Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (48. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

17670. LC522015-08-13 10:15
Ebben a cikkben bővebben beszél az idegbecsípődésekrők,húzódásokról,de engem a pajzsmiriggyel összefüggésben hozott rész ragadott meg,ugyanis nekem hónapok óta nem gyógyul a jobb lapockám alatti izom /vagy ideg????/. Lásd Ganita vállfájdalma.
Mégis van összefüggés??????

"Azt hihetnénk, hogy az idegbecsípődés valamilyen rossz, hirtelen mozdulat következménye, azonban nagyon sokszor hosszú idő alatt alakul ki az ideg károsodása. Bármi kiválthatja, ami a nyomással jár az idegre, például ha valaki gyakran ül egy bizonyos pozícióban, keresztbe teszi a lábait vagy éppen rosszul tartja magát. Az idegbecsípődés okai között találhatjuk a gerincsérvet (hiszen a kitüremkedés nyomhatja az idegeket), a hízást, illetve vízvisszatartás, valamint az ezekkel összefüggő betegségeket (például a pajzsmirigyproblémákat), a sokszor ismétlődő mozdulatokat is. A várandósság idején megnőhet az idegbecsípődés esélye."

Ha érdekel valakit egy egész cikk van róla,de számunkra ez fontos.

17669. LC522015-08-13 08:04
Ezt fejtsd ki bővebben légyszi...engem nagyon érdekel.
(válasz IlDee 17664. hozzászólására)

17668. LC522015-08-13 08:01
Sziasztok Lányok! Ezek nagyon jó hírek,hogy jól vagytok.Főleg az idegességgel kapcsolatos tünetek.Engem ,mint már írtam ez zavar a legjobban.Az ok nélküli feszültség.Valószínű akkor nem működik vagy túlműködik a pm-em.
Ildee! Miben nyílvánul meg az ,hogy rosszul érzed magad? Milyen tünetei vannak? Csak ideges vagy,vagy van más is? Pl. szédülsz,fáradt,gyenge vagy?
(válasz IlDee 17666. hozzászólására)

17667. ganita732015-08-12 11:11
Nekem 27.-én kellett levenni a kötést, aznap már érhette víz, de áztatni nem volt szabad, tusfürdőt még nem merek használni rá, bár meg sem kérdeztem hogy azt mikortól lehet. Igen nekem is teljes eltávolítás volt, illetve a jobb oldalon egy mellék pajzsmirigy is "áldozatul" esett, mert e lebeny rá volt nőve. Szóval nekem a sebész is, és a háziorvos is mondta, hogy azért nem adtak a műtét után rögtön gyógyszert, hogy ne kezdjek túlműködni, és hogy a műtét után 3-4 héttel kezdi érezni a szervezet, hogy nincs pm, és azért kell műtét után 6 héttel vérképet nézetni, mert akkor már az aktuális hormonszintet mutatja, és könnyebb elsőre belőni a gyógyszert.Én még nem szedek ugyan gyógyszert, de azt én is észrevettem magamon, hogy sokkal türelmesebb vagyok, nem kapom fel minden apróságon a vizet, ha mégis valami felbosszant, könnyen lenyugszom, nem kattogok rajta napokig mint régen. Egyenlőre még nem érzek semmiféle hiányt arra vonatkozóan, hogy nem szedek gyógyszert, a bal lebenyből csak egy körömnyi darabka maradt bent, hát csoda lenne ha az elkezdene működni, de Anyumnál a 3. műtét után szintén ennyit hagytak, akkor szedett cirka 2 évig gyógyszert, és beindult a működése, azóta sem volt vele gond, és ez már 27 éve volt. Nem tudom te alul vagy fölül működtél a műtét elött? Mert nekem teljesen normális volt a működésem, csak a göbök nagysága miatt volt rá szükség. Azt hiszem azt írtam hogy a műtét után elszállt a vérnyomásom, volt hogy 179/103 volt, na arra szedek gyógyszert 27.-e óta, elég alacsony dózist kaptam, és bár állítólag 1 hónap kell hogy beálljon, szinte 4 nap alatt rendeződött a gyógyszerrel, most 120/80-as az érték, mondta is a házidoki, hogy idővel azt is el lehet majd hagyni, mert a pm hiánya borított mindent. És akor elmondta hogy a pm felelős a test hőmérséklet szabályozásáért, a testsúlyért, a nemi hormonokért, az idegrendszerért, a vérnyomásért is.Én hozzányúlok a hegemhez, nem zavar hogy ott van, ha a sebészem nem mondta volna hogy idén nem érheti napfény, simán mászkálnék kendő nélkül, nem szégyenlem hogy van egy örök nyakláncom:-)
(válasz IlDee 17666. hozzászólására)

17666. IlDee2015-08-12 10:40
Szia ganita! Igyekszem sűrűn jönni, de néha csak arra van idő, hogy olvassak, pedig sok mindent irnék:)
Nagyon szépen gyógyul a nyakad! Tényleg már csak egy csik van, szépen eltűnt a varrás nyoma. Majd én is teszek fel képet, csak már bekötöztem. Neked mit mondott az orvos, érheti már viz?
Ez furcsa. Pedig a kiütés az bőrt érő irritáció nyoma, nem hiszem, hogy az belső gyulladástól kijöhetne. Vagyis, ha nagyobb gyulladt pattanásokról lenne szó, akkor az igen.
Én a műtét óta szedek gyógyszert, mert kivették az egész pajzsmirigyet. Illetve 2 mellékpajzsmirigyet hagytak bent, hogy a kalciumszintet rendbe tartsa. Az még kérdéses, de szerintem működnek :) Most legutóbb azt olvastam, hogy végül Neked sem hagytak bent a lebenyből????Hogy értette az orvos, hogy most ürül ki a hormon, akkor miért nem adott egyből hormonpótlót?? Én ezt nem értem!Én már 1 szem letroxot szedek. Féllel kellett kezdenem. Pénteken sajnos eléggé ideges lettem, összejött minden egyszerre, és ettől nagyon rosszul voltam. Úgyhogy erre figyelj Te is, hogy teljes nyugalom legyen :) Viszont mióta kivették, nagyon nehezen leszek ideges, és semmi stresszt nem érzek, vagy hamarabb lenyugszom. Te milyen változásokat vettél észre???? Ezt majd este én is megírom. Nekem a seb kenegetése megy nehezen (pszichésen), utálok hozzá érni, meg azért kellemetlen is.
(válasz ganita73 17665. hozzászólására)

17665. ganita732015-08-12 09:03
Szia IlDee!Jó hogy időnként felbukkansz 😊 Én is takarom a nyakam kendővel ha elmegyek itthonról,de itthon szabadon van.Tegnap volt 3 hetes,raktam fel újabb képet az adatlapomra. A pöttyök konkrétan a nyakam jobb oldalán vannak, nem a vágás körül,hanem majdnem az állam alatt,ott időnként duzzadtabb a nyakam,és még egy kicsit érzéketlen. A bal oldalon már megszünt az érzéketlenség.Tegnap voltam a melóhelyemen,bevittem a táppébges papírt, ki volt akadva a főnököm hogy milyen nagy volt a pm-em, gogy ilyen vékony lett műtét után a nyakam. Nekem annyira fel sem tűnt, pedig tényleg az lett 😊 Hogy vagy? Te már szedsz valami gyógyszert?
(válasz IlDee 17663. hozzászólására)

17664. IlDee2015-08-11 23:26
Valóban rengeteg az összefüggés, és az is igaz, hogy az orvosok ezt nem fogadják el. Pedig orvosi könyvekben írják le a legtöbbet, a tünetek között.Magánrendelésen persze egyet értenek a kedves beteggel :) Ha elsőre odamegyek, most én sem tartanék itt, hanem egészséges lehetnék. Na majd erről holnap bővebben :) Mindenkinek nyugodt, szép éjszakát!

17663. IlDee2015-08-11 23:24
Beszoktad kötni még a sebed? Ha igen, akkor mivel? Én, ha elmegyek itthonról, akkor bekötöm, és annak ellenére, hogy bőrbarát antiallergén ragasztót vettem, nekem is kiütéses lesz attól. Ez a melegnek köszönhető! Nem hiszem, hogy a körömvirágkrémre lennél allergiás, hiszen az már az első kenésnél kijött volna! Én a melegre gondolok. Én este és reggel is, egy hideg vizes szivaccsal lassan áttörölgetem a seb körül, és a nyakamat. Ez megnyugtatja, és elmúlik a pirosság egyből, meg a kiütések is enyhülnek.
(válasz ganita73 17648. hozzászólására)

17662. IlDee2015-08-11 23:20
Örülök, hogy túl vagy rajta. A neheze meg volt :) Innentől türelemjáték, és pozitív gondolkodás :)
A fejedet tudod mozgatni? Vagy próbálod?

Durva, hogy nekem nem kellett vérhígítót szurkálnom, pedig van 2 ápoló barátnőm, és anyukám is az. Feltudok nektek ajánlani 3 vállalkozót erre :)
(válasz hay93 17657. hozzászólására)

17661. IlDee2015-08-11 23:17
Valószínűleg elkaptál valami vírust, betegséget, és begyulladt a nyirokcsomó és a pajzsmirigy is. Nekem ez minden betegségem előtt volt. Háziorvoshoz menj el. Most amúgy is van valami hányásos-hasmenéses vírus :/
(válasz LC52 17659. hozzászólására)

17660. ganita732015-08-11 18:47
Nem tudom, mert nekem nem fájt sosem, de valahol régebben olvastam,hogy általában akkor fáj, ha valamiért hirtelen bevérzik.
(válasz LC52 17659. hozzászólására)

17659. LC522015-08-11 18:38
Gyógyulást a frissen műtöttnek!
Téged Pécsett műtöttek?

Tapasztalt pm-esek!Ma elkezdett fájni a bal oldali göböm és a bal fülem meg a nyakam..illetve a göb érintésre érzékeny./eddig nem volt/ Gyulladásba lehet a pajzsmirigyem? Na még ez hiányzott....

17658. ganita732015-08-11 18:14
Örülök neki hogy minden jól ment, üdv a műtöttek klubjában :-) A vérhigító szurit nekem sem vállalta a családom, így nekem kellett beadnom, én a hasamba adtam a 10-et, felváltva jobb és bal oldalra naponta.Mát kezdenek felszívódni a véraláfutások, időnként eltaláltam egy-egy vékonyka eret, de a helye nem fájt. Bát szerintem szemétség, hogy amit a kórházba adtak nekem, sokkal vékonyabb tűvel volt ellátva, mint amit a gyógyszertárban kiváltottam. Tágra is nyílt a szemem mikor megláttam :-)
(válasz hay93 17657. hozzászólására)

17657. hay932015-08-11 16:31
Köszönöm a bíztatást, ma végre itthon vagyok!
A műtéttel minden rendben ment, az ébredés volt kicsit problémás. Hányni nem hánytam csak öklendeztem bár arra nem is emlékszem csak, hogy teljesen bepánikoltam, mert nem tudtam hol vagyok és mi történt, a nővér meg jól leteremtett, hogy nyugodjak meg mert csúnya lesz a hegem aztán bealudtam.

Aztán délutánra átvérzett a kötésem (reggel 8-kor műtöttek) és 2-3 óránként kellett kötést cserélni ez így ment másfél napig aztán tegnap reggel jött a sebészem és betett még egy öltést azóta minden renben. Még mondta is, hogy ezt a gyakornokok is megcsinálhatták volna, akkor nem kellett volna egy nappal tovább benn maradnom. A vérzés miatt a csövet is csak tegnap szedték ki, annak már nagyon örültem.

Egy hét múlva kell varratszedésre mennem.

Meg még a 10 vérhigító beszurkálása lesz vissza, kérdezgetem a családtagjaimat, hogy ki vállalja, mert a tűiszonyommal biztos, hogy magamnak nem fog menni. Azt is nehezen viseltem, hogy ez alatt a pár nap alatt próbáltak szitát csinálni belőlem.

17656. hay932015-08-11 16:21
Én a mohácsi belgyógyászhoz jártam, a háziorvosom oda küldött.A radiojódot nem ajánlotta azt mondta azt csak akkor mondaná ha valami miatt nem lehetne műteni.
(válasz pieta4 17622. hozzászólására)

17655. ganita732015-08-11 15:29
Biztos igaza volt a dokidnak, nekem más instrukciókat adott, kerüljem a napozást, pihenjek sokat, mert kivülről gyorsan gyógyul a seb, de a belső varratoknak min 90-100 nap kell hogy felszívódjanak és regenerálódjon, helyre kerüljön minden. Élem én is az életem, nincs betegségtudatom, de strandra nem járok.
(válasz sziszizso 17653. hozzászólására)

17654. ganita732015-08-11 15:26
A tiéd még szebb lesz, ha lesz :-)
(válasz LC52 17652. hozzászólására)

17653. sziszizso2015-08-11 15:20
Szeretném elmondani minden btegnek,amikor a orofessor mütét utá azt mondta megműtött,meggyógyultam .a l é n y e g é l j e m t o v á b b a z é l e t e m e t . ez áprilisban volt , én bizony igy tettem a hat hét táppénz alatt stradokkal tarkitva .lebarulva menetem a dokimhoz, szájtátva fogadott,s csak eőnyömre vált,. Jó tanács mindenki térjen vissza az eredeti életéhez.

17652. LC522015-08-11 15:13
Hát ez szép vágás....ilyen lesz az enyém is? Húúúúú...egy hét múlva kiderül.

17651. ganita732015-08-11 13:19
Adatlapomon a ma 3 hetes nyakam. A varratok szinte már nem is látszanak :-)

17650. ganita732015-08-11 13:18
Igen, sajnos olyan. Mindegy, akkor próbálok türelmes lenni, és nyugton maradni.
(válasz Channa* 17649. hozzászólására)

17649. Channa*2015-08-10 21:15
Ha olyan a munkahelyed, akkor inkább ne menj valóban. Én, mint írtam már 1 hónap és 5 nappal a műtét után kezdtem dolgozni és annak ellenére nehezemre esett, hogy csak ücsörgök az irodában.
(válasz ganita73 17648. hozzászólására)

17648. ganita732015-08-10 20:51
Körömvirágkrémmel, mert a contratubexre én is allergiás vagyok. Eddig nem volt gondom a körömvirágkrémmel, de lehet hogy most hanyagolom egy idejig, és kiderül.Olyan béna voltam, hogy ma voltam házidokinál, és nem kérdeztem rá, mert lesokkolt hogy nem enged dolgozni.
(válasz Channa* 17647. hozzászólására)

17647. Channa*2015-08-10 19:57
Mivel kened?
Én a contratubexre allergiás voltam és attól jöttek ki ilyenek, na meg a letroxot is meg kellett szoknom és most meg a melegtől vagyok állandóan kiütéses...
(válasz ganita73 17644. hozzászólására)

17646. ganita732015-08-10 19:44
Sziasztok! Ma voltam a háziorvosnál, holnap lesz 3 hete hogy műtöttek.Kérdeztem mikor mehetek dolgozni, közölte hogy majd.
frown hangulatjel
Az operáló sebészem 5 hét táppénzt javasolt, mert folyamatos 3 műszakban dolgozom, és vegyész vagyok. Erre közölte a házidokim, hogy még most fog elkezdeni ürülni a pajzsmirigy hormon a szervezetemből, és jönnek majd a rosszullétek (mindkét lebenyt eltávolították) Endokrinológiára szept 1-én kell visszamennem, elötte héten lesz a vérvétel, és akkor derül ki hogy mennyi gyógyszert kell szednem. Addig nem mehetek dolgozni. Most egy kicsit elkeseredtem, mert úgy érzem hogy simán bírnék menni, de azt is mondta a házidoki, hogy ez egy 4 órás nagy műtét volt, és nagyok voltak a göbök, és hiába szép a nyakam a belső dolgoknak idő kell regenerálódni.

17645. LC522015-08-10 12:39
Jobb ha orvost kérdezel.Én erre nem tudok mit mondani.
(válasz ganita73 17644. hozzászólására)

17644. ganita732015-08-10 08:44
Segítség! Ma reggelre a nyakam jobb oldala tele lett apró kiütésekkel,olyanok mint valami mini pattanások,szinte csak azon a részen van ahol alőtte a pajzsmirigyem volt.Tudja valaki hogy mi a fene ez? Ja és viszket is de nagyon.

17643. LC522015-08-09 11:48
Én tekéztem.:))))) Keményen igénybe veszi a térdet,hátat,vállakat,csuklót. Én erre gondoltam,amikor megjelentek az első tünetek kb. 15 éve.Akkor még nem volt vészes,de most két hónapja nagyon fáj a jobb lapockám alatti hátizom meg a vállaim. Időnként úgy érzem mintha valami belemarkolna....és leginkább ha éjszaka fordulok.
Nappal el vagyok vele. Én mindig azzal nyugatatom magam,hogy a kor elszállt felettem is. A zuram azt mondja nézzek a naptárra,mi már nem fiatalodunk.
Az az érdekes,hogy a pulzusom alacsony.Ha nem vagyok túlműködő,akkor mitől a fogyás? Az alulműködők inkább híznak.A szívverésem sem szapora,de a többi tünet inkább túl- mint alulműködésre jellemző.
fel a fejjel.Várom az eredményt és műtét,akkor minél előbb,mert nem akarok szenvedni.
Gyógyszert szedsz? Teljesen kiszedték a pm-edet vagy csak részleges?
(válasz Channa* 17642. hozzászólására)

17642. Channa*2015-08-09 08:21
Igen, már jól vagyok:D
Bár, mint írtam a súlyom kordában tartása elég nehéz.
Judóztam:D
A versenysport valóban nem tesz jót, de nekem biztos, hogy nem a sport volt a hibás, hiszen a mai napig rengeteget mozgok és semmi bajom nincs és ha annak idején az orvos nem hajt el, hogy túl fiatal vagyok a derékbetegséghez, akkor valószínű, hogy nem lenne ennyi sérvem, mert ugye a mozgás hozta rendbe:D

Én is ilyen voltam! És nagyon zavart, mert én is egy vidám ember vagyok egyébként:D És nekem is vegyesek a tüneteim, hiszen a vizesedés az elvileg tipikus alulműködős tünet, illetve a magas koleszterin is. Én autoimmun vagyokígy lehet belefér a változó tünet együttes.

A fogyás nálad valóban lehet az epediéta, bár a túlműködősöknek felgyorsul az anyagcseréje, így attól is lehet sokat fogyni. Nekem nagyon magas volt pl. a pulzusom és valószínű, hogy emiatt fogytam.

Te mit sportoltál?
(válasz LC52 17641. hozzászólására)

17641. LC522015-08-09 08:01
......és akkor mondják azt,hogy depis vagy,ahelyett,hogy alaposan kivizsgálnának.Igaz a tünetek hasonlóak,csak nem mindegy,hogy telenyomnak egy csomó dilibogyóval vagy megtalálják a betegséged okát. Még szerencse,hogy sokak tanácsára én nem pszichológushoz mentem,hanem a háziorvosomhoz,kértem egy nagylabor beutalót....innen egyenes út a többi vizsgálat.
Nálam a hangulatváltozás volt feltűnő.Egy én vidám,jó kedélyű,az életet szerető ,a korom ellenére aktiv ember vagyok.Feltűnt ,hogy ehhez sincs kedvem,azt sem szívesen csinálom,padlón a hangulatom,bőgök indokolatlanul.Tipikus depis tünet.Ki voltak akadva rajtam,menjek pszichés dokihoz.de jól tettem ,hogy nem oda mentem,ugyanis én tudtam,hogy ez nem lehet depi.Már valahol bámbán bámulnék a világba,ha telenyomtak volna antidepivel....mert szerintük ez a megoldás.
Nálam váltakozóak a tünetek.Fogytam is kb. 10 kg-ot,de mint mondtam én azt epediétának tudtam be....báááár ki tudja így utólag. Nálam vannak alul és túlműködésre utaló tünetetek is.

Te most már jól vagy?
Mit sportoltál? Lehet,hogy az izületi fájdalmadat a sport is befolyásolja.Én arra gyanakszom,nem keveset vesz ki az emberből.
(válasz Channa* 17640. hozzászólására)