Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2500. Sziscsi
2009. júl. 6. 21:28

Sziasztok!

Itt ülök a gép előtt, és olvasgatlak benneteket, közben potyognak a könnyeim. Annyira megható ahogy egymás kezét fogjátok, és bíztatjátok az elkeseredetteket. Több új nevet látok, és mennyi fiatal van köztetek. Sokan még szülés előtt vagytok, és babát szeretnétek. Nem tudom, hogy én ilyen könnyen megúsztam-e, de ha nem, akkor is leéltem már 53 évet, és van 2 csodálatos gyerekem. Remélem mindegyikőtök meggyógyul és beteljesül minden kívánsága. Most már kevesebb időt tudok veletek itt tölteni, mert sokat dolgozom /kereskedelem/.

Néha azért benézek, ki hogy van. Köszönök nektek minden segítséget, bíztatást. Fegu, rbarso, tünkány, Angi és ti mindannyian gyógyuljatok meg! Sikerülni fog!

Sziasztok!

2009. júl. 6. 21:26

Lányok, ha ez az igazság, akkor nekem nem kellene betegnek lennem. Én aztán kimondom, ami nyomja a szívem:) Akárki legyen is az:)

És mindenki tudja, hogy nem azért mondom el mert már nem szeretem, hanem azért, mert ki kell mondanom:)

2498. 7529edede9 (válaszként erre: 2494. - E76e8f01ad)
2009. júl. 6. 21:23
a lelki stressz a legnagyobb ellenség
2009. júl. 6. 21:22
mert en olyan vagyok,ha bant vmi nem biztos hogy ki mondom.
2496. accb6cf2da (válaszként erre: 2494. - E76e8f01ad)
2009. júl. 6. 21:19
Honnan? Miért vagy ott?
2009. júl. 6. 21:19

Én nem tudom, hány betege van a doktor nénimnek. Szokott a TV-ben is lenno. Gondolom nem kevés:)

Emiatt ne gyere el:)


Rbarso, holnap hívd fel! Jobb ha túl vagy rajta!

Veled együtt izgulunk!

2009. júl. 6. 21:16
Akkor tudom mar mert vagyok itt.
2009. júl. 6. 21:14
Már be kellene telefonálnom a tumormarker véreredményért de még nem vettem bátorságot de holnap túl kellene esni rajta. Szorítsatok!
2492. stileto
2009. júl. 6. 21:11
Fegu22! Sajnos Békéscsabán 3 bőrgyógyász van 70 ezer emberre.Innen mindenki csak elmenekűl,de én imádom a városom és környékét,képtelen lennék elmenni innen.
2491. 7529edede9 (válaszként erre: 2487. - Stileto)
2009. júl. 6. 21:07
Ma halottam egy természetgyógyásztól,hogy a pajzsmirigy probléma a ki nem mondott mondatoktól van???????? ---Na akkor az én páromnak biztos nem lesz pm problémája!!!
2009. júl. 6. 21:06

Szia Stileto!

Csütörtökre kaptam időpontot a bőrgyógyásztól, majd beszámolok ,hogy mit kaptam. Remélem talál rá megoldást, mert nem csak a dekoltázsom, de a kajaim, hátam és az arcom is tele van kiütéssel, ami elég makacs. Én is kentem rá 2 féle krémet ezért el is vagyok keseredve, mert egyik sem használt pedig ezek mindenre jók szoktak lenni:(

Ilyen hosszú időt kellett volna várni? Én ma reggel hívtam fel és csütörtökön mehetek. Még azt is nézte, hogy munka utáni időpontot adjon.

Majd beszámolok csütörtök este:)


Kata111, sajnos nagyon sokan vagyunk betegek. Sajnálom, hogy Te is átestél ezen a betegségen:(

Kérdezz ha van kérdésed!:)) Remélem Neked is tudunk segíteni valamiben:)

2489. 7529edede9 (válaszként erre: 2485. - Kata111)
2009. júl. 6. 21:05
neked is szorítunk sajnos már nagyon sokan vagyunk kérdezz nyugodtan próbálunk segíteni amiben tudunk.
2488. 7529edede9 (válaszként erre: 2481. - Reny84)
2009. júl. 6. 21:04

Csernobil nagyban felelős nekem kimondta a dokim csak még sokan tagadják a stressz meg az az életforma amiben élünk csak negatívan hat ránk.Én direkt beszéltem Czeizel doktorral a baba miatt és ő mint genetikus mondta, hogy nem kell félni.

És még szerencsés is vagy mint ilyen beteg abból a szempontból ha várandós vagy nagyon nagyon odafigyelnek rád és a babára havonta szigorú ellenőrzés van nemúgy mint azoknál akiknek esetleg rejtve van a betegségük, hát ott nagyobb lehet az esély, hogy a baba örökölhet valamit de minden ujjszülöttnél rögtön szülés után vizsgálódnak pm-re nálunk meg a terhesség alatt is folyamatosan-ezt mondhatod a párodnak.

2487. stileto
2009. júl. 6. 21:03

Reny84 !

Egy dolgot ne felejts el,hogy mindig mindennek oka van.A párodnak pedig egy jó nagy fenékbe billentés kellene,hátha a helyére csúszna az esze.Legyél vele nyugodtan kemény,neked is nagyon fáj a viselkedése.Ma halottam egy természetgyógyásztól,hogy a pajzsmirigy probléma a ki nem mondott mondatoktól van????????

Jómagam is sokmindenre döbbentem rá a mai napon.Ezentúl nem nyelek hanem kimondom ami fáj.Na ennek a férjem nem örűl,mert ma nagyon kiosztottam és teljesen megkönnyebűltem.Ha belegondolunk egy életünk van az is nagyon rövid,miért ne lehetne igazán megélni az életett.Mert én eddig csak elmentem a lehetöségek mellet és most olyan gőzerővel vetettem magam az élet nevű dologba magam,hogy magam is kapkodom a fejem.Amúgy egy év után lehet szűlni.A barátnőm is most szülte meg a babáját 1 év kihagyás után.

2486. e76e8f01ad (válaszként erre: 2484. - Stileto)
2009. júl. 6. 21:01

Stileto

szia semmi rossz nem var rad,ez csak 1 gyogyszer,mar 1 oraja bennem van,es nem erzek semmit.Sztem majd holnap ,lehet mondta a dokim hogy kicsit a torkom,bedagad vagy a nyeles lessz kicsit nehezebb.Ennyi

2485. kata111
2009. júl. 6. 20:52
Sziasztok, sajnos :-) én is beálltam közétek, előző héten csütörtökön műtöttek, a jobb oldali pajzsmirigyemet vették ki mert a biopszia (amit Solymosi Tamás csinált aki szerintem is nagyon szimpatikus doki)Hürthle-sejtesen átalakult follikussejteket mutatott ki így tumor nem zárható ki. De mivel ezt csak szövetten igazolhatja így kivették és két-három hét múlva lesz meg a szövettan. Egyébként 2001 óta kezelt gyógyszeresen az endokrinológusom alulműködő pajzsmiriggyel és a labor minden évben teljesen jó volt. 2002-ben volt utoljára biopsziám ami akkor negatív volt. Idén márciusban úgy éreztem, hogy fáj a nyakam a jobb oldalom a pajzsmirigyemnél és bár öt nap után spontán elmúlt azért elmentem a dokihoz és ez lett belőle. Remélem, hogy a fájdalom időben jött és ennyivel megúszom. Ma vettem le a kötést és egy kicsit nekem is meg van dagadva a nyakam a vágás fölött és a nyelés az ami még nehéz. Az én hangom már az ébredés után tökéletes volt semmit sem változott. Nagyon jó hogy így mindent megbeszéltek egymással és biztatjátok egymást :-))
2484. stileto
2009. júl. 6. 20:51

Angi37!

Nagyon szorítok,hogy minden rendben menjen.Írj légyszi mindenről,mert szeretem tudni mi vár rám,mégha rossz is.

2483. e76e8f01ad (válaszként erre: 2475. - Reny84)
2009. júl. 6. 20:51
Reny,nekem nincs gyerekem,ecceruen nem maradtam terhes,evekig tulmukodott a pm-es mindig mondta a dokim hogy,rendben van aztan jojjon 6honap mulva csak,aztan eszukbe jutott hogy,szovettant kene venni,es tessek.itt vagyok.
2482. stileto
2009. júl. 6. 20:50

Szia Fegu!

Nekem is vannak pöttyeim a naptól.Mit használsz rá,mert már mindent rákentem de semmi nem használ és annyira csúnya a melkasom. Októberre akartak időpontot adni a bőrgyógyászaton addigra pedig elmúlik.Ja és maszekon is másfél hónap lett volna a várakozási idő.Amúgy várom Solymosi doki levelét a további kezelésről.Nagyon szeretnék már tulleni én is a rádio jód kezelésen.

2481. Reny84
2009. júl. 6. 20:49
Teljesen be van gőzölve, hogy ez örökölhető és hogy majd biztos tovább öröklödik. Nem tudom meggyőzni, ogy a stressz, és még akár a Csernobilt is mondják kiváltó hatásként. Hajlamom az lehet recesszíven a pm betegségre, de nem dominánsan. De kellett valami hatás hogy beindítsa...
2480. Reny84
2009. júl. 6. 20:46
Ja, igen. Ne haragudjatok. teljesen megvagyok zavarodva. Bocsi, Angi.
2479. 7529edede9 (válaszként erre: 2477. - Reny84)
2009. júl. 6. 20:44

Ez nem igaz, egész nap telefonálgattunk jobb híján, nekem nem volt sajnos laptopom.

Ezek szerint ő is vágyhatott magában a babára és ugyanúgy paffra esett mint te vagy én.Neki is ezt fel kell dolgoznia csak bunkónak nem kellene lennie. Rendben lesz minden köztetek.

Gyereke Anginak még nincs nekem van ha arra gondoltál.

2478. tünkány (válaszként erre: 2475. - Reny84)
2009. júl. 6. 20:43
Akármennyi ideje jártok, igazából akkor ismered meg, ha összeköltöztök és mindenkitől függetlenül együtt éltek. Hidd el, bármennyire vágysz is most babár, mindenképpen jobb, ha vártok vele egy-két évig! (én is annyira szerettem volna, mint te... ha megláttam egy babát, összefacsarodott a szívem...fél éve voltunk házasok, mikor teherbe estem... és sajnos utána jöttem rá, hogy elkapkodtam...)
2477. Reny84 (válaszként erre: 2473. - 7529edede9)
2009. júl. 6. 20:27
Akkor tényleg, neked is lehetett bevinni laptopot meg telefont is??? Anyumnak azt mesélték, hogy a sugárzás miatt semmit. de majd a doki ugyis elmond mindent 27 én.
2476. Reny84
2009. júl. 6. 20:25
köszi, aranyosak vagytok. Ez a tipikus esete, amikor nem tudja magát jól kifejezni egy férfi. De megdöbbentett az is hogy ő is tervezte már magában a picurt.... mert még a 2 év is soknak tünt neki..
2475. Reny84 (válaszként erre: 2471. - E76e8f01ad)
2009. júl. 6. 20:23
igen Angi,de te olyan téren szerencsés vagy, hogy van már. Én meg nem vagyok az a karrierista típus. Ha hiszitek, ha nem 20 éves korom óta szeretnék kisbabát. De mivel felelősségteljesen gondolkodom, megcsináltam a fősulit és úgy gondolta előtte még dolgozok is egy évet, de nagyon nehéz várni.... Erre most még jött ez is... Nem tudom, honnan van bennem ennyire a törődés vágy, vagy a családcentrikusság? nem is tudom igazából, hogy mi ez és miért. De olyan rossz, hogy körülöttem a nálam fiatalabb családtagoknak is van már babájuk...
2009. júl. 6. 20:23

Sziasztok!

Reni, nyugi. Végig gondolja majd és rájön, hogy bunkó volt. Majd jön és elnézést kér. A pasik sokszor ilyenek. Az én férjem is a műtétem előtt olyan ideges volt mintha őt műtötték volna. Aztán tologatták az időpontot, ettől még jobban ki volt, de amikor hazajöttem a kórházból nypról napra nyugodtabb lett.

Ne sírj emiatt, csak a saját egészségedre figyelj most. Az a legfontosabb. Ha meg komolyan gondolja, akkor nem érdemel meg!


Angi, ez nagyon jó, hogy van netted:)

Ha nagyon unatkozol gyere fel és feszélgetünk, és természetesen mindere kiváncsiak vagyunk. Pihenj és gondolj a gyógyulásra:)

Lányok ha elkezdtek babázni, és akkor maradok itt ha nem gond, bár én már nem fogok babázni, ugye nem baj:)

Rbarso, vigyázz magadra! vajon miért visel meg ennyire a meleg, ezt nem említetted az orvosnak?

Ahogy Tünkány mondta: vigyál valamit ami eltereli a figyelmedet a melegről, levegőtlenségről, nyugtató zene, könyv, és mazsola:)

2473. 7529edede9 (válaszként erre: 2470. - Reny84)
2009. júl. 6. 20:22

Sajnálom, hogy ilyen rosszul alakult az estéd. Egy kicsit nyugodj meg mert nem tesz jót neked ez a lelkiállapot.Lehet, hogy neki is fel kell ezt dolgoznia valahogy és nem tudja magát kifejezni, időre van szüksége hisz ők annyira másképp tudnak néha gondolkodni és nem figyelnek arra mit mondanak.



Én is injekciót kaptam úgy ahogy majd te fogsz, kettőt is, egyiket a kezelés előtti nap a másikat a kezelés napján reggel és így szedhettem végig a gyógyszert. Ez a jobbik variáció.

2472. Reny84
2009. júl. 6. 20:20
[link] itt 6 hónapot ír!!! de a doki csak tudja.
2009. júl. 6. 20:18
Hat nagyon durva,legalabb addig varjon,ugy ertem legyen melletted mig rendesen meggyogyulsz.aztan majd lessz valami?Mit szoljon az en parom?39 vagyok,es meg gyereket akarunk.Deazt mongya hogy megkell gyogyulnom,es ha nincs ra ido ,akkor azt mondta hogy nem lessz ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook