Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
18490. Szviola (válaszként erre: 18486. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 14. 20:40
Most még nem tudom kell e majd. Majd ha meglesznek az eredmények, meg majd menni kell az endós dokihoz is, gondolom majd ő dönti el. Ha kell még egy, akkor nemtudom kibirom e lelkileg. Nagyon megviselt, meg hogy még távol vagyok a fiúktól az is.
18489. Szviola (válaszként erre: 18488. - Nagyhelga)
2017. márc. 14. 20:39

Én vittem pár fajtát, kutyulós kávét, bár itt adtak reggel tejes kvt. Pesten ha jol emlékszem van hűtő, nekm a zöldségek nagyon hiányoztak, gyümit többwt kaptunk de az nem esett jól. Vittwm ropit, mogyit, meg ilyeneket, édeset is de nem fogyott. Vizet vettem ott a kisboltban, napi 3 litert számoltam, ezt vegyesen, víz meg ami jól esett. Nem volt túl jó a kaja, de inkább nem,is esett jól ennyi vízre, pedig itthon is megvan a 3 liter csak másképp, na.

Vitzem csokit is annak egy negyede fogyott el.

Vittem laptopot, fülhallgatót, kispárnát, vékony plédet, jól jöttek, vigyél betétet, 3unkank is megjött, nekem 9 nappal hamarabb, tampont nem lehetett használni. Egyik nap hozattunk be mekis burit,na az jó volt mindenki csendbe nyomta befele.

Nem tudom még az eredményt, majd jövő héten, nemtudom fog e kelleni 4. kezelés. Vagy műtét.

18488. nagyhelga (válaszként erre: 18483. - Szviola)
2017. márc. 14. 10:44
De jó neked, én pénteken megyek, viszek egy halom nasit :D Szerinted sósat lehet vinni? Mert én felpakoltam belőle rendesen, már hiányzik :/
18487. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18485. - Cicmarek)
2017. márc. 14. 10:20
Amikor nekem túlműködött, akkor volt ilyen vérnyomásom. A háziorvos szerint ez nem ellen indikáció. Lehet, hogy Te is kezdesz túlműködő lenni? Vagy lehet, hogy tényleg a stressztől van.
18486. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18483. - Szviola)
2017. márc. 14. 10:18
Hurrá! Túl vagy rajta!! Akkor nem is kell több izotóp kezelés, ugye?
18485. Cicmarek
2017. márc. 14. 10:10
Kicsit megijedtem,elkezdtem mèrni a vèrnyomàsom 2 napja,kicsit magas.130-140/88-98 között van.Ilyenkor mi van,szóljak a sebèsznek vagy a hàziorvisnak?3 hèt múlva műtèt.Màsodik èrtèkem soha nem volt magas,nem is èrtem,lehet a szressztől.
18484. Cicmarek (válaszként erre: 18483. - Szviola)
2017. márc. 14. 10:06

De jó hogy túl vagy rajta!Nagyon lassan ment az idő?

Többet màr nem kell ilyet csinàlni neked?

18483. Szviola
2017. márc. 14. 09:31

Sziasztok, jelentkezem, a karanténnak vége. Tegnap bemértek, nagyon kevés maradt bennem, de még pár napot külön leszek a kiscsaládomtól.

Nem hiszitek el, de 9 nappal hamarabb még a piros napok is eljöttek, na ez nem volt valami kellemes, hozatnom kellett be vasárnap felszerelést. Ma volt 2 képalkotó vizsgálat. Már csak egy utolsó zuhanyozás, és várjuk a zárójelentést.

18482. Szviola (válaszként erre: 18479. - Nagyhelga)
2017. márc. 11. 08:34

Pesten minket sem. Bár ott meg a takker segitett pl,friss kávét hozott, meg boltba szaladt wl, azt hiszem már ő nincs ott, második kezelesemnel egy másik takker volt, jó mogorva.

Most kaptunk kávét reggelire.

18481. Cicmarek (válaszként erre: 18476. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 10. 21:11

Irtam privit.

Pàr napot nekem is csúszhat a műtèt,csak elvileg 6.-a.Sajna nekem is van túlsúlyom bőven.Próbàlok kicsit diètàzni,mozgàs nàlam csak sok sèta,ahova tudok gyalog megyek.Futni règen szerettem,de azt most nem szabad,meg ennyi + kilóval nem is menne.Minden este elhatàrozom hogy tornàzok,de a kis örökmozgó kislànyom mellett,nagyon elfàradok.

18480. Dorci5$ (válaszként erre: 18473. - Kisgizuska)
2017. márc. 10. 20:40
Jaj de jó, hogy már túl vagy a műtéten és bejelentkeztél, de azért minket minden részlet érdekel :)))) milyen volt az altatás után, hogy lehet feküdni, belső váratod van, norm. pizsi is jó nem kell elől gombos pizsi? Esetleg jó tanács nekünk?
18479. nagyhelga (válaszként erre: 18478. - Szviola)
2017. márc. 10. 17:10
Minket nem engedtek sétálni múltkor :/ meg a folyosóra menni se, pedig jó lenne :/
18478. Szviola (válaszként erre: 18468. - Nagyhelga)
2017. márc. 10. 13:17

Voltam már 2x, csak most nem fogott az agyam hogy mégis mi kellene. Van fogalmam az alapdokgokról csak az extrák kellettek, de ami nincs az nincs ennyi. Ma 11ig kijárkáltunk, most egy fél órája kaptuk meg.

Vasnapig itt a sötétben leszünk akkor mar a 3 szobabol a folyosora ki lehet menni pletyizni.

Hétfőn lesznek vizsgálatok, ha lecsökken a szint, akár sétálni is ki engednek este fele. Kedden meg tipli.

18477. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18473. - Kisgizuska)
2017. márc. 10. 12:51

Szia Kisgizuska!


Jaj, de jó, hogy túl vagy a műtéten! Úgy tűnik, minden jól ment. Majd, ha alkalmas lesz, írnál kicsit részletesebben a tapasztalatokról?

18476. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18474. - Cicmarek)
2017. márc. 10. 12:48

Igen,nekem is hasonló az állapotom. Nos, a munkahelyemen eddig teljesen megértőek voltak. Most azonban nagy szemeket meresztettek, amikor elmondtam, hogy voltaképpen fogalmam sincs, mikor műtenek meg.Egyébként egyik napról a a másikra csak akkor hívnak be- ezt az osztályos nővér mondta-ha valaki kiesik a várólistáról, mert valamiért- vérnyomás, egyéb betegség - nem lehet altatni, műteni. Ebben az esetben lehetnék "beugró".

Tehát teljesen bizonytalan, mikor fognak megműteni, hozzávetőleges / hónap, negyedév/ fogalmam sincs róla. Ezért arra kérlek, ha nem teher, írd meg a sebészed nevét. Maximum mégis behívnak az onkológiára, és akkor a sebészeten felszabadul egy hely.

Egyébként nekem tornáznom kellene, mert el vagyok hízva, Te tudsz ilyen erőkifejtést végezni?

18475. Cicmarek (válaszként erre: 18473. - Kisgizuska)
2017. márc. 10. 12:27

Szia!

De jó hogy túl vagy rajta,örülök hogy minden rendben😀Hol műtöttek?

Èn úgy paràzok.

18474. Cicmarek (válaszként erre: 18472. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 10. 12:25

Hasonló cipőben jàrunk akkor,nekem is az egèsz pm-em göbös,lègcsővemet elnyomja màr40-50%-ban.Nem vèszes de azèrt màr hamar kifulladok,meg a nyelèsnèl is picit èrzem.

Szívesen megadom privàtban,de szerintem is hamarosan hívni fognak.Elmennèl egy màsik dokihoz,tuti addigra hívnak,ott meg megint vàrni kell.Drukkolok!

Munkahelyeden megèrtőek?

18473. Kisgizuska
2017. márc. 10. 09:44
sziasztok!! Végre túl vagyokaműtéten, már itthon is vagyok. Hétfőn műtöttek, szerdán kiengedtek. Minden rendben folyt, eredmény viszont csk talán jövőhéten lesz. Az dönti el, mi fog továbbiakban történni. Jól érzem maqam, nem fáj semmim,az a fél lebeny nem hiányzik. :) :)Claudialégytürelemmel, szerintem napokon belül kapod a hívást.Célegyenesben vagy!! Szorítok nektek nagyon!!!
18472. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18471. - Cicmarek)
2017. márc. 10. 09:18

Szia Cicmarek!



Köszönöm a választ!A történetem röviden: 2016.09.22-én találkoztam az orvossal az Onkológián, citológiai és hormonvizsgálatra küldött. 2016.10.20-án találkoztam vele megint. Azt mondta, mivel túlműködik a pajzsmirigyem, most nem tud megműteni, de amint engedélyezi az endokrinológus a műtétet, akkor 1 hónapon belül megműt. Kaptam egy mobilszámot az asszisztenséhez, hogy nála jelentkezzek majd. 2017.01.12-én tudtam szólni az asszisztensnek, aki azt mondta, 2017.01.26-án reggel 8.30-kor jelentkezzem nála. Ez meg is történt, ott némi kavarás után megcsinálták az összes műtéthez szükséges vizsgálatot.Még az aneszteziológussal is találkoztam.Végül az asszisztenstől kaptam egy papírt, rajta az állt, hogy majd kapok egy privát, szám nélküli telefonról egy hívást, és akkor másnap jelenjek meg étlen-szomjan a Fej-nyak sebészeten. Azt is mondta, hogy ez a hívás február végén március elején várható. Mivel nem hívtak, tegnap, 2017.03.09-én felhívtam az asszisztenst, aki közölte, hogy ő nem tud semmit az időpontokról, de megadta Nyak-fej osztály számát, hogy náluk érdeklődjek. A Nyak-fej osztály közölte, hogy ez országos illetőségű kórház, sürgősségi sorrendben fogadnak stb.. amiket én is tudok, és hogy forduljak a sebészem asszisztenséhez. Jeleztem, hogy ő küldött hozzájuk, de nem tudtak mit mondani, Újra megpróbáltam felhívni az asszisztenst, de kikapcsolta a telefont.

Szóval, itt állok úgy, hogy a munkahelyemen, családban mindent előkészítettem a február végi, legkésőbb március eleji műtétre, de fogalmam sincs, mikor fognak megoperálni, ebben a hónapban? fél év múlva? jövőre? Arra gondoltam, megpróbálok keresni egy másik kórházat, hiába jó az Onkológia, ha nem tudhatom, egyáltalán mikor fognak fogadni.

Amúgy egy teljesen elgöbösödött pajzsmirigyem van, ami eltolja a gégémet és már szűkíti a légcsövemet is. Nem tudom mit tehetnék. Esetleg megírod priviben, kit választottál a Sebészeti klinikán? megkérdezhetem, hogy miért kell kivenni neked mindkét lebenyt?

18471. Cicmarek (válaszként erre: 18470. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 10. 08:23

Szia Claudia!


Igen az a Sote.Ez úgy volt hogy èn a Dèl-pesti kórhàzba tartozok,ott elvègeztèk az össz.vizsgàlatot.A pajzsmirigyes doktornő nagyon jó,ès aranyos de ő nem operàl.Ott a kórhàzba meg akartàk csinàlni,de beszèltem ott a gègèsszel,valahogy nem akartam.Kèrtem a doktornőt ajànljon mèg pàr dokit.Betelefonàltam a klinikàkra,nem kellett időpontot kèrni,minden kedden lehet menni dêlelőtt.Beutalóm nem volt,de igy is fogadott a doki.Februàr vègèn voltam,àprilis 6 ra kaptam időpontot.Mentem volna az Onkológiàra is,de van egy 16 hós kislànyom,kevès a segìtsègem,vègül oda màr nem jutottam el.Pedig azt mondjàk az nagyon jó.Neked hol fogjàk csinàlni?

18470. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18451. - Cicmarek)
2017. márc. 9. 15:30

Szia Cicmarek!


Nekem is ki kell venni az egész pajzsmirigyemet, Megkérdezhetem, hogy jutottál a sebészeti klinikára? Ez a SOTE I. sz sebészeti klinikáját jelenti? Kell oda beutaló? Egy barátomnak ott vették ki az egész pajzsmirigyét pajzsmirigy carcinoma miatt 8 éve, és Ő nagyon elégedett volt, már ha ezt a szót használhatom ebben az esetben.

2017. márc. 8. 17:44

Sziasztok!


Nem volt még részem izotóp kezelésben, de szerintem is el kellene menned Szviola! Biztosan van családban valaki, aki tudna vigyázni a kisgyerekedre addig, amíg a kórházban vagy.


Amúgy nekem 27 fogam van, és abból 21 korona, szóval mindig iszonyú rosszak voltak a fogaim.


Nálam még semmi hír a műtét időpontjáról, január 26.án csinálták meg az összes műtéthez szükséges vizsgálatot, az aneszteziológussal is találkoztam, majd közölte egy nővér, hogy február végén, de inkább március elején kapok egy telefont , és akkor másnap éhgyomorra jelentkezem a Nyak-fej sebészet pultjánál reggel 8-kor.Holnap márc.9-n a van az orvosnak rendelése az Onk. Int-ben, sztem telefonálok, megpróbálok érdeklődni, van-e valami információ az időpontról.

18468. nagyhelga (válaszként erre: 18467. - Szviola)
2017. márc. 8. 16:27

Szia, menjél izotópra mindenképp :)

Nem tudom, nekem meg rossz volt a fogam, de már heyrerakta a doki. Vigyél sokféle innivalót, minél többet kell bent inni, ruhákat, inkább gagyibbat, mert utána majd szellőznie kell kint. Vihetsz bármilyen nasit, könyvet, keresztrejtvényt, laptopot, nem lesz semmi sugaras. Kést, villát, kanalat, poharat, valamilyen kavarós kávét, ha szereted, wc papírt, nedves törlőkendőt, wc illatosítót. Valami savanyú dolgot is vigyél, pl citromot, narancsot, savanyú cukrot a nyálmirigyek védelmében. Ha kell, vihetsz kispárnát is, meg egy rosszabb ágyneműt, amit akár ott is hagyhatsz utána. Meg jól jön egy nagy szemeteszsák, abba pakolhatod a ruháidat, amiket levettél. Egy tiszta ruhát is vigyél, mert az akkor kell, mikor megnézik a maradványszövetet. Ha hazaérsz, szellőztess sokat, gyerekedtől légy minél távolabb, senkit ne ölelgess és puszilgass egy darabig, 1 hétig a wc-t is hosszabban húzd le, a kádat meg mosd ki minden fürdés után. Otthon legyen majd saját evőeszközöd meg tányérod, azt külön mosogasd, főzni majd főzhetsz, de ne kóstolj bele. Amúgy mindkét szobában van hűtő, mikró csak az elsőben volt múltkor.

Hát kb ennyit tudok így hirtelen mondani, kérdezz bármit, szívesen segítek :) Nekem jövő pénteken lesz a következő izotóp, már jó lenne túl lenni rajta...

18467. Szviola
2017. márc. 8. 12:54

Hello Csajok.

Holnap kellene menni az izotopra. De a szivem szakad bele a gyerek mar több mint 2 hete beteg. Nem tudom mi lesz.

Ja miota nem szedem a tiroxint 4 fogam tört le össze ki meg ilyenek. Valyon van összefüggés?


Meg mit vigyek magammal? Most kezdtem el rohamtempoban mosni. Ahh.

18466. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18462. - Channa*)
2017. márc. 6. 09:20

Szia Channa!


Hát jó lenne, ha végre megműtenének, mert így nagyon nem jó. Gondolom, mindenki másként érzékeli, nekem most úgy tűnik, az alulműködés kellemetlenebb, mint a túlműködés. A hajam miatt én is aggódom, egyelőre nem látok változást, aztán persze bármikor elindulhat a hajhullás.

Visszaolvastam a fórumot, de nem emlékszem, Te mit szedsz. A tesóm Eutiroxot szed, neki az bevált.

2017. márc. 6. 09:16

Kisgizuska műtétje talán már el is kezdődött. Biztosan minden jól fog menni!

Érdekes, amit írtok, én eddig túlműködő voltam, az endokrinológus akkor írta a papíromra, hogy műthető, amikor már a normál határon belül voltak az értékek.

Lehet, hogy most alulműködő vagyok. legalábbis remélem, ettől vagyok olyan rettenetesen fáradékony. Hétvégén a géppel mértem a pulzusomat,egyszer 59 volt utána meg 58.Viszont ha a műtét közben -után megugrik a pulzus, akkor ez tényleg kész haszon.


Szia nagyhelga, ha az Onk. Intézetben kezelnek, akkor lehet, hogy találkozunk, engem ott fognak műteni, bár azt még mindig nem tudom, mikor.

18464. nagyhelga
2017. márc. 5. 11:28

Sok sikert azoknak, akiket műtenek :)

Én márc. 17-én megyek a következő kezelésre, semmi kedvem hozzá, jobb lenne már túl lenni rajta...

Szviola, majd írj, hogy mi volt a kezelésen :)

A többiek meg a műtétről :)

18463. Dorci5$ (válaszként erre: 18459. - Kisgizuska)
2017. márc. 5. 11:20
Szia Kisgizuska! Nagyon szorítunk! Aztán tessék jelentkezni!
18462. Channa* (válaszként erre: 18454. - Kőnig Claudia)
2017. márc. 5. 10:56

Igen, alulműködéssel megy a műtét!

Nyugi!

Sajnos a gyógyszerezés alatt egyszer én is alulműködő lettem. A hajam bánta:(

A fele kihullott kb. 2 hét alatt. Lecsökkentettük a methotyrint, a hajhullás leállt, de így meg túlműködő lettem újra.

A hajam kb. fél év alatt nőtt vissza...


Nagyon gyenge és erőtlen én a túlműködéstől voltam. Olyan magas volt a pulzusom mintha folyamatosan futottam volna, így a reggeli felkelés után fél órával már nagyon ki voltam. Nem tudtam guggolásból csak akkor ha segített valaki, a buszra sem tudtam felszállni csak úgy ha közben a kezemmel felhúztam magam, nem tudtam kinyitni egy üdítős üveget, és séta közben is lihegtem.

18461. Channa* (válaszként erre: 18458. - Norodia)
2017. márc. 5. 10:49

De a műtét előtt kaptál gyógyszert, hogy ne működj túl, nem?

Én kb. 1 évig szedtem a methotyrint, de a műtét előtt még mindig túlműködtem, ezért pénteken kellett bemennem a kórházba, így pénteken, szombaton és vasárnap kaptam nagy dózisban hormon csökkentőt és hétfőn műtöttek. Túlműködéssel nem műtenek, mert magas a pulzus, ami műtét közben veszélyes. Nekem így is felment nagyon a vérnyomásom.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook