Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
18760. Meska78
2017. jún. 27. 14:37
Túlvagyok a műtèten, majd írok.
18759. Szviola
2017. jún. 26. 19:41

Sziasztok, sokszor felfel pillantok ide, de írni sosincs időm. Megvagyok, Irt állapított meg a doki, júli végén pmmel kapcsolatos ellenőrzés lesz. Októberben mibi, majd márciusban elbírálja kell e izotóp. Nem fogom most felvenni, nagyon belehaltam, főleg így, hogy majd ekkor meg akkor eldönti mi lesz. Miért nem most??

Sokat nem tudok most visszaolvasni sem, pakolok, indulunk a balcsira! Remélem kitart a jóidő, nem úgy mint tavaly.

18758. tjutka (válaszként erre: 18757. - Meska78)
2017. jún. 26. 17:26

Szia Meska!

Ne izgulj, minden o.k. lesz, meglátod. Nekem csak vérvétel volt ismételve, más nem, de egy hónapon belül kell lenni minden vizsgálatnak, ez a szabály, gondolom ezért csinálták újra neked mindet.

Hétvégén megdagadtam, csupa víz lett a bokám meg a lábfejem és a szemem alatt is kicsit. Mára elmúlt,ma voltam vérvizsgálaton, szerdán kiderül, hogy mi a helyzet.

Drukkolok neked, majd ha írásképes vagy, írd meg, mi volt. :)

18757. Meska78
2017. jún. 26. 14:49

Sziasztok!

Már bent vagyok a kórházban, pedig titokban remènykedtem, hogy rosszul hallottam, ès nem június, hanem július 26. :) De nincs tèvedès, holnap műtenek.

Nekem újból csináltak minden vizsgálatot, labor, ekg, mellkas röntgen (már lassan világítok a sötètben, ennyi sugárzástól).

Azt mondták,holnap harmadik vagyok, tehát kb. csak du. kerül rám sor. Addig majd csak lógok az infúzión. :s

Drukkoljatok, lègyszí'! 😨

18756. tjutka (válaszként erre: 18753. - Anita_89)
2017. jún. 21. 16:26

Szia Anita!


A nyelv nagyon fontos, biztos sikerülni fog majd a vizsga, ügyes vagy. :)

A véreredményem én sem tudom, jövő hétfőn megyek, szerdán meg az endo dokihoz. Megírom, hogy mi volt az eredmény. Nyár közepén van egy munkám, de augusztustól láblógatás jön végre.

18755. tjutka (válaszként erre: 18750. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 21. 16:21

Szia Claudia!


Köszi, hogy drukkoltál a szövettanomért. Nagy segítség volt ez a kis csapat biztatásban, együttérzésben is. Köszönöm.

Nagyon szép lett a sebem, a varr már leesett, nincs duzzanat, pirosas még, de hajszál vékony. A bőröm már nem olyan rugalmas mint a tiétek, de nem vészes, a sebész szépen csinálta meg. Újra vékony hosszú a nyakam :)

18754. nagyhelga (válaszként erre: 18751. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 21. 11:35
Igen, túlműködök, ezért kell csökkenteni. Az ultrahang jó lett, nincs semmi kiújulásra mutató jel, nyálmirigyek rendben, csak egy nyirokcsomó 1,5x0,7 centis, de az endodokim szerint ez nem jelent semmit. Máshol nincs nyirokcsomó nagyobbodás. Szóval minden oké :)
18753. Anita_89
2017. jún. 21. 11:04

Szia tjutka!


Örülök én is, hogy jó lett a szövettanod. Heged szépen gyógyul?


Én most várakozó állásponton vagyok, majd csak július 5.én tudom meg a vérvizsgáltok eredményét.


Nekem a nyár munkával telik, sajnos a suli miatt sok szabadságot felhasználtam már, így már nem maradt sok. Nyelvvizsgámról éppen lecsúsztam, nem sokon múllott,hogy meglegyen, így a következő időpontra tartogatom a szabadságokat.Így a hétvégéket használom majd ki nyáron.

18752. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18749. - Szviola)
2017. jún. 21. 10:54

Szia Szviola!


Remélem, jól vagy! Írj majd hosszabban, ha tudsz!

18751. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18746. - Nagyhelga)
2017. jún. 21. 10:52

Szia nagyhelga!


Ez furcsa, az adatok alapján olyan, mintha túlműködnél, nekem 0.23 volt a TSH-m, a T3, T4 még normális, de csökkentették a thyroxint 100 mikrogrammról 75 re. Viszont az endokrinológusod nyilván tudja, mit miért csinál.

Mi lett az ultrahang eredménye?

18750. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18745. - Tjutka)
2017. jún. 21. 10:49

Szia tjutka!


Hurrá! jó a szövettani eredményed!Akkor nyugodtan unokázhatsz és élvezheted a nyarat!!

18749. Szviola
2017. jún. 20. 11:05
Csajok, ha lesz több mint 1 percem írok majd!
18748. Meska78
2017. jún. 20. 09:02

Köszönöm mindeninek a választ, szerintem nézek majd bőnyakú hálóinget, mert csak környakas pólós pizsamám van.

Kispárna, szívószál már van. :) Olyan vagyok, mint a kismamák, össze van készítve a kórházi csomag egy helyen a szobában, már csak fel kell majd kapnom, és vinni. :)

18747. Szviola (válaszként erre: 18742. - Meska78)
2017. jún. 19. 22:23

Szia, nekem a gombos, illetve bőnyakú hálóing jött be, pizsi alsót nehezen vettem fel.

Kispárnát, szívószálat vigyél!

18746. nagyhelga
2017. jún. 19. 13:42

Sziasztok!


Ma voltam az endokrin dokimnál. A TSH 0,014, így egyik nap 150, másik nap 200 hormont kell szednem. A T3 és T4 is magas, azt nem tudom, ez mit jelent. Holnapra írt ki a doki ultrahangot, nem semmi. :) Azt mondta, próbáljam meg, hátha fogad Pesten a sebészem, mert azért kellene onkológiai ellenőrzés, és ott a legjobb. Meg is tapintotta a nyakam, nincsenek göbök sem.

Kíváncsi vagyok, mi lesz holnap :)

Veletek mizújs?

18745. tjutka (válaszként erre: 18744. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 19. 12:56

Szia Claudia! Most hívtam az orvost a szövettan miatt, és mind a két lebeny rendben van, jó a szövettan, csütörtökön megyek az ambulanciára átvenni.

Én már nem dolgozok, mostanában mentem nyugdíjba 45 év munkaviszony után :) Unokázok, meg végre magammal is van időm foglalkozni.Megbízásra vállalok már csak munkát.

Meska, nekem a rövidnadrágos pizsama alja és pamut top vált be, nem kellett szerencsétlenkedni a minden napi átkötözésnél, és a csöveim is kényelmesen elvoltak a jobb oldalamon egy ajándék tasakban.

18744. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18741. - Tjutka)
2017. jún. 19. 09:32

Szia tjutka!


Igen, nekem is szednem kellett volna a thyroxint, recepttel engedtek el a kórházból, de az endokrinológián azt mondták, 6 hét alatt ürül ki a szervezetből a hormon, az után kell menni elellenőrzésre. Persze, addig is szedhettem volna a bogyót, de félreértettem a dolgot.

Jó hír, hogy ilyen gyorsan épülsz fel!Biztosan jóindulatúak voltak a göbjeid. Nekem egyébként a szövettanban szerepelt a pszeudo-papilláris kifejezés, amiről a papilláris karcinómára gondoltam, de a BNO kód jóindulatú eredményt jelölt, és a sebész is azt mondta, hogy nincs további tennivaló.

Egyébként nekem a két lebenynek két külön szövettani eredménye volt, és különböztek is egymástól.

Amúgy tényleg ki kell használnunk a nyarat az erőgyűjtésre. Dolgozol már vagy még betegszabadságon vagy?

18743. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18742. - Meska78)
2017. jún. 19. 09:23

Szia Meska!


Tulajdonképpen mindegy, fő, hogy jó bő nyaka legyen, hogy a csöveket könnyen tudd mozgatni. A meleg miatt én azt hiszem, a hálóinget választanám.

18742. Meska78
2017. jún. 19. 07:29

Sziszatok,

Így a finishben lenne egy hülye technikai kérdésem. :)

Ti pizsamát vagy hálóinget vittetek a kórházba? Melyik a jobb öltözködés szempontjából?

18741. tjutka (válaszként erre: 18737. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 15. 19:35

Szia Claudia!


Örülök, hogy jól vagy. Érdekes, nekem rögtön kellett szedni az L-Thyroxin 100-at, a műtét 4-ik napjától. Eredményt nem tudok, majd 26-án labor, 28-án endokrinológus doki. Nem panaszkodhatok, semmi problémám nincs,a nyakam időnként ég, csipked, de semmi egyéb. Remélem jó lesz a szövettan, a sebész azt mondta, hogy nagy kemény göbjeim voltak. Jó nyaralást mindenkinek, gyógyuljunk, élvezzük a nyarat. Utólag is köszönöm a sok segítséget, amit kaptam tőletek.

18740. Szviola (válaszként erre: 18739. - Nagyhelga)
2017. jún. 15. 15:12
Ooo, bakker. Na gyere debrecenbe.
18739. nagyhelga (válaszként erre: 18737. - Kőnig Claudia)
2017. jún. 15. 14:09

Szia, örülök, hogy jól vagy, és nem kell sok hormont szedned.

Nem is írtam nektek, mi volt kontrollon. Elmentünk 6-án reggel 8-ra, úgy, hogy 5 körül keltünk. Odaértünk, aztán mivel hosszú volt a sor, így vártunk. Az én kezelődokim nyugdíjba ment, ezért mindenki Sinkovics dokira várt a váróban. Egyszer eltűnt egy fél órára, passz, hogy merre. 2,5 óra várás után bementünk, és kérdezte, hogy mennyi hormont szedek. Mondom 200 mg-ot, mert az izotóp előtti vérvételnél kissé megemelkedett a TSH, 2,9-re, csak ezt a leletet meg se nézte a kezelődokim. Ezután S. elkezdett kérdezgetni, hogy biztos kihagytam-e 4 hétig a hormont, mert a magas TSH-s leleten későbbi időpont volt, a vérvétel viszont 2 héttel előtte volt. Mondom igen, persze. Ezután mondta, hogy ide nem kell többet jönni, majd Miskolcon beállítják a hormont. Anya még megkérdezte, hogy a radiojódot halmozó nyálmirigyemet és a maradványszöveteket hogy ellenőrzik majd, erre odavetette, hogy majd UH-n Miskolcon, de ő nem jós, nem tudja megmondani, mit fognak látni. A végén még anyának is beszólt, hogy nagyobb a pajzsmirigye.

Szóval vérvétel se volt, meg semmi, felmentünk a nagy büdös semmiért...

Itthon már levették a vérem a TSH-t, Ft3, Ft4-et megnézni. Remélem jó már a hormonszintem, legalábbis én úgy érzem.

Majd még bepróbálkozunk a sebészemnél, hátha ő majd ellát onkológiailag meg kir néha 1-2 képalkotó vizsgálatot. Nem tudok úgy élni, hogy ne tudjam, mi zajlik belül...

Amúgy vizsgaidőszak van, de már nagyon unom, pihennék már. De még van belőle egy kicsi sajnos...

2017. jún. 15. 12:57
helyesen: eljárok egy fitness clubba, addig meg otthon tornázgatok. Elnézést a hibáért.
2017. jún. 15. 12:55

Sziasztok!

Na, túl vagy a varratszedésen is tjutka! nekem sem fájt és most, nagyjából 3 hónap múltán mindenki dicséri a sebhelyet, hogy milyen szép.Egyébként engem is Koltay Pál műtött. A szövettannal biztos minden rendben lesz. Meska is hamar túl fog esni az egészen.

Én ma voltam az első kontrollon az endokrinológusnál. 04.27-én a TSH-m 89,32 volt/ nem szedtem semmit a műtétet követő hónapban/Onnantól elkezdtem szendi L-Thyroxint és 100 mikrogrammig kellett felmennem. 05.06-tól szedem a 100 mikrgrammot naponta és az eredmények 06.06-án a következők voltak:


TSH: 0.23

Szabad T4: 1.40 ref: 0.7-1.48

Szabad T3: 2.90 ref: 1.71-3.71


Az orvos mondta, hogy módosítani kell az adagot, és csak napi 75 mikrogrammal kell próbálkozni. Aztán majd aug. végén ellenőrzik megint az eredményt.


Egy kicsit meglepett, hogy a TSH lassan túlműködést mutat, 1 hónap alatt értem el ide a 89-es TSH- ból. Ráadásul úgy emlékszem, hogy azok, akiknek totál eltávolították a pajzsmirigyét, mint nekem (Szviola ,Nagyhelga) 100 mikrogrammnál jóval nagyobb adagot szednek naponta. Persze, lehet, sőt biztos, hogy ezek a dolgok mindenkinél másként hatnak.

Amúgy 1 dolog kivételével tök jól érzem magam, az endós doki is engedélyezte, hogy fokozatosan újra kezdjem a tornát.

Az 1 dolog, ami zavar, hogy sajog a kezem és a karom, néha alig bírom tartani. Nem hiszem, hogy a p. mirigy hormonok miatt van. A mellék-pajzsmirigyem nem sérült, legalábbis a műtét másnapján és 1 hónap múlva az endokrinológus által rendelt ellenőrzésen minden rendben volt a Ca szinttel. Mondjuk sokat gépelek, ez biztos nem tesz jót az ízületeknek. Mindenesetre, jövő hónaptól eljárok egy keresek egy fitness clubba, addig meg otthon tornázgatok.

Cicmarek, Anita 89, rosszcsillag, Szviola, nagyhelga, hogy vagytok? Remélem, jó telik a nyár!!

18736. tjutka (válaszként erre: 18735. - Anita_89)
2017. jún. 14. 15:16

Szia Anita 89!


Én 26-án megyek vérvételre, de nekem csak TSH, T3, T4, Calcium és Magnezium amit néznek, tumormarkert nem. És ezt már az endokrinologus nézi, ő adta műtét előtt a beutalót, amire azt írta, hogy műtét után 4 héttel, sürgősséggel.

18735. Anita_89 (válaszként erre: 18734. - Tjutka)
2017. jún. 14. 10:40

Szia tjutka!


Örülök, h túl vagy a varratszedésen. A szövettannal is biztosan minden rendben lesz.


Én tegnap voltam vérvételen, most rengetegen voltak, 70en voltak elöttem. Fél 8ra mentem és 3/4 9kor végeztem. Én majd 3 hét múlva megyek konrollra, akkor tudom meg majd csak a vérvétel eredményét. A tumormarker miatt kellett 3 héttel a kontroll elött mennem.

18734. tjutka (válaszként erre: 18733. - Meska78)
2017. jún. 8. 22:51
Szia Meska, köszi, remélem én is, hogy jó lesz a szövettanom. Túl leszel rajta, tényleg nem érdemes izgulni. Némi kellemetlenség esetleg van, de nem vészes, és mindenki segítőkész az Onkológián. A fiú ápolók is.
18733. Meska78 (válaszként erre: 18732. - Tjutka)
2017. jún. 8. 20:51

Szia Tjutka!

Akkor ezek szerint az Onk.intèzetben varrnak. Mert olvastam olyat is, akit kapcsoztak, ès műtèt után nem sokkal már szedtèk is ki őket.

Amúgy mindegy, csak legyek már túl rajta.

Örülök, hogy jól vagy, ès szorítok, hogy jó legyen a szövettan eredmènyed.

18732. tjutka
2017. jún. 8. 11:10
Szervusztok Lányok! Varratot kiszedték, nem fájt egyáltalán. Nagyon szép lett, még a két végére tettek egy-egy tapaszt. 2 hét múlva kell érdeklődni telefonon a szövettan után.
18731. tjutka (válaszként erre: 18730. - Anita_89)
2017. jún. 5. 17:42
dr.Koltay Pál. Nem félek, csak az zavar, hogy nincs idő rendesen megbeszélni a kérdéseimet. Megértem, hogy sok a beteg, de rólam van szó, tudni szeretném, mi történik velem. Már arra gondoltam, nem voltam szimpatikus neki. Úgy hogy semmit nem tudok arról, hogy mi volt a műtéten, mit látott, sstb.
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook