Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (55. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17095. Manca2015-04-21 13:57
Tegnap este voltam endosnál.Letroxot kell szednem 1-másfél évig,napi 25-öt.Ez egy tabletta fel.Emelnem majd 2 hét múlva kell 50-re.Adri téged melyik kórházban műtöttek?

17094. Szviola2015-04-21 08:10
Én is ennyivel kezdtem, havonta emelgették, először 50nel aztán még 25. Aztán még 1x 25, az sok volt, (200) de a 175 meg kevés. Az onkológus mondta meg a tutit, 187.5. Ez totál jó, csak macerás, ilyen kiszerelés nincs.
Gondolom azért nem adnak egyszerre többet, mert 1, van azért némi tartalék a szervezetben, 2, sokkot kapnál egy ekkora adagtól :)nekem 4 hetente kellett menni vv-re.
(válasz Adri111 17093. hozzászólására)

17093. Adri1112015-04-20 22:41
Köszönöm a bíztatást, igyekszem. :)
Ti műtét után mennyi tiroxint kezdtetek szedni? Én 100ug-ot szedek most (bár a kórházban 75-öt mondtak, de az endo doki azt mondta, hogy szedjem bátran a 100-at), de félek, hogy ez tuti kevés lesz. Miért állítanak ilyen alacsony dózisra, ami biztos nem elég?

17092. Manca2015-04-20 20:50
Figyelj csak!Ne aggaszd magad,ebbe nem lehet belehalni!!!!!Ma mégegyszer elmondta a dokim.
(válasz Adri111 17090. hozzászólására)

17091. Szviola2015-04-20 20:01
27 voltam mikor kiderült, és megműtöttek 2 héten belül. 2x voltam radiojódon, túl lehet élni, csak baromi unalmas. Ha megnyugtat, ezzel le sem százalékolnak....
Most várom az első babánkat azóta.
(válasz Adri111 17090. hozzászólására)

17090. Adri1112015-04-20 16:07
Igen, nekem is mondták az orvosok a jó statisztikákat, de akkor sem tudok nem félni, hogy pont beleesek abba a néhány esetbe, amikor nem lehet gyógyítani. :(
A héten már meglesz a végleges szövettan.

17089. Manca2015-04-20 14:23
Jaj,istenem 25 éves vagy?Nagyon sajnálom,hogy ilyen fiatalaon meg kell tudd mi ez.Én 44 vagyok,de így sem volt sokkal könnyebb.A gyerekeim 20,18,miattuk féltem csak.Ha fejben rendbe teszed a dolgokat és haladsz szépen az úton ,minden rendben lesz,ne aggódj.Nekem azt mondta a második szövettanos dokim,hogy ebbe csak az hal bele,akit elüt a villamos.100% ban gyógyítható.Ez nagy erőt adott.Te is arra gondolj,hogy ebbe nem lehet belehalni.Csak menni menni előre.
(válasz Adri111 17088. hozzászólására)

17088. Adri1112015-04-20 14:15
Jaj de jó neked, nagyon szerencsés vagy. Nekem is van egy icipici esély még, hogy 1cm-nél kisebb legyen és egy gócú, de nem valószínű, mert az én csomóm magában 18 mm volt, de állítólag elképzelhető, hogy nem az egész rosszindulatú, csak egy része.

Nekem teljesen véletlenül, rutin vérvétel részeként magas lett a TSH-m, amiből kiderült, hogy van egy enyhe alulműködésem. Kaptam 50 ug tiroxint és elküldtek UH-ra, ahol megtalálták a hideg göböket. Vettek biopsziát, negatív lett, de mondták, hogy nagyon gyanúsak, érdemes lenne műteni. Persze nem tudtam magam így rászánni, hogy jóindulatú lett a biopszia. Fél év múlva megismételtettem, akkor viszont egyértelműen papilláris pozitív lett. :(
Maga a dolog nekem már nyár óta zajlott, akkor nagyon rossz érzés volt fél évig szenvedtem lelkileg, hogy úristen mi lesz, ha hibát követek el, hogy nem műtetem meg... úgyhogy amikor fél év után jött a diagnózis, hogy rosszindulatú, először esküszöm megkönnyebbültem, hogy nem nekem kell meghozni ezt a döntést, hogy lesz-e műtét...
Persze azóta visszajött a rettegés. Mi van ha van már távoli áttét, mi van nem hat majd a radiojód, amúgyis is miért pont velem történik ez... stb. :( Néha egész jól viselem, máskor meg csak bőgök.
25 évesen nagyon rossz, hogy ilyennel kell foglalkoznom.
(válasz Manca 17087. hozzászólására)

17087. Manca2015-04-20 13:57
Nem veszik ki hála istennek,mert nagyon időben észrevettem,4,5 mm es volt és egy gócu.Nem kapok még utókezelést sem,/radiojód/Ma este 7 -re megyek újra endoshoz,valami gyógyszer kell szednem,hogy lent tartsák a hormon szintem.Nekem ez a fura nyelés érzés a betegségem előtt kezdődött.Pontosan ez miatt mentem dokihoz és milyen jól tettem.Hogyan élted meg,amikor megtudtad,hogy mi a baj?
(válasz Adri111 17086. hozzászólására)

17086. Adri1112015-04-20 13:52
Nekem is kemény a nyakam, ahol duzzadt, folyadékkal van kicsit feltelve a doki szerint. (Ma megmutattam a háziorvosnak is.) Egyelőre várunk, hogy felszívódjon, ha nem rosszabbodik, de azt nem mondták meddig szabad várni. Holnap beszélek a sebésszel, akkor megkérdezem ez meddig normális. Állítólag masszírozni kell. Én már 5 nappal a műtét után nekiálltam masszírozni, most vagyok 10 napos műtött.

Ezt a van valami a torkomban dolgot szerintem pszichésen érzi az ember. Nálam kiskorom óta előfordul, hogy ha valami miatt aggódok (mint példul most a nyakam, sebem, pajzsmirigyem stb, de akármi más az életben), akkor gombócot érzek a torkomban.

Nekem kivettek mindent, a teljes pajzsmirigyem, és a jobb oldali nyirokcsomókat is, mert műtét közben papillárisra pozitív lett az előzetes szövettan. Azt mondták, hogy 99%, hogy radiojód kezelés lesz, de majd ha megvan a végleges szövettan akkor megbeszéljük.

Neked mi lesz most? Kiveszik a másik felét is a pajzsmirigynek?
(válasz Manca 17085. hozzászólására)

17085. Manca2015-04-20 13:35
Nekem is papillaris carcinomám volt,a jobb pajzsot vették ki.Febr.27.-én műtöttek,de nagyon kemény a nyakam és nagyon furcsa nyelésnél is.Még mindig olyan,mintha lenne a torkomban valami hülyeség.Masszírozom,egyedül,mert a férjem nincs itthon.Kíváncsi lennék én is ez a keménység mikor múlik el.Neked mit mondtak az orvosok ezzel a betegséggel kapcsolatban és kapsz e utó kezelést?
(válasz Adri111 17081. hozzászólására)

17084. Szviola2015-04-20 09:14
Biztos leszívják majd :) és akkor nem lesz semmi baj!
(válasz Adri111 17083. hozzászólására)

17083. Adri1112015-04-19 18:40
Reggelre "szerencsésen" nőtt egy pukli középre. :( Kénytelen voltam vasárnap felhívni a sebészt, de nagyon segítőkész volt, kérte, hogy küldjek el e-mailben fotót róla. Küldtem, azt mondta, hogy ez még nem gond, felgyülemlett némi folyadék, fel fog szívódni, de ha rosszabbodik, akkor oda kell utaznom, és tenni kell ellene.
Remélem, nem fog rosszabbodni. :(

17082. Szviola2015-04-18 12:08
Mondjuk nekem mindkét oldalon volt cső, és 24 óra múlva ki is vették, de nem emlékszem, hogy nagyobb duzzanat lett volna. Sajna az a telóm tönkrement, amivel fényképeztük, elküldeném neked a 3 napos képet, nem szép, de mára nyoma sincs.
(válasz Adri111 17081. hozzászólására)

17081. Adri1112015-04-18 10:07
Gyöngyösön műtöttek, az endokrinológusom ajánlotta ott a sebészt, tényleg rendben volt minden, csak most mennyivel egyszerűbb lenne átugrani a Szent Imrébe egy ellenőrzésre. :)

Igen, a jobb oldalon vették ki a nyirokcsomókat is, azt a részt jobban megkínozták, bal oldalon csak a pajzsmirigyet. A cső is jobb oldalon volt benn 4 napig. Én is gondolok erre is, hogy emiatt is lehet.

Neked nem volt semmiféle duzzanat? Teljesen normális volt a seb alatt az izom?

Köszi szépen a válaszokat. :)

17080. Szviola2015-04-18 08:27
Meg most vissza olvastalak, és nézem hogy onnan vették ki a nyirokcsomóidat, az is lehet az oka, mert ha jól értem, bal oldalon nem is nyúltak hozzá.
(válasz Szviola 17079. hozzászólására)

17079. Szviola2015-04-18 08:25
Én csak később kezdtem el a masszírozást, pont azért mert nekem is csak kapcsozták, és féltünk, hogy kárt teszünk bennem :)
Nyugodj meg, még az is lehet, hogy csak a front miatt van! Majd később is jó előrejelző lesz belőle!
Hol műtöttek? Gondoltam még, hogy nem e azon a részen a műtétnél ott jobban kifeszítették, kampózták, és érzékenyebb emiatt!
(válasz Adri111 17078. hozzászólására)

17078. Adri1112015-04-17 19:54
Hétfőig ha nem javul, akkor megmutatom a háziorvosnak. Gondolkodtam, hogy megpróbálom elérni a sebészt, de az a baj, hogy így látatlanban szerintem ő se tudna rá mit mondani.
Tényleg nem tudom eldönteni, hogy ez így normális-e. Nem tűnik nagy dolognak, de a bal oldalon mégis szebb, mint a jobb oldalon, laposabb és puhább kicsit.
Kérdeztem a sebészt, hogy mire kell odafigyelni, bedagad stb. Azt mondta 4 nap után ez már nem jellemző, masszírozzam sokat, rendesen, nem gyengéden, ez nagyon fontos. Ez segíthet a duzzanaton? Talán már akkor is duzzadt volt és emiatt ajánlotta? Vagy mire való a masszírozás? Gyorsabban gyógyul tőle?
(válasz Szviola 17077. hozzászólására)

17077. Szviola2015-04-17 19:26
Elsőre fel se fogtam mit írsz, akkor azt hittem bevérzett, de másodszorra meg az jutott eszembe, ez semmi. Tudom nem segítség, de így látatlanba..... Háziorvos esetleg ha ránézne, nem volna baj, gondolom az van közelebb :)
Mielőbbi gyógyulást:)
Nekem a műtét után a ragasztóktól/kötésektől volt lila nyakam, nem jöttek le....
(válasz Adri111 17076. hozzászólására)

17076. Adri1112015-04-17 11:25
Sziasztok!
Egy hete kivették a pajzsmirigyemet és a jobb oldali nyirokcsomókat (papilláris daganat, bár a végleges szövettan még nincs meg).
Pénteken műtöttek, szombaton kivették a kapcsokat, hétfőn a csövet és jöhettem haza.

Szerdán vettem le a kötést és azóta látom, hogy a jobb oldalon duzzadtabb, tapintásra keményebb. Nem volt lázam, nem piros, és nem fáj jobban, ha nem nyomkodom nem is érzem. De azért látható és tapintható is a duzzanat a seb alatt. Ez normális? (A sebészetre több, mint egy hét múlva kell csak visszamennem, és elég messze lakom tőle, feleslegesen nem akarok odautazni.)

17075. Szviola2015-04-15 10:02
Köszi, elvagyok, egyre közelebb a vége, tegnap vesekő volt a problémám.
Masszírozd, nekem a végén voltak bumszlik, ahonnan a csövet kihúzták, de elmúlt. Úgy csináltuk, ha van segítséged, hogy párom leült az ágyra, én meg elé a földre és a két térde közé tettem a fejem, hogy minél lazábban legyen a nyakam, a térdeivel tartotta meg a fülem alatt a fejem, és óvatosan körkörösen masszírozta, előszö felül, aztán alul, aztán a széleit, mikor hogy sikerült.
Amúgy tényleg, nekem is jobban működik mint az időjárás előrejelzés, de csak hidegfrontnál :)
(válasz Manca 17072. hozzászólására)

17074. Manca2015-04-09 14:15
Téged mikor műtöttek?Kíváncsi lennék ez a keménység a nyakamon mikor múlik el.
(válasz Zulu1 17073. hozzászólására)

17073. Zulu12015-04-09 00:00
:) Nekem is görcsöl időjárás változáskor. Szerintem mi már jobbak vagyunk, mint a meteorológusok, akik egyre többször mondják, hogy hó-eső-napsütés "bármi" lehet. :)
Menzeszkor is szokott fájdogálni, görcsölni, egészen az állkapcsomig beránt a görcs. Kellemetlen, mert próbálom megmozgatni, de akkor meg úgy tűnik, mintha grimaszolnék. Félreérthető állítólag. Pedig ha tudnák, hogy mennyire kellemetlen! :(
(válasz Szviola 17071. hozzászólására)

17072. Manca2015-04-08 20:29
Ó,köszi!Azt hittem már örökre megállt a fórum.Jól vagyok,bár kemény középen a nyakam és nyelésnél még mindig elég furcsa.Te jól vagy?

17071. Szviola2015-04-04 11:39
Igen, körömvirágkrémmel masszíroztuk egy ideig :)
Most a nagy szelekben fájt elég sokat, olyan időjárás előrejelző lett, mint a leveli béka :)
Jól vagy?
(válasz Manca 17070. hozzászólására)

17070. Manca2015-03-17 22:16
Kell e masszírozni a nyakat műtét után?Valaki?

17069. Manca2015-03-15 21:28
Szia!Köszi már jól vagyok,néztek calciumot.Először műtét után 2,2 aztán 1 hét után 2,38.Citrocalciumot szedek,de nem is kellene a doki szerint.30.-án megyek endodokihoz.
(válasz papaver13 17068. hozzászólására)

17068. papaver132015-03-15 21:13
Szia! Ca szintet néztek Nálad? Nem lehet hogy emiatt vagy fáradt? Nem görcsöl a kezed, ujjaid??? Jobban vagy már?
(válasz Manca 17064. hozzászólására)

17067. Manca2015-03-15 13:45
Sajnos ebben nem vagyok jártas,hála istennek,bár nekem is papillaris carcinomam volt,2 hetes műtött vagyok,de elkeserítő ,hogy nálad ez felmerült.Kitartást kívánok neked,szerintem olvass vissza hátha találsz valakit ezzel a problémával és írj neki privit,ha látogatja a hoxát.Remélem kapsz választ a kérdésedre.
(válasz .Dianella. 17065. hozzászólására)

17066. gyöngy:)2015-03-13 15:38
Szia!
Ez nem valami jó hír:/
A tumormarker eredményeid milyenek?
Tavaly nem merült fel, hogy kivegyék azt a nyirokcsomót?
Minden jót kívánok Neked!
(válasz .Dianella. 17065. hozzászólására)