Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
18430. Channa* (válaszként erre: 18424. - Gracielita)
2017. febr. 8. 17:23

Igen!

Ilyen sokat számít!

Én minden reggel 4-kor veszem be a gyógyszert 1-2 korty csapvízzel, és utána 1 órát várok legalább a kávéval és fogmosással is.


Én úgy csinálom, hogy be van állítva a telefonom a gyógyszer beszedési időre, majd a tényleges ébresztésre is. Amikor először kelt a telefon, beveszem a gyógyszert, majd alszok tovább és kelek a rendes ébresztésnél.

18429. Gracielita
2017. febr. 8. 15:15
Köszönöm a válaszokat! Ma voltam leellenőrizni a tsh-t és már csak 2, úgyhogy nagyon szépen lecsökkent! Megnyugodtam!!!! :)
18428. Anita_89 (válaszként erre: 18424. - Gracielita)
2017. febr. 5. 18:23

Szia! Gracielita!


Én is L-tyroxint szedek, igaz még csak egy hete, nekem is azt mondta az orvos, hogy ha beveszed fél óráig nem szabad enni és enni. Az is nagyon fontos, h csak kevés folyadékkal szabad bevenni csak a gyógyszert. Azt olvastam fórumokon, h az még jobb ha, akár több idő is eltelik a gyógyszer bevétele és a reggeli között. Ha ezt betartod biztosan jobban leszel. :)

18427. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18424. - Gracielita)
2017. febr. 4. 15:04

Szia Gracielita!


Lehet, hogy nagyhelganak igaza van. Nen közvetlenül evés elött kellene bevenni a hormont. A tesómnak kb. 10 éve az elsö szülése közben elpusztult a pajzsmirigye, hormonpótlásra szorul. Ő mindig 5.15- kor veszi be a gyógyszert- oda van készítve az ágya mellé,-és alszik tovább. Csak egy óra múlva kel fel és reggelizik. Tudom, ez nagyon kényelmetlennek tűnik, de ő megszokta és remekül van.

18426. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18421. - Kisgizuska)
2017. febr. 4. 14:55

Szia Kisgizuska!


Gondolom,jobb lenne minél hamarabb megszabadulni a p. mirigyedtől, de az aprilis tényleg nincs már messze.

18425. nagyhelga (válaszként erre: 18424. - Gracielita)
2017. febr. 2. 22:09
Fél órának minimum el kell telnie a hormon és a reggeli között, szerintem ez lehet a baj. Próbáld meg, hogy hamarabb felkelsz és beveszed, és utána eszel. Meg inni se szabad nagyon, fél óra kell, hogy felszívódjon.
18424. Gracielita
2017. febr. 2. 17:35
Jajj még azt nem tettem hozzá, hogy minden reggel veszem be, és utána általában azonnal reggelizek - több oldalon azt olvastam, hogy ez gátolhatja a felszívódást. Na de ennyire? Eddig mikor egyetemre jártam a gyógyszer és a reggeli között általában fél-háromnegyed óra telt el. Ez az egy dolog változott, mióta itthon vagyok. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
18423. Gracielita
2017. febr. 2. 17:32

Sziasztok! Van egy kis gondom. Aki nem ismerne még - pajzsmirigy daganat miatt eltávolították az egész pajzsmirigyem. Thyroxint szedek, jelenleg 100at, minden második nap 125-öt.

Novemberben leállították a hormon szedését, hogy a véremből 1 hónap múlva megnézzék a TG szintet.

December 1-től újra elkezdtem szedni a thyroxint, mint eddig mindig. Az orvos március végére hívott vissza hormon ellenőrzésre.

Mivel mostanában nagyon fájtak az ízületeim, és fázott nagyon a lábam, illetve borzalmasan hullott a hajam, a testszőrzetem jó részen kihullott, a háziorvostól kértem vérvételre beutalót, ahol is kiderült, hogy a tsh-m jelenleg 10 felett van, és 0 egész valamennyinek kéne lennie. A gyógyszert az előírásnak megfelelően szedtem, mint eddig, az összes többi véreredményem nagyon jó volt. Kétségbe vagyok esve, hogy mi miatt nem szívódik fel a thyroxin. Járt már valaki hasonlóan? Lehetséges, hogy gyógyszert kell váltani?

18422. Szviola (válaszként erre: 18421. - Kisgizuska)
2017. febr. 1. 21:21
Értem, azért az április mindjárt itt van. Lásd: tavaly februárban derült ki hogy van a nyirokcsomómban daganatos réaz, de csak októberre sikerült mindent tető alá hozni, a műtéthez. (Szoptattam még júniusig, az endós dokim sem sürgette a dolgokat)
18421. Kisgizuska
2017. febr. 1. 20:03
Sziasztok. Úgy magyarázta a doki, hogy rák előtti állapot. Már vannak bizonyos gyanús sejtek,de mindenki mást mond. Doki szerint sürgősen műteni. Köszi nagyhelga a tanácsot, de én szerbiai vagyok. Itt kell valahogy megpróbálnom. Kis városban élek, itt ezek az orvosok még a diagnózis átmásolását is elszúrták, hogy ne ragozzam. Mindent magánrendelőben csináltattam, mert nyárig sem lett volna meg a kivizsgálás. Most megpróbálok időpontot kérni egy magánkórházba ahhoz az onkológus sebészhez, akihez egyébként is menni kellene, csak majd ki tudja mikor. Talán legelőbb április végén van időpont. Aztán ha elfogad magánúton, jöhet a pénztárca, gondolom. Ezt látom most egyetlen járható útnak.
18420. nagyhelga
2017. febr. 1. 08:44
Én is itt vagyok. Én Boér Andrást ajánlom az OOI-ben, szerintem ő az egyik legjobb pmműtétekben :) Ráadásul rendes is és mindent elmond :)
18419. Szviola (válaszként erre: 18418. - Kisgizuska)
2017. febr. 1. 08:42

Itt vagyok.

Azt mit takar hogy akár jó is lehet? Hol tervezed a műtétet? Ha ilyen sos, tényleg ne halogasd, írd ide hol keresel hátha tud valaki segíteni!

18418. Kisgizuska
2017. jan. 31. 18:58
Itt mindenki eltűnt? Megvan a citológiai eredmény. Hát...Akár jó is lehet, de előre nem tudni, majd műtét közben derül ki. Talán még nem fordult rosszra, bár már megjelentek Hürthle sejtek. Nagyon bizakodom. Nagyon sürgősen kell műteni. Most már csak egy orvos kellene, aki vállalja.Rajta vagyunk az ügyön ezerrel. Kinél mi újság?
18417. kristo_f (válaszként erre: 18415. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 27. 16:14

Napersze hős voltam :)

Nem is az eredményért vagyok nyugtalan, hanem a mindenféle mirigy panaszok miatt

Menjek endokrinologushoz, mondta a dokinő

A kórházban 100an vannak és rövid rendelési idők

Viszont az orr-füll-gége-nyaki mirigy osztály az országban az első/Péterfy/. Lehet felkeresem

18416. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18410. - Szviola)
2017. jan. 27. 09:25

Szia Szviola!


Egyáltalán nem baj, hogy válaszoltál, sőt köszönöm!

Egyszer műtöttek eddig, egy mióma enueklációm volt, akkor se harisnya, se fásli nem volt, de már a műtét előtt egy nappal váralvadásgátló injekciót kaptunk és a műtét után még 10 napig kellett injekciót adni magamnak.

Talán látod a fenti komentemet, megcsinálták a műtét előtti vizsgálatokat de majd március elején műtenek.

18415. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18413. - Kristo_f)
2017. jan. 27. 09:16

Szia kristo_f !


Megértem, hogy nem vagy nyugodt, de úgy tudom, a meleg göbök döntő része jóindulatú.

Amúgy egy alkalommal nekem a kórbonctanra kellett mennem, ahol csak egy asztalon ülve mindkét lebenyből mintát vettek. Mondjuk az én göböm legalább 3cmm-s, azt nem lehetett nem érezni.

Mindenesetre hős vagy!

18414. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18411. - Anita_89)
2017. jan. 27. 09:12

Szia Anita_89.!


Igen, volt egy mióma műtétem, előtte este már kaptunk injekciót és a műtét után itt is kb. 10 napig még otthon is kellett szúrni magunkat.


Voltam a kórházban a műtétet megelőző vizsgálatokon /labor, röntgen, EKG / hát, érdekes volt. A végén kaptam egy papírt arról, hogy majd kapok egy ismeretlen telefonszámról egy hívást és akkor másnap reggel éhgyomorral meg kell jelennem a kórházban, és ez február végén de inkább március elején várható. Szóval most cipelem a telefonomat mindenhová, mert az ismeretlen telefonszám , végül is bármikor hívhat.

18413. kristo_f (válaszként erre: 18399. - Kristo_f)
2017. jan. 26. 18:44

Túléltem a biopsziát

Semmi UH vezérelt és hasonló modern technika. Dokinő tapogatott és azt mondta ő nemérez göböt

Az UH meg 13mm-t jelzett több helyen

Azért két heléyre beszúrt és annyi 10nap mulva eredmény


Három éve a kórházban volt izotopos vizsgálatom ami félbemaradt egy hülye orvos miatt

Most lekértem annak a leletét

Akkor 2,5cm-es meleg göb volt

Nem számit az , ilyen mindenkinek lehet, mondta a dokinő

Nem nyugtatott meg ezzel. Asszem tovább "nyomozok"

18412. nagyhelga
2017. jan. 26. 11:54
Engem is szurkáltak, aztán még 10et kellett itthon, nem kell harisnya :)
18411. Anita_89 (válaszként erre: 18409. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 26. 09:21

Sziasztok!


Én erről még nem is hallottam. :) Nekem ezt a harisnyás dolgot meg sem említették.

Claudia nem tudom, hogy arről olvastál el, hogy műtét után majd kapsz esténként injekció formájában véralvadás gátlót, ami majd otthon is folytatnod kell, nekem személy szerint még 10 napig kellett otthon szúrkálnom magamat.

18410. Szviola (válaszként erre: 18409. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 25. 15:45
Igaz nem engem kérdezel, de trombózis elkerülése miatt. Nekem,nem harisnya volt hanem mind2x fáslizták a lábam a lábujjaktól térdig. Még viccelődtem is hogy legalább van ami melegen tart, mert mindig a lábam fázik. Erre kaptam még a műtőben ezt a fényes melegentartó fóliát, amit láthatsz valeseteknél, mentősöknél. Nekem életmentő volt, mert ha f@zik a lábam, akkor pisilni kell...
18409. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18408. - Anita_89)
2017. jan. 25. 15:38

Szia Anita_89!


Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy a műtét után kialakuló alulműködés könnyen kezelhető.Biztosan normalizálódni fog a Te hormonszinted is. Akkor neked most a hormonpótlás mellett nem kell más gyógyszert szedned, ugye?

A műtéttel kapcsolatban volna egy kérdésem: korábbi fórum-bejegyzésekben olvastam, hogy műtét előtt kompressziós harisnyát kellett húzni. Az Onkológián is ez volt? Milyen fajtát kell venni? Bevallom, még soha nem viseltem ilyen harisnyát.Vajon miért kell viselni a műtét közben, ha kell?

18408. Anita_89 (válaszként erre: 18403. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 25. 09:27

Szia Claudia!


Szerencsére nem alakult ki semmi tünetem, de mint írtam lejjebb, sajnos a TSH értékem alulmüködést mutat, műtét elött 3as volt, most pedig 9es. Műtét utáni hízástól nagyon féltem, de nem következett be, de lehet azért, mert most államvizsgáztam és azért izgultam. :) Túl sokat egyébként nem is eszem egy nap, meg odafigyelek főleg az ebédnél, hogy mit eszek. Reggelizni nagyon keveset szoktam, inkább délután és este vagyok éhes. Mielött kiderült volt, hogy gond van a pajzsmirigyemmel, már elötte is hullott a hajam, az még ugyanúgy megmaradt, de az se annyira vészes.

18407. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18405. - Kisgizuska)
2017. jan. 24. 10:40

Igen, a hízástól én is félek, el is határoztam, hogy a műtét után csak napi egy fűszálat fogok enni.

Szóval csak zöldséget, magokat és napi egyszer gyümölcsöt. Persze, lehet, hogy emellett is hízni fogok. A nővéremnek a szülés után 6 héttel derült ki, hogy elpusztult a pajzsmirigye, nem termel semennyi hormont. A TSH-ja 600 volt !!! Ő viszont belefért a szülés előtti skinny farmerjába / 172 cm magas és 54 kg volt a szülés előtt/ szóval szerintem nem biztos, hogy egyformán reagálunk erre- mármint az alulműködésre.

18406. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18404. - Szviola)
2017. jan. 24. 10:34

Bocsáss meg! Nem akartalak idegesíteni a vigasztaló szólamokkal, talán tényleg csak meghallgatni kell a másikat.


Hát nagyon jól hangzik, hogy olyan erős voltál már a műtét másnapján! Egy hónap alatt 10 kg plusz viszont nagyon frusztráló. Az hogy lehet, hogy beállították a hormonjaidat-tehát gondolom, most az egészséges határokon belül van a hormonszinted és még 30kg-ot felszedtél? Az orvosok erre semmit nem tudnak tanácsolni?

18405. Kisgizuska
2017. jan. 23. 20:55
Hát ezt a hízós dolgot már előre utálom.Szinte mindenki feldob jó pár kilót. Na de most még nem ezen izgulok. Nagyon lassan múlik az idő. Alig tudom már kivárni!!!
18404. Szviola (válaszként erre: 18402. - Kőnig Claudia)
2017. jan. 23. 17:50

Nekem is ezt mondta a dokim, de ez engem nem vígasztal. Akármerről is nézzük, ez rák.

Sok hasonló dolgot mondtak már nekem, attól nem leszek előrébb.


Mikor kiengedtek az első után, már másnap kb 2 kms séta várt rám. Semmi bajom nem volt, csak amig beállították a hormon szintet, híztam egy hónap alatt vagy 10 kgt. Azóta meg még 30at.

18403. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18400. - Anita_89)
2017. jan. 23. 14:15

Nekem többen a D-vitamint említették, hogy azt fontos pótolni vagy ellenőrizni, de még nem néztem utána, hogyan kapcsolódik a hormonpótláshoz.


Kialakult egyébként valamilyen alulműködéses tüneted a műtét óta?

18402. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18396. - Szviola)
2017. jan. 23. 14:12

Lehet, hogy ez a második kör, de most "nyakon csípik" a nem odavaló dolgokat.Gondolj arra, amit az alább említett barátnőmnek mondott az orvosa:


Ha mindenképpen muszáj lenne valamilyen rákbetegséget választania, akkor az a pajzsmirigy rák lenne,mert annyira jól gyógyítható.Szóval fel a fejjel!!

Köszönöm, ez nagyon jó ötlet a kispárnával meg a szívószállal, majd viszek be mindkettőt.

Otthon miket tudtál csinálni az első műtét után? Most feliratkoztam egy filmnéző site-ra , és az a tervem , hogy orrvérzésig nézem a kedvenc sorozataimat.

18401. nagyhelga
2017. jan. 23. 14:03
Én Bioextra D3 vitamint szedek :)
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook