Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


3070. Panni58 (válaszként erre: 3068. - MsMonk)
2009. júl. 17. 15:39
na ezért mennek külföldre dolgozni a fiatal orvosok, ha elég tehetségesek. sajnos ilyen a magyar orvostársadalom (tisztelet a kivételnek!) szakmai féltékenység, irigység, a másik, különösen a fiatalabbak háttérbe szorítása, lejáratása. tavaly végzett orvos barátunk mondása, hogy ha kicsit jobban elismerné egymást és összefogna a magyar orvostársadalom, nem kellene folyton panaszkodniuk... mindenkinek jobb lenne, orvosnak, betegnek egyaránt.
3069. MsMonk (válaszként erre: 3067. - Panni58)
2009. júl. 17. 15:30

igen de mondjuk rajtam volt elég dolga!!! Elnézem neki ha véletlen megsértett mert 4 óráig műtött az a lényeg hogy kiszedett mindent amit kellett. nem??:):):)

Ez JÓÓÓ oda is fogom dörgölni neki:):)

Cuppi:D:D

DE minek kell ijesztgetni egyébként is instabil vagyok olykor ez meg itt rémisztget..jaaaaaj

De itt vagytok ti meg is nyugodtam itt veletek kis angyalkáim:):)

3068. MsMonk (válaszként erre: 3065. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 15:27

KÖSZIKE!!!!!!!

ANGYAL VAGY:):):)

Igen megköszönném a gakorlatokat nagyon aranyos vagy!!

Amúgy nem tudom miért ilyen mert innen származik a városunkból ismer tudja ki vagyok tegez jár haza Komlósra találkozunk CSabán dolgozik Főorvos ezért is mentem hozzá mondom ismerős biztos rendes lesz hááát!!!!! Gondolom ki volt akadva hogy Szegedre mentem műtétre!! szerintem ez is lehet a baja!!

3067. Panni58 (válaszként erre: 3064. - MsMonk)
2009. júl. 17. 15:26

fül-orr-gégész nem ért hozzá! :) mármint ahhoz, ami nem az ő szakterülete.

javaslom, hogy ha majd túl leszel mindenen, és kezedben a papír, hogy meggyógyultál, akkor dörgöld az orra alá! :)))

annyiban lehet igaza a sebészről, hogy az, hogy kinek milyen maradandó károsodása lesz a műtét után, az kizárólag a sebész ügyességén múlik.

3066. MsMonk
2009. júl. 17. 15:24

Végig olvastam mindent már egy napja nem voltam:(:(

Hát csajok én borzasztó rosszul viselem a meleget komolyan mondom előtte sose voltam izzadós DE MOST!!!!!!!!!!! Jesszus mintha folyton zuhanyoznék rettenetesen izzadok gondolom azért is mert csak kivettek két nyirokcsomót is ez is közre játszhat!!

MUNKA: 15-én lejárt a munkaszerződésem:(:( de azt mondta a főnököm, hogy ahogy meggyógyultam visszavesz....bár mivel ma közölte a doki, hogy nem lesz hangom nagyon hááát! a helyi tv-újság-rádió-nál dolgozom ezekhez pedig kell a hang...de biztosított arról hogy visszavesz! Amúgy a házi dokim azt mondta hogy csak a kezelés után mehetek vissza melózni!!! Jún.22-én műtöttek Aug.6-án a kezelés hagy pihenni szavam se lehet:):):)

A lidokaintól olyan nehezen nyelek és keserű szám valami tipp hogy jobb legyen?? Esetleg ismer vki vmi gégetornát????

3065. accb6cf2da (válaszként erre: 3064. - MsMonk)
2009. júl. 17. 15:21

Szia MsMonk!

Egy szava sem igaz!!!!

Nekem mind a két oldali hangszalagom és a gégém is le volt bénulva, és 2,5 hónap után rendesen beszéltem!!!!

Ne hallgass erre az orvosra! Menj el egy másikhoz és kérj phoniátriára beutalót, de ha gondolod megírom a beszéd gyakorlataimat, és majd az helyre hoz!

A másikban sincs igaza! Azt nem tudom, hogy ha valamihez nem ért valaki miért okoskodik. Valami magán jellegű problémája lehet a dokiddal, ezért beszél róla így.

Ne foglalkozz vele! Meg fogsz gyógyulni!!!!!!!!

3064. MsMonk
2009. júl. 17. 15:12

Sziasztok!!!

Voltam ma fül-orr-gégésznél mivel nem jött vissza a hangom...hát..:((:(:(:( a jobb oldali gégemozgató izom megsérült és lebénult ezáltal nem mozog! Sajnos az állapot végleges ennél több hangom sose lesz:(:(:(......igazából szomorú vagyok de az a lényeg, hogy túl éljem a betegséget semmi más! A párom nyugodt lesz legalább nem fogok sose kiabálni:):):):):)

A doki elég furcsán nyilatkozott a betegségről megmutattam a papírokat és azt mondta, hogy a legjobb fajta típusú elváltozás de vegyem komolyan, és amikor mondtam neki hogy minden orvos azt mondja hogy 100% a gyógyulás furi képet vágott és mondta persze HA Felveszi a kezelést!!!!!

Mi az hogy HA????????

Eddig mindenki azt mondta hogy felvezsi és kész!!

Amúgy nagyon rosszul nyilatkozott a dokimról aki műtött pedig eddig csak csupa jókat hallottam róla! Mondjuk gondolom nem sikk dícsérni a másik dokit mi::):):)

Mind1!! Nem kell szeretnie...

CSak mégis megijedtem, hogy olyan furcsán nyilatkozott a betegségről mintha ő nem lenne biztos csak lesütötte a szemét és elhúzta aszáját...

3063. accb6cf2da (válaszként erre: 3032. - E76e8f01ad)
2009. júl. 17. 15:09

Szia!


Remélem írsz majd, hogy mit érzel, miért gondolod, hogy kevés a gyógyszer!

Hétvégén azért pihenj!!!!

puszi

3062. sylb
2009. júl. 17. 14:55
emlékszem, hogy említetted a gondokat, csak nem tudtam, hogy ez ilyen súlyos volt :-(
2009. júl. 17. 14:09
A hangszalag bénulás miatt a levegővétel is nehézkes volt, így oxigént kaptam és próbálták a műtéti ödémát rendezni.
3060. sylb (válaszként erre: 3058. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 13:59
ez a 10 nap komoly?? miért kellet olyan sokáig benn lenned?
3059. Panni58 (válaszként erre: 3058. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 13:56
juj! én az ötöt is soknak találtam, pedig nagyon rendesek voltak. négy lett volna, csak csúszott egy napot a műtétem, mert közbejött egy élő donoros vese transzplantáció...az meg ugye csak sürgősebb és bonyolultabb, mint az én esetem...
3058. accb6cf2da (válaszként erre: 3057. - Panni58)
2009. júl. 17. 13:50

Ez igaz:) Én is vállaltam inkább az oxigén szegénységet, mint még 1 napot a kórházba:)

Én 10 napot voltam bent:(

3057. Panni58 (válaszként erre: 3056. - Accb6cf2da)
2009. júl. 17. 13:47
nem baj, a nehezén már túl vagyok! mégis csak jobb itthon, mint a kórházban... :))
3056. accb6cf2da (válaszként erre: 3055. - Panni58)
2009. júl. 17. 13:46
És ez még így lesz egy darabig!
3055. Panni58 (válaszként erre: 3052. - Erika8)
2009. júl. 17. 13:45
én még most sem tudok hanyatt vagy hason feküdni :)
2009. júl. 17. 13:44

Igen, de még milyen jó:)))

Már nem is emlékszem rá, hogy milyen rossz volt:)

3053. Erika8
2009. júl. 17. 13:26
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nagyon jo hogy már csak nosztalgiázhatunk :)))
3052. Erika8
2009. júl. 17. 13:22
Én hagyattfekvésbol eloszor oldalra fekudtem és úgy tudtam csak felulni :)
2009. júl. 17. 13:18

Nekem a fejtartással nem volt gondom, bár mostanában rájöttem, hogy azért nem mert nekem minden érzéketlen lett a nyakamon, így nem éreztem, hogy fáj, feszül, stb. A műtét után 2 nappal a kórházban is rám szóltak, hogy tartsam a fejem a kezemmel felülés közben, mert elpattannak a belső varratok.


Én kb. 2 hétig szinte ki sem mozdultam otthonról, ha dokihoz kellett mennem a férjem autóval vitt el, és nagyon óvatosan vezetett, és nem engedett még előre sem ülni. A 3. héten már tömegközlekedtem, bár nagyon fárasztó volt.

Én pl. házimunkát közel 2 hónapig nem bírtam csinálni.

Tehát betudtam menni dolgozni, tudtam bent ücsörögni, telefont felvenni, gépezni, hazamenni, de fizikai munkát 2 hónapig nem.

3050. Panni58 (válaszként erre: 3048. - Sylb)
2009. júl. 17. 13:16
ez teljesen komoly :)
3049. Erika8
2009. júl. 17. 13:14
Ilyenkor bizony jobb ha még nem ugrál az ember :), mikor már jol éreztem magam és elkezdtem ugrálni kb.olyan 4 honap múltán, hát nagyon megbosszulta magát a dolog, mert szinte egyik naprol a másikra kidoltem.Azota ha nagyon porgok, és észreveszem,hogy kezdek kimerulni, inkább csinálok egy fél nap pihit, és másnap mehet minden tovább.Hidd el nagyon megéri magunkra figyelni, saját érdekunkbe is, meg a család miatt is:)))
3048. sylb (válaszként erre: 3046. - Panni58)
2009. júl. 17. 12:54
tarthatná valaki a fejed, ez tetszett :-D
3047. sylb
2009. júl. 17. 12:53

Erika: vmi hasonló lehet, részben ügyfélszolgálat, meg pénzkezelés. emiatt is habozok, mert nem kevés pénz megy át naponta a kezemen és ha melléfogok, akkor fizethetek. a másik része a munkakörnek meg emelgetéssel, ugrálással jár, na az a rész biztos nem fog menni (ketten vagyunk alapból a melóra)


fegu: épp ez az , hogy nem tudom, hogy lefordulok-e a székről munka közben vagy sem. meg hát a pénz mint említettem. vannak néha olyan számlák, hogy egy darabon elúszhat az egész havi bérem :-)


azért voltam kíváncsi rátok, mert nem tudtam, hogy most én vagyok ilyen béna vagy általános, hogy ilyenkor még nem ugrál olyan nagyon az ember.

az endos dokim szabin van majd csak 27-én megyek hozzá, viszont a körzetihez most hétfő d.e. és hát tanácstalan vagyok

3046. Panni58 (válaszként erre: 3043. - Sylb)
2009. júl. 17. 12:51

a két hetet én nagyon kevésnek érzem, engem 9 napja műtöttek, még varas, ödémás a sebem, és időnként úgy érzem, tarthatná valaki a fejemet helyettem... :)

3-8 hét szokott lenni műtét után a doktorom szerint, aszerint, hogy ki milyen gyorsan rohan vissza dolgozni(sajnos nem azért, mert annyira hiányzik), de a teljes felépülési idő nyolc hét. a tömegközlekedést még jó ideig elkerülöm, az biztos. ülőhely nincs, elképzelem, amint fékezéskor ránt rajtam egy jó nagyot a busz...

3045. accb6cf2da (válaszként erre: 3043. - Sylb)
2009. júl. 17. 12:36

Mit dolgozol? Fogod bírni? Nekem mondták, hogy műtét után 4-6 hétig nincs emelés, hajolgatás, stb.

Én új munkahelyen kezdtem március 1-én ezért kellett kezdenem, és ülő munka tehát csak a bejövetel volt gond, a munka nem.

3044. Erika8
2009. júl. 17. 12:36
Nemtudom milyen munkád van, de amíg lehet szerintem probálj otthon maradni.Nekem ulo munkám van, de sokszor volt nehéz, mert ugyfeleim vannak azokkal dumcsizni kellett, és néha ki is akasztottak jol :)
3043. sylb
2009. júl. 17. 12:34

köszi a válaszokat.

engem ma két hete, hogy műtöttek és nemigazán érzem még magam túl stabilan túl sokáig és kíváncsi voltam mi az átlagos otthon töltött idő.


úgy érzem rám férne még egy hét, csak hát félek, hogy szépen nem lesz állásom, ha túl sokáig húzom :-(

3042. accb6cf2da (válaszként erre: 3039. - Panni58)
2009. júl. 17. 12:21

Szia!


Azt nem hiszem, hogy az alulműködés miatt otthon tartanának, hacsak nem produkál valaki extrém tüneteket. Ez inkább a beteg közérzetétől függ. Nálam az orvos ezt nézte. Ő még mondta, hogy maradjak otthon legalább 2 hetet, de sajnos nem tehettem meg.

3041. tünkány (válaszként erre: 3039. - Panni58)
2009. júl. 17. 12:17
Akkor majd meglátod. Ne kapkodd el! Pihenj sokat!:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook