Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 11. 17:33

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem:


Pajzsmirigy alulműködés gyanús vagyok. Lehet, hogy a méhnyálkahártyám ennek okán 19 mm-es? Lehet baba van, de azt hallottam, hogy hormon probléma miatt előfordul ilyen. Valaki tud erről valamit?

2009. júl. 11. 16:36

Sziasztok!


Itt vagyok csak dolgozgatok (házimunka):))

A köbekben ám legyen, de én ilyen kifejezetten erre való teákan nem innék. Maradj a sima teáknál mézzel.:))


Az ödéma úgy derült ki, hogy nem tudtam beszélni műtét után. A gégész mondta, hogy lebénultak a hangszalagok és a gégém is, de a sebész azt mondta, hogy nem igaz ez műtéti ödéma. Lázas nem voltam. Ezért kaptam a kórházban szteroidos injekciót, majd ott honra ugyan ezt tablettában. Aztán, hogy a súlyom elkezdett vészesen gyarapodni és holdvilág képem lett, abbahagytam. Elmentem egy másik gégészhez, aki elküldött phoniátriára és felírt antibiotikumot. 3 félét szedtem, mert sokáig ödémás, gyulladt volt bent minden.


Angi, a hangod is alakulgat?

Hogy fogytam le? A gyógyszer+torna+futás+bicajozás. 2 hónap alatt ment le. Most a meleg miatt lusta vagyok, de a héten újra kezdtem. Bízom benne, hogy a maradék is lemegy, bár ez a kevés már nem zavar:)


Lányok Ti is meg fogtok gyógyulni!!!! És majd örömködünk együtt azon is:)))))


Mennyi gyógyszert szedtek?


Igen én is azt hallottam, hogy PM. nélkül az a jó, ha a TSH minimum érték alatt van 20%-al.


Pihengessetek!:)))

2798. MsMonk (válaszként erre: 2797. - E76e8f01ad)
2009. júl. 11. 15:48
Nagyon nagyon örülök, hogy megélheted ezt az érzést hogy meggyógyultál:):):)
2797. e76e8f01ad (válaszként erre: 2795. - Sylb)
2009. júl. 11. 14:55

Hat meg mindig lebegek,gondoljatok csak bele,mikor az elso mutetem volt,es ahogy az orvosom kozolte hogy rossz hire van szamomra,rakos a pm -em,es ki kell venni a masik felet.Hat gondolhatjatok hogy mit ereztem.



Es mit erzek most hogy 100%-an meggyogyultam,hat szinte a ujj szuletesnapomat unneplem:))

2796. MsMonk
2009. júl. 11. 14:28
Sziasztok!!!! Hogy vagytok ma lányok????
2795. sylb
2009. júl. 11. 13:57
szia :-) tart még az örömmámor? megünnepeltétek a jó eredményt? :-)))
2009. júl. 11. 13:39

sziasztok hogy vagytok?



Latom mindenki el otthonrol az jo:)

Pusz mindenkinek

2793. somodibea (válaszként erre: 2784. - Reny84)
2009. júl. 11. 07:53
Szióka! Mütét után pár héttel nekem 27 volt, igen azt jelzi, hogy kevés a hormon, én ebben az időszakban alig ettem, mert nagyon jöttek volna a kilók, ekkor még csak 75mg-ot szedtem, utána megemelték, rá egy hónapra lement 0,1-re, ez volt nekem jó. Azt mondta az endokrinólógus, hogy az a jó minél alacsonyabb szinten van, ha nincs pajzsmirigy, de azóta amit felszedtem le is adtam.
2792. tünkány
2009. júl. 10. 23:15

Sziasztok! Én is hiszek a kövekben. Csodákat nem kell várni, de biztosan jó hatással vannak!

Aludjatok jól, gyógyuljatok gyorsan!:-)

2791. e76e8f01ad (válaszként erre: 2789. - MsMonk)
2009. júl. 10. 23:11

en apszoludt hiszek ebben nekem is van ilyen karkotom ,jol tetted.

Megyek aludni,szep nap volt a mai boldog:)))

Jo ejd dragak:)Angi

2790. sylb (válaszként erre: 2783. - Accb6cf2da)
2009. júl. 10. 22:48

fergu az előbb elfelejtettem: neked, hogy vették észre az ödémát? vmi képalkotó eljárással vagy csak a jelekből következtettek?

a gyulladást gondolom a láz árulta el, nem?

2789. MsMonk (válaszként erre: 2787. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 22:45

Köszike aranyos vagy!! Alig várom már hogy érezzem azt az érzést amit te is átélhettél még egyszer hála az istennek:):):) csak még azért izgulok:) Vettem zöld teát tegnap és elalvás előtt ittam egy bögrével nagyon jót aludtam:):) Voltam ma egy bioboltban és vettem egy másik fajta teát a neve: LAPACHO tea a hölgy ezt ajánlotta, kimondottan daganatos megbetegedésekre és rosszindulatú elváltozásokra!! egy próbát megér jó sok mézzel készítettem el:):)

És tudom, hogy hülyeségnek is tarthatjátok de vettem egy Jade követ és egy karkötőt amiben gyógykövek vannak!! Lehet hülyének néztek de hiszek az ilyesmiben:):):)

Nah jó éjt csajok holnap jövök!!!!

Puszi mindenkinek!!!

2009. júl. 10. 21:40
fegum,a tornatol mentek le a kilok,vagy a gyogyszertol?
2787. e76e8f01ad (válaszként erre: 2785. - MsMonk)
2009. júl. 10. 21:38

Nem volt a nyirok csomokkal semmi,es az neked sem jelent semmit hogy azok is kint vannak,hidd el te is ugyanugy megkapod a kezelest,es elfelejthetjuk,1 eletre hogy betegek voltunk.



Csak annyi emlekeztet hogy gyogyszert szedunk ,1 eleten at.

Most tornazom,mert kulomben nem ismernek meg a munkahelyemen.:(((MsMonk,tudom hogy en is ugyanigy fogok orulni neked,a te oromodnek,ahogy most te.Puszillak Angi

2786. sylb (válaszként erre: 2783. - Accb6cf2da)
2009. júl. 10. 21:18

igen, tegnap voltam varratszedésen (olyan sebész operált, aki fül-orr-gégész is) annyit mondott, hogy nem jártak annak az idegnek a közelében és hogy öblögessek corsodyllal. ha nem múlik, menjek vissza a jövő héten.

nekem is azt mondta az egyik nővér még bent, hogy ilyen elnyomódásról lehet szó; az altató orvos meg azt, hogy 1-2 hét alatt elmúlik.

csak hát már egy hét eltelt és semmi javulás :-(

mondjuk a belső ödéma nekem eszembe sem jutott, és egyik doki sem említette.

2785. MsMonk (válaszként erre: 2757. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 21:11

ANGI!!!

Nagyon de nagyon örülök, hogy jó híreket kaptál nagyon boldog voltam ahogy olvastam amiket írtál:):) Tiszta szívemből örülök neki, hogy nem találtak semmit:):):)

Annyit had kérdezzek már meg mert szégyenlem magam de elfelejtettem, hogy neked a nyirokcsomókkal volt e baj???? Még egyszer nagyon boldog vagyok hogy jó híreket kaptál és minden rendben van!!! Szeretlek nagyon komolyan és tényleg de jó volt olvasni, hogy minden rendben!!!

Sok ölelés:):)

2784. Reny84
2009. júl. 10. 21:06
Megkaptam a labor eredményt: a TSH szintem 23,11 (0,27 -4,20) a normális. Utána néztem,ez csak azt jelzi, hogy alulmúködik. De a vért még a gyógyszer szedése előtt vették, műtét után 2 héttel. FT3 3,1 (3,1- 6,8) , FT4 9,7 ( 12-22). De érthető, hisz nincs is pm-em. Na már csak egy kéne a gyógyszer szedése közben... Amúgy jól vagyok. De az étvágyamra oda kell figyelnem. Állítólag van valami gyógyszercég, aminek van valami pora. Ezt szokták adni a kórázakban azoknak akik nem bírnak enni de étkezés kiegészítésére. Nekem két étkezés helyett javasolták. Minden fontos anyag benne van és zsírégető is....
2783. accb6cf2da (válaszként erre: 2782. - Sylb)
2009. júl. 10. 20:15

Arra gondoltam, hogy az intubálástól lehet.

Valami ideget megnyomhattak. ez hasonló lehet, mint sokunknak a belső ödéme. Nekem Medrolall és több féle antibiotikummal tudták csak renbe tenni a műtéti ödémát és a gyulladást.

A B vitamin ideg regeneráló hatású esetleg próbáld ki, bár kicsit hízlal. Gégésznek, vagy más orvosnak mondtad? Ők tudtak valamit mondani rá?

2782. sylb (válaszként erre: 2778. - Accb6cf2da)
2009. júl. 10. 20:10

fegu222: a nyelvem fele duzzadt, hosszanti irányban, a jobb oldal. nem csak érzésre: ahogy kinyújtom, majd vízszintesre kiegyenesítem egyértelműen legalább kétszer magasabb (kétszer olyan vastag) a középvonaltól jobbra, a bal oldalhoz képest (emiatt van a pöszeségem-sejpítésem)

hogy rögtön ekkora volt-e nem tudom. pénteki műtét után vasárnap már biztos és azóta sem változik, nem nagyobb, nem kisebb.

nem érzéketlen, érzésre semmi különös, csak néha bizsereg.

2781. accb6cf2da (válaszként erre: 2780. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 20:07

Megértelek:) Rajtam is már csak annyi van, de én is elefántnak érzem magam:)

Ha tudsz tornázz kicsit, könnyebben lemegye.

2780. e76e8f01ad (válaszként erre: 2777. - Accb6cf2da)
2009. júl. 10. 19:43

Fegum,igen nekem is ezalatt a masfel het alatt mig nem szedtem 3 kg,azert az nem semmi.

Most azert kapkodok 20 tobbet hatha elvesztem ezt a folos 3kg.Mert nagyon nemerzem magam jol tole,olyan erzesem van mint egy elefant.

2779. e76e8f01ad (válaszként erre: 2775. - Reny84)
2009. júl. 10. 19:40

Ertem nah nekem ilyen soha nem volt.

Mert mikor a sebesz latott elosszor,mondta hogy ez csak a kestol mulik el,es mar kovetkezo heten mutott.

2778. accb6cf2da (válaszként erre: 2726. - Sylb)
2009. júl. 10. 19:25

Sylb, kérdezhetek a nyelvdagadással kapcsolatban?

A nyelved feldagadt, és azóta nem változik? Nem ment lejjebb? vagy nem dagad folyamatosan?

Rögtön ekkora volt?

Biztos, hogy dagadt? Nem csak érzéketlen, mint a fogászaton és ezért dagadtnak érzed?

2009. júl. 10. 19:21

Sziasztok!

Igen, szintigráfia, ezt én izotópos vizsgálatnak szólítom. A lötyike víz ízű és 1 korty. Semmi kellemetlen nincs a vizsgálatban.


Igen Angi, én is ezt írtam:) A gyógyszertől nem vagyunk fáradtak csak annak hiányától( ha kevés, vagy nem szedjük):)) Igen és a kilók!!! Én műtét után, amíg nem szedtem a gyógyszert 7 kg-ot híztam kb. 3 hét alatt:(, de már 5 lement:)


Én körömvirág krémmel kentem. A kötés levették hétfőn és én már aznap kentem és víz is érte már.


A bőrgyógyászom a dermazix krémet ajánlotta, most az fogom kipróbálni. Engem, mint tudjátok nem a vágás, hanem a dréncső helye zavar:(


Reny. MsMonk, nektek is renbe lesz minden!!!!

2776. sylb (válaszként erre: 2774. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 19:09
köszi :-)
2775. Reny84 (válaszként erre: 2773. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 18:07

Pajzsmirigy-szcintigráfia: A vizsgálat előtt mintegy 20 perccel a technécium-izotópot folyadékban kell meginni, vagy vénás injekció formájában kapja meg a páciens. A méréshez vizsgálóasztalra fektetik, és arra kérik, hogy mozdulatlanul feküdjön. Nyaka és mellkasa felső része felett az izotóp által kibocsátott gamma-sugárzást felfogó kamera van, amely a beérkező jeleket számítógépbe továbbítja, ami képet rajzol ki azokból. A vizsgálat, amíg a kamera a letapogatást (szkennelés) végzi, mintegy 10-15 percig tart. Lelet:Leírja a pajzsmirigy méretét, elhelyezkedését, hogy vannak-e a pajzsmirigyben olyan helyek, ahol az izotóp dúsul (ún. meleg vagy forró göb), vagy ahol a szokásosnál kevesebb halmozódik fel belőle (ún. hideg göb). Normális esetben a pajzsmirigy két lebenye közel egyforma nagyságú, szimmetrikus, és egyenletesen dúsítja az izotópot.



[link]

2774. e76e8f01ad (válaszként erre: 2772. - Sylb)
2009. júl. 10. 17:17
A kenocs aleoveras biztos hogy jo sott nagyon jo,en ezzel a bio olajjal kentem meg koromviraggal.A seb leesese utan.
2773. e76e8f01ad (válaszként erre: 2771. - Reny84)
2009. júl. 10. 17:15

draga semmiert ne izgulj,szcintifigrafia,en hulye vagyok ehez nem tudom mi az?

De akkor sem izgulj....tudod en is csak feleslegesen ettem magam.

2772. sylb
2009. júl. 10. 16:34

így az örömhír után megint lenne egy kérdésem:-)

a sebet ti mivel kenegettétek? a doki vmi aloe verás krémet mondott, de arra már nem tért ki, hogy a seb leesés előtt vagy utána kell kenni, illetve amit vettem aloe verás kenőcs, iszonyú büdös. ez normális?

2771. Reny84 (válaszként erre: 2767. - E76e8f01ad)
2009. júl. 10. 16:12

augusztus 17-22-ig Pesten lesz a kezelésem. De nagyon izgulok, mert júli 27-én megyünk fel

szcintigráfiára.... Jó lenne már túlleni ezen az egészen... Na mindegy, most a hnapi NAGY napra koncentrálok :-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook