Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
18460. Szviola (válaszként erre: 18459. - Kisgizuska)
2017. márc. 5. 09:42
Hajrá! Gyorsan eltelik majd! Szivószálat+kispárnát vigyél! Kitartás, várunk vissza.
18459. Kisgizuska
2017. márc. 4. 23:33
Sziasztok! Holnap reggel vonulok a klinikára. Ha minden jól megy,hétfőn műtét. Gondoljatok rám. Rezeg az inam rendesen. Pusszancs mindenkinek! Nemsokára jövök, addig is mindenki fel a fejjel!!
18458. norodia
2017. márc. 4. 18:48

nagyon érdekes amiket írtok, engem túlműködéssel simán műtöttek szeptemberben, azóta is minden ok..

(épp azért műtöttek meg, mert 4 évig ugrált a TSHm vagy alul vagy túlműködött, ezen az elven sose tudtak volna műteni)

18457. Szviola (válaszként erre: 18456. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 1. 14:21
Majd jövő hét végén. Nem is foglalkozok vele, nagytakaritok itthon, ablakmosás, tűzhelyvakarászás stb.
18456. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18455. - Szviola)
2017. márc. 1. 12:16

Köszönöm a biztatást! Azt gondoltam, mivel túlműködőként nem műtöttek meg, talán az alulmüködés sem elfogadható, csak a normális működéssel lehet menni műtétre,


Szviola, neked hamarosan kezdődik a kezelésed, vagy már folyamatban van?

18455. Szviola (válaszként erre: 18454. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 1. 12:04
Miért ne lehetne? És aki sima alulműködő? azokat is megműtik! Ne izgulj, igyál valami élénkítős teát, kávét, és ha van rá mód akkor pihenj, napok kérdése és megműtenek, utána majd beállítják a hormonjaid. Műtét után meg úgy sem érsz rá majd a tünetekkel foglalkozni.
2017. márc. 1. 10:23

Sziasztok!


Hú lányok, felgyorsultak az események Nálatok! megértem, hogy izgultok, de jobb lesz túl lenni a műtéten.

Nálam még semmi hír. Azt mondták, február végén de inkább március elején várható a hívás. Akkor viszont már másnap meg kell jelennem éhgyomorra. Viszont kezdem rosszul érezni magam. A p. mirigyemen daganat van, de a túlmüködés miatt nem tudtak megműteni októberben. 2017.02.07-én 1,25 volt a TSH-m napi 1 Methotyrin mellett, az endokrinológus elégedett volt, és szólt, hogy 2 hét múlva felezzem az adagot, mert alulműködő leszek. Csak márc. 7-én mehetek vérvételre, de már napok óta fáradt és aluszékony vagyok. A lépcsőjárásnál, de most már a sima mozgásnál is, a combizmom úgy fáj, mintha izomlázam lenne és néha a szívem is szúr ilyenkor. Egyébként napi 1 Concor Cor / 2,5 mg/ -t is szedek, mert a pm. túlműködés miatt szekunder magas vérnyomásom lett. Most a vérnyomásom normális.

Nem tudom, ,esetleg infarktus kerülget- sajnos 75 kg vagyok, el vagyok hízva, vagy 1 hónap alatt alulműködő lettem. Azzal vajon meg lehet műteni a pajzsmirigyet?

18453. Dorci5$ (válaszként erre: 18452. - Kisgizuska)
2017. febr. 28. 21:28
Szia Kisgizuska! Nagyon szorítunk!!!! Nekem március 22-én lesz a műtét...
18452. Kisgizuska
2017. febr. 28. 20:25
Sziasztok! Végig jártam minden vizsgálatot. Ma este szóltak, hogy vasárnap vonulhatok, hétfőn műtét!! Hát izgulok rendesen. Műtét közben dől el, ki kell-e venni az egészet, vagy csak a jobb lebenyt.Kőnig Klaudia szorítok neked, hogy mielőbb jöjjön az a fránya hívás. Azt hittem, ha telefonálnak megnyugszom. Hát most vagyok még csak bezsongva. Nálatok hány napra engednek ki műtét után?
18451. Cicmarek
2017. febr. 28. 17:02
Sziasztok!Pajzsmirigy műtètem lesz,elvileg àprilis 6.àn a Sebèszeti klinikàn.Esetleg van akinek ott csinàltàk vagy ott fogjàk?Sajnos nekem is az egèszet ki kell venni.Remèlem jó dokit vàlasztottam,elèggè be vagyok paràzva.
18450. Szviola (válaszként erre: 18449. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 27. 16:02

Az nagyon jó cucc, még én

is veszek egyet!

Nem ott lesz a kezelésem, nem igazán voltam elégedett a tájékoztatással (sem), és az utókövetést is rám bízták, hisz nálunk a kórházban is le tudom vetetni a vért. Tény. Ez volt a szerencsém most.

18449. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18448. - Szviola)
2017. febr. 27. 09:09

Sajnálom, hogy rosszul vagy. Remélem, hamarosan jobb lesz.A kezelést , ha jól emlékszem, nem az Onk. Intézetben végzik, ugye?

Mostantól még a WC-re is viszem a telefont, mert utoljára azt ígérték : febr. végén, de inkább március elején telefonálnak a műtét miatt. Viszont elkezdtem hurutosan köhögni. Az egész telet megúsztam influenza és megfázás nélkül, erre most a műtét előtt elkapok valamit. Nem sokat köhögök, de érzem, hogy valami van. Önmagában jelentéktelen lenne az egész, de remélem nem lesz akadálya a műtétnek. Addig is egy Suspensio terpini nevű köptetőt szedek.

18448. Szviola (válaszként erre: 18447. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 24. 13:18

Recepteket.

Kezelés majd még 2 hét múlva ha addig még élek. Valami gyötör, hátfájás, szorító tüdő, köhögés.

18447. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18446. - Szviola)
2017. febr. 24. 11:38

"Ha mind2 lebeny oda lesz, akkor a sebész is írhat fel tiroxint, én attól kaptam az első reciket."


Ezt a mondatodat értelmeztem úgy, hogy a tiroxin reciket azaz recidivákat okozott.

Teljesen értelmesen írsz, biztosan én értettem félre a dolgokat, annyira nem vagyok a témában ismerős, mint Te.

Nos, az jó hír, hogy a pajzsmirigy nem tud teljesen kinőni, mint a mandula. Egyébként valóban, részben a Methotyrin miatt műtenek meg, mert nem szedhetem örökké,de nekem teljesen el is van göbösödve a p. lebeny jelentős része.

Hol tart a kezelésed Szviola? Hogy érzed magad?

18446. Szviola (válaszként erre: 18445. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 24. 11:24

Hú most megint olyat írtál amitől kiguvadt a szemem. Recidíva a tiroxintól kizárt. Az attól volt hogy a kezelések nem voltak megfelelőek. Illetve hiába próbáltuk bizonyítani, hogy van a nycsomóban, nem vették ki akkor 5 éve.

Vagy nem írok értelmesen, de a tiroxin az a gyógyszer amit életfogytig szedni kell, ami meg akadályoz(ná)za a recidíva kialakulását.

Meg újbóli pm kinövése, pf ha kivették, kivették, főleg ha total kiirtás mint nekem, eseteleg pm szövet sejtek maradnak vissza (erre van az izotóp) de hogy visszanőne, én még csak utalást sem olvastam sehol.

Mandulánál már hallottam ilyet, de az teljesen más szerv.

A meth-et nyilván a doki fogja jobban tudni beállítani, elég kényes akiket idáig ismertem (élő ismerősök, nem csetesek), szinte mindet inkább megműtötték, és alulműxisként kezelik élete végéig.

18445. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18444. - Szviola)
2017. febr. 24. 10:23

Igen, a kalciumról már én is hallottam. Amúgy az endokrinológus azt mondta, hogy azért is jó lesz, ha szedek egy kis tiroxint, mert ez megakadályozza a pajzsmirigy újbóli kinövését. / Nekem van ilyesmire hajlamom, a mandulám 4x kinőtt / ha jól értem, Neked a tiroxin recidívákat okozott?. Egyébként az endokrinológus kezdi lecsökkenteni a Methotyrint, mert szerinte túlműködőből alulműködő leszek. Majd márciusban tudok elmenni vérvizsgálatra, de csakugyan aluszékony és fáradt vagyok, napi egy Methotyrin mellett. A műtétről semmi hír, majd egyszer telefonálnak, hogy másnap menjek be éhgyomorra. Nem tudom, ha akkorra alulműködővé válok, megműtenek-e?

Szviola, hogy vagy? Hol tart a kezelésed?

18444. Szviola (válaszként erre: 18443. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 22. 16:59

A kalciumot a mellék-pajzsmirigy sérülése vagy átmeneti zavara miatt szokták adni. Plusz az ödémásodás eltüntetesére kaptam én. Az első műtétemnél volt egy kis átmeneti zsibbadás, amire hozták a kalciumot, azt hiszem az egy héten belül helyre is állt.

B vitaminokat az elmúlt 5 évben nekem egyik doki sem ajánlotta. Ki érti ezt?

Ha mind2 lebeny oda lesz, akkor a sebész is írhat fel tiroxint, én attól kaptam az első reciket.

18443. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18442. - Szviola)
2017. febr. 22. 16:51
Az endokrinológus említette, azt hiszem, amikor a műtét utáni gyógyszerezésről kérdeztem, hogy esetleg kalciumot vagy B vitamint kaphatok. Szerintem az izomgörcsökre gondolhatott talán. Sőt, azt is megjegyezte, hogy lehet, hogy nem is kell hormonpótlás- holott említettem neki, hogy mindkét lebenyemnek búcsút mondhatok.
18442. Szviola (válaszként erre: 18441. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 22. 12:25

Egyiket sem, calcium sandozt kellett innom a hangom, es az alacsony kalcium szint miatt.

Neked ki javasolta? Sose hallottam még, érdekel miért?

2017. febr. 22. 08:55

Sziasztok!



A műtét kapcsán kérdezem, hogy milyen B vitaminokat szedtetek a műtét után? B6-vitamint vagy B12 vitamint, vagy Magne B6-ot?

18440. Szviola (válaszként erre: 18437. - Anita_89)
2017. febr. 21. 19:48
Örülj neki, én a műtét utáni első hónapban 10kgt híztam, fogalmam sincs mennyi volt a tsh-m, és tök mindegy volt mit eszek, a végén már semmit, annyira leállt az anyagcserém, hogy, na....
18439. Szviola (válaszként erre: 18438. - Nagyhelga)
2017. febr. 21. 19:47
Csak azt nem tudom hova. Haza nem a gyerek miatt, a szüleimhez se, mert 150 km. Majd nezek egy satrat a parkban.
18438. nagyhelga (válaszként erre: 18436. - Szviola)
2017. febr. 21. 19:42
Márc 17, és igen, Pest :) Mire én megyek, te kijössz :D
18437. Anita_89
2017. febr. 21. 13:33

Sziasztok!


Szerintem ez a hízás mindenkinél egyéntől függő. Nekem úgye 4 hónapja volt a műtét, még csak egy hónapja szedek hormont. Mint írtam nektek, egy hónapja kiderül, h 9,4 es a TSH, az orvos csodálkozott is, hogy nem híztam. Én főleg egy 2-2,5 éve kezdtem el hízni, azelött, mielött kiderül volna a göbös dolog. Kb 8 kiló ment fel, de vékony voltam nagyon, úgyhogy mostmár nem zavar a dolog. Én amúgy sok zöldséget és gyümölcsöt eszek és probálok egészségesen táplálkozni.

18436. Szviola (válaszként erre: 18434. - Nagyhelga)
2017. febr. 21. 12:20
Szia, fogalmamsincs, mert nincs mérlegünk. De sztem nekem nem jött fel még semmi, holnaplesz 2 hete hogy nem szedem. Pár napja sokat alszom, de ezmeg valami influenza amit a gyerek hozott haza. Érdekes hogy vannak napok amikor jobban vagyok, mint mikor szedtem.... Mikor lesz a kezelésed? Pesten ugye? Nekem majd márc 10.
18435. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18434. - Nagyhelga)
2017. febr. 21. 11:20

Szia nagyhelga!


Szerintem mindenki egyéni érzékenység szerint reagál ezekre a dolgokra. Pl.nekem többször is volt túlműködésem, de egy grammot nem fogytam soha, a tesómnak 600-as TSH-ja volt, mikor felfedezték, hogy teljesen p. hormon nélkül van, de olyan vékony volt mint egy agár, kilátszottak a bordái. A pajzsmirigy műtétem után én is teljesen hormon nélkül leszek, tartok is a hízástól. Kérdeztem erről az endokrinológust, de nem reagált. Végül, sokadszori érdeklődésemre csak annyit mondott: majd ha elkezdjük a hormonpótlást, akkor le tudok fogyni.

Mindenesetre, + 2 kg nem tűnik soknak. Gondolom, ha odafigyelsz, zöldségeket ,stb eszel, akkor nem fogsz sokat felszedni. Most mennyi ideig leszel hormon nélkül?

18434. nagyhelga
2017. febr. 21. 08:45

Sziasztok!

Hormonmentes időszakban vagyok már sajnos, és már 2 kiló felugrott :( Ti miket és hogyan esztek, hogy lemenjen a plusz súly? Mert már nagyon zavar, szeretnék újra vékony lenni, csak itt ez a hülye kezelés... Utána sportolni is fogok, hogy mihamarabb lemenjen. Most meg a kajára lenne jó figyelni...

18433. Dorci5$ (válaszként erre: 18432. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 16. 21:05
Nekem áprilist elejét mondta a sebész, de a pontos dátumot még jelzi... örítő a várakozás. Igaz múlt héten beszéltem vele. Működés, TSH érték jó. Bal oldali pajzsmirigyet kell teljesen kivenni. Göb majdnem 4 cm.
18432. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18431. - Dorci5$)
2017. febr. 16. 15:15

Szia Dorci5&!


Nem, még nem hívtak, de én is igyekszem mindenhova vinni magammal a telefont. Bár nekem február végére , de inkább március elejére ígérték a műtétet, nem tudom, a január 6-án levett labor eredmények mennyire lesznek még érvényesek.Tegnap voltam az endokrinológusnál, mert amellett hogy több göb is van a pajzsmirigyemen, még túl is működött, ezért nem végezték el a műtétet a múlt év októberében. Most napi 1 Methotyrin szedése mellet a TSH-m 1,25 lett, amit az endokrinológus nagyon szép leletként értékelt. Szóval efelől műthetnének.

Te hogy vagy? Láttam, Neked is van göböd, a p.mirigyed működése normális volt? Nekem mindkét lebenyt ki fogják venni, Neked is? Remélem, Te hamarabb túl leszel a műtéten, mint én.

18431. Dorci5$ (válaszként erre: 18414. - Kőnig Claudia)
2017. febr. 15. 22:07

Szia Kőnig Claudia!

Hívtak már az időponttal kapcsolatban? Jelenleg én is mindenhová viszem a telefonomat.. Gyöngyösi kórházban lesz a műtétem.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook