Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


3010. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3007. - MsMonk)
2009. júl. 15. 12:16
Végül mennyi igazság lett ebből a sokmindenből amit összeírtak ezek a nagyszerű orvosok?
2009. júl. 15. 12:14
Kedves Panni58 és MsMonk, mindenben igazatok van.
3008. Panni58 (válaszként erre: 3005. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 15. 11:38

Hogy mi van a leleteden, az mindegy, én is rájöttem, hogy nem mindennel kell foglalkozni. Az én zárómra ráírta az osztályos orvos, hogy mindkét oldali resectió, közben meg a bal oldalhoz hozzá sem nyúltak, mert nem volt miért...

Az apukámnak CLL-ja volt, rajta van a papírjaimon, de ez nem azt jelenti, hogy ezt feltétlenül örökölnöm kellene...

Lányok! Gondolkodjatok pozitívan! :)))

3007. MsMonk (válaszként erre: 3005. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 15. 11:23

hát igen én is csináltam ilyet hogy elővettem a papírjaimat szereztem könyveket internet minden és elkezdtem fordítgatnia dolgokat..majd megállapítottam, hogy már a II. típusút is beleírták az a Follicularist vagy mit meg hogy nekem már a II. stádium..nah ekkor döntöttem úgy (Angi tanácsára is) hogy felhagyok ezzel mert csak be pánikolok még jobban!!!! Nem foglalkozok vele nem nézegetem!!


Annak örülök, hogy neked jól sült el és nincs az a betegség:):)

A pánikbetegséget sajnálom..Kitartás minden rendben lesz biztos vagyok benne!!! Puszi

3006. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3004. - MsMonk)
2009. júl. 15. 11:20
Kedves MsMonk, nyugodj meg, annyira fiatal vagy, és a pajszmrigy ilyen fajta elváltozásai tényleg 100%-ban gyógyíthatóak. Nagyon szorítok itt Mindenkiért, mert én is átmentem a teljes kétségbeesésen, reménytelenségen.
3005. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3003. - Panni58)
2009. júl. 15. 11:09
Igen, az emberi tapintatlanság határtalan. Amúgy egyik okos orvos meg ráírta kérdőjellel a leleteimre, hogy MEN 2A? Mondani semmit nem mondott róla mi az a MEN2A. Na persze engem érdekelt mi az, és rákerestem a neten. Kiderült több endokrin szervet érintő daganatos genetikai betegség, amit továbbörökítek, illetve nekem is örökölnöm kellett volna a szüleimtől, ha közülük is szenved valamelyik ilyen betegségben, de nem. Így asztán felhítam a SOTE-t, mert olvastam ott csinálnak ilyen irányba is genetikai viszgálatot. 2 hónapot kellett várnom az eredményre, de szerencsére nincs ilyen genetikai betegségem, sőt közben a MEN1-re is szűrtek, és az sincs. Mire kiderült, addigra pánikbeteg lettem. Most gyógyulgatok belőle.
3004. MsMonk (válaszként erre: 3001. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 15. 11:08
JÉZUSMÁRIA!!!!!! Hát nagyon sajnálom hogy neked is szembesülni kellett az emberi rosszindulattal főleg, hogy a családodban:( Tudom, hogy nem kell foglalkoznom vele de tényleg megtudnak úgy bántani.... Én nem is tartom magam rákosnak mivel ami olyan volt az kivették..addig amíg Pécsen a kezelésen nem mondják, hogy találtak esetleg máshol valamit addig nem tartom magam betegnek és addig más se tartson:) Nem igaz???:):) Én sem akartam egyáltalán elmondani senkinek de sajna nekem a város összes képviselője a főnököm a polgármester és a fürdőigazgató is így elég sok embernek kellett elmondanom, hogy beteg vagyok hogy mire számítsanak hogy ez nem egy két hét táppénz:(Ezen kívül van egy közvetlen felettesem aki elég fiatal így a fiatalok körében hamar híre ment...meghát amit két ember tud az már nem titok!!De igazatok van nem foglalkozom velük:):)
3003. Panni58 (válaszként erre: 3001. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 15. 10:49

Mennyi hülye ember van! Már bocsánat...

Ne törődjetek az ilyenekkel! Az számít, hogy Te hogy érzed magadat, és azok számítanak, akik igazán szeretnek. Csak ők fontosak.

3002. Panni58 (válaszként erre: 2987. - Accb6cf2da)
2009. júl. 15. 10:45
Ahogy én tudom, az izodenz azt jelenti, hogy nem elkülöníthető. A necrotikus pedig elhaltat jelent.
2009. júl. 15. 10:45

Sziasztok!


Eddig eri68 néven irogattam, de sok volt a hasonló, és ezért új nevet választottam.

Kedves fegu, szerintem a nyakad mint már többször írtam nagysága ellenére szépen gyúgyul. Enyém ugyan kisebb, de randább.


Az emberek kegyetlenségéről pedig csak annyit, hogy engem nem az utcán, hanem a saját családomban keserítettek el. Férjem egyik barom ukokahúga telekürtölte a családomat, mivel én nem beszéltem a betegségemről senikek, mindenki szinte csak utána tudta meg , h. megoperáltak, hogy rákos vagyok. Mikor aztán a család érdeklődött mégis mennyi időm van hátra, derült ki, tőle jöttek az infók. Erre felhívtam telefonon kedves unokahúgot, és kérdeztem mégis miért mondott mindenkinek ekkora baromságot, erre ő nem azt mondta bocsi, hanem, hogy mondjam továbbra is rákos vagyok, mert ne járassam már őt le a család előtt, hogy valótlan dolgokat állított.

3000. MsMonk (válaszként erre: 2998. - Accb6cf2da)
2009. júl. 15. 10:33

Szia drága!!

Köszönöm, hogy nyugtatsz aranyos vagy mint itt mindenki...most főzőcskézek csak közbe gyors felnéztem:):) A szövettanom nekem nem lett jó mindkét eltávolított pm és mindkét oldali eltávolított nyirokcsomó is rosszindulatú volt sajna:( De tudom hogy emiatt nem kell idegeskednem ettől még ugyanúgy meggyógyulok igaz-e???:):)

Puszika

2999. Panni58 (válaszként erre: 2998. - Accb6cf2da)
2009. júl. 15. 09:50

Jó reggelt! :)

Szerintem nem a sebész, hanem a módszer miatt gyógyul nehezebben. Jobban meggyötörték a nyakadat.

Nekem a mellkasomon meg az állam alatt van két-két pici kék folt, oda tűzték le és fel a bőrt műtét közben. :)

A betegségről, amit írtál MsMonknak, teljesen igaz. Nekem pont ezt mondták a doktorok, hogy ne essek kétségbe, ha kiderülne, hogy ez van, mert ez 100%-ban gyógyítható!

Kicsit fullasztó ez a hőség...

2009. júl. 15. 07:43

Szisztok!

Hát ez nem ér! Mindenkinek szebb a nyaka, mint nekem:) A sebészet az endokrinológus ajánlotta. Nem tudta, hogy ilyen béna?

Az emberekkel MsMonk ne foglalkozz, bár tudom, hogy rendkívül tapintatlanok tudnak lenni.

Mond meg nekik, hogy ez nem olyan daganat, mint a többi, ezért a kezelés sem olyan. Ez a kezelés nem terheli annyira a szervezetet, ezért nem fog a hajad sem hullani, és 100% a gyógyulás.

Valahol azt olvastam, hogy nem is kellene ezt a típusú betegséget ráknak nevezni, mert tulajdonképpen nem is az, csak valahogy mégis ez terjed el.

Nyaralni valóban ráértek majd máskor! Felesleges lenne a szervezeteteket most kitenni ilyen stressznek, mint napozás:)

Nekem nem volt és tudomásom szerint nem is lesz kezelésem, így nem tudom mennyire kell a jód szegény diétát tartani. Én csak azt tudom, hogy a gyógyszerünk mellé nem szabad még jódot fogyasztani, mert a gyógyszerben van.

Angi, nagyon örülök, hogy bírod a munkát:) Azért jó már emberek közé meni, ugye? A fogyással kapcsolatba ne izgulj, majd beindul! Nekem is kellet 2-2,5 hónap mire elindult, de akkor hiretel és az 5 kg 1 hét alatt ment le. Akkor azt hittem csak víz és visszajön, de nem így volt. Azóta sem jött vissza, sőt még ment le egy pici:)

Igaz én tornázok, futok és bicajozok megint:)

Szerintem Rbarso csak jövő héten lesz itthon:)

A férjem is nehezen dolgozta fel a betegségemet. Nagyon aggódott miatt, már a műtét előtt is, és igazán akkor nyugodott meg, amikor elkezdtem dolgozni és bírtam. És ő is az a típus, aki körbeugrál, mert aggódik, de az aggódása idegessé teszi, így időnként rajtam vezette le. Amíg nem jöttem rá zavart:)

Vigyázzatok ebbe a melegbe. MsMonk, jó babázást!

Szövettan?

2997. MsMonk
2009. júl. 14. 23:07
Raktam fel képet a nyakamról:):):
2996. MsMonk
2009. júl. 14. 22:42
Én pl gyógyszert sem kaptam nekem azt mondták a kezelés előtt 4 héttel nem szabad szedni ezért nem adnak...én ezt nem értem!!! Akkor nem mindenkit egyformán kezelnek...Kendőt már én sem teszek fel mert a sebem kb olyan mintha sok sok évvel ezelőtt lett volna a műtét...gyönyörű:):):)alig látszik:):)Így van valamit valamiért..mennyivel jobban fog esni a nyaralás teljesen meggyógyulva túl mindenen:):):) Már jó úton tartunk oda:):)
2995. Reny84
2009. júl. 14. 22:21
Az jutott most eszembe, hogy holnaptól megemelte a gyógyszeremet a doki 100 mg -ra.A vérkép szerint szinte semmi pm.sincs. Tehát ha nő a pm pótló gyógszer adagja, akkor feleannyira se leszek alulműködő, mint eddig, és hátha jobban beindul a fogyás.... remélem.
2994. Reny84 (válaszként erre: 2993. - MsMonk)
2009. júl. 14. 22:19
Az emberekkel ne törődj!!! Én ma már kendő nélkül mentem be a városba csavarogni. Erőt vettem magamon. Nekem 5-6 napot mondtak. Nekem most adta oda a diétás papírt az endokrinológusom...műtét után. na mindegy. Én is iszom a zöld teámat, mondjuk erre a lötyire kell is inni, hogy megdagadjanak a rostok. Majd bepótoljuk a nyaralást :- De hát valamit valamiért.
2993. MsMonk (válaszként erre: 2992. - Reny84)
2009. júl. 14. 22:09

Értem...Megvagyok csak mondom ezek a kedves emberek..pedig Angi is a lelkemre beszélt és megnyugodtam! De kiakasztanak néha...nah mind1!!!

Én a műtét előtt a jódszegény diétát maximálisan betartottam fogytam is:) De most nem mondták mondjuk most a rossz szövettan miatt rengeteg zöldséget eszek meg gyümölcsöt meg iszom a gyógyteámat szépen minden nap több mint 1 litert:):) Remélem használ:)

Mi is nagyon szeretnénk nyaralni menni de hát a párom pont akkor kap szabit amikor még Pécsen leszek tehát lőttek...kivagyunk mi is akadva de ő is hogy nem megyünk sehova....:(:(:( Remélem amúgy nem leszünk bent hetekig neked mit mondtak mennni idő????

Kitartást neked is:):)

2992. Reny84 (válaszként erre: 2988. - MsMonk)
2009. júl. 14. 22:03

Szia! Nekem kívülről kellett kiműteni, mert vegyes bennékű volt... Amúgy jól vagyok. Fogyózok ezzel a porral, amit már említettem nektek. Figuactiv a neve... Hát nem könnyű. De nagyon remélem meg lesz az eredménye.Az anesztes ismink ajánlotta. A párommal nincs semmi kül. Néhaz összezörrenünk, mert én sem tom miért,de nagyon gyorsan felkapom a vizet....Pedig igyekszik, mert mondták, hogy ne idegesítsen fel és vigyázzon rám. De látom rajta, hogy egyre nehezebben viseli a nyarat. Most nem megyünk nyaralni, mert kell a pénz, de az 1-2 napos kiruccanások se jönnek össze sehogy.Ő meg olyankor szokott feltőltődni, és mi tagadás, nekem se ártana egy ilyen év után. Így elég nehéz. Szeptemberben meg kezdjük a nagybetűs életet,tanárként.


A jódszegény diétát mennyire tartottad be? Már én is lennék túl a kezelésen. Leginkább az utána levő elővigyázatosságtól tartok. Mi mindenre kell odafigyelni, hogy ne okozzak a másikban "kárt" a sugárzásommal.


Te hogy vagy?

2991. MsMonk (válaszként erre: 2989. - E76e8f01ad)
2009. júl. 14. 22:02

Szia Drága!!!

örülök, hogy jól telt a napod:):) Nem baj majd lemegy az a kis felesleg a lényeg, hogy meggyógyultál....Ennek örülök nagyon!! Gondolj azért még ránk hogy nekünk is azt mondják: Nem találtunk semmit sehol minden okés?? Amúgy neked hogy hogy nem kell otthon maradni a kezelés után? Nekem mondta a doki, hogy a kezelés után még a párommal sem aludhatok majd egy jó darabig:(:(:(:(Mert sugározni fogok...Puszi és ölelés

2990. MsMonk
2009. júl. 14. 21:58

Hát rengeteget csavarogtam ma:):) Vettem nagyon sok szép kis rucikát a barátnőm kisfiának holnap megyünk babalátogatóba húú de megszeretgetem a kis Vincét:):) Teljesen fel vagyok dobva:):)



Amúgy én egy kis városban élek ahol hála jó istennek híre ment hogy beteg vagyok és képzeljétek annyira jó fejek az emberek megállítanak hogy tényleg rákos vagyok és tényleg kopasz leszek és tényleg így és tényleg úgy.....és elkezdik mesélni a rémtörténeteket!!! Esküszöm jobban megijesztenek mint maga a betegség:s Hogy kezeljem ezt??, Nem akarok senkit megbántani sem már csak a munkám miatt is nagyon megfontoltan kell szólnom mindenkihez senkivel sem lehetek rosszba!!! Eddig nem voltam megijedve de ezek az emberei reakciók...hááát..Pedig mindig mondom hogy nem vagyok beteg meggyógyítanak 100% és hogy nincsen baj!!! DE......Mit csináljak nektek volt ilyen????

2989. e76e8f01ad (válaszként erre: 2987. - Accb6cf2da)
2009. júl. 14. 21:58

sziasztok

A munka elveztem az elso napot.Jo volt boldog voltam hogy egyaltalan birok dolgozni.:))



Rbarso ,nem jottek meg haza?MsMonk en is szeretnem mar hogy kapjatok a kezelest aztan teljes elet.


Egyebkent hogy van mindenki?

En banatos vagyok,mert olyan jo volt mig annyit ehettem mint 1 lo.Most meg csak gyumi meg ilyenek.

mert amit felhiztam a kezeles alatt nehezen akar lemenni.Jo azert lusta is vagyok.Pusz midenkinek Angi

2988. MsMonk (válaszként erre: 2976. - Reny84)
2009. júl. 14. 21:49

Szia !!!

Neked a petefészekcisztát kívülről vették ki??? Nekem is volt két petefészekciszta műtétem de nekem mindkettőt az "alagúton" keresztül szívták le valami tűs műtéttel:):) Amúgy, hogy vagy???? Párocskád??? Nekem is adott a dokim egy ilyen jódszegény diétás cuccos papírt de most amikor voltam nem mondott semmit ezzel kapcsolatban:) Várom már a kezelést túl akarok lenni ezen az egészen:) Hogy vagy lelkileg testileg???? Puszika!!!!

2009. júl. 14. 21:13

Lányok megnéztem a pm. méretet. Ez 2003-ban készült UH vizsgálat.

Átlagos átmérő 6 mm

Bal lebeny: 18x42x10 mm

Jobb lebeny: 24x52x16

Azt is írták, hogy az egész lebenyt izodenz göbök alkotják, meg azt, hogy a göb necroticus területet tartalmaz. De, hogy ezek mit jelentenek?

Ekkor még nem látszott annyira, mint a műtét előtt. Tehát ettől még nagyobb volt. Azt nem értem, hogy műtét előtt miért nem csináltak ilyen vizsgálatot.


Angi, hogy ment a munka?

2986. sylb (válaszként erre: 2984. - Eni35)
2009. júl. 14. 17:13
igen, itt Szegeden egész klinika sor van; gondolom az SZTE-n folyó orvosképzés miatt.
2985. sylb (válaszként erre: 2982. - Eni35)
2009. júl. 14. 17:11

reny: köszi, bár nem is tudom mért kérdeztem, úgysem ismerem. csak olyan furcsa volt, hogy több helyen is műtenek PM-et itt Szegeden és nem egy helyre raknak be minket :-)


Eni: köszi :-)én belappadtnak érzem a helyét, a seb körül persze duzzadt.

a nyelvem fele még mindig be van dagadva, azzal nem tudom mi lesz, pedig öblögetek szorgalmasan :-)

igen, szednem kell gyógyszert, az egészet kivették.

2984. eni35 (válaszként erre: 2972. - Sylb)
2009. júl. 14. 17:08

szegeden több fajta sebészet van?

mert te fej nyak sebészetet írsz, más meg mellkas sebészetet.

2983. Reny84
2009. júl. 14. 17:07
Aki túl van a radijód kezelésen!!! Nektek kellett jódszegény diétát betartani előtte????
2982. eni35 (válaszként erre: 2972. - Sylb)
2009. júl. 14. 17:01

jobbulást neked!

nem tudtam hogy csak pár napos műtött vagy. nagyon szép a nyakad. neked nem duzzadt belül? szerencsés vagy , és már bicajozoni is tudtál. én nem tudtam pár hónapig. a nyelveden javul a duzzanat? alulműködésre szedsz gyógyszert?

2981. Reny84
2009. júl. 14. 16:52
Furák József.Mellkassebészet a sebészeti klinikán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook