Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 22. 10:07

Sziasztok!

Na csak óvatosan a nappal:) Nekem még mindig meg vannak a pöttyeim. Szerintem a kence, amit a doki írt semmit nem használ, az idő inkább. A frontokat én sem bírom. Szombaton a vihar miatt eléggé ki voltam.

3159. Erika8
2009. júl. 22. 09:52

Én ugyanígy jártam két hete, a nyakamat védtem a hátam meg piros pecsenye lett, ki is nevetett a családom...

Mostanában én is azt veszem észre, hogy a napos meleg idot mégha kánikula is, sokkal jobban bírom mint amikor lehulik és jon a hideg front.

2009. júl. 22. 09:39

Sziasztok!

Tegnap strandoltunk és hogy a nap ne a sebet érje háttal helyezkedtem és meg is lett az eredménye úgy leégett a hátam , hogy nem igaz.

El vagyok szokva a naptól, régebben mindig fokozatosan gyorsan lebarnultam és soha nem égett semmim most ugye tartózkodtam a naptól műtét óta és nesze neked ha strandolni akartál...

Egyébként jól vagyok és bírtam a meleget még a fejem sem fájdult meg.

3157. Panni58 (válaszként erre: 3155. - Sylb)
2009. júl. 21. 15:53
ez jó ötlet, alkalmazni fogom :)))
3156. sylb (válaszként erre: 3153. - MsMonk)
2009. júl. 21. 15:25
azért vigyázz a sok csavargással, nehogy túl hajtsd magad :-))
3155. sylb (válaszként erre: 3154. - Panni58)
2009. júl. 21. 15:23
köszi, látom :-) pedig nem volt rég, csak pár hozzászólás :-)) sebaj, ráfogom a melegre; az agyhiányomat mindig arra szoktam ráfogni... csak ez télen kevésbé működik :-DD
3154. Panni58 (válaszként erre: 3151. - Sylb)
2009. júl. 21. 15:19

Köszi Mindenkinek! Nagyon aranyosak vagytok!

A válasz a 3144 :)))

3153. MsMonk
2009. júl. 21. 15:10

Hogy vagytok ma lényok??? Én állandóan csavizok de a levegő mostanság nehezebben jön....:( De se baj!!

Milyen napotok volt ma???

Puszcsika

3152. MsMonk (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 21. 15:10

Panni!!!!

DE NAGYON ÖRÜLÖK A JÓ EREDMÉNYNEK DE JÓÓÓÓ:):):):):):)

3151. sylb (válaszként erre: 3149. - Panni58)
2009. júl. 21. 15:03
Panni: gratula a jó eredményedhez :-)) nem emlékszem: téged gyanú miatt műtöttek?
3150. sylb (válaszként erre: 3147. - Eni35)
2009. júl. 21. 15:01

köszi, megvagyok :-)

a körzeti tegnap azt mondta, hogy az endós doki utáni napon menjek vissza hozzá; mondjuk ő már a műtét előtt is úgy nyilatkozott a témáról, amikor kérdeztem, hogy ő teljes egészében a szakorvos véleménye szerint fog kiírni. szal elvben jövő hét szerdán mehetek dolgozni, ha a doki is rábólint és nem lesz vmi gond. bevallom, nem bánok még egy hét pihit.


nyugodtan kérdezz, ha tudok, nagyon szívesen válaszolok :-)


a műtét utáni felkelés gyanítom, hogy altatás függvénye; egyébként igen, még aznap felkeltem.

ébredés után 2-4 órával (passz, hogy pontosan mikor) a mosdóba mentem.

hajnal 3-kor meg már kint ücsörögtem a folyosón egyik oldalon a vesetál, amiben a drénes vmit szállítgattam, a másikon meg a gurulós infúziós állvány; nem voltam álmos miután végig kómázgattam a d.u.-t :-)


közvetlenül ébredéskor váladékosnak éreztem a torkom, és próbáltam nem köhögni, erre emlékszem; meg fájt a torkom.

utána kétszer éreztem rövid ideig kisebb émelygést a d.u. folyamán, amikor felültem, de ezen kívül nem volt más.


állítólag sokat forgolódtam; azt tudom, hogy mindig keresgéltem vmit, mert kellett a szemüvegem, a telefontöltőm, az mp3 lejátszóm, a telefonom stb. :-)

amikor magamnál voltam, akkor teljesen világos volt minden, de rövidek voltak ezek az időszakok. pl sztem amikor a sebész bejött a műtét után vmivel, akkor az alatt a rövid idő alatt míg ott volt, legalább 3 filmszakadásom volt :-) de teljesen tisztán tudtam kommunikálni vele, meg a nővérekkel, aztán az anesztes doki is volt bent, vele is.


azt tudom, hogy este rosszul esett, hogy nem adtak még kaját :-) meg akkor már tisztább volt a fejem és unatkoztam olyan este 8-9 órától (a műtőből d.u. fél 2 körül hoztak ki)


az orvosod mondta, hogy műteni kell a másikat is? mikor volt az első műtét? miből gondolod, hogy gyorsan nő? milyen fájdalom? feszül?

3149. Panni58 (válaszként erre: 3148. - Majean)
2009. júl. 21. 14:43
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Neked is minden jót kívánok!
3148. majean (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 21. 13:50

Szia! Nagyon örülök én is a jó eredménynek, tudom mit jelent...Már az is jó ha telefonon megmondják, mert ha nem és kérik, hogy mielőbb menjél be hát az nagyon gáz !Vigyázz Magadra,

gyógyuljál és üdv.egy sorstártól: Márta

3147. eni35 (válaszként erre: 3125. - Sylb)
2009. júl. 21. 13:48

köszi, megnéztük a képeket.

most hogy vagy? remélem nem a munkán gondolkozol?

te műtét után felbírtál kelni? és mikor, aznap, másnap? ébredéskor mit éreztél? bocsi hogy ilyen kíváncsi vagyok, de azért pont rád mert a te sebed nagyon különbözik a többiekétől. de ezt te is tudod, hogy sokkal szebb. hát én kurvára félek a második műtéttől. pedig lehet nem fogom elkerülni. csomó van az ép lebenyben. és szerintem gyorsan nől. és ráadásul nekem ez egyfolytában fáj is!

2009. júl. 20. 22:08

Angikám merre jársz?

Gondolom nagyon fáradt vagy, pihenj amikor csak tudsz!

3145. Panni58 (válaszként erre: 3140. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 20. 22:04
Nekem egy méretes ciszta volt a jobb lebenyben, ami befelé nőtt, nyomta a légcsövemet meg a hangszalagokhoz vezető ideget, kívülről nem nagyon látszott. Aztán az izotópos vizsgálaton kiderült, hogy a jobb oldalon így már alig van működő rész, és a ciszta hideg területként jelent meg. A rákos sejtek meg onnan szeretnek kiindulni. Így azt mondta a doki, nincs biopszia, nincs leszívás, kidobjuk az egészet, megelőzendő, hogy nagyobb baj legyen.
3144. Panni58
2009. júl. 20. 21:58

Köszönöm! Nagyon kedvesek vagytok, hogy így örültök az eredményemnek. Jólesik. :)

Én is hasonló jó híreket és teljes gyógyulást kívánok Mindenkinek!

3143. accb6cf2da (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 20. 21:56

Sziasztok Lányok!

Panni, de örülök:))))))

Milyen jó volt, hogy ma nem volt túl meleg, ugye?

Lányok el kell felejteni ezeket rossz emlékeket:)

Mindenki tartogat egy-egy ilyen rémtörténetet. Természetesen én is:) Nekem is volt, hogy ellopták a pénztárcámat fizetés napon. De szerencsém volt, mert pont figyelték a szebeseket:) Majd kaptam egy verést is, mert szóltam a gyereküknek, hogy ne szórakozzanak a kisebbel. Megúsztam pár karmolással, száj felrepedéssel.:) Aztán január 23-án kellett befeküdnöm a kórházba, reggel a férjem levitte a cuccom a kocsiba, már én is indultam, amikor jött vissza, hogy feltörték az autót, minden csupa szilánk, hívta a rendőröket:), így taxival mentem be:(

3142. 7529edede9 (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 20. 21:47
örülünk a szövettannak, ez a lényeg!
3141. tünkány (válaszként erre: 3136. - MsMonk)
2009. júl. 20. 21:43
Szépen gyógyul a nyakad, megnéztem a képeidet!:-)
3140. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 20. 21:42
Csatlakozom , tényleg jó hír. Akkor most már csak a műtétből kell véglegesen felépülnöd, és minden rendben lesz. Amúgy Neked göb volt a pajzsmirigyedben?
3139. 3437f4b5c3 (válaszként erre: 3136. - MsMonk)
2009. júl. 20. 21:39

Kedves MsMonk ne idegesítsd magad ezen, azért mondtam el, mert ezek a kirablások meg támadások szinte mindenhol előfordulnak, és tényleg a legjobb ha elengeded magadtól a dolgokat, minél előbb, annál jobb.

Férjhez készülsz? Milyen jó Neked! Akkor gyakorolj szorgalmasan , hogy mindenki hallja az IGEN-t!:-))

3138. tünkány (válaszként erre: 3137. - Panni58)
2009. júl. 20. 21:31

Na, végre egy abszolút jó hír!:-)

(A kerékkiszúrásos dolgot a barátnőmékkel itthon csinálták meg pár éve... nemzetközi szinten tanulnak a bűnözők. Mellesleg a sok hülye filmől is okosodnak:( )

No, de most örüljünk neked!:-)

3137. Panni58 (válaszként erre: 3135. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 20. 20:24

ez az utcai rablás nem hazai jelenség. egy barátom Barcelonában él egy éve, ott motoros bandák tevékenykednek, az egyik megáll melletted a lámpánál, kiszúrja a kerekedet, hogy lassan leengedjen. aztán észreveszed, megállsz, hátrasétálsz, a motoros már ott is van, és nagyon segítőkész, addig egy másik már kirámolta a kocsit, míg te a kereket nézegeted. mire újra beszállsz, akkor ébredsz...

itthon a sokszorosan hátrányos helyzetű kisebbség minket egy 3,5 éves lada kombitól szabadított meg, úgy 10 éve, az erkélyünk alól vitték el, még láttam, ahogy kifordulnak... rendőrség pár háznyira (arra mentek), telefon, séta... azzal fogadtak, hogy ugye tudjuk, az önrablást szigorúan bünteti a törvény... ÉJFÉLKOR? ÖNRABLÁS? AKKOR MÁR CASCONK SE VOLT a biztosító hülyesége miatt (de ez már egy újabb történet). Persze, hogy nem lett meg, pedig mi is kerestük hetekig...


De azért jó hír is van: ma felhívott a doki, és közölte, hogy teljesen negatív lett a szövettani eredményem! :)))

3136. MsMonk (válaszként erre: 3135. - 3437f4b5c3)
2009. júl. 20. 19:34

ATYAÉG!!

Nagyon nagyon sajnálom semmi eset sem könnyű de mikor gyerekekről van szó még jobban dühbe jövök nem is mérgelem, fel magam mert szétverem a billentyűt!!!:-)

Hogy mertek a kis drágád cuccaihoz nyúlni!!

Nah de tényleg nem mérgelem magam mert tényleg fulladok ha idegeskedek!!

Nem érnek annyit!!!

Nah most megyek és gyakorlatozok a kis szavacskákkal, hogy vissza jöjjön a hangom!!Muszáj mert ki kell tudnom majd mondani a boldogító IGEN-t!!!!!!!!!!!!:):):):):):):)

2009. júl. 20. 19:28

Sziasztok kedves Mindenki!

MsMonk, ne idegesítsd magad, mert nem éri meg. Tudom, hogy az embert dühíti a dolog, de akkor is próbáld magad túltenni ezen. Vígasztalásnak elmondom, hogy mikor minket karácsony előtt 3 héttel úgy kábé 10 éve kiraboltak, mindenünket elvittek a lakásból, szintén világos nappal, a rendőr azzal nyugtatott, h. 2féle ember létezik Magyarországon, akiket már kiraboltak, és akiket ki fognak rabolni. Tettesek soha nem lettek meg, nekünk a vadi új hifi berendzéstől a tévéig, a kislányom spórolt pénzéig mindent elvittek. A legjobban mégis az bántott, hogy a kislányom akkor pont egyedül ment haza az iskolából,és borzasztóan megijedt. Na meg ezek a szemetek mindent kidobáltak a szekrényekből, a gyerekek apró ruháit sem kímélték, és látszott a mocskos cipőjük nyoma a ruhácskáikon. Hogy mertek gyerekek holmijaihoz nyúlni, milyen erkölcsi hulladékok ezek? Szóval ez megy már jó ideje, és talán összefogással hatékonyabban lehetne ellenük fellépni.

Tünkány, szegény, legalább élve megúsztátok. Ja, és ne mondd hova rejted a táskád, mert lehet illetéktelenek olvassák.:-)) Amúgy én már semmit nem viszek magammal , ami érték. Sem ékszert, sem pénzt, lassan int egy koldus fogok közlekedni. Egyik ismerősömet 2 hónapja kapták el szintén az utcán, róla minden ékszert leszereltek, aztán elmentek, de azt hiszem a történetek sora szinte végtelen. Közbiztonság otthon egy kalap...ka még az sem...

3134. MsMonk (válaszként erre: 3133. - Tünkány)
2009. júl. 20. 18:46

Hát ez szép:(:( Milyen világ ez te jó ég!!!!!!

A rendőrök még mindig nem szóltak semmit!!!!

Nagyon remélem, hogy elkapják őket csak attól félek,hogy a szomszéd városban ahol kaptuk az infókat már egy csomó esetük volt félő hogyha azok után se kapták el őket most se fogják!!!!!

Amúgy ma a maminak mesélték a piacon, hogy pár nappal ezelőtt bementek egy bácsihoz itt nálunk csak ő otthon volt és kizavarta őket!!!!

Na se baj!!!

Jó meleg volt ma is!!!

Egész nap úton voltam anyósomat vittem kórházba szegényt műtötték pénteken most én vagyok a taxis!!!!:):):):):)

Hogy vagytok???

Puszcsika!!!

3133. tünkány (válaszként erre: 3123. - MsMonk)
2009. júl. 19. 23:23

Remélem, sikeres lesz a nyomozásod, de azért vigyázz magadra!

Minkent Pesten, a Hős utcában (Népstadion környéke) raboltak ki úgy, hogy egy ürge keresztbe állt a kocsijával előttünk, hogy meg kelljen állnunk, addig a társa feltépte a hátsó ajtót és kikapta az ülésről a táskámat (pénz, bankkártya, telefon, lakáskulcs és egy számla a címünkkel...)Az ürge beszaladt egy házba, én utána. Aztán láttam, hogy kik laknak ott és jobbnak láttam visszafordulni:( Közben a párom, meg a torlaszolós ürge "beszélgettek"... lefényképeztük a kocsit, de aztán jobbnak láttuk eljönni a helyszínről. Feljelentést tettünk, nem mi voltunk az egyetlenek, akiket ilyen módon károsítottak meg, mégsem sikerült elkapni őket. Nyilván csak a tettenérés számítana, hiába tudják, kik azok, nem lehet rájuk bizonyítani semmit, nyilván gyorsan megszabadulnak a cuccoktól... Azóta lezárt autóval közlekedünk, a táskám pedig a lábam alatt.


Jó éjszakát mindenkinek, gyógyuljatok! Puszi!

3132. 7529edede9 (válaszként erre: 3123. - MsMonk)
2009. júl. 19. 21:38

Hát ez borzasztó tényleg, reméljük elkapják őket!

Nagyon ügyes és talpraesett vagy!

De azért vigyázz magadra próbálj kevesebbet idegeskedni.

2009. júl. 19. 20:34

UH= ultrahang.

Én kaptam ilyen kezelést, de van, aki másmilyet kapott.

Nekem is mindig rekedt volt a hangom, csak most egy fokkal jobban:)))

De a gyógyszer (pm. hormon) is segített, azt még nem szedhetsz ugye?

Egyik kedves ismerősöm érdeklődött műtét után, hogy létem felől, írtam neki, hogy még nem vagyok 100-as, és a hangom is rekedt, erre visszaírta, hogy sosem voltam 100-as, így ne várjak csodát, és a hangom sem volt sosem csilengelő, így nem érti ez miért probléma nekem:)


Puszi

gyakorolj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook