha nőtt akkor műtét. Gyöngyösön volt mostanság valaki műtéten? Eddig csak jókat írtak Dr.Kovács István sebészről... Tudja valaki mekkora vágást ejtenek?
18350. nagyhelga
2017. jan. 12. 21:03

Szia!


Nekem nem volt előtte túlműködés, csak pajzsmirigyrák, de már az sincs szerencsére :) Hát én nem híztam szerencsére, inkább tartom a súlyom, már kapok hormont is az izotópkezelés után, és szerencsére sikeresen belőtték az adagot, így nem kellett se emelni, se csökkenteni. Ha van facebookod, ott is szívesen válaszolgatok, ott hamarabb látom :)

2017. jan. 12. 17:25

Szia!


Örülök, hogy jól vagy! Nos, nekem túlműködött a pajzsmirigyem, ezért a műtéttel meg kellett várni, amíg Metothyrinnel normalizálódnak az értékek. Ami nagyobb baj,hogy mindkét lebenyen daganatok vannak, az egyik lebeny szinte teljesen el van cisztásodva, és a pajzsmirigy már diszlokálta a gégémet. Az elmúlt években összesen 3 biopszia volt,ezek negatívak lettek, és most az Onk.Intézetben csináltak egy negyediket, az is negatív lett. Persze a "végső szót" majd a szövettan mondja ki. Egyébként , gondolom, Te is kapsz most hormonpótlást? Történt súlygyarapodás?

18348. nagyhelga (válaszként erre: 18347. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 12. 16:51

Szia!


Igen, már jól vagyok, köszi, bár nekem nyirokcsomókat is kiszedtek, így jóval nagyobb a vágás.

Én kb 8 napot voltam a kórházban, mert nem engedett haza a doki varratszedés előtt.

Olyan 2-3 hétig gyengébb voltam, aztán igyekeztem feljebb tornázni a tűrőképességemet sok sétával.

Én meg voltam elégedve a kórházzal, mosolygósak és kedvesek voltak a nővérek, a kaja is finom volt.

18347. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18346. - Nagyhelga)
2017. jan. 12. 12:50

Szia!


Igen, amikor nézegettem a fórum korábbi posztjait, olvastam a történetedet.

Remélem, most már teljesen jól vagy!!

Megkérdezhetem, hogy a műtét után meddig voltál a kórházban, illetve mikor lettél járóképes?- úgy értem, nem kell otthon pihengetni, hanem ki is tud mozdulni az ember-/lehet, hogy ezeket is említetted a posztjaidban, csak én nem emlékezem.

Egyébként meg voltál elégedve a kórházzal?

Előre is köszönöm a választ.

18346. nagyhelga
2017. jan. 12. 09:54

Szia!


Nekem is ott volt a műtétem, bár nem Koltai Pál műtött, a táppénzről sajna nem tudok nyilatkozni mert egyetemista vagyok és nyáron műtöttek :/

Sok sikert a műtéthez! :)

2017. jan. 12. 09:15

Sziasztok!


Hamarosan pajzsmirigy-műtétem lesz. Mindkét lebenyt el kell távolítani.Az Orsz. Onkológiai Intézetben fognak műteni, dr. Koltai Pál fog operálni. Van róla valakinek információja?

Átnézegettem a korábbi posztokat, és szeretném megkérdezni, hogy kb. mennyi időt kellett betegszabadságon/táppénzen tölteni,/ bár látom, ez nagyon különböző/

18344. gyöngy:) (válaszként erre: 18343. - Szviola)
2017. jan. 7. 20:54
Teljesen átérzem és megértelek!:/
18343. Szviola
2017. jan. 7. 20:19

Nekem leginkább a széltől fáj, nem kell hogy érje, csak elég ha kint fúj. Minden féle hasogató, görcsölő, szúró érzés elkapott ebben a 3 napban. Nekem amugy még mindig nagyon viszket egy bizonyos helyen.

Végre csendesedett odakint, rendesen próbára tette a lakást is ez az idő, a gyerek is nyugtalan.


Én már csak azért nem tudok hinni a minden rendben leszben, mert már 2x csináltam végig, és általában én nyugtatok másokat. És mindig ez higgyem el, de én csak 1 embert ismetek akinek 3 kezelese volt.

18342. gyöngy:) (válaszként erre: 18340. - Channa*)
2017. jan. 7. 13:53
Görcsölni is szokott, sokszor olyan érzés, mint mikor a vádli begörcsöl, csak ez nagyon kevés ideig tart, máskor meg sokat szúr, nyilal bele éles fájdalom.
18341. nagyhelga
2017. jan. 7. 11:06
Nekem is szurkál állandóan, meg húzódik a heg... Szviola, remélem minden rendben lesz majd, drukkolok :)
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook