Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
18640. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18638. - Tjutka)
2017. máj. 1. 16:08

Szia tjutka!


Említsd meg az altatóorvosnak a hányást, de úgyis kérdezni fog az edddigiekről, és ha lehet, kérj hányáscsillapítoót.

18639. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18637. - Cicmarek)
2017. máj. 1. 16:07

Szia Cicmarek!


Örülök, hogy újra hallunk Rólad és ráadásul jó híreket. Gondolom, már Te is dolgozol talán? Hogy bírod?

Szerencsére az én szövettanom is negatív lett. Viszont a műtét után pont 1 hónappal kezdtem el szedni a hormont, amikor a TSH-m már 89 volt.-Nekem aztán tényleg az utolsó milimétert is kivették.-

Tulajdonképpen nem annyira fáradtságot érzek, hanem a karjaim és a lábaim sajognak, nehéz emelni őket.Mos 50 mikrogrammot szedek a hormonból, holnap kezdem el a 100 mikrogrammos adagot.

Neked milyenek a hormoneredményeid?

18638. tjutka (válaszként erre: 18637. - Cicmarek)
2017. máj. 1. 14:32

Szia Cicmarek!

Nagyon örülök, hogy jó lett az eredményed. Az Onkológiai Intézetben fognak műteni, dr. Koltai Pál.

Pénteken megyek 8,30-ra a labor, EKG és röntgen vizsgálatra meg az altató orvossal beszélni. Félek, hogy hányni fogok, eddig minden műtét után rémesen rosszul voltam, császár után acetonos lettem, olyan gyenge lettem, hogy nem bírtam felkelni. Na de reménykedek, hogy ma már jobb szerek vannak, mint régen.

18637. Cicmarek (válaszként erre: 18636. - Tjutka)
2017. máj. 1. 08:33

Hol fognak műteni?

Tènyleg nem kell fèlni,nekem 5-6 napig mintha torokgyulladàsom lett volna,fàjt a nyelès.Pàr napig pedig mintha erősen elaludtam volna a nyakam,de az gyorsan,fokozatossan egyre jobb lett.Tènyleg nem volt vèszes,ne fèlj!😊

Nekem megjött a szövettan,szerencsère jó lett.

Lànyok veletek mi a helyzet?

18636. tjutka (válaszként erre: 18635. - Cicmarek)
2017. ápr. 26. 20:37

Szia Cicmarek!

Köszönöm a biztató szavakat, Claudiának is. 5-én megyek a műtét előtti labor, ekg, röntgen, vizsgálatokra, majd várom a telefont. Igazán nem a műtéttől félek, hanem ami utána jön.

18635. Cicmarek
2017. ápr. 26. 14:38

Sziasztok!

Kicsit eltüntem,összesürűsödtek itthon a dolgok,ràadàsul jól megfàztam.

Nekem a doki nem mondta hogy szednem kène valamit is,de màr műtèt előtt is szedtem a D vitamint.Most szedek mèg hozzà calcium pezsgőtablettàt,Magne B-t,meg tegnap vettem szelènt.Mondjuk ìgy hogy nincs pm-ünk,van èrtelme?

Menstruàcióm műtèt utàn 3 nappal megjött,1 hèttel elöbb mint kellett volna,hoszabban mint szokott.Böröm nekem is szàraz sajna,ès most màr az alvàs ismèt nehezebben megy😓

Nagyon kívàncsi lennèk èn is mennyire müködök alul,de majd 2 hèt múlva megyek vèrvètelre.Addig is szedem a hormont,ès remènykedek hogy jó lesz szövettan.Claudia neked megjött az eredmèny?

Duzzanat kezd lejebb menni,de mèg biztos pàr hèt mire felszívódik.Amúgy szerintem szèp lesz a hegem.Lemèrtem 10cm,műtèt utàn 12cm volt,összehúzodott.


Tjutka,nekem műtèt előtt a Tsh-rossz volt,0,045,de mìvel a t3,t4 jó volt,így műtöttek.Iszonyatosan fèltem,de sokkal jobb volt mint gondoltam,nem volt nagy fàjdalmam.

Minden rendben lesz nàlad is.

18634. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18621. - Nagyhelga)
2017. ápr. 25. 09:40
Hát, tényleg nem könnyű az alulműködés. Nekem inkább hasmenésem van, de a bőröm iszonyú száraz, és alig bírom emelni a kezem. Az endokrinológia először elküldött, hogy 27-én még csak 1 hónapos lesz a műtét, de az 55,6 -s TSH után begyorsultak. Vért vettek és holnapután már mehetek is az endokr. dokihoz, a leletek is készen leletek készen lesznek addigra. Nem is bánom, mert ez így kemény. Már csak emiatt sem lehetett könnyű nektek az izotóp- kúra.
2017. ápr. 25. 09:35

Szia tjutka!


Laikusként úgy tűnik, hogy a pajzsmirigyet irányító agyalapi mirigy érzékeli, hogy gyors tempóban keletkezik pm. hormon, ezért nem noszogatja a p. mirigyet/ alacsony TSH/ ez hosszabb távon kezelés nélkül túlmükődéshez vezetne/ de egyelőre "szubklinikai" statusban van, legalábbis nálam így írták le azt a jelenséget, amikor a TSH 0,02 volt, de a T3, T4 már normális. Ekkor már én sem éreztem tüneteket. Ez a 35-ös T3-ból 1 hónap Methotyrin kúrával jött össze s az endokrinológus valóban azt mondta nekem is, hogy tul. képpen már műthető vagyok.


Szívesen segítek, ha tudok. Nekem is jólesett, amikor mások támogattak.

18632. tjutka (válaszként erre: 18631. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 24. 18:10

Szia Claudia!

Nekem csak a TSH-nál van eltérés, 0,066. T3 és T4 teljesen tartományon belüli. Tüneteim sincsenek, se szívdobogás, se nyugtalanság, se a többi tünet. Látszanak a nyakamon a göbök, 6 cm-es a legnagyobb, és nyelésnél már érzem. Meg gerinctornán nyújtózkodáskor. :) Köszönöm, hogy ilyen lelkesen segítesz, sok puszi

18631. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18630. - Tjutka)
2017. ápr. 24. 16:01

Igen, de az én T3-mam, vagy T4-em 35 volt, tehát a felső határ kb. tízszerese.Egyébként 3 hónap alatt a TSH-értékem 1,5 lett, ami ideális.

Szerintem ebben az esetben meg kell bízni a sebészben, nem hiszem, hogy elvállalná a műtétet, ha annyira kockázatos volna. Biztosan csak enyhe túlműködésed van, nem?

18630. tjutka (válaszként erre: 18628. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 23. 22:13
Visszaolvastam a Te bejegyzéseidet, és arra következtettem, hogy műtét előtt a túlműködést gyógyszerrel rendezték neked. Én továbbra is túlműködök. A sebész annyit mondott, hogy ha az altató orvos tiltakozik a műtét ellen, akkor hívjam fel őt.
18629. tjutka (válaszként erre: 18628. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 23. 14:25
Köszönöm szépen a válaszodat. Remélem minden rendben lesz a műtéttel. Neked további gyógyulást kívánok.
18628. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18626. - Tjutka)
2017. ápr. 22. 18:22

Nos, engem is az Onk. Intézetben mutottek. A nyak- fej osztalyon azt mondtak, hogy azt szeretik, ha mutet utan kommunikal a beteg, tehat nagyon hamar eberek voltunk, talan csk szunditottunk mutet utan vagy azt sem. Viszont szenvedni nem kell, aki ker fajdalomcsillapitot, annak rogton adnak. Igy nekem semmilyen jelentos fajdalmam nem volt es a szobatarsaim sem emlitettek ilyet.

En sok bebikajat pakoltam itthonra, ehhez kepest de.10.40- kor hoztak vissza a mutobol es este 6.30- kor kenyeret ettem sajttal. Itt a forumon javasoltak, hogy vigyek szivoszalat es az tenyleg jol jott. Meg vigyel sajat evoeszkozt, instant kavet, ha szereted. A nyak- fej oszt. folyosojan van egy mikro a betegeknek, egyik nap pizzat rendeltunk, abban melegitettuk meg.En vasarnap este fekudtem be, hetfon mutottek es penteken mehettem haza.

Hat a hala valoban kenyes ugy, nem tudom, a tobbiek mennyit adtak, en eddig semmit, mert soha nem volt ra alkalom. Majd a szovettan atvetelekor probalkozom. 30-50 kozott gondolkodom, de lehet, hogy ez keves. A neten lattam egy 2017_es " hala- arlap" - ot, abbol probaltam meg tajekozodni.

18627. tjutka
2017. ápr. 22. 17:53
Kimaradt egy mondat :) Az Onkológiai Intézetben az ambulancián nagyon sok súlyos beteg volt, ahol a sebésszel tudtam találkozni, nem nagyon volt idő kérdezni.
18626. tjutka (válaszként erre: 18625. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 22. 17:05
Szia! Köszönöm a választ. Visszaolvastam régebbi bejegyzéseket, tulajdonképpen nincs semmi rossz érzésem, ha át kell esni ezen, akkor minél előbb. De az Onkológiai Az altatás utáni fájdalom miatt aggódok kicsit, meg az evés, ivás érdekelne, Neked hogy ment. Hány nap kórházat jelent? Mennyire legyünk hálásak a műtő orvosnak?
18625. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18619. - Tjutka)
2017. ápr. 22. 15:44

Szia tjutka!


Nekem kb. 1 honapja vettek ki a teljes pm-t. Ha minden orvos ezt tanacsolja, akkor nem erdemes halogatni. Annal is inkabb, mert bar kellemetlen a mutet, nem fajdalmas, es viszonylag konnyen fel fogsz gyogyulni. Azt javaslom, olvass egy kicsit vissza a bejegyzesekben, es ha van konkret kerdesed, kerdezz! Nagyon szivesen valaszolok, ha tudok

18624. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18618. - Szviola)
2017. ápr. 22. 15:37

Szia Szviola!

Gratula a gyerkochoz!!!Biztos lesz majd tesoja is. Ugy latom, a tobbseg ciklusat nem zavarta meg a mutet, de nekem pont akkorra vartam, de nem jott meg.Kb. 1 hete ovu teszt is igazolta, hogy peteereserm volt. Gondolom 1,5 heten belul megjon. Fura a biologia. Magunk kozott bevallom, hogy meg otthon, a tappenz alatt olyan magas lett a libidom, hogy haza hivtam a paromat., es a sebem miatt ovatosabban, de akcioztunk.

18623. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18621. - Nagyhelga)
2017. ápr. 22. 15:30

Szia nagyhelga!

Nekem a múlt hónapban kimaradt, de úgy tűnik, nem a műtéttől. Most készülődik megjönni.

Hormonpótlás ügyben nem tudom mi lenne jó. A sebészetről már engem is recepttel engedtek el. A háziorvos és az endokronológus szerint 6 hétig várnom kell, hogy kiürüljön a hormon , ne legyek megint túlműködö és hogy meg kene varni a szövettant, mert ha rosszinulatú volt, akkor az izotópra csak hormonmentesen lehet menni. De ahogy latom, az tobb honap,mire bejut az ember.27- en kapom meg a szovettan eredményét, 25- en megyek az endokr.vervetelre, de en nem varok tovabb, mar igy is 2 hettel ezelott 54- es volt a TSH-m. Mivell semennyi pm.sincs bennem, ez azota csak rosszabb lett.

Fura, de nekem inkabb hasmenesem van, faradekony es aluszekony lettem, meg valahogy égnek, fajnak az izmaim, amikor megyek,vagy pl.felemelem a karomat. A borom csakugyan szaraz lett. Mar nappal is zsiros. ejszakai kremet hasznalok

18622. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18620. - Anita_89)
2017. ápr. 22. 15:15

Szia Anita_89!

Na, ez jjò hìr, hogy lényegében nem okozott problémát.Amúgy biztosan nem lesz gond a termékenyséddel sem, hiszen hormonálisan rendezett a helyzeted.

Nekem a mütét idején kellett volna megjönnie a menstruációnmnak, de elmatadt. Kb. 1 hete peteérés tüneteit éreztem, egy ovuteszt ezt visszaigazolta, es lassan erzem is, hogy megjön majd.

Lehet, hogy a mütét miatt maradt ki, de lehet, hogy semmi köze hozzá.

18621. nagyhelga (válaszként erre: 18613. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 22. 13:05
Nekem az elején volt szívdobogásom, de aztán elmúlt, most másodjára meg semmi szerencsére. Menzeszem mindig pontos, +/- 1-2 nappal hamarabb vagy később jön meg, de az belefér. +Most kezdtem újra a fogamzásgátlót, remélem hat, mert még nem akarok terhes lenni pár évig. Az endokrin doki szerint lehet szedni, meg az izotópos szerint is, szóval újrakezdtem. A hormon reggel, a fogamzásgátló este, úgy talán nem zavarják egymást. Szerint minél hamarabb kezdd el szedni, mert nem jó az állandó fáradtság, székrekedés és száraz bőr, legalábbis én nem szeretem az alulműködést. Engem műtét után kb 3 vagy 2 hónappal küldtek izotópra, de műtét után már szedtem 100 mg l-thiroxint, úgy azért elvoltam.
18620. Anita_89 (válaszként erre: 18617. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 22. 09:24

Szia Claudia!


Nekem minden rendben van vele, műtét után se volt probléma. Annyi, h a hormon kitolta 3-4 nappal azt az időszakot, amikor meg szokott jönni. Ja és még annyi, h jobban görcsölök az 1-2 napban. Ha reggel fáj a hasam, nem tudom rögtön bevenni a fájdalomcsillapítót, mert a hormon gyógyszer elsőbbséget élvez és kissé szenvedős a helyzet, amíg várom kell, h bevehessem a fájdalomcsillapítót. Termékenységet azt nem tudom, mert még nem próbálkoztunk eddig, 1-2 éven belül szeretnék persze majd babát.

18619. tjutka
2017. ápr. 21. 22:16
Szervusztok. Új vagyok a Fórumon. Május 5-én megyek a műtét előtti labor és egyéb vizsgálatokra, mivel ki kell venni a teljes pajzsmirigyemet, hideg- és meleg göbök, és van, amelyikben ciszta is van. A légcsövemet kicsit el is tolta már. Túlműködök, és minden orvos - nukleáris labor, endokrinológus és sebész is - műtétet javasol. Akit műtöttek már, ad pár tanácsot, hogy mire számíthatok?
18618. Szviola (válaszként erre: 18617. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 21. 17:26

Érdekesen. Most konkretan mint a népmese, hol volt hol nem volt.

De ugye én az első 2 izotóp után lettem terhes, egészséges gyerekem lett. Még szeretnénk is. Akkor nem,volt gond, szinte mindig pontos volt, nekem inkább a szülés után bolondult meg, majd most ez egy lapáttal tesz rá.

18617. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18616. - Szviola)
2017. ápr. 21. 14:53

Őt 10 éve kezelték, meggyógyult. Ő az, akire utalok néha a posztjaimban. Szerintem nem tudja, manapság mi a helyzet ezen a téren.


Egy érzékeny kérdés: Nektek hogy alakult a menstruációs ciklusotok és a termékenységetek az egész pm. betegség, műtétek, kezelések, pm. műtét indukálta alulműködés alatt, közben?

18616. Szviola (válaszként erre: 18613. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 21. 14:24
Azt nem mondta a barátnőd, hogy az izotópra várni kell kb 6 hónapot? Addig hormon nélkül lesz egy millio problemád. Igen tudom nem kellene 6 honapnak eltelni, de nincs hely, le van terhelve mindenhol a rendszer. Sztem inkább orvosodra hallgattál volna.
18615. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18612. - Anita_89)
2017. ápr. 21. 12:34

Igen, legalábbis nem volt zsibbadásom és a műtét másnapján vérvétel volt Ca- szintre, ami normális volt. Az endokrinológián elvileg PTH-tól kezdve foszforon át sokféle dolgot néznek,/ ezekhez a mellékpajzsmirigynek van köze, azt hiszem/ de először ők 6 héttel a műtét után akartak fogadni,amikor jeleztem, hogy műtét után 2 héttel 54-es a TSH-m és ez már csak rosszabbodni fog.Tehát jövő héten mehetek hozzájuk.

Nagyon biztató, hogy Nálad semmilyen kellemetlen hatást nem váltott ki a hormonpótlás.

18614. Anita_89
2017. ápr. 21. 11:16

Szia!


Én a műtét után 2 hónapra rá kaptam csak hormont. Szerencsére semmilyen tűnetet nem okoz a gyógyszer nekem. A mindennapos rutin része lett. Reggel felkelek, rögtön beveszem és várok fél órát vagy valamikor még többet is, aztán utána eszek csak. Úgyhogy simán hozzá lehet szokni. Olvastam, hogy sok mindenkinél okoz erős szívdobogást, remélem majd akkor nálad se fog semmiféle mellékhatást okozni a gyógyszer.

18613. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18608. - Nagyhelga)
2017. ápr. 21. 11:03

Igen, nekem is említette a sebész, hogy a D vitamint szedni kell, meg felírtak már a kórházban L-Thyroxint is, de a barátnőm szerint meg kellene várnom a szövettant, mert ha izotóp kezelés kell, akkor hormon nélkül kell lennem. Jövő csütörtökön tudom meg a szövettan eredményét.

Viszont azt mondta a barátnőm, hogy a hormonpótlás azért nem olyan egyszerű, fokozatosan kell csinálni és gyakran okoz pulzus emelkedést meg más mellékhatást.

Amikor túlműködő voltam, Concor Cor-t kellett szednem szekunder hipertónia miatt, a műtét előtt rendezték a hormon működést, de már nem volt idő abbahagyni a Concor szedését, mert azt sem lehet azonnal, szóval még mindig szedem,. Azt sem tudom, lehet-e majd a hormonnal együtt szedni.

Nálad okozott valami kellemetlen tünetet a hormon pótlása, illetve a gyógyszer?

18612. Anita_89
2017. ápr. 21. 11:02

Szia!


Kell nekem is hormonpótlás, L-Tyroxint szedek 50 mg-ot, azóta jobbak lettek az eredményeim, mint a műtét utáni kontroll során. Írtam is, h 9,6 os TSH szintről lement 2,8 ra az értékem és mind ez 2 hónap alatt. Szóval neked is majd szépen le fogja venni, ha kapsz hormont. Igen magas a TSHd, de nyugodj meg, lehet majd még lejjebb fog menni. Sok idő kell mire rendbe jön a TSH műtét után szerintem, főleg hogy neked teljes pajzsmirigyeltárolításod volt. A mellékpajzsmirigyek megmaradtak úgye?

18611. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18610. - Anita_89)
2017. ápr. 21. 10:55

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem jársz tornázni, főleg, ha és nincs is szükség rá.Úgy emlékszem, Neked nem is kell hormonpótlás, mert a maradék lebeny elég "anyagot" biztosít.

Nekem most 54-es lett a TSH-m ,3 héttel a műtét után, és kicsit megijedtem, mert nem akarnék még jobban meghízni. Sajnos a barátnőm, akinek ugyanígy kivették a pajzsmirigyét, 3 hónap szünetet mondott a tornában.

Amúgy a sebész nekem is említette a D-vitamin pótlást. A Ca- szintet a műtét másnapján megnézték, az normális volt és nem is zsibbadtam. Most viszont nem zsibbadok, de olyan nehéz tartani a karomat, de ez már lehet, hogy az alulműködés miatt van- vagy inkább semmilyen működés, mert nekem az sincs, ami alul tudna működni.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook